AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 30/09/2004, 21:43   #1
shimi

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל nu-clear filter

מישהו מכיר את המפלצת הזאת ??? עבד איתה ??? ויכול להמליץ או לא להמליץ .

אני מחפש פילטר חיצוני חזק במקום הפנימי 1000 ל/ש של גאוול

ראשית הוא תופס הוא מקום וזה מכער את האקוואריום , שנית הוא לא נוח לטיפול

http://www.marinedepot.com/aquarium_...er.asp?CartId=
shimi לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 30/09/2004, 23:14   #2
סנו וויט

אהלן שימי.
איך הגעת לדבר הזה ? שום דבר לא זז בלי שתראה אותו ? האמת חשבתי שהיצור שלו הופסק. אני מכיר את הפילטר של החברה האמריקאית (שכחתי את שמה) ש- RED SEA קנו אותם. ומהם קניתי שני מיכלים כאלו עבור האקווריום הגדול . כאן בתמונה נראה אחד מהם ליד הסאמפ השמאלי.

אז ככה, קודם כל הוא פילטר אך ללא המנוע. במילים אחרות זהו מיכל מתפרק שהמדיה בתוכו ניתנת לניקוי ושימוש חוזר. ישנן מספר ואריאציות למדיה הפנימית. ניתן להרכיב בו חומר מיוחד בדומה לביו בולז קטנטנים, ואז הוא מתפקד כביולוגי. האפשרות שאני בחרתי היא פילטר דיאטום שהוא למעשה פילטר מיקרוני שתפקידו העיקרי סינון מכני (כמו הפילטרים דלק הישנים ברכב). הרכבתי אותם בהמשך וכתוספת לסאמפים שלא מצטיינים בסינון כזה. ניתן גם להכניס בו פחם בצורה קלה ופשוטה. היתרון הגדול שלו מעבר לסינון המעולה, היא שניתן לפרקו בקלות, לנקות הפילטר (רב פעמי) ולהחזירו למקום כמו חדש. על מנת להפעילו אתה זקוק (עבור 400 ליטר) למשאבה טבולה (ראש כוח) לפחות 3000 ל\ש. ניתן לדחוף לתוכו מים או לשאוב ממנו.(במקום ראש כוח ניתן להשתמש במשאבה לא טבולה כפי שניתן לראות בתמונה מימין לדיאטום).
כפילטר יחידי לא מומלץ (הוא יקר מאוד, וללא המשאבה). אך כתוספת בכל הואריאציות ועם ראש כוח מתאים אין עליו. יש בו שעון לחץ שלפיו אתה יכול לדעת באיזה מצב הפילטר ומתי במדוייק אתה נדרש לנקותו.
איציק
סנו וויט לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 30/09/2004, 23:23   #3
hazic

כמה עולה דבר כזה?
hazic לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 30/09/2004, 23:30   #4
shimi

סנו וויט ...... נשבע לך ..... ידעתי שממך תבוא הישועה ........ ,אמרתי לעצמי זה בטח אף אחד לא מכיר , או לא עבד איתו , אבל אולי אולי לאיציק תהיה תשובה .......

אז לפי מה שאתה אומר :" גם יקר מאוד , וגם מצריך משאבה או ר''ש 3000 ליטר לשעה זה יעשה לי גלים של החופים בהוואי בתוך האקוואריום . אני מבין שזה לא הכי מתאים במקרה שלי , 400 ליטר , אולי יש לך הצעה לאיזה חיצוני טוב אולי ה -2260 של אהיים מה אתה אומר ? שווה ??? או משהו אחר אם עולה לך בראש .

ציטוט:
שום דבר לא זז בלי שתראה אותו ?
אתה יודע אני אוהב לחפור
עדיין לא נקרא Thursday 30/09/2004, 23:32   #5
shimi

אני רואה את האקוואריום שלך ....... היה לך אימפריה מתחת לאקוואריום .
עדיין לא נקרא Thursday 30/09/2004, 23:35   #6
shimi

איציק אתה יודע עכשיו כשאני מביט על המחיר .. זה לא כל כך יקר 149 דולר , זה פחות מהאהיים ואפילו לא הגדול שבהם . ואם אתה אומר שאין צורך בהחלפת המדיה , אז אולי זה עדיף בסופו של עניין
עדיין לא נקרא Thursday 30/09/2004, 23:37   #7
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי סנו וויט

ממש בריכה קטנה בבית..
מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 30/09/2004, 23:53   #8
סנו וויט

שימי כתב.
אז לפי מה שאתה אומר :" גם יקר מאוד , וגם מצריך משאבה או ר''ש 3000 ליטר לשעה זה יעשה לי גלים של החופים בהוואי בתוך האקוואריום . אני מבין שזה לא הכי מתאים במקרה שלי , 400 ליטר , אולי יש לך הצעה לאיזה חיצוני טוב אולי ה -2260 של אהיים מה אתה אומר ? שווה ??? או משהו אחר אם עולה לך בראש .
גלים זה לא יעשה לך. הדיאטום (אם תבחר בכזה) מוריד את עוצמת המשאבה, גם המים שיחזרו ויעלו מעלה יורידו את ההספק. תקבל באקווריום בערך 1000 ל\ש. וזה ועוד לא דברנו מה קורה שהפילטר הולך וניסתם (פילטר מיקרוני). לא סתם שמו לו שעון.
פילטרים חיצוניים אני אוהב את אהיים. יקר בקניה, אך לאורך השנים המחיר מתאזן.

אני רואה את האקוואריום שלך ....... היה לך אימפריה מתחת לאקוואריום .
עוד לא ראית כלום . זהו שלב ראשוני מאוד וחסר כאן עוד המון ציוד. אם היית יכול להכניס את הראש ולראות מה יש מתחת לאקווריום, לא היית רוצה לצאת. מערכת ה- UV, מיקרו סוויצים, בקרים, ברזים חשמליים. אך.... היו ימים .
מחיר של מיכל כזה ללא משאבה כ- 1000 שח' (לפני 5 שנים).
עדיין לא נקרא Friday 01/10/2004, 00:02   #9
shimi

סנו וייט :
ציטוט:
מיקרו סוויצים, בקרים, ברזים חשמליים. אך.... היו ימים .
מחיר של מיכל כזה ללא משאבה כ- 1000 שח' (לפני 5 שנים).

ואנחנו שואלים אותך שאלות כיתה א ...... וואלה איך יש לך סבלנות לענות - כל הכבוד .

האהיים הפרופשיונאל סידרה 2 , הכי גדול שלהם זה 2028 עושה בקושי 750 ליטר לשעה אם אני לא טועה , אני חושב אולי כדאי ללכת על משהו כמו פרוג'קט ,או משהו מאלה הפשוטים אבל שעושה 2000 -2500 ל/ש ? שיהיה לי מכאני חזק . מה אתה אומר ?
עדיין לא נקרא Friday 01/10/2004, 00:09   #10
סנו וויט

הנתונים של אהיים אם אני לא טועה מדברים על ל\ש למעלה. בעוד שהסינים ושאר המזרח מדברים על ל\ש למטה. במילים אחרות סיני 2000 ל\ש למטה, נותן פחות מאהיים 750 ל\ש למעלה. יש לך 400 ליטר, לא צריך יום לימודים ארוך. ספר מה אתה הולך לעשות עם הפילטריזציה.
עדיין לא נקרא Friday 01/10/2004, 00:12   #11
shimi

אבל למה סיני ??? מה אין פילטרים אחרים 1500 /2000 ל/ש ???
עדיין לא נקרא Friday 01/10/2004, 00:16   #12
סנו וויט

סתם הסינים השתלטו על העולם. שים לב כשאתה משווה ובודק נתונים, חפש את הנתון המדבר כמה ל\ש בגובה האקווריום. זה הנתון הרלוונטי והנכון להשוואה.
עדיין לא נקרא Sunday 03/10/2004, 16:03   #13
Adi_ar

הסמל האישי שלAdi_ar

ציטוט:
פורסם במקור על ידי MaaYan_B
ציטוט:

ממש בריכה קטנה בבית..
זה מה שרציתי להגיד גם
Adi_ar לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 21/10/2004, 22:11   #14
תומר איתן

הסמל האישי שלתומר איתן

ציטוט:
סתם הסינים השתלטו על העולם. שים לב כשאתה משווה ובודק נתונים, חפש את הנתון המדבר כמה ל\ש בגובה האקווריום. זה הנתון הרלוונטי והנכון להשוואה.
לרוב אצל החברות היותר איכותיות יהיה מצויין על האריזה ההספק האמיתי בחיבור נכון.
למשל לרנה XP3 יש ראש כח של 1350 ל/ש בעוד בפועל הוא מסנין כמדומני 750 ל/ש.
גם אהיים טורחים לציין את הספק ראש הכח ואת סינון המים בפועל. על גבי האריזה ונדמה לי שגם באתר באינטרנט.
תומר איתן לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול