AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > שוכני קרקעית וסטינגריים (טריגונים)

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Saturday 09/02/2008, 01:13   #1
bugsbunny

הסמל האישי שלbugsbunny

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה Low Tech
וותק בתחום: כ-20 שנה
ברירת מחדל כמה קרקעית צריכים שוכני קרקעית

בוטיות ליצן, קבוטי, סטריאטה, אוכל אצות סיאמי נחשב גם ? חתולים (אנציסטרוסים למשל) גם בחישוב ?

תודה מראש לעונים.
עדיין לא נקרא Saturday 09/02/2008, 13:45   #2
החובב-הותיק

הסמל האישי שלהחובב-הותיק

סוג אקווריום: 350 ליטר לאו טק
וותק בתחום: משנת 96'

לחשב לך את גודל הקרקעית אשר דורש כל דג בנפרד
זה בעיה מבחינתי כי אין לי שמץ,
אבל דבר אחד נראה לי בטוח לעין,
יש לך שם המון שוכני קרקעית וכולם ממש אבל ממש גדולים
אז נשאלת השאלה: עד כמה האק' שלך גדול שהוא מכיל את
כל שוכני הקרקעית האלה?

עצה שלי: תצמצם מעט באוכלוסיית השוכני קרקעית שלך, גם בשביל
שלשאר יהיה יותר מקום וגם בשביל שיראה פחות צפוף.

ועוד דבר,
יש לך שם המון אוכלי אצות אבל זה נראה כאילו אין לך בכלל צמחייה
בשביל לספק את תאבונם, אז למה בעצם?

אגב-
אם כולם גדלו אצלך מקטנות ולא שקנית אותם ככה
אני חייב לציין ולשאול: הם נראים ממש בריאים ויפים,
במה אתה מאכיל אותם שהם נראים כ"כ טוב?
החובב-הותיק לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 10/02/2008, 10:17   #3
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

היי אלון,
אני לא מכיר "כלל אצבע" לחישוב שטחי קרקעית לכל זן..
כן יש דיווחים כי במרחב גדול מספיק- אתה צפוי לראות חלוקה למעין טריטוריות לפי סוגים - כלומר התלהקות באזורים קבועים וחזרה לאותו מקום מנוחה באופן קבוע מבלי שהטריטוריות יחפפו אחת לשניה ומבלי שיהיו מריבות בין הזנים או התלהקות של כולן יחדיו (מה שמרמז על מרחב לא מספק)..
אא"ס לדעתי לא נחשב כיוון (ואמור) לבלות את מירב זמנו בשחיה וליקוט מזון מכל נפח המים - כולל בשעות המנוחה.
חתולים אחרים כמובן כן נחשבים - יש בPLANETCATFISH שטחי טריטוריה רצויים לרוב הזנים - אך חלקם יעדיפו טריטוריה המוגבלת לתוך דקורציה כגון סלעים\כדים וכו' ולא ממש מרחב קרקעית כמו חלק מהבוטיות..(אם אתה מתכנן הכנסת כמות גדולה - שווה לשקול "שדרוג" דקורציה תואם ליצירת טריטוריות כנ"ל - רק לא את הכדים שהיו לך בהתחלה ).
אצלך - מן הסתאם - הבוטיות ליצן עם הפוטנציאל להיות הגדולות ותופסות המרחב המשמעתי ביותר עם הזמן...
בהצלחה,
גל
גלגו לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 10/02/2008, 11:06   #4
bugsbunny

הסמל האישי שלbugsbunny

ציטוט:
פורסם במקור על ידי החובב-הותיק
אז נשאלת השאלה: עד כמה האק' שלך גדול שהוא מכיל את כל שוכני הקרקעית האלה? - תסתכל בחתימה שלי, אני מקווה שגדול מספיק. --> הג'קוזי

יש לך שם המון אוכלי אצות אבל זה נראה כאילו אין לך בכלל צמחייה
בשביל לספק את תאבונם, אז למה בעצם? נראה לי שאם ירצו, יש להם מספיק בחלק של הצמחיה.

אגב-אם כולם גדלו אצלך מקטנות ולא שקנית אותם ככה אני חייב לציין ולשאול: הם נראים ממש בריאים ויפים,
במה אתה מאכיל אותם שהם נראים כ"כ טוב? -
הקבוטי והסטריאטה הם "יד שניה" - כולם אוכלים חלזונות, טטרה ביטס, שוקע מ-3 סוגים שונים , קישואים, כרוב ומלפפון.
ציטוט:
פורסם במקור על ידי גלגו
היי אלון,
אני לא מכיר "כלל אצבע" לחישוב שטחי קרקעית לכל זן..
כן יש דיווחים כי במרחב גדול מספיק- אתה צפוי לראות חלוקה למעין טריטוריות לפי סוגים - כלומר התלהקות באזורים קבועים וחזרה לאותו מקום מנוחה באופן קבוע מבלי שהטריטוריות יחפפו אחת לשניה ומבלי שיהיו מריבות בין הזנים או התלהקות של כולן יחדיו (מה שמרמז על מרחב לא מספק).. - הקבוטי התחילו להציק לאא"ס , בגלל זה השאלה.

אא"ס לדעתי לא נחשב כיוון (ואמור) לבלות את מירב זמנו בשחיה וליקוט מזון מכל נפח המים - כולל בשעות המנוחה. - ספר את זה לאא"ס - נראה שהקבוטי והם רואים דמיון וחולקים שחייה כלהקה. - הבעיה התחילה אחרי גיזום וארגון רבע שנתי. לאא"ס אין כנראה מספיק "משטחי חניה" (עלים ואחרים) כרגע. בלילה זה דווקא פחות בעייתי כי האא"ס נחים על הסלעים.

חתולים אחרים כמובן כן נחשבים - יש בPLANETCATFISH שטחי טריטוריה רצויים לרוב הזנים - רובם משתמשים בקרקעית רק בזמן אוכל, את המנוחה הם עושים במאונך בד"כ על כל משטח שהם מוצאים.
אך חלקם יעדיפו טריטוריה המוגבלת לתוך דקורציה כגון סלעים\כדים וכו' ולא ממש מרחב קרקעית כמו חלק מהבוטיות..(אם אתה מתכנן הכנסת כמות גדולה - שווה לשקול "שדרוג" דקורציה תואם ליצירת טריטוריות כנ"ל - רק לא את הכדים שהיו לך בהתחלה ). -
""שדרוג" דקורציה תואם ליצירת טריטוריות" - גזעים ?

אצלך - מן הסתאם - הבוטיות ליצן עם הפוטנציאל להיות הגדולות ותופסות המרחב המשמעתי ביותר עם הזמן...
בהצלחה,
גל
עדיין לא נקרא Sunday 10/02/2008, 11:22   #5
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

היי...
אם זה משהו שנגרם כרגע בגלל שהאא"ס נאלצים לחלוק את הקרקעית - ייתכן שישתפר ברגע שהאק' "יתמלא" שוב לגובה... מה גילה והוותק של להקת האא"ס אצלך? עם ההתבגרות הם ימצאו יותר ויותר במרכזה אק' ופחות על הקרקעית (אם כי כמובן ולא יבחלו בחיטוט אחר פיסות מזון טעימות אם תהיה להם ההזדמנות...).

לגבי החתולים - תלוי כמובן איזה סוג ומה כמותם - אם כרגע הם מוצאים טריטוריות מספקות על הגזעים - אז כנראה ואין בעיה...לא חושב שיש להם בעיה ם שטחי קרקעית - יותר רלוונטי "שטח פנים" בשבילם הכולל גם דקורציה כפי שציינת...
אם תוסיף עוד - כדאי לעקוב ולוודא שכל אחד מוצא את הפינה השקטה שלו ...
בהצלחה,
גל
גלגו לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 10/02/2008, 14:47   #6
bugsbunny

הסמל האישי שלbugsbunny

תודה גל,

יש 14 בוטיות אבל עיקר הצפיפות הקרקעית נגרמת בגלל 15 אא"ס.
אני מקווה שבאמת לאחר שתהיה גדילה מחודשת של צמחיה שמתאימה להפסקות חניה, האא"ס שכיום הם בני שנה בערך, יותרו על הקרקעית לטובת השאר.

לחתולים גם הצטמצם שטח המחיה בעקבות הגיזום. אבל הם (עדיין?) לא בכמות שתיצור תחרות על מיקום.

לא חשבתי על זה מראש... כנראה שאני אעבור לגיזום מדורג, כל פעם צד אחר של המיכל.
עדיין לא נקרא Sunday 10/02/2008, 15:13   #7
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

מעניין מאד - כנראה שבמערכת בגודל ובאכלוס כמו אצלך - צריך לחשוב על השלכות יוצאות דופן בכל שינוי "אקולוגי"...
תעדכן מידי פעם בדברים כאלו...
תודה,
גל

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > שוכני קרקעית וסטינגריים (טריגונים)
הגדרות אשכול