AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Tuesday 01/03/2011, 14:02   #1
oferf

הסמל האישי שלoferf

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: דרום - אמריקאים 450 ליטר
ברירת מחדל אקווריום אמריקאים 450 ליטר של oferf - כמה תמונות חדשות

שלום לכולם,

בחודשים האחרונים התגבשה אצלי החלטה לשדרג את האקווריום. נקודת המוצא היתה גאוול 125 שהיה מאוכלס במלאווים. היה כמובן אכלוס יתר, צבעוניות ותנועה טובות אך הדבר העקרי שהפריע לי היה שלא ניתן היה לאכלס דגים גדולים מ 10-12 ס"מ. אני חושב שגודל הדג משפיע הרבה על הרושם הכללי שהוא יוצר. חדי העין יבחינו בסוורום בודד שהכנסתי כדי לקבל קצת צבע אדום, כאן נזרעו הזרעים לכיוון הנוכחי, אהבתי מאד את ההתנהגות שלו

[IMG][/IMG]

הכוון הראשוני שנבחן היה מלוחים, מרינה או ריף. למדתי הרבה גם פה, גם בפורומים אחרים. אפשר להגיע לתוצאות מדהימות, אבל מעל הכל בלטה העובדה שבמרינה מאוכלסת (ואני אוהב איכלוס כבד) ובמיוחד בריף אין סלחנות. נדרש טיפול יום יומי - תוספים, בדיקות פרמטרים, נקיון אצות, שאיבת רפש וניקוי פורק וכו'.התרשמתי שכל חובב כמעט חווה לפחות התמוטטות אחת של המערכת וללא ההשקעה הנדרשת המצב מדרדר במהירות. ההוצאות השוטפות גם הן מאד גבוהות. נדרשו לי בערך חודשיים להגיע למסקנה שבשלב הזה בחיים שלי זה כנראה לא יצליח... מסקנה נוספת היתה שהאקווריום שייבנה יתאים גם למלוחים (ריף)- לפנסיה.

חיפשתי כוון חדש. מעט אח"כ ראיתי במקרה באחת החנויות זוג גאפגוסים (מה שמכנים בחנויות סורינמסיס) של 20 ס"מ, כנראה של חובב. לא ראיתי אף פעם דג בוגר ומה אני אגיד לכם, הרבה זמן לא התרשמתי ככה מדג - גודל טוב, תנועה מעניינת במים, צבעים טובים, שובלים ארוכים, מה עוד אפשר לבקש... הכוון התחיל להיות ברור והתחלתי ללמוד פה בפורום. שלב רצינות נוסף היה למכור את האקווריום והדגים.
ההשראה העקרית לאוכלוסיה המתוכננת הגיע מהאקווריומים של GT3000, Mike ו Dan. דגים עם נוכחות, אבל אגרסיביות סבירה שמאפשרת שילובים יפים.אני כרגע עוד מתלבט עם האוכלוסיה המתוכננת (בוגרים/צעירים, איזה Lים אפשר וכדאי, סדר אכלוס וכו').

בינתיים לתכנון: כמה הנחות יסוד שהיו לי:
  • נפח: בסביבות 500 ליטר, כדי לא להיות מאד מוגבל באוכלוסיה
  • מידות אקווריום: אני מוגבל באורך ל 120 ס"מ בנוסף רציתי אקווריום רחב (יותר אפשרויות עיצוב) ולא מאד גבוה (ריף בעתיד?). בקיצור נדרש ייצור מקומי
  • פילטור: סאמפ - נדרש אם ארצה מלוחים בעתיד ובכל מקרה מאפשר מראה נקי יותר ופחות התעסקויות בתוך האקווריום.שאיבות רפש גם הופכות פשוטות יותר כי ניתן לשאוב לתא של הפרלון.
  • עיצוב: מהסתכלות על הרבה אקווריומי ריף למדתי שיש דבר כזה RIMLESS... לא ממש נחוץ לציקלידים אבל נותן מראה מאד נקי ויפה לטעמי. זה גורר מספר דברים - הגובה מוגבל ל 55 ס"מ אם מניחים זכוכית לא מאד עבה (בכל זאת, עלויות...) ונדרשת תאורה תלויה. בנוסף צפוי אידוי משמעותי.
דבר ראשון תוכננו האקווריום, הסטנד/ארון הסאמפ והצנרת:

אקווריום:

מידות חיצוניות: אורך 120 ס"מ, רוחב 70 ס"מ גובה 55 ס"מ - RIMLESS
עובי זכוכית 12 מ"מ
הדבקה אירופאית, סיליקון שחור
חזית קריסטל

אוברפלו:

מידות: 20x10 ס"מ
פרספקס צבע שחור, גובה מלא
צנרת: ירידה ראשית 50 מ"מ דורסאו עם ברז, עליה 25 מ"מ

סאמפ

מידות: 60x60

[IMG][/IMG]

תא סינון מכני (צד ימין, לובר עם פרלון אלכסוני לכל הרוחב
תא מעבר לחימום
תא יבש רטוב – פרספקס מחורר למעלה, לובר ב 5 ס"מ גובה. הפרדה לתא משאבות עם לובר
תא משאבות

צנרת:

[IMG][/IMG]

פה נלקחו בחשבון מספר דברים:
  • משאבה חיצונית: פחות חימום מים ונראית לי יותר אמינה (הדעות פה מאד חלוקות). אני בחרתי טוטון 4800 ל/ש
  • שני פיצולים בנוסף לעלייה. אחד ל UV ואחד אופציונלי - אולי לריאקטור לפחם/סופחים שונים. לא בטוח שזה ממש נחוץ אבל גם לא מזיק ומאפשר הרחבות בהמשך
  • כניסה נוספת שמאפשרת חיבור משאבת גיבוי וגם ריקון/מילוי מים - הרעיון בזמן ריקון/מילוי הוא לחבר צינור גמיש של 20ס"מ ליציאת עליית מים למשוך צינור של 6 מטר לנקודת ניקוז. לרוקן בעזרת הסיפון שנוצר עד גובה צנרת העלאה+מאריך, לחבר את הצינור לנקודת מים ולמלא. צריך רק לא לשכוח לנתק את המאריך אח"כ מה שיציף את הסאמפ במקרה של הפסקת חשמל... אם זה יעבוד זו תהיה הקלה רצינית - אין דליים, טיפטופים וכו'
עד כאן התכנון. בנוסף הכנתי רשימה ארוכה של ציוד נדרש:

דקורציה:

חצץ קוורץ לבן במרקם חול - 20 ק"ג (2-3 ס"מ)
גזעים כהים (לא המגרובים שמוכרים). קשה מאד להשיג היום (יש בעיה של יבוא) וגם מאד יקר - בחנויות זה 90-100 ש"ח לקילו. מצאתי שניים יפים. בנוסף אני משרה כבר שבוע שני גזעים של זית.
סלעי דרקון - רציתי בצורת זקיפים למלא קצת נפח ולא לתפוס שטח קרקעית. יקר בחנויות, בסוף קניתי 25 ק"ג במחיר שווה לכל נפש בטופית
רקע תלת מימדי - אם כבר 70 ס"מ אז לנצל אותם... ברירת המחדל היתה BTN (סלים, התלת מימדי האמיתי מאד מאד יקר). בסופו של דבר מצאתי את הרקע הבא:
http://www.aquaristikshop.com/pictures_xxl/308990.jpg
עלות דומה, אבל הרבה יותר נפח. שאלתי עליו פה, אף אחד לא הכיר. פיליפ נתן קצת עידוד. בקיצור הזמנתי, הגיע אתמול - אין תלונות ונראה מצוין. אני אעלה תמונות בהמשך. הייתרון של האתר הזה שבנוסף לעלות המשלוח הראשונית היחסית גבוהה, שהיתה לי ממילא התוספות למשקל קטנות יחסית, מה שאפשר להזמין עוד הרבה דברים טובים בזול.

תאורה:
קניתי גוף תלוי 4x54W T5. סיני אבל נראה מצויין, והמחיר סביר. הוא כבר על התקרה, מחכה לאקווריום:

[IMG][/IMG]

עוצמת האור כצפוי מדהימה. נראה לי שאפשר להשתמש רק בשתי נורות או לקחת שתיים צבעוניות.

מדיות ומזון:
ניצלתי את המשלוח מגרמניה להזמין גם מדיות יחסית בזול ומזון שקשה למצוא בארץ:

EHEIM SUBSTRATpro ליטר
Sere Siporax ליטר
300 2x g symbionet
ליטר של מיקרומק של JBL
בנוסף לזה 10 ליטר של גולד פילטר לחלק היבש רטוב

מזון הזמנתי שני סוגים של Hikari לציקלידים וכמה קופסאות של Dr. Bassleer Biofish Food chlorella. מישהו מכיר אותו? לא מצאתי הרבה חוות דעת, תכולת חלבון מאד גבוהה ובסה"כ נראה איכותי. הבסיס בכל מקרה יהיה טטרה ביטס והמחירים בארץ בסדר.

ציוד נוסף שהוזמן:

• UV Coralife 9W
• Feeder Resun AF2005D – יש לי כבר אחד זה השני למזון צמחי לשוכני קרקעית.
• משאבת גלים sunsun J101B נותנת 3000 ל/ש, אולי צריך שתיים
• Dual Senor Electricty Auto Water Filler – מערכת פיצוי אידוי
• בנוסף אוסמוזה לפיצוי אידוי ומיכל אגירה 50 ליטר
• EHEIM Jager 300W – חימום עיקרי
• Wipro 300W dual MX1019 גיבוי ל Jager וגם מד חום

את הרוב הזמנתי מ Ebay. באלמנטים לא קריטיים העדפתי ציוד סיני עקב עלות. חלקו הגדול נמכר ע"י יבואנים/סוחרים גם בארץ אבל המחיר בין 2X ל 3X מהמחיר מ Ebay כולל משלוח. פשוט לא יאמן מה שקורה פה...

עד כאן תוכניות... בנוסף התחלתי לחשוב אל אוכלוסיה (על כך בקרוב).

הרכישות מטפטפות בדואר בחודש וחצי האחרונים. האקווריום כבר מודבק, הסטנד והארון מוכנים, נראה לי שבוע הבא מעלים הילוך. בהמשך אעלה תמונות של הציוד והתחלה של נסיונות בדקורציה. אשמח לכל פידבק

תודה

נערך לאחרונה על ידי oferf, Saturday 25/02/2012 בשעה 20:23. סיבה: נוספו דגים
oferf לא מחובר   הגב עם ציטוט

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים
הגדרות אשכול