AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Wednesday 15/05/2002, 18:43   #1
שנורקל

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל אקווריום מים מלוחים-שאלה מענינ

שלום לכל העשירים

אני באופן אישי חושב שאקוריום מים מלוחים זה הכי יפה מבחינת כל אפשריות הקווריומים השונים אבל בעייתי מבחינתי בואו נראה מה החסרונות:

1-כל דג עולה ים של כסף ואם דג מת אתה אוכל את הלב

2-כל הציוד והאחזקה מסביב נורא יקרים

3-עד כמה שידוע לי לא ניתן להרבות אותם בשבי

לאור כל זאת הגעתי למסקנה שיותר זול וכדאי ללכת לצלול באילת במשך כמה שבועות.

אקווריום מים מתוקים עדיף קצת פחות יפה אבל הרבה יותר מספק(ניתן להרבות) והכי חשוב הרבה פחות כואב לכיס.

לא משנה כמה אני אשקיע אני יודע שאף פעם לא אצליח להגיע לרמה שקיימת בטבע

כל האמור לעיל אינו מכוון לפגוע באף אחד רק סקרנות גרידא אם יש דברים שאני טועה בהם בשמחה אשמח אם תתקנו אותי :P
שנורקל לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 15/05/2002, 19:20   #2
AYahoo

אני לא יודע האם אני מתאים לענות על הנושא מכיוון שאני לא עומד בקריטריון של "עשיר" ... (כבר ציינתי אני חייל ואת כל האקווריום שלי אני מממן).

1. יש דגים שעולים 8 ש"ח, תלוי מה תרצה לשים.

2. תלוי לאיזו רמה אתה רוצה להגיע, אבל אם יש לך אקווריום של מים מתוקים 200 ליטר ומעלה, עוד פחות מ 1000 ש"ח ויש לך אקווריום מים מלוחים.

3. ניתן וניתן, יש לא מעט אנשים שהצליחו, יש מספר סוגים שמתרבים באקווריומים ביתיים (במיוחד חסרי חוליות, דגי קרדינל, דגי פרקולות, עגבניה.. כל מיני) אבל בוא נגיד שאם אתה לא משקיע הרבה.. לא הייתי בונה על זה, אלא עם כן אתה בונה אקווריום פשוט מיוחד להרבות דגים, יש לי ספר שלם על הנושא ואיזה ציוד צריך ואיך עושים את זה.

4. לצלול באילת זה גם לא זול, אני לא יודע האם אתה עושה את זה אבל - קורס שני כוכבים עולה 1000 ש"ח +-, ציוד לפחות עוד 5000 ש"ח +- (ציוד טוב) בנוסף יש ביטוח יש 101 דברים נוספים וזאת הוצאה לא קטנה, אתה צריך בן זוג, זה לא זמין, ההרגשה של לראות אלמוג מתרבה באקווריום ולראות אותם גדלים (ויוצאים מהאקווריום בגלל שהם גדולים מידי היא מעט שונה מלראות אלמוג בים, בנות מתות על זה (סתם) בכל אופן זה שונה לחלוטין.. אז קח בחשבון.

בכל אופן אין ספק שזה תחביב דיי יקר, אבל אני לא יודע אילו עוד תחביבים יש לך.. אם מסתכלים לאורך זמן, אני לא חושב שזה כל כך הרבה....

נשווה את זה אל חדר כושר או אל סקי מים או אל צלילה.. לאורך 4 שנים ההוצאה על אקווריום הרבה יותר נמוכה מעל כל שאר התחביבים שהזכרתי.

נקודה למחשבה.
AYahoo לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 15/05/2002, 20:41   #3
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

ובכלל - בתחום הזה יש שני זרמים עיקריים:

1. הזרם המרכזי (main stream) - שתומכיו הנלהבים מאמינים ברכישת הציוד הנדרש מבעלי מקצוע שמתמחים בבנייתו. על פי רוב הכיוון הזה מתאים לאנשים מבוגרים יותר, שבשבילם תחביב כמו גידול דגים הוא אוליי הוצאה, אבל בוודאי שלא הוצאה *משמעותית*. הסיפוק שמקבלים מגידול דגים כאן הוא מיידי.
הציוד שנקנה - מתאים בדיוק לשימוש אותו מיעדים לו והאפקטיביות שלו על פי רוב, מאד מיידית.
לצערי הרב קיים אחוז מסויים מהשייכים לזרם הזה, אשר כלל אינם מתמחים בתחום הגידול של דגי מים מלוחים: הם משלמים למישהו שיבנה בשבילם את האקווריום, יצייד אותו וכו'.

2. הזרם האלטרנטיבי - מסתבר שמדובר בחבר'ה יותר צעירים, פחות בעלי אמצעים, או סתם כאלה שאוהבים לעבוד עם הידיים. את מרבית הציוד שלהם הם בונים לבד, או משתמשים בתחליפים מקוריים מכל מיני סוגים (אני חושב שהיה זה אורן שאמר פעם - בונים פילטר מקומקום וכו'...). ההוצאות כאן (לדעתי לפחות): הרבה יותר נמוכות. ההגעה לסיפוק מהאקווריום שלך הרבה יותר איטית, גם כי לוקח זמן לבנות את הציוד, גם כי צריך ללמוד ולכוון שוב ושוב חלק מהדברים, גם כי הציוד לא "מיועד בדיוק" לאקווריום וכו' וכו'. ללא ספק - בחלק הזה של התחביב מדובר בהוצאה קטנה באופן משמעותי של כספים, כשאת הכסף מחליפים זמן יצירתיות ועבודה.
ההיסטוריה (דווקא מתחומים אחרים) מוכיחה, שככל שאתה מתעסק יותר בתחום ההתעניינות שלך - אתה לומד עליו יותר - ולכן כנראה שדווקא הזרם האלטרנטיבי הוא הגאולה של התחביב הזה.

לצורך ההגינות אציין שאני מונה את עצמי עם בני הזרם האלטרנטיבי.
עדיין לא נקרא Wednesday 15/05/2002, 22:10   #4
dolphitec

גם אני כמו קודמיי (איהו ודג זאב) גאה להיות שייך לזרם האלטרנטיבי ומוצא בכלל שכל עניין ה"עשה זאת בעצמך" הופך את התחביב למעניין יותר וכייפי יותר. ברור שאם לא הייתי מוגבל כלכלית כלל אז הייתי מרכיב לי אקווריום של 50,000 גאלון כמו ב"עולם המים" ומגדל בו דולפינים ושאר מיני יצורים מגניבים. אבל המציאות...זו היא שקובעת ומכתיבה איך האקווריום נראה.
בעני (וגם בעיני רבים אחרים) האקווריום שלי נראה מצויין וזאת למרות שרובו המכריע נבנה בשתי ידיי בעל הבית, החובב המושבע.
אפשר לומר זאת גם כך: תן לי את הכסף שיש לכל אותם חובבים עשירים ואוכל בנקל להעמיד אקווריום כשלהם, אולם, תן לכל אותם חובבים(אותם עשירים) את החומרים אשר מהם בניתי את כל יצירת המופת שלי (שאני כלכך גאה בה) אני לא בטוח שהם יצליחו להרכיב מהם משהו שיהיה דומה לאקווריום. במקסימום זה יראה כמו פסל של אגם או כבשה של קדישמן.
עדיין לא נקרא Wednesday 15/05/2002, 22:24   #5
AYahoo

אני אומנם אוהב לבנות דברים בעצמי... אבל אני לעולם לא אתקוף מישהו שלא משתייך לתחושותיי.. חשוב לזכור שלהשתייך להזרם המרכזי (main stream) זה גם טוב, העיקר שמבינים מה עושים, מגדלים ריף כמו שצריך, נהנים מהתחביב ורואים Reef יפה.
עדיין לא נקרא Wednesday 15/05/2002, 22:51   #6
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

אין כאן שום תקיפה (ואללה הפעם הפתעת אפילו אותי, חשבתי שאוליי חלילה באמת התבטאנו בצורה פוגעת או משהו !) אנחנו מציינים עובדה פשוטה: כל אחד רואה את התחום הזה מכיוון הכיס שלו.
עדיין לא נקרא Wednesday 15/05/2002, 23:07   #7
dolphitec

גם אני בהחלט לא רואה כאן שום סוג של תקיפה, אלא הבעת עמדה אישית (שמן הסתם מקובלת כאן על יותר מכותב שורות אלו) ומי שחושב אחרת מוזמן להגיב... גם מי שנפגע "מההתקפה" מוזמן לשאת את דברו!
עדיין לא נקרא Wednesday 15/05/2002, 23:28   #8
אורן
ממיסדיי אקווה

סחתיין הדבקתם תוית
היי אני אורן ואני מקוטלג ל - main stream
אני לא מתבייש להודות שיש לי ידים שמאליות ולא כמו ידידי AYahoo
שמסוגל לבנות מערכת קולנוע ביתית משואב אבק שהרכיב מתנור אפייה שהרכיב...

הלוואי והייתי יכול אבל אני לא מבין בבנייה ,נגרות ואלקטרוניקה. (אין לי סבלנות להרכיב פאזל 200 חלקים).
ואשתי היא זאת שמחליפה את המנורות בבית ומחליפה את הבטריות בשלט
(היא גם צבעה את הדירה לבד - אני רציתי צבע).

אני מאמין באמונה שלמה שבתחביב לא חוסכים ואם אלוהים לא חנן אותי בידיים
ובראש טכני.

אז עשיר או לא עשיר נגזר עלי לשלם את המחיר .

main stream או לא main stream אני אוהב ,יודע ומבין את הריף לא פחות טוב מכל אחד אחר פה בפורום ע"י ניסיון בלבד.

ההצלחות מדברות בעד עצמם.
אורן לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 15/05/2002, 23:37   #9
dolphitec

לדעתי יש כאן החטאה...מי שמקוטלג דווקא הם ה"אלטרנטיבים"... ואין לי בעיה להיות מקוטלג עם תווית של מחיר סוף עונה. אני חושב שדג זאב התכוון באומרו "זרם מרכזי"= נורמאלי.
נא תקנו אותי אם אני טועה...
עדיין לא נקרא Wednesday 15/05/2002, 23:38   #10
אורן
ממיסדיי אקווה

dolphitec קבל את מה שאמרתי ברוח טובה , אני צוחק.
עדיין לא נקרא Wednesday 15/05/2002, 23:45   #11
dolphitec

לש שחשבתי אחרת...
עדיין לא נקרא Thursday 16/05/2002, 08:39   #12
AYahoo

"ולא כמו ידידי AYahoo
שמסוגל לבנות מערכת קולנוע ביתית משואב אבק שהרכיב מתנור אפייה שהרכיב... "

אני בטוח שאמא שלי הייתה מתה לקבל שואב אבק ותנור אפייה בחינם
עדיין לא נקרא Thursday 16/05/2002, 12:24   #13
tomer123

אורן אם אשתך מחליפה מנורות וצובעת את הדירה
אז קרוב לוודאי שאתה קיבלת את התפקיד
כביסה בישול ונקיון
tomer123 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 16/05/2002, 12:28   #14
Aquario

הסמל האישי שלAquario

הודו לך על 20 הודעות 37 פעמים

לא צריך להגזים, המערכות שאנחנו בונים לא מצריכות ידע של מהנדס או אינסטלטור מדופלם. כל מה שצריך זה חשיבה טובה והרבה רצון (גם כמה ג'ובות כמובן). אנחנו לא בונים טלוויזיות, מקררים ומכוניות, אנחנו בונים בסך הכל ציוד לאקווריום ועד כמה שזה יומרני, בסופו של דבר זה מאוד פשוט. ואם תעזבו לשנייה את הכסף תראו שזה מאוד כיף לבנות לבד דברים, וגם ברוב המקרים הם יוצאים טובים יותר, חזקים יותר ולפעמים גם יפים יותר מכאלו שאפשר לקנות בחנות. ודרך אגב יש גם "עשירים" שבונים דברים בעצמם, לא שאני אחד מהם (בינתיים ) אבל אני גם לא עני מסכן שהדרך היחידה שלו להחזיק אקווריום זה לבנות הכל מחלקים שמצאתי במזבלה העירונית. יש דברים שאני קונה ויש דברים שאני מעדיף לעשות לבד. תראה לי למשל פילטר קנוי שיכול להשתוות לסאמפים המאסיביים שיש כאן להרבה מהחבר'ה. לעומת זאת אם יש מישהו שאין לו זמן ואין לו כח לבנות ציוד בעצמו אז סבבה שיקנה, אבל אין שום סיבה לשלול ולהוריד מערכו של ציוד שנבנה בעבודת ידו של בעל האקווריום. ובסופו של דבר דברים שנבנים במו ידיו של הבונה ולא נקנים מוכנים זוכים להרבה יותר הערכה מדברים שפשוט שילמת ולקחת. יש אנשים שממש לא חסר להם כסף אבל בכל זאת הם מרכיבים בעצמם גם אופנועי הארלי, חלק אחר חלק. נכון שזה לא בדיוק אותו דבר, אבל הנקודה היא שיותר מהנה לבנות דברים לבד. אני לא אומר להתחיל לבנות כל דבר קטן כמו מחמם, משאבת אוויר ומדחום כי אין כאן שום יתרון על המוצר הקנוי וזה די מיותר בעצם, אבל כשמדובר בסאמפ, סקימר או מפל מים אז למה לא?...
Aquario לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 16/05/2002, 12:43   #15
אורן
ממיסדיי אקווה

לתומר ,
בשביל הכלים והכביסה יש עוזרת לא ???

ומה רע בבישול ??
עדיין לא נקרא Thursday 16/05/2002, 16:15   #16
Cobalt
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלCobalt

הודו פעם אחת בהודעה אחת
ברירת מחדל אין כמו הטבע

נכון שאין כמו הטבע ואף אחד למעט בורא עולם לא מסוגל ליצור ים!
זה לא אומר שאי אפשר לנסות.

אני מבחנית זרם לפעמים אלטרנטיבי ולפעמים לא! תלוי מה דרוש לי.

שאני עושה אקוריום תצוגה בסלון להדגים איך אקוריום קטנטן יכול להיות מקסים כמו גדול, אני הולך לציוד קלאסי. (אני חסכן אז אני מנסה לבנות לבד).

אבל שבחדר האחורי אני בונה אקוריום "קונצפט" אני לא עושה שום דבר לפי הספר.

אני שם ספוג אריזה בפילטר לאחר ששהה עם קרפיונים להדבקת בקטריות, שם חול וקולים בקרקעית (יפה אבל לא מומלץ) וכהנה וכהנה חוכמות!

אני תמיד בעד עשית מה שצריך היכן שצריך.
חג שמח
יחיאל

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות
הגדרות אשכול