AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Wednesday 29/08/2007, 11:33   #1
FeL
משתמש חסום

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל עזרה בבניית אקווריום DIY

היי לכולם!
לאחר שקראתי אמ המאמר של יאנה (http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=462267) על הקמת אקווריום טבעי החלטתי שזה מה שאני רוצה.
כמו כן אני רוצה לצאת במינימום נזק כספי...
נתחיל מבניית אקווריום עצמו. ברצוני לבנות אקווריום 30X30X30. זכוכית 6 מ"מ אמורה להספיק, לא? כעת התחתית של אקווריום הינה 30 ס"ם כמו כן גם הצד הקדמי ואחורי. את הזכוכיות של צד שמאל וימין אני צריך לחתוך קטנים יותר? כלומר 30 ס"מ פחות פעמיים עובי הזכוכית כדי שכל הצדדים יתיישב על תחתית?

האם אני אצטרך פילטר או משאבה לסחרור המים לגודל אקווריום כזה?
כמו כן צריך לבנות את המכסה כמובן... כנראה אצטרך מאווררים 2? ותאורה... לצערי לא מבין כלום בתאורה(כן קראתי מאמרים). האם יש בתי מנורה מיוחדים עמידים יותר במים? איזה מנורות עדיף?
תודה מראש לכל המגיבים.
FeL לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 29/08/2007, 11:50   #2
mat.g

ברירת מחדל Re: עזרה בבניית אקווריום DIY

ציטוט:
פורסם במקור על ידי FeL
היי לכולם!
לאחר שקראתי אמ המאמר של יאנה (http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=462267) על הקמת אקווריום טבעי החלטתי שזה מה שאני רוצה.
כמו כן אני רוצה לצאת במינימום נזק כספי...
נתחיל מבניית אקווריום עצמו. ברצוני לבנות אקווריום 30X30X30. זכוכית 6 מ"מ אמורה להספיק, לא? כעת התחתית של אקווריום הינה 30 ס"ם כמו כן גם הצד הקדמי ואחורי. את הזכוכיות של צד שמאל וימין אני צריך לחתוך קטנים יותר? כלומר 30 ס"מ פחות פעמיים עובי הזכוכית כדי שכל הצדדים יתיישב על תחתית?

האם אני אצטרך פילטר או משאבה לסחרור המים לגודל אקווריום כזה?
כמו כן צריך לבנות את המכסה כמובן... כנראה אצטרך מאווררים 2? ותאורה... לצערי לא מבין כלום בתאורה(כן קראתי מאמרים). האם יש בתי מנורה מיוחדים עמידים יותר במים? איזה מנורות עדיף?
תודה מראש לכל המגיבים.
בוא אני יגיד לך לי יש אק' 40 אורך, 18 רוחב ,26 גובה,
באק' כמו שלי דיי קשה לעצב כי ישאר לך 20 ס"מ אחרי הדשן תת-קרקעי והחצץ,

אני מציע שתעשה אק' בגודל הזה [היה לך יותר פשוט לעצבב וגם יותר יפה ]

40 אורך .

45-40 גובה

35 -30 רוחב .

ולגבי בתי מנורה ,
אתה יכול לבנות מכסה :

1 ) בניית גוף תאורה

2 ) בניית מכסה 1

3 ) בניית מכסה 2

4 ) בניית מכסה 3

ותבדוק קודם כל אחרי שתקים את האק' אם אתה צריך מאווררים ,
לי יש אק' לואוטק עם טמפרטורה 25-28 אחלה של טמפרטורה לכן לא נרא לי שאתה צריך מאוורר לבנתיים.

איזה סוג אק' אתה רוצה לעשות ? טבעי/לואוטק/הייטק.
אני חושב שכדאי לך לואוטק,
תוכל להשים יותר סוגים מאשר טבעי,
אם אתה עושה לואוטק אז אתה צריך פילטר עם ספוג גס [תקנו אותי אם אני לא טועה בקשר לספוג].

מקווה שעזרתי!!

מתן
mat.g לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 29/08/2007, 11:59   #3
FeL
משתמש חסום

מתן, גודל האקווריום גדל מגודלו המקורי שחשבתי עליו(רציתי להתחיל ב 30X20X25)
לצערי אין לי מספיק מקום בחדר לאקווריום יותר גדול...
הבנתי שהבדל בין אקווריום טבעי לננו זה פילטר וCO2, תקנו אותי...
עדיין לא נקרא Wednesday 29/08/2007, 12:28   #4
mat.g

ציטוט:
פורסם במקור על ידי FeL
מתן, גודל האקווריום גדל מגודלו המקורי שחשבתי עליו(רציתי להתחיל ב 30X20X25)
לצערי אין לי מספיק מקום בחדר לאקווריום יותר גדול...
הבנתי שהבדל בין אקווריום טבעי לננו זה פילטר וCO2, תקנו אותי...
זה אם אני לא טועה זה רק כשמוסיפים פילטר,
אז אני מציע שתגביה את האק' ל40 ס"מ כי זה היה לך מאוד מאוד קל לעצב תקשיב לי אתה לא תצטער על זה אתה חייב אפילו קצת להשתדל..
עדיין לא נקרא Wednesday 29/08/2007, 12:52   #5
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

טוב - קצת סדר
לגבי האק' עצמו - לגודל כזה גם זכוכית 4מ"מ תספיק.
אם אין לך ניסיון בבניה או זגג קרוב משפחה - אמנם לא כזה מסובך לבנות אך הכי טוב זה לרכוש אק' קטן משומש - יש הרבה בגודל הזה בכיכר השוק במחירים מגוחכים - למעשה בד"כ במחיר נמוך יותר ממה שיעלה לך לרכוש זגוגיות וסיליקון.... (בסביבות 50ש"ח)- תפרסם הודעה שאתה זקוק לאק' קטן או תמתין שמישהו ימסור\ימכור.
אם אין לך מושג בחשמל תאורה וכו' תנסה רכוש אק' שכבר מגיע עם הכל...ואולי תקבל אפילו פילטר וכו'...

לגבי גובה - באק' כזה 30ס"מ זה בהחלט מספיק וישמור על פרופררציות קוביה נחמדות - ככל שהגובה עולה עוצמת התאורה תרד בריבוע ולכן לא כדאי באק' צמחיה גבוה מידי (תצטרך לפצות בתאורה חזקה יותר).

לגבי סוג האק' - מתן אתה קצת עושה בלבול - אק' "טבעי" דווקא יאפשר גידול מגוון רחב יותר של צמחיה לאחר שיתייצב אך יגביל אותך מאד בכמות הדגים (במיוחד בנפח כזה),
אק' "לואוטק" - יאפשר העמסה ביולוגית גדולה יותר (ע"י שימוש בפילטרציה מסיבית) אך יגביל אותך בסוג הצמחים.

ההבדל מבחינתך יהיה תאורה חזקה יותר אך ללא צורך בפילטרציה ל"טיבעי" (קשה יותר לייצוב בהתחלה אך כמעט ללא תחזוקה לאחר מכן),
תאורה נמוכה יחסית, פילטר חזק ותוספת דישון ל"לואוטק" (ותחזוקה שוטפת דו-שבועית לפחות).
לשניהם אין צורך בתוספת CO2, ולשניהם מומלץ דשן תת-מצעי (אם כי לא הכרחי).

כדאי לעבור שוב על המאמרים בראש פורום צמחיה - ובמיוחד אלו הקשורים לאק' טבעי.
בהצלחה,
גל
גלגו לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 29/08/2007, 20:06   #6
FeL
משתמש חסום

גל תודה על ההסברים! כעת אני נוטע לכיוון אקווריום טבעי, פשוט כי הרעיון נחמד.
לגבי בניית אקווריום אז כל הציוד הדרוש ישנו בעבודה... אינני בניתי אחד לפני אף נראה לי בגודל כזה לא צריכה להיות בעיה.
השאלה היא מה המידות המדויקות של זכוכיות צריכות להיות כדי לקבל קוביה 30 ס"מ?
השאלה שלי נובעת מכך שהרי שני קירות (נגיד קדמי ואחורי ) ניקח בגודל 30 ס"מ, הם יגיעו עד לקצוות של תחתית. ושני הקירות ונותרים יכנסו ביניהם... האם זה אומר שאורך הקירות הצדדיים צריך להיות 29.2 = 30-2X0.4 כי עובי של זכוכית הוא 4 מ"מ?
עדיין לא נקרא Wednesday 29/08/2007, 20:21   #7
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

החישוב שלך נכון בעיקרון,
הדפנות מודבקות בד"כ על גבי הקרקעית כששתי דפנות נגדיות "חובקות" את הזוג השני (אם כי ישנה גם טכניקה אחרת בה 4 הדפנות חובקות את הקרקעית...)
רק דבר אחד חשוב- הזגוגיות לא אמורות ממש לנגוע אחת בשניה אלא להשאיר מרווח של כ1מ"מ לסיליקון לטובת ספיגת מתחים ועיוותים כתוצאה משינויי טמפ'.
ממליץ בחום על קריאת המאמר הבא יש שם הסבר טוב על טכניקת הבניה וההדבקה:
תיקוני דליפות- חלק ראשון תיקון דליפות קלות-מאמר מאת Legolas

לפני שאתה מחליט בדיוק על מידות האק' - תברר איזה תאורה אתה הולך לבנות - לנורות יש מספר גדלים סטנדרטיים ולעיתים עדיף להתאים את גודל האק' המיועד לגוף התאורה.

בהצלחה,
גל
עדיין לא נקרא Wednesday 29/08/2007, 21:45   #8
Yana

הסמל האישי שלYana

מכסה: המאמר השלישי מאוד עוזר לך במקרה הנ"ל מבחינת בניית מכסה. יש להקפיד על שני מאווררים לדעתי, כי אצלי בגלל החום נעלמו כל השרימפסים! המים עומדים על 30 מעלות!
עוד הערה - אם אתה עושה את זה מעץ ורוצה שיראו שזה עץ (לא לשים צבע יסוד) אז אני מציעה לצבוע ביאכט ורניש לספינות. אחרת חבל פשוט על העבודה, כי מים בסופו יש דבר יחדרו.

תאורה: כיוון שהאקווריום שלך עדיין בתחום גודל הנאנו, הייתי הולכת על ווואט לליטר, כיוון שמשתנים פה מעט היחסים של התאורה. אצלי הנאנו עומד על 1.5 וואט לליטר.
מבחינת מה לשים? PL זו מערכת מאוד קלה לחיבור. אתה יכול לראות את המערכת אצלי במאמר
כמובן דיי לייט.

*אחד הדברים שטיפונת מציקים לי באקווריום ללא תנועת מים, זה שאין מה שיסנן את החלקיקים שמטיילים במים, והם לא שקופים במיוחד....אני מקווה שלך זה לא יפריע.
Yana לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 29/08/2007, 23:53   #9
FeL
משתמש חסום

היי יאנה.
גם אני חשבתי על סוג זה של מנורות. PL זה שם של בית מנורה? אני מבין שלאקווריום שלי יספיק מנורה של 60W. תקנו אותי אם אני טועה.
לגבי החלקיקים הצפים, את ממליצה לשים פילטר? אם כן, יש פילטרים מוכנינים שיתאימו לאקווריום כזה או שלבנות אחד?
עדיין לא נקרא Thursday 30/08/2007, 01:37   #10
erezz

הסמל האישי שלerezz

ציטוט:
פורסם במקור על ידי גלגו
אק' "לואוטק" - יאפשר העמסה ביולוגית גדולה יותר (ע"י שימוש בפילטרציה מסיבית) אך יגביל אותך בסוג הצמחים.
היי גל, אתה יכול להרחיב מדוע?
erezz לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 30/08/2007, 09:14   #11
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי erezz
ציטוט:
פורסם במקור על ידי גלגו
היי גל, אתה יכול להרחיב מדוע?
אני מסכים שההגדרות מעט מלאכותיות, אך על קצה המזלג ולמיטב הבנתי-
אק' לואוטק בהגדרה ללא תאורה חזקה עם פילטרציה חזקה וללא פד"ח - צמחים רבים לא ישגשגו כך (אם כי כמובן יש גם הרבה שכן ישגשגו)...
באק' טבעי לעומת זאת יש בד"כ תאורה חזקה יותר אך מה שחשוב - הרבה יותר פד"ח (דגים+אוויר) ולכן לאחר תקופת הייצוב ניתן לגדל בו מגוון צמחים תובעניים יותר...

הנקודה החשובה לדעתי היא דווקא כמות הדגים שיוכל להכניס שכמובן תהיה רבה יותר בלואוטק (בעיקר עקב הפילטרציה ואוורור המים) ופחות סוגי הצמחים שבתאוריה יצליחו או לא...
אני מניח שקראת את העצים הבאים - אך אולי ישפכו מעט יותר אור על ההגדרות:
האקו' הטבעי הזמנה לדיון

מקווה שזה ענה על השאלה,
גל
עדיין לא נקרא Thursday 30/08/2007, 11:06   #12
FeL
משתמש חסום

חברה אתם גולשים מהנושא...
ציטוט:
PL זו מערכת מאוד קלה לחיבור. אתה יכול לראות את המערכת אצלי במאמר
כמובן דיי לייט.
PL זה שם של בית מנורה? האם מנורה של 50-60 Watt תספיק? בכדי לחבר מאווררים לא צריך איזה שנאי?הרי מאווררי מחשב לא ל220V. והאם צריך איזה מפסק אוטומטי כמו למד חום?
עדיין לא נקרא Thursday 30/08/2007, 11:26   #13
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי FeL
ציטוט:
כמובן דיי לייט.
PL זה שם של בית מנורה? האם מנורה של 50-60 Watt תספיק? בכדי לחבר מאווררים לא צריך איזה שנאי?הרי מאווררי מחשב לא ל220V. והאם צריך איזה מפסק אוטומטי כמו למד חום?
לעניינינו - PL אלו נורות פלואורסנטיות המגיעות באורכים וואטים קבועים - הן דורשות בית נורה מיוחד (כל וואט - בית נורה שונה!) וגם צ'וק חיצוני, מעל 26וואט (אם אינני טועה) יש צורך גם בסטרטר...
יהיה לך מאד קשה למצוא אותן בוואט גבוה (מעל 30) וגם יהיו ארוכות יותר ממה שאתה יכול להכניס- בקיצור פיתרון מסורבל מעט בשבילך ויקר (יחסית).

EL- אלו נורות המתחברות לבית מנורה רגיל ומכילות בתוכן כבר את כל מה שנדרש (צ'וק וסטרטר...) וזה הכי נוח לשימוש בגופי תאורה DIY (כמו אצל יאנה וגם אצלי).
כאן גם תוכל לקבל הספקים גבוהים יחסית בנורה קומפקטית - שתיים כאלו יספיקו לך בהחלט.

מאווררים - יש כמובן גם של 220וולט, אך יש מעט סכנה במתח גבוה כזה במגע עם לחות (אפשר לרכוש חסיני מים וכו' אך זה יקר) - מאווררים כמו של מחשב יספיקו (לנפח כזה אחד גדול 120מ"מ או שניים קטנים של 80מ"מ) וכל שנאי קטן (אפילו מטען ישן של פלאפון או משהו דומה) יספיק - צריך להיות בין6-12וולט.
בהצלחה,
גל
עדיין לא נקרא Thursday 30/08/2007, 11:28   #14
mat.g

ציטוט:
פורסם במקור על ידי גלגו
ציטוט:
פורסם במקור על ידי FeL
ציטוט:
כמובן דיי לייט.
לעניינינו - PL אלו נורות פלואורסנטיות המגיעות באורכים וואטים קבועים - הן דורשות בית נורה מיוחד (כל וואט - בית נורה שונה!) וגם צ'וק חיצוני, מעל 26וואט (אם אינני טועה) יש צורך גם בסטרטר...
יהיה לך מאד קשה למצוא אותן בוואט גבוה (מעל 30) וגם יהיו ארוכות יותר ממה שאתה יכול להכניס- בקיצור פיתרון מסורבל מעט בשבילך ויקר (יחסית).

EL- אלו נורות המתחברות לבית מנורה רגיל ומכילות בתוכן כבר את כל מה שנדרש (צ'וק וסטרטר...) וזה הכי נוח לשימוש בגופי תאורה DIY (כמו אצל יאנה וגם אצלי).
כאן גם תוכל לקבל הספקים גבוהים יחסית בנורה קומפקטית - שתיים כאלו יספיקו לך בהחלט.

מאווררים - יש כמובן גם של 220וולט, אך יש מעט סכנה במתח גבוה כזה במגע עם לחות (אפשר לרכוש חסיני מים וכו' אך זה יקר) - מאווררים כמו של מחשב יספיקו (לנפח כזה אחד גדול 120מ"מ או שניים קטנים של 80מ"מ) וכל שנאי קטן (אפילו מטען ישן של פלאפון או משהו דומה) יספיק - צריך להיות בין6-12וולט.
בהצלחה,
גל
מה זה שנאי ומה עושה ?
עדיין לא נקרא Thursday 30/08/2007, 11:32   #15
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי MatanStyle
ציטוט:
פורסם במקור על ידי גלגו
ציטוט:
פורסם במקור על ידי FeL
ציטוט:
כמובן דיי לייט.

בהצלחה,
גל
מה זה שנאי ומה עושה ?
מ שנקרא "טרנספורמטור" בעיברית צחה... ....
מוריד את המתח מ220וולט למתח נמוך (למאווררים צריך 12וולט, אך אפשר קצת פחות) - וגם הופך את הזרם לזרם ישר במקום חלופי...
רוב המטענים של פלאפונים, מחשבים ניידים וכו' הם למעשה שנאים - על כולם רשום מאחורה איזה מתח מוציאים ולאיזה הספק יתאימו...
גל
גל
עדיין לא נקרא Thursday 30/08/2007, 12:12   #16
erezz

הסמל האישי שלerezz

היי גל
בלואו טק אין הגבלה הגדרתית על עוצמת התאורה וכנ"ל לגבי הפילטרציה.
בלואוטק יש הרבה יותר דגים (יותר CO2?) ניתן להוסיף אקסל (שוב יתר CO2) כמו כן יש דישון, כל צמח שיגדל בטבעי יגדל גם בלואוטק אך ההפך אינו נכון.
erezz לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 30/08/2007, 12:26   #17
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי erezz
היי גל
בלואו טק אין הגבלה הגדרתית על עוצמת התאורה וכנ"ל לגבי הפילטרציה.
בלואוטק יש הרבה יותר דגים (יותר CO2?) ניתן להוסיף אקסל (שוב יתר CO2) כמו כן יש דישון, כל צמח שיגדל בטבעי יגדל גם בלואוטק אך ההפך אינו נכון.
אני חולק עליך בנקודה זו - בעיקר עקב הנידוף המהיר של הפד"ח בלואוטק והתחרות מול הפילטרציה הביולוגית...
התאורה החזקה יותר בטבעי נובעת מהיכולת לאזן אותו כנגד אצות טוב יותר - לעומת לואוטק בו בתאורה חזקה מידי וללא פד"ח יהיה קשה מאד להמנע מהתפרצות אצות (בלי קשר דווקא לשאר הדישון).
למיטב הבנתי וממה שקראתי דווקא בטבעי מאוזן תוכל לגדל צמחים עדינים ותובעניים יותר...
אך אולי לא כאן זה המקום לדיון - כדאי לפתוח עץ חדש או להמשיך את הדיון באחד מהעצים הקודמים שנפתחו על אותו עניין - לדוג':
El Natural VS Low-Tech

נשתמע,
גל
עדיין לא נקרא Friday 31/08/2007, 16:14   #18
FeL
משתמש חסום

טבעי או לא... האם אתם ממליצים פילטר באקווריום כזה? אני מזכיר קוביה 30 ס"מ.
אם כו , יש פילטרים מוכנים שיתאימו לגודל הזה או פתרון אחר(בנית פילטר)?
עדיין לא נקרא Friday 31/08/2007, 18:39   #19
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

זה בדיוק העניין - בטבעי לא תצטרך פילטר... (אם כי אפשר קטן לסינון מכאני בלבד).
בכל סוג אחר כן - כל פילטר פנימי קטן שיתאים ל30ליטר יספיק...
בהצלחה,
גל
עדיין לא נקרא Friday 31/08/2007, 20:00   #20
FeL
משתמש חסום

אבל מדובר באקווריום עם גובה 30 ס"מ... יש פילטרים קטנים כאלה?
עדיין לא נקרא Friday 31/08/2007, 20:23   #21
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

אפילו קטנים יותר
אופציה שניה היא לבנות פילטר חיצוני קטן וכך להרוויח גם מקום בתוך האק' וגם להגדיל מעט את נפח המערכת מה שיתרום ליציבותה - יש מספר מאמרים כנ"ל במאגר המידע בDIY...
בהצלחה,
גל
עדיין לא נקרא Tuesday 04/09/2007, 18:25   #22
FeL
משתמש חסום

תודה לכל המגיבים...
לצערי בעבודה כבר אין לי אפשרות לבנות אחד...
אז קניתי אחד סיני. מידות 40X23X26
שבוע הבא אתחיל לבנות לו מכסה.
עדיין לא נקרא Friday 07/09/2007, 15:51   #23
Yana

הסמל האישי שלYana

פל, קניתי אקווריום בדיוק במידות שיש לי. אצלי הוא פועל ללא פילטר ואני מרוצה, אבל המים לא "קריסטל", ישנם חלקיקים (רואים אותם אם אתה תוקע את האף בזכוכית בשביל למצוא שרימפסונים)

לגבי מיכסה: סליחה על הטעות, מה שיש לי זה EL (יבוא יום ואני לא אתבלבל, אבל הוא עדיין לא הגיע)
עדיין לא נקרא Friday 07/09/2007, 17:10   #24
FeL
משתמש חסום

היי יאנה
מה הבדל בין המנורות? EL, PL?
מנורת DAYLIGHT בהספק טוב זה לא מה שצריך?
עדיין לא נקרא Friday 07/09/2007, 17:58   #25
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי גלגו
ציטוט:
פורסם במקור על ידי FeL
ציטוט:
כמובן דיי לייט.

EL כפי שכבר רשמתי לפני כן זה סוג הנורה (פלואורסנט שמתחבר לבית מנורה רגיל),
DAYLIGHT זה ה"צבע" הרצוי (כל מיני נורות יכולות להגיע בצבע DAYLIGHT).
גל
עדיין לא נקרא Wednesday 12/09/2007, 21:23   #26
Yana

הסמל האישי שלYana

פל, יש התקדמות?
עדיין לא נקרא Wednesday 12/09/2007, 22:05   #27
FeL
משתמש חסום

לא ממש התקדמות... הבתי שבבית אין לי ממה לבנות מכסה. אז אני מחכה עד יום ראשון לנסוע לאזור תעשיה בלקנות את הלוחות שאני צריך. מבטיח לתעד את בניית מכסה! תודה על הדאגה
עדיין לא נקרא Monday 08/10/2007, 00:57   #28
FeL
משתמש חסום

חזרתי עם קצת חדשות...
הנה תמונה של אקווריום עצמו שבסוף קניתי . מידות 40*23*26

http://picasaweb.google.com/FelixFed...71474443762018

כמו כן סיימתי לבנות את המכסה מלבד רפלטור (נייר כסף שיודבק לקירות אחרי שלקה תתיבש לגמרי)
מכסה עם מאוורר ושתי מנורות EL

http://picasaweb.google.com/FelixFed...74257582570466

אולי אף אכתוב את כל תהליך בניית המכסה למרות שאני לא בטוח שיש בזה צורך כי כבר יש כמה מאמרים בנושא.

מחר אני מתכנן לנסוע למשתלה לקנות צמחים, מצע, טרמוסטט וכו...
איזה מצע עדיף לקחת? המלצות לצמחים? אשמח לכל מיני טיפים שלכם(לטיפים של יאנה אשמח פי 2).
תודה מראש
עדיין לא נקרא Monday 08/10/2007, 01:06   #29
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

נראה מעולה
אני מציע שהרפלקטור יעשה מטפט מראה או תבנית אלומיניום.
ממש לא להתפתות לעשות מבדיד אלומיניום, הבדיד מתקפל בקלות רבה מדי ו"יזרוק" את קרני האור לכיוונים אחרים.

שים לב שהמאוורר יהיה עם כיוון זרימת אוויר לפנים המכסה.
הייתי מציע לעשות אפילו עוד פתח אוורור.

מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 08/10/2007, 01:20   #30
FeL
משתמש חסום

טפט מראה? לא מכיר אבל אני אבדוק בחנויות... חשבתי להדביק את הנייר אלומיניום עם נעצים...
לגבי פתח איוורו נוסף. המממ חשבתי על זה אבל בסוף וויתרתי על הרעיון. במקרה הצורך אוסיף.

אני עדיין מכחה לטיפים למצע צמחים וכו...
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול