AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Saturday 09/09/2006, 17:37   #1
emanuel

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל "הדייג" המתחיל צריך

שלום למומחים שבחבורה,
אני מעוניין להכניס אקוואריום הביתה (אישה כבר הכנסתי).

ראיתי בכמה חנויות את הסדרה של חברת Juwel שניראים לי מקצועיים לחלוטין.

חשבתי על ה-Rio 125 שלהם, מה אתם אומרים ?

בגדול, אני רוצה להקים אקוואריום עם צימחייה אמיתית וכמה (~20) דגים קטנים - משהו קלאסי.

שתי שאלות:
1. האם כדאי לקנות אקוואריום חדש או משומש ?
אם משומש, אז מישהו מוכר ??

2. אם חדש, אז איפה אתם ממליצים לקנות - מי נחשבים מקצועיים באמת בתחום - ובואו לא נשכח - גם זולים (כי לא בא לי לקנות אצל איזה ליצן יקרן - ולא חסרים כאלה) ?

תודה מראש על העזרה 8)
emanuel לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 09/09/2006, 18:30   #2
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

האקווריומים של ג'ואל באמת טובים ובאים כלולים עם פילטר [פנימי], תאורה וכו'...
אין זה אומר שטיבם של אקווריומים אחרים וכאלו הנבנים בארץ פחותים ממנו, יותר עניין של יופי ונוחות הכיס

אפשרי בהחלט לקנות אקווריום משומש, יש רק לשים לב שהכל תקין.
תוכל לבדוק בפורום כיכר השוק לגבי אקווריומי יד שנייה.

בקשר לאקווריומים חדשים, תוכל לעשות סקר שוק באמצעות הודעות פרטיות לסוחרים השונים הנמצאים בפורום פינת הסוחרים.

מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 10/09/2006, 13:24   #3
mga345

סוג אקווריום: ריף

לא ציינת אם יש לך נסיון בגידול דגי נוי ובכלל, לא נתת שום פרט על הסוג אותו אתה רוצה לגדל.

כדי להימנע מטעויות של מתחילים, עצתי לך היא להשקיע את הזמן הנדרש כדי לחשוב ולתכנן את התחביב הזה.

בתחביב של גידול דגי נוי, הכלל של חשוב ועשה הוא בעל משמעות גבוהה ומוטב להשקיע את הזמן ואז הרווח יהיה כולו שלך (ואגב, גם של אשתך).

אם יש לך שאלות ספציפיות (בנוגע לשלב התכנון), יש מספיק מומחים בפורום שישמחו לעזור לך ואף להזמינך אליהם כדי להציג את התיאוריה באופן מעשי.
[SIZE=3][COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman]משה גור-אריה[/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][EMAIL="mga345@actcom.net.il"]mga345@actcom.net.il[/EMAIL][/SIZE][/FONT]
אקווריום ריף (850 ליטר + 200 ליטר סאמפ) מעורב.
נאנו ריף סוסונים 100 ליטר.
שרימפסיית רד קריסטל 20 ליטר . ותק בתחביב - 8 שנים.
mga345 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 10/09/2006, 16:07   #4
מייקל

הסמל האישי שלמייקל

מחובב לחובב

כמתחיל בתחום , אני רוצה לשתף אותך מעט בהתלבטויות שלי שאני מניח שזהות לשלך ובידע הראשוני שצברתי .להלן מספר הצעות מעשיות :

1.גידול דגים זהו תחום מורכב יותר מגידול כלב / אוגרים /איגואנות שבכולם יש לי המון נסיון מעשי ,השקעה בדגי נוי דורשת הבנה וסבלנות אולם התוצאות מצדיקות כל שניה.
2.כל מאמר או דיון בפורומים באינטרנט שקראתי רק בנו אצלי את הידע שבהתחלה אפילו לא הייתי מודע לקיומו ולצורך בו .בהתחלה חשבתי שכל מה שצריך זה מיכל ,מים ודגים .מסטבר שזה נכון אבל צריך עוד דבר אחד קטן - איזון אקולוגי /כימי.
3.לגופו של עניין , אני החלטתי לפחות בהתחלה לרכוש אקווריום משומש .מצאתי באינטרנט אקווריום של 100 ליטר כולל מצע , פילטר עם ראש כוח חיצוני , מעמד ועוד כמה שטויות ב 500 ש"ח , אני בטוח שאפשר למצוא גם יותר זול .כלומר בתקציב של 500-700 ש"ח אתה יכול לארגן אקווריום ראשוני עם כל הציוד ולהתחיל לרוץ .התלבטתי מאד באם להשקיע בחדש או בציוד יותר משוכלל וגדול ובסוף הכרעתי בעד משומש . בכוונתי ראשית לצבור ידע ובאם הכל יצליח לי לעלות פאזה עוד כמה חודשים עם ציוד יותר גדול או משוכלל יותר .את הציוד המשומש בכל מיקרה אצטרך כיחידת הסגר או תא ריבוי או המתנה לאיכלוס וכדומה .
4. אני לא רוצה להגיב על הבחירה שלך פשוט בגלל חוסר ידע מצידי , אבל כעיצה פשוטה ממתחיל למתחיל , המשך לעשות בדיוק את מה שאתה עושה - שאל והתיעץ לפני קבלת כל ההחלטה או פעולה .
מהר מאד תמצא כי שאלה והתייעצות פשוטה חוסכת המון זמן כסף ושברון לב .
בהצלחה
מייקל לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול