AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 26/12/2013, 10:40   #1
יוסי לפידות

הסמל האישי שליוסי לפידות

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: טרופיים ודיסקוסים, עברתי לציקלידים - 300 ליטר
וותק בתחום: שלוש שנים +
Question מתחיל במתוקים, קצת עזרה בבקשה...

שלום רב, אני חדש כאן ובכלל בקהילת מגדלי הדגים.
התחלתי לפני כחדשיים תהליך של הקמת אקווריום 60 ל'.
שבוע ללא דגים, ואח''כ הוספתי בהדרגה.
אם הזמן החלו דגים למות וכעת נותרתי עם:
1 גופי
2 דולפנים
1 גורמי פנינה
2 בוטיה ליצן
1 סילבר דילר
1 נקאי
הבעיה היא שיש אצלי כמות גבוהה מאוד של ניטריט שאני לא מצליח להתפטר ממנה!
כבר שבוע וחצי שאני מוסיף בקטריות כל יומיים, הפילטר עובד 24 שעות, קרמיקות חדשות ואין שום תזוזה ברמת הניטריט!!!
מה אתם אומרים?
חוץ מהכל, הוספתי צמח טבעי קטן, יכול להזיק?
תודה!
יוסי לפידות לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 26/12/2013, 10:47   #2
יהונתן כ

הסמל האישי שליהונתן כ

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: אק' טנגניקה 1.70 מטר
ברירת מחדל תגובה להודעה: מתחיל במתוקים, קצת עזרה בבקשה...

אם יש לך חבר שגם הוא מגדל ,קח מהפילטר שלו מדיות פעילות ,או פרלון מלוכלך מהפילטר (פחות יעיל) .

אם אין לך ,תאכיל קצת קצת ,או שבכלל אל תאכיל ,והחלף מים בתדירות גבוהה עד שזה יסתדר.

היווצרות הבקטריות של השלב השני בניטריפיקאציה (ניטריט-ניטראט) היא איטית יחסית להיווצרות הבקטריות שמבצעות את השלב הראשון (אמוניה - ניטריט)

נערך לאחרונה על ידי יהונתן כ, Thursday 26/12/2013 בשעה 10:49.
יהונתן כ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 26/12/2013, 10:51   #3
נווה

הסמל האישי שלנווה

הודו לך על 17 הודעות 19 פעמים

ברוך הבא לאקווה!

בנתיים החלפות מים של 20% כל יום או יומיים למשך שבוע לא יזיקו ,
בנוסף כפי שהוצע לך אתה יכול לקחת פרלון מלוכלך או מעט מדיות מאק' וותיק ובריא ככל שניתן ,
כיוון שיש חשש להעברת טפילים לא רצויים.

בנוסף יש לך דגים שלא מתאימים לאקווריום ומומלץ להוציאם בהקדם , מה שגם יוריד את העומס הקיים על המערכת .
דגים כמו הדולפינים הבוטיות והסילבר .
עדיין לא נקרא Thursday 26/12/2013, 10:54   #4
יוסי לפידות

הסמל האישי שליוסי לפידות

תודה על קבלת הפנים החמה!

מבחינת מה הם לא מתאימים? מבחינת נפח האקווריום?
כמה יחס של חומר אנטי כלור אתם שמים במים?
עדיין לא נקרא Thursday 26/12/2013, 11:00   #5
ohadh

הסמל האישי שלohadh

הודו לך על 34 הודעות 54 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי נווה צפה בהודעה
ברוך הבא לאקווה!

בנתיים החלפות מים של 20% כל יום או יומיים למשך שבוע לא יזיקו ,
בנוסף כפי שהוצע לך אתה יכול לקחת פרלון מלוכלך או מעט מדיות מאק' וותיק ובריא ככל שניתן ,
כיוון שיש חשש להעברת טפילים לא רצויים.

בנוסף יש לך דגים שלא מתאימים לאקווריום ומומלץ להוציאם בהקדם , מה שגם יוריד את העומס הקיים על המערכת .
דגים כמו הדולפינים הבוטיות והסילבר .
הכל נמצא בתשובה של נווה
60 ליטר זה אקווריום קטן למדי. חלק מהדגים שלך כמו דולפינים ממש לא מתאימים. כמו כן איכלסת איכלוס מלא ++ חודשיים מההקמה - אין פלא שיש לך ניטריט! מאכלסים לאט לאט!
בעומס שלך החלפות גדולות ותכופות של מיים הן חובה (אני הייתי נותן אפילו המלצה חריפה יותר מנווה כדי לדלל את הניטריט מבחינת אחוזים). שים לב לא להוריד טמפ במכה בהחלפות מיים (מחזירים בזרם חלש שגוף חימום יעמוד בשינויים).
גם הדג המנקה שלך (אני מניח פלקו) תגלה מהר שהוא מלכלך יותר ממה שהוא מנקה. זה דג שמגיע לגדלים עצומים ולא הייתי ממליץ עליו ב-60 ליטר - חבל לבזבז עליו עומס ביולוגי - מה גם שצריך להאכיל אותו באופן יעודי והוא מחרבן בהתאם ומייצר המון אמוניה ורפש.
עדיין לא נקרא Thursday 26/12/2013, 11:11   #6
עירן

ברוך הבא לתחביב נהדר.

לצערי התחלת ברגל שמאל, עם המון דגים בעומס מאוד גדול שפשוט לא מתאים ל- 60 ליטרים.

מתוך הרשימה שלך לא הייתי משאיר דבר פרט לגופים. כל השאר חזרה לחנות. גם הייתי מוותר על המשך קניות באותה החנות. יש מספיק סוחרים הגונים שלא היו דוחפים לך את שפע הדגה שרשמת שכלל וכלל לא מתאים לנפח. אולי במיכל יציב עם המון צמחייה הייתי משאיר גורמי אחד שפחות רגיש לחמצון במים כיוון שהוא מממשפחת הלברינט.

מציע לך להתחיל לאט לאט מחדש, עדיף לשאול כאן בפורום כל מה שעולה על דעתך ובוודאי לפני רכישות חדשות. כמובן שתשמע כאן המון דעות, חלק סותרות וחלקן מבלבלות אבל כולן מתוך רצון לעזור ולתרום. אובייקטיבית יש אגב כמה וכמה דרכים לגשת לתחביב הנהדר הזה. למשל בענייניך, יש שיחזיקו מערכת סינון חזקה וימלאו את ה- 60 ליטרים בלא מעט דגים ויש אחרים שיחזיקו עומס מינימלי של לא יותר מלהקה בודדת של 5-6 פרטים קטנים עם שפע צמחייה.

ממליץ לקרוא את שפע המאמרים כאן ובאנגלית ברחבי הרשת ולגבש לעצמך את אופן כניסתך לתחביב הנהדר.

בנימה אישית אני חייב להוסיף שבעידן שלנו אני הרבה פחות סלחן לכניסות ברגליים שמאליות לתחביב. יש שפע של מידע זמין ואפשר לצפות מאדם בוגר ורציני שיקרא וילמד מעט.

בהצלחה.
עירן לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 26/12/2013, 11:20   #7
ohadh

הסמל האישי שלohadh

הודו לך על 34 הודעות 54 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי עירן צפה בהודעה
ברוך הבא לתחביב נהדר.

לצערי התחלת ברגל שמאל, עם המון דגים בעומס מאוד גדול שפשוט לא מתאים ל- 60 ליטרים.

מתוך הרשימה שלך לא הייתי משאיר דבר פרט לגופים. כל השאר חזרה לחנות. גם הייתי מוותר על המשך קניות באותה החנות. יש מספיק סוחרים הגונים שלא היו דוחפים לך את שפע הדגה שרשמת שכלל וכלל לא מתאים לנפח. אולי במיכל יציב עם המון צמחייה הייתי משאיר גורמי אחד שפחות רגיש לחמצון במים כיוון שהוא מממשפחת הלברינט.

מציע לך להתחיל לאט לאט מחדש, עדיף לשאול כאן בפורום כל מה שעולה על דעתך ובוודאי לפני רכישות חדשות. כמובן שתשמע כאן המון דעות, חלק סותרות וחלקן מבלבלות אבל כולן מתוך רצון לעזור ולתרום. אובייקטיבית יש אגב כמה וכמה דרכים לגשת לתחביב הנהדר הזה. למשל בענייניך, יש שיחזיקו מערכת סינון חזקה וימלאו את ה- 60 ליטרים בלא מעט דגים ויש אחרים שיחזיקו עומס מינימלי של לא יותר מלהקה בודדת של 5-6 פרטים קטנים עם שפע צמחייה.

ממליץ לקרוא את שפע המאמרים כאן ובאנגלית ברחבי הרשת ולגבש לעצמך את אופן כניסתך לתחביב הנהדר.

בנימה אישית אני חייב להוסיף שבעידן שלנו אני הרבה פחות סלחן לכניסות ברגליים שמאליות לתחביב. יש שפע של מידע זמין ואפשר לצפות מאדם בוגר ורציני שיקרא וילמד מעט.

בהצלחה.
כולם עושים טעויות - מה שחשוב זה הפקת הלקחים. זה תחביב לטווח ארוך ועוד תעשה טעויות. אין ספק שקודם ללמוד ואח"כ לעשות זה עדיף - אבל גם אני ממרום שנותי מתפתה בחנויות לפעמים וקונה דג (שמתאים למיכל) שלא תכננתי - וזה בסדר, זה חלק מההנאה. תמותה ומחלות לעומת זאת זה לא כיף. אני משתדל בענייני איכלוס לא לשמוע לבעלי חנויות - לפעמים אין להם ידע נכון וההטעיה נעשית בלי כוונה. אקווריומי המכירה קטנים ועמוסים משמעותית מהאקווריום בבית ומאידך עם תשתית רצינית ושגרת תחזוקה קפדנית לרוב ויש דגים שאפילו יראו אחרת בבית (כי בחנות יהיו בלי צבעים בגלל סטרס).
בנוגע לגורמי - ב-60 ליטר תוכל להחזיק גורמי פנינה - אבל יש גורמים ננסיים צבעוניים ויפים שמתאימים יותר מבחינת גודל.
עדיין לא נקרא Thursday 26/12/2013, 11:29   #8
יוסי לפידות

הסמל האישי שליוסי לפידות

תודה רבה לכולם!
אכן, אני מאוד מאוד אוהב את התחום ומשקיע המון בקריאה וידע, אבל ברור לי שמה שיעשה שאת הניסיון זה גם הזמן...
אני באמת אנסה את העצות שנכתבו כאן. אולם מה שברור לי, ש'נפלתי' עם אקווריום קטן מידי... אני מעוניין באמת להגדיל אותו בהמשך. שמתי לב שהרבה דברים תוקעים אותי בגלל הגודל... בפרט שיש לי עוד חלום ורוד לגדל דיסקוסים...
מה בקשר לצמחייה טבעית? מומלץ בשלב זה?
עדיין לא נקרא Thursday 26/12/2013, 12:19   #9
עירן

לא נפלת בכלל, אני מכיר מיכלים של 60 ליטר לתפארת שאנשים נהנים מהם לאורך שנים רבות. לא כולם יכולים להרשות לעצמם מיכלים גדולים עם דגים יקרים ואני מכיר הרבה מאוד אנשים שנהנים בתחביב הזה לאורך שנים עם מיכלים צנועים יפים ובריאים.

יש שפע של דגים יפים ומעניינים או חסרי חוליות וכמובן צמחייה שיכולים לחיות נהדר ב- 60 ליטר במערכת תקינה ובריאה ובשגרת תחזוקה סבירה.

שוב בהצלחה.
עירן לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 26/12/2013, 13:01   #10
אמיר.פ

הסמל האישי שלאמיר.פ

הודו לך על 292 הודעות 439 פעמים
סוג אקווריום: מלאווי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי עירן צפה בהודעה
לא נפלת בכלל, אני מכיר מיכלים של 60 ליטר לתפארת שאנשים נהנים מהם לאורך שנים רבות. לא כולם יכולים להרשות לעצמם מיכלים גדולים עם דגים יקרים ואני מכיר הרבה מאוד אנשים שנהנים בתחביב הזה לאורך שנים עם מיכלים צנועים יפים ובריאים.

יש שפע של דגים יפים ומעניינים או חסרי חוליות וכמובן צמחייה שיכולים לחיות נהדר ב- 60 ליטר במערכת תקינה ובריאה ובשגרת תחזוקה סבירה.

שוב בהצלחה.
מסכים לגמרי!
בהמשך הדרך תגדיל אם תרצה
אבל אם תחפש טוב.. תמצא שאתה יכול להקים אקווריום מהם עם דגים יפים..
ברור שלא תוכל להכניס מה שתרצה אבל יש מה להכניס
אמיר.פ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 29/12/2013, 16:40   #11
juda

הסמל האישי שלjuda

ממליץ בחום להשתמש באתר, יש בו המון מידע ואנשים מאוד מקצועיים.
בנוסף, לפני אכלוס או רכישות עתידיות עיין בערך הדג בעזרת האקווהדקס.

בכל אופן המון בהצלחה
juda לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 30/12/2013, 00:46   #12
יוסי לפידות

הסמל האישי שליוסי לפידות

שוב תודה!
אכן, אני 'חופר' הרבה בנושא...
בעניין הניטריט, התחלתי בהחלפות מים תדירות, אבל בינתיים נראה לי שערכת הבדיקה תגמר לפני הניטריט...
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול