פורטל אקווה פורומים מגזין אקווה AquaDex
מאמר מקורי

אקווריום מים מליחים-מאמר שלישי מתוך ארבע


Siamese Tiger Fish Datniodes microlepis הפסים השחורים המאונכים על הרקע האפור ירקרק משווים לו צבע מיוחד, מן שוחר שלום זה, לא יתקוף דגים אחרים, למרות שהיו מספר דיווחים על פיו הגדול ועל דגים שנכנסו לו "בטעות" לפה לכן לא ממליצים לשלב אותו עם דגים קטנים.Four-eyed Fish – דג מוזר זה קיבל את שמו מכיוון שהוא שוחה כאשר חצי מעינו מתחת לפני המים וחצי מעל לפני המים, צורת העניים והשחייה מיועדת לצפות גם במה שקורה במים ובמה שקורה למעלה (מה שבטוח, בטוח), וכמובן לחפש טרף

מליחות: 2-4 כפיות לגלוןMudskipper- Periophaimus – המשפחה הזו היא אחת מהמשפחות היותר מיוחדות, סנפירי החזה שלהם הפכו במהלך האבולוציה לדמויי גפה, והם מבלים את זמנן רוב הזמן קרובים ליבשה, העיניים בחלק העליון של הראש מסתכלות מעל פני המים, כאשר הם ממצמצים מידי פעם לכיסי לחות מיוחדים שיש להם בכדי להרטיב אותם.

יאכלו את כל סוגי המזון בעיקר אוכל חי וקפוא,

הם טריטוריאליים אחד לשני, ולכן צריכים לתת להם מקום מרווח, ישנם שני סוגים, אסיאתי ואפריקאי כאשר האפריקאי הוא הגדול מבין השניים והרבה יותר אגרסיבי ולכן נהוג להחזיק אחד כזה במיכל.

נהוג לבנות אק' מיוחד לחברים האלה, אשר מכיל בחלקו יבשה,עם חול ים וסלעים מומלץ גם לשלב גזעים).

את האוכל נהוג לשים על אבן שטוחה ולהרגיל אותם שזה מקום ההאכלה הקבוע.

מליחות- 4 כפיות לגלוןNeedlefish – דגי מחט – משפ' הStrongylura , דגים דמויי חץ אלה מקורם באסיה, והם דורשים אוכל חי, לרוב אגב דגיגים חים (של משריצים), נעשה ריבוי מוצלח של המין הזה בשבי (עם הרבה צמחים צפים).

מליחות-2 כפיות לגלוןShark Cats-יכולים לסבול ריכוזי מליחות משתנים, המינים השונים ידועים כמינים שקטים יחסית, arius jordani הוא אחד המינים המיצגים של המשפחה.

תפוצתם משתרעת על כל העולם

מליחות-1 כפית עד מי ים...Puffers-אבונפחות

Tetraodom fluviatilisT.palembangensisהם שני מינים אשר מוצעים למכירה לאק' מים מתוקים לרוב, וחבל משום שהם מתחילים לקבל מחלות מוזרות ולהיחלש אם ריכוז המלח במיכל פחות מ 2 כפיות לגלון, למעשה תנאים של מרינה הם התנאים האידיאליים עבורם,

יש להם את היכולת לנפח את עצמם בכדי לגדול ולא להתאים לפה של הטורף שלהם.... לדג שבכל זאת רוצה לבלוע אותם מצפה הפתעה לא נעימה – הם רעילים...

אל תתנו למראה השובבי שלהם להטעות אתכם... הם נשכנים לא קטנים ויש לשקול עם מי בדיוק לשלב אותם...

אוכל חי או קפוא יהיה אידיאלי בשבילם, הם כמעט ולא נוגעים באוכל יבש(אני אגב הרגלתי אותם..)

הם אוכלי חלזונות מעולים.

מליחות-2 כפיות לגולון ועד מי יםMollies-לבסוף בואו לא נשכח את הנציג והשגריר הכי מוכר של דגי המים המליחים, המולי הידוע גם באק' של מים מתוקים וגם שם הוא משגשג, למרות שמי מלח הוא יגיע לגדלים הרבה יותר גדולים.

שלושה תת מינים נמכרים כיום והם תוצאה של הכלאות תוך מיניות:

המולי השחור "הרגיל" והמולי המנוקד – poecilia sphenops

Salfin mollies הגיע מ-p.latipinnaמליחות- לפחות 2 כפיות לגלון- ולמעלה מכך הוא ישגשג

סיכום סופי :אק' מים מליחים יכול להיות דבר מאוד מרשים לחובבים אשר מחפשים את המיוחד.

גידול אק' כזה יכול להיות "מבוא" מצוין לגידול אק' מרינה, ללא ההוצאה הכספית הכרוכה בציוד היקר

דגי המים המליחים נחשבים קשוחים ומעניינים ויכולים להיות אטרקציה נדירה, בטח בארצינו אשר אק' מסוגים אלה לא ממש נפוצים