AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Saturday 04/07/2009, 22:26   #1
BabaG

הסמל האישי שלBabaG

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל אק טבעי - הקמה

למי שראה ולמי שלא, החלטתי להתחיל אק' צמחיה טבעי, הרעיון עלה כשקיבלתי מחבר אק', מכיוון שאשתי לא רצתה להזיז את הסלון ובמקומו לשים את האק' (לא מבין מה חשובה לה הספה כל כך...), האק' מצא את מקומו במרפסת.
לפני שכולכם תגיבו פה שזה בעיה בגלל טמפ' וקרני שמש ישירות וכו'... המטרה היא לנסות ולראות אם זה אפשרי, אם לא ילך, קצת שעות עבודה הלכו...
המטרה הנוספת באק' היתה להוציא כמה שפחות כסף ולכן אין הרבה אופציות לשידרוגים/שינויים, פשוט הולך עם מה שיש לי.
אז קצת פרטים,
המידות:
אק' פנורמי 97X47, רוחב קטן 19 רוחב גדול 37 (140 ליטר ברוטו).
בקיץ, תאורה ישירה עד השעה 10 בבוקר בערך (משתנה כל יום בגלל מיקום השמש ובמהלך השעות האלה חלק מוצל).
דבר ראשון, קניתי רקע ב 20 ש"ח והדבקתי (החלק הזה האשה עשתה, אני לא טוב באסטטיות )
לאחר מכן האק' מוקם אחר כבוד במקומו הסופי.
הכנסתי אדמה, אין לי מושג מה זה חוץ מזה שמדובר בטוף (כתוב מכיל כבול, טוף וחומרי דישון והזנה), קנינו את זה לפני כמה שנים לעציצים (שרדו רק קקטוסים, לא הבנתי את הקשר בין השקיה לצמחים אבל זה היה באחריות האשה, הרווחתי קלף מיקוח )
הנה תמונה של האק' עם האדמה והשק שעליו הוא השק של החומר עצמו, מילאתי קצת מים ונוכחתי לדעת שהוא צף (זה רק נראה שהוא גבוהה, גובה אמיתי כ 4 ס"מ)
שאלה שאני עדיין לא סגור עליה, האם להוסיף אדמת גינה אחרת ואם כן מאיפה...

שאלה נוספת, יחד עם החלום של העציצים, קנינו חומרי דישון בשבילם, חשבתי לערבב עם המצע התחתי, לא יודע אם שווה לקחת את הסיכון...

זה כרגע לגבי המצע התחתי, בהמשך הרעיון לשים עליו רשת ואז להוסיף חצץ, זה החצץ שיש לי, אמור לעבור נקיון ידני (להוציא חצץ צבוע וחלקים דקורטיביים בחצץ שלא מתאימים לי לאק' צמחיה), כמו כן אני מניח שאת כל הקונכיות וצדפות אני גם צריך להוציא כדי לא להקשות את המים...

כרגע, עוד כמה תמונות של האק' עם קצת מים ומצע ראשוני:

אני מרכז את השאלות:
1. האם להוסיף אדמה ואם כן מאיפה אני מוצא אדמה ואיזה?
2. האם להוסיף דשן למצע (במטרה שיתפרק עם הזמן), לדעתי הדשן הזה מתמוסס במים כך שזה קצת מפחיד אותי.
3. האם להוציא קונכיות וצדפות מהחצץ?

נערך לאחרונה על ידי BabaG, Saturday 04/07/2009 בשעה 22:33.
BabaG לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 04/07/2009, 22:38   #2
שלולי

הודו לך על 155 הודעות 180 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: אק טבעי - הקמה

זה לא רעיון טוב לשים מצע מדושן לעציצים באקווריום זה יכול לגרום לתמותת בעלי החיים שתכניס אליו. עדיף להוציא ולשים במקום אדמה כל שהיא בלי דשנים.
שלולי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 04/07/2009, 22:55   #3
Alechko

מחזק את דברי שלולי.

אם אתה רוצה לגדל עציצים באק' בלי דגים, אז זה יתאים.

עדיף כבר אדמה וחצץ.
איך בדיוק חשבת להוסיף אדמה אחרי ששמת חצץ? יהיה לך בוץ. החצץ צריך להיות מלמעלה.
Alechko לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 04/07/2009, 23:00   #4
BabaG

הסמל האישי שלBabaG

עדיין לא שמתי את החצץ, כרגע יש רק אדמה.
הכוונה להתחיל רק עם צמחיה ולאט לאט להכניס גם דגים, לא מבין מה ההבדל בין דישון שמכניסים באק' צמחיה (ובהיי-טק לא חוסכים בדשן) לבין דשן שכבר נמצא באדמה...
בכל מקרה אני מבין מהתשובות שלכם שעל הדשן הנוסף אין מה לדבר
עדיין לא נקרא Sunday 05/07/2009, 02:51   #5
shayf

הסמל האישי שלshayf

הודו לך על 3 הודעות 5 פעמים

ההבדל העיקרי הוא שבדשן שמיועד לאדמה מכניסים אמונייה (במקום ניטראט), תוסיף על כך את החום והשמש הישירה והנה אצה רצה לך הדרך וריח האצות ממלא כל פינה בסלון

shayf לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 05/07/2009, 09:47   #6
BabaG

הסמל האישי שלBabaG

בגלל זה האק במרפסת ולא בסלון
אשמח לתשובות לשאלות 1 ו 3 (לגבי האדמה, אני אשאיר, מקסימום נוציא אח"כ (נהפוך את כל האק' שוב, הרעיון פה להתנסות וללמוד...)
עדיין לא נקרא Sunday 05/07/2009, 10:39   #7
Epiphone

הסמל האישי שלEpiphone

סוג אקווריום: לאו טק

מחכים להמשך התיעוד
עדיין לא נקרא Sunday 05/07/2009, 10:48   #8
BabaG

הסמל האישי שלBabaG

כמובן שכשיהיה מה לעדכן אני יעדכן.. אני משתדל לצלם הכל שיהיה (רק שלפעמים מההתרגשות שוכח )
בקשר לשאלות, אני יעחה אותן שוב:
1. האם להוסיף אדמה רגילה?
2. האם יש צורך להוציא צדפות וקונכיות מהחצץ ובכלל האם החצץ נראה לכם מתאים (אין לי מושג מה הוא) או שהוא ישפיע על ערכי המים?
עדיין לא נקרא Sunday 05/07/2009, 11:14   #9
shayf

הסמל האישי שלshayf

הודו לך על 3 הודעות 5 פעמים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי BabaG צפה בהודעה
אשמח לתשובות לשאלות 1 ו 3 (לגבי האדמה, אני אשאיר, מקסימום נוציא אח"כ (נהפוך את כל האק' שוב, הרעיון פה להתנסות וללמוד...)

לגבי שאר השאלות, הכל כבר נכתב ובחיפוש בפורום תמצא את כל התשובות, אבל תתנסה ותלמד, רק אל תשכח לפרסם את המסקנות שלך בפורום.

נ.ב.
אני הבנתי שהאקו' במרפסת, אבל תאמין לי, הריח יגיע עד לסלון!

נערך לאחרונה על ידי shayf, Sunday 05/07/2009 בשעה 11:23.
shayf לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 05/07/2009, 11:16   #10
FeL
משתמש חסום

אנשים עונים לך על שאלות וממליצים ואתה משאיר את הדברים כמו שהם ואומר שהרעיון להתנסות....
אז תתנסה! ואני אומר את זה לא בקטע עצבני או משהו... להתנסות זו דרך מצוינת. זה יקח קצת יותר זמן, אבל תבין גם הרבה תוך כדי...
רק תשאל את עצמך, למה להמציא גלגל? אנשים אומרים שדשן שמת לא מתאים.
כמו כן אדמה שמכילה חומרי דישון לא מומלצת.
מה לגבי תאורה? 10 שעות של אור שמש? איפה ראית כזה דבר? אלא אם זה שמש ישירה. טמפרטורה של המים תזנק. תקבל מרק אצות מצוין.
אני ממליץ שתתחיל לקרוא קצת מאמרים בנושא.
FeL לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 05/07/2009, 11:33   #11
יער

הי,
לגבי האדמה- אם המצע ששמת לא צף ולא מכיל כימיקלים הוא אמור להיות בסדר. השכבה נראית לי גבוהה מדי- צריך 3-4 ס"מ.
אם אתה רוצה ללכת "על הצד הבטוח" את יכול להוציא ולשים אדמה רגילה, אם בטוח שלא רוססה.
לגבי החצץ- לא צריך להוציא צדפים וכדומה, להיפך, הם עוזרים: באקווריום הטבעי, בגלל שאין החלפות מים, המים נהיים מאד רכים, וקצת הקשיה של סידן עוזרת. זה גם חשוב מאד לחלזונות, שמועילים לאקווריום הטבעי.
לפי התמונה לא ברור אם החצץ מספיק קטן. צריך להיות 2-3 מ"מ לגרגר, לא הרבה יותר מזה.
לגבי הטמפרטורה- אחרי ששמת אדמה וחצץ, תמלא מים, תשים מד-חום, ןתבדוק את הטמפרטורה בבוקר ובערב במשך כמה ימים. אם אתה רואה שהטמפ' עוברת את ה30 מעלות אל תכניס צמחים ודגים עד שתמצא פתרון למיקום או לקירור. אם הטמפרטורות בסדר השמש תחליף לך חלק מהתאורה - הרווחת.
עדיין לא נקרא Sunday 05/07/2009, 11:38   #12
סטס

הסמל האישי שלסטס

סוג אקווריום: צמחיה

FeL, לא 10 שעות של אור שמש, אלא שמש עד שעה 10 בבוקר...
BabaG, אני מצטרף לכל מי שענה לך עד עכשיו, לדעתי אתה נכנס לסרט הודי עם האדמה המדושנת הזאת ואור שמש, אבל אתה יודע איך אומרים - טוב ללמוד מטעויות, אבל עדיף ללמוד מטעויות של אחרים...
בכל מקרה, אם אתה בכל זאת תלך "כנגד הרוח", אל תשכח לעדכן והכי חשוב - תלמד!!
בהצלחה גבר!
עדיין לא נקרא Sunday 05/07/2009, 14:50   #13
BabaG

הסמל האישי שלBabaG

ציטוט:
פורסם במקור על ידי FeL צפה בהודעה
אני ממליץ שתתחיל לקרוא קצת מאמרים בנושא.
תאמין לי שאני כבר 3 חודשים בפורום צמחיה ולומד כל הזמן, הכוונה היא להבין דברים שאני עושה...
לא יודע אם נכנסת לנושא של טבעי, אבל בכמה מאמרים של טבעי רשום על אדמת גינה ואדמת עציצים, בגלל זה אמרתי שננסה את מה ששמתי כי זה אדמה שמיועדת לעציצים, אני שמח על כל הערה והארה פה ואין לי בעיה שיגידו לי שמשהו לא יצליח אבל יש דברים שאני חושב שמגדלים (בכלל, לא רק פה) מקובעים עליהם ולכן אני אנסה אותם, חלק מהדברים שאני לא יודע עליהם את התשובה אני מתייעץ (כמו הנושא של החצץ וכו'). בכל מקרה, כמו שכתבתי, אם לא ילך, מפרקים הכל ומקימים מחדש עם דברים אחרים.
אגב, מכיוון שרשום רק "חומרי דישון" על השק ולא רשום מה מכיל, כנראה שאף אחד לא יודע וודאית אם יש בזה אמוניה או ניטרית או כלום... ולכן ננסה... וגם לגלילאו אמרו שהעולם ישר (לא שאני משווה ביני לבינו) ובטח מי שהמציא את הגלגל גם ספג כמה מתחי בוז בהתחלה...
shayf - אני גם ככה על חבל דק עם האשה... מקסימום שבוע של לישון במרפסת (עם הריח)
יער - המצע צף (ולכן הוא נראה גבוהה מ 4 ס"מ), האם הבעיה במצע צף הוא עצם העובדה שהוא צץ (שאת זה רשת וחצץ אמור לפתור) או שחומר שצף לא טוב? ואגב, לא יודע אם יש כימיקלים...
הטמפ' זה באמת נושא שמדאיג אותי, אם יהיה גבוהה מדי אני אחשוב על מאוורר, לא בתכנון לקנות מקרר... אני יעדכן כשיהיה מלא מים.
החצץ בגודל של 2 מ"מ בערך, אני לא אוציא צדפים רק את החצץ הצבוע ושאר דקורציה שיש שם.
Aquarius - כל החיים שלי הלכתי נגד הרוח גם פה אני אנסה... כמובן שאני יעדכן בעץ הזה עד הצלחה או כישלון... מה שיבוא קודם
תודה לכולם על העזרה, כל מי שאומר שלא ילך רק מדרבן אותי לנסות, תמשיכו ככה... (אני לוקח את זה חיובי, אין צורך להצדיק את ההתנגדות שלכם, היא ברורה לי אבל כפי שכתבתי, חיי הם השתנה אחת ארוכה למול הרוח, לפעמים אני נרטב ולפעמים יוצא יבש )
עדיין לא נקרא Sunday 05/07/2009, 14:56   #14
סטס

הסמל האישי שלסטס

סוג אקווריום: צמחיה

טוב נו, כמו שאמר פעם קונפוציוס: אני שומע - ואני שוכח, אני קורא - ואני זוכר, אני עושה - ואני מבין"
יאללה באבאג, מחכה לעדכונים!
עדיין לא נקרא Sunday 05/07/2009, 15:03   #15
BabaG

הסמל האישי שלBabaG

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Aquarius צפה בהודעה
טוב נו, כמו שאמר פעם קונפוציוס: אני שומע - ואני שוכח, אני קורא - ואני זוכר, אני עושה - ואני מבין"
יאללה באבאג, מחכה לעדכונים!
לא זכרתי את זה, נראה לי שאני יאמץ אותו כאבא שני שלי
חבר שלי (זה שהביא לי את האק') אומר שיש לו אדמה בעציצים שהוא מצא באתר בניה שכל זרע שהוא מכניס גדל בצורה מדהימה (יש לו שתילים של עגבניות שרי, ליצי, תאנים וכו')
ביקשתי שיביא לי קצת, השאלה אם כדאי להוסיף לאק' או שלא (לא נראה לי מרוסס כי זה לא מגינה)
עדיין לא נקרא Sunday 05/07/2009, 21:57   #16
יפתח

אני יכול להמליץ לך לגבי מצע שבו אני משתמש.
באקווריום שנמצא אצלי במרפסת (כמו שאתה מתכנן) יש מצע שמורכב מחמרה כבול ופומיס.
בנוסף אצלי בבריכת דגים בכל העציצים ובאקווריום יש אדמה שלקחתי ממטע אבוקדו. למה? מכיוון שבמטע יש שכבת עלים יחסית עבה הקרקע מאוד פוריה ותוך זמן מסוים אדמת החמרה שעליה גדל המטע הופכת מחום לשחור. באדמה הזו יש המון חרקים והיא באיכות טובה מאוד (חשוב לציין שזה מטע שמושקה במי שתייה ולא במי קולחין). מכיוון שאתה הולך על אקווריום טבעי הייתי ממליץ לך לבסס את המצע על אדמת חמרה "פשוטה" ולהוסיף אם אתה רוצה עוד חומר להעשרת המצע כמו מצע מדושן לאקוריום בכמות של פחות מ 50 %.
בנוסף אם תרגיש צורך תוכל לדשן נוזלית.
מניסיון מצע כזה מחזיק אצלי באקווריום המרפסת כבר 3 שנים ועדיין יש צמיחה טובה, ובנוסף בבריכה אותו המצע נמצא בעציצים והנימפאות גדלות טוב מאוד כאשר אני שותל מחדש כל אביב.

בכל מקרה אני ממליץ לך להיזהר מהכנסת כל מיני סוגי אדמות קנויות מחשש לחומרים שעלולים להזיק לדגים במידה ותרצה להכניס.
מה שאני חושב שכדאי לך לשים לב אליו זה כמות האור ואולי לחשבו על הצללה טיפה של האקווריום...בנוסף שים לב לעכירות המים כי יש לה השפעה על גידול האצות.
עדיין לא נקרא Sunday 05/07/2009, 22:15   #17
שלולי

אם אתה מסתכל על זה כניסוי לך על זה.
לי יש בחצר אקווריום נמצא בשמש בין 12 ל 3 בערך. המצע בנוי מכבול ולמעלה חמרה בלי חצץ. המים שלו בצבע ירוק (כמובן) הצמח היחיד שמצליח לצמוח בצורה סבירה (לפחות מהגזם שהיה לי) הוא וליסנריה. האוכלוסיה מורכבת ממולים שפינו מקום באקווריום לחברים אחרים. האידוי מטורף (בשבוע חם 50% ) לא יודע מה הטמפרטורות אבל האוכלוסיה נראת טוב ומסתדרת אפילו בלי האכלות (אוכל על בסיס אצות וזחלי יתושים) מבחינתי פרויקט שהתחיל כניסוי יצא מוצלח למרות שהגזם היחיד שהתפתח לי זה הווליסנריה.
אם כי כדאי שתבדוק בהתחלה עם חלזונות פשוטים כי חבל שימותו לך דגים.

נערך לאחרונה על ידי שלולי, Sunday 05/07/2009 בשעה 22:17. סיבה: הוספת סייג לדברים
עדיין לא נקרא Monday 06/07/2009, 00:18   #18
BabaG

הסמל האישי שלBabaG

עדכון נוסף, היום בוצע מיון של החצץ והוצאו כל מני לכלוכים ודברים לא קשורים (בעצתו של יער לא הוצאו הקונכיות והצדפים), בכלי האדום הדברים שהוצאו, החצץ בדלי הלבן.

בנוסף, יצרתי חוצץ בין האדמה לחצץ על ידי 2 רשתות (קראתי פה שמישהו עשה את זה) שעלו לי יחד 20 ש"ח, רשת עליונה קשיחה עם חורים גדולים ותפורה אליה רשת יתושים מפלסטיק.
עבודת התפירה היתה מייגעת:

לבסוף יצא לא רע

אחרי שאני אסיים עם האדמה יבוא עליה החוצץ ועליו החצץ...
תודה על הרעיונות למצע, אני אוסיף את האדמה שחבר שלי יביא, מקווה שזה ייצור מצע עשיר יותר...
שלולי, אצלי השמש היא עד השעה 10 בבוקר כך שמדובר בפחות שמש ופחות חזקה, מקווה שזה יאפשר לצמחים לצמוח ויקטין את ההתחממות. לגבי האידוי, האם האק' פתוח או סגור? אני מתכנן לסגור אותו ומקווה שזה יקטין את האידוי.
יפתח, מכיוון שמדובר על אק' טבעי, אני לא מתכוון לדשן בהמשך, הדגים ידאגו לזה , לגבי הצללה, יש מצב ליצור צל במידה והשמש תהיה בעיה, רק שזה קצת יכער את המרפסת כך שזה בעדיפות שניה...
ושוב, תודה על ההמלצות והתגובות...

נערך לאחרונה על ידי BabaG, Monday 06/07/2009 בשעה 00:32.
עדיין לא נקרא Monday 06/07/2009, 08:45   #19
Alechko

לא הבנתי למה צריך את הרשת? אתה שם חצץ שיחזיק את המצע לא לעלות.
חוץ מזה, איך אתה מתכוון לשתול את הצמחים? איך השורשים אמורים לעבור שם?

רשת אולי טובה למי שרוצה לגדל מוסים כדשא...

לגבי אק' סגור, גם אני חששתי מאידוי, אחרי שראיתי 32 מעלות (האק' בחדר, לא במרפסת ולא עם שמש עליו)
הבנתי שחייבים מאווררים אם אתה רוצה מכסה. ממליץ לך לטפל בזה כבר עכשיו.
Alechko לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 06/07/2009, 08:52   #20
שלולי

אם האקווריום סגור הטמפרטורות עולות מאד גם בתוך הבית. אידוי מפחית את חימום המים.
עדיין לא נקרא Monday 06/07/2009, 09:31   #21
BabaG

הסמל האישי שלBabaG

הרעיון של הרשת הוא לא שלי, גנבתי אותו מ"shayf"
ציטוט:
פורסם במקור על ידי shayf צפה בהודעה
דשן תחתון DIY מורכב מכבול הומוס ופומיס, מעליו שכבה דקה של JBL Florapol מעורבב עם קוורץ, מעל כל זה רשת ולבסוף קוורץ גרוס דק (1 מ"מ).
מתוך העץ על הרמת האק' שלו... עד כמה שהבנתי הרעיון לבצע הפרדה בין החצץ למצע החולי כך שכשמוציאים צמחים לגיזום לא יתערבב כל המצע... השורשים עדיין יכולים לעבור ברשת למרות שממה שהבנתי, הרעיון של מצע מדושן (האדמה) הוא לשחרר את כל החומרים למים לאט לאט...
לגבי האידוי, כרגע האק' פתוח כבר יומיים עם קצת מים ואני רוצה שהם יתאדו אבל זה לא קורה... כך שנראה איך נמשיך, בכל מקרה מאווררים זה עניין של 2 דקות בערך...

נערך לאחרונה על ידי BabaG, Monday 06/07/2009 בשעה 09:49.
עדיין לא נקרא Saturday 18/07/2009, 01:37   #22
BabaG

הסמל האישי שלBabaG

לא נעלמתי ולא נשברתי, פשוט היתה תקלה באק', כפי שכבר הבנתם, שמתי מים עם האדמה, נוצר לי בוץ ולא יכולתי להתקדם (Alechko - אם לזה התכוונת אז צדקת). הייתי צריך להוציא את המים והפתרון הכי יעיל היה לחכות שיתאדו, זה לקח המון זמן (עד היום), בדרך גם גדלה לה אצה נחמדה... ככה זה נראה - מצע לגידול אצה

אחרי שהאדמה התייבשה כמעט לגמרי, שמתי את הרשת

שלב 3 - פיזרתי את החצץ, מילוי מים, פה זה ההתחלה...

קניתי חלפים לפילטר חיצוני, בתקווה מחר לשים אותו באק' השני ולפנות פילטר פנימי לצורך האק' הטבעי (יהיה רק עם ספוג לסינון חלקיקים במים).
כרגע אני בשלבי חיפוש גזם, נפתח עץ בנושא ואני במעקב בעץ מסירת גזם
אגב, הטמפ' כרגע 29 מעלות ... נראה איך יתקדם...
עדיין לא נקרא Saturday 18/07/2009, 12:55   #23
BabaG

הסמל האישי שלBabaG

עוד עדכון קטן... כמו שאמרתם (וציפיתי) כרגע יש לי מרק אצות... אצת מים ירוקים, אצה חוטית ובטח עוד איזה אצה או שתיים, הכנסתי פילטר וכרגע האק' מוחשך...
עדיין לא נקרא Saturday 18/07/2009, 17:16   #24
quest

סוג אקווריום: שרימפסיה 30 ליטרים, מתוכנן 500 ליטרים
וותק בתחום: מאז 2008

חבל שלא דחפת את רשת פנימה מעט או שמת תוחם למצע, רואים את הרשת במצע.
quest לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 22/07/2009, 23:58   #25
BabaG

הסמל האישי שלBabaG

quest - זה אחרי שדחפתי כרגע אני פחות בעיצוב ויותר בלתת לאק' חיים...
אז שוב, הבעיה היא אצות, הזכוכית הקדמית מתמלאת אצות תוך 3 ימים ולא רואים פנימה בכלל, שתלתי קצת (הגזם התקבל מ kobi1- התודה והברכה לו). היה מחסור בחצץ והוספתי חצץ שהיה לי מאק' ישן.
היום ביצעתי החלפה של 90% מים וככה זה נראה היום...
מילוי מים

תמונות של הצמחים:

אפשר לראות בחצץ כמה ירוקת יש...

בערב, הוספתי דג ראשון, העברתי פסוסית הזברה כתומה מהאק' הישן שלי לחדש, היא מאושרת, שוחה בטירוף (אולי זה בגלל הרעלים במים, אני אדע רק מחר )
לא ידעתי כמה תזזיתי הדג הזה...
אני אמשיך לעדכן כשיהיה חדש, כרגע מירב המאמצים הם בהשתלטות על האצות (אם למישהו יש גזם מהירי גדילה, זה הזמן לפרטית...)
עדיין לא נקרא Thursday 23/07/2009, 00:59   #26
quest

לדעתי תזרוק לשם כמה שיותר מהירי גדילה ותרגיע עם החלפות מים כדי לתת לאללים (של הצמחים שלך) להצטבר במים למנוע הצטברות אצות בעתיד. תשקול להצל מעט כרגע עד ליצוב האק' כדי להפחית אצות ולמנוע התפשטות אדירה שלהם. כמו כן - אני הייתי מוסיף מולים שנאבקים יפה אצלי באצות (חודש מההקמה ואין שום אצה). קניתי 2 מולי שחורים נקבות שהשריצו לי כ 50 שרצים (קרוב ל 100% שרידות הודות לצמחים הרבים)... הקטנים האלה מנקים היטב הכל מאצות למרות שרוב יצאו בעתיד (מעמיסים על המערכת שכרגע מתוגברת בפילטר פנימי DIY).
עדיין לא נקרא Monday 21/09/2009, 03:45   #27
quest

מה לגבי עדכונים ?
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה
הגדרות אשכול