AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > כללי > קהילת אקווה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Saturday 17/01/2004, 17:56   #1
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הודו לך על 14 הודעות 31 פעמים
ברירת מחדל מה אנו מצפים מחנות דגים-מאמר-E

מה אנו מצפים מחנות הדגים:

חנויות דגים מרכזיות ושכונתיות הן למעשה לב ליבו של התחביב , מכאן למעשה התחביב מתחיל וממשיך במאמר זה אנו ננסה לסקור מס' טיפים אשר יסעו לכם לבצע רכישה יעילה יותר וננסה לסקור חנויות אשר לא כדאי לכם לעשות עסקים איתם.
ואפילו ניתן טיפים כיצד ליצור קשרים מקצועיים עם המוכר על מנת שיהיו מועילים לכם כמה שאפשר.

מה אתה רוצה?!
בואו נתחיל במה בעצם אנו מצפים מחנות הדגים שלנו?!
אנחנו בעצם מחפשים 4 דברים עיקריים:

1) מלאי מספק של ציוד אשר יתאים לסוג הדגים אותם אנו מבקשים לגדל.

2) מבחר ומגוון גדול של דגים בריאים , צמחים , ח"ח אשר ניתן לבחור מתוכם.

3) בכל שלב בתחביב אנו ניצטרך עצה טובה ומקצועית , תשובה מלאה והדרכה מקצועית ככל שאנו מתקדמים בתחביב

4) מקום נוח ומתאים לקניה עם אנשים וחברים אשר ניתן "לדבר איתם דגים"

אלו הדברים שהחובב צריך לשאול את עצמו בכל שלב של התחביב האם החנות נותנת לו, האם החנות מתאימה לרמתך?
לא צריכים ללכת למרכז הכי מתקדם בארץ אם רוצים לגדל גופים, מצד שני אם נירצה להרבות דיסקוסים, לגדל רוטיפרים החנות השכונתית לא תמיד תיתן לנו מענה

מה עושה החנות?!
את הקטגוריות הבאות תוכלו אולי לקבל כמובן מאיליו אולם , בעל החנות עובד קשה מאוד על מנת שאתם תוכלו להנות מהדברים הבאים:
למעשה אחד היתרונות הגדולים ביותר הוא לראות ולצפות בדג לפני הקנייה , בדרך כלל מספר פרטים גדול, ניתן לראות אותם אוכלים ולעמוד מקרוב על מצב בראיותם.
חנויות מסוימות יכולות לתת אחריות על קנית דגים ולא מעט דובר על כך בפורום,
איך הדבר נעשה בחו"ל?
החנות לוקחת את המים מהמיכל של החובב לבדיקה (כן (!) זה גם אחד השרותים שחנות רצינית תיתן).
על סמך איכות המים החנות יכולה להמליץ לקנות או שלא ליקנות דג מסויים או דגים בכלל,
בדיקות המיים הנפוצות שחנות מציעה לעשות על חשבונה הם:
PH
ניטריט
אמוניה
על ידי הבדיקות הבסיסיות הללו ניתן לדעת אחוזים גדולים מרמת הודאות האם המים מוכנים,
החנות נותנת אחריות לחובב על הדג הבריא והשלם לאחר שהחובב הציג את המים.
בחנות רצינית יש גם אפשרויות לראות מגוון של ציוד בעבודה, שוק דגי הנוי מכיל כמויות ציוד , תכשירים , מכלים, מוצרים רבים ומגוונים בחנות רצינית נוכל לראות מבחר מהם ולקבל הדרכה טובה איזה ציוד הוא המתאים בדיוק למערכת שלנו.

חנות הדגים היא אחלה מקום מפגש לחובבים אחרים מהתחום , אל תתבישו ליצור קשרים , לשאול על חנויות אחרות ולהשוות מחירים ועצות, הרווח כולו שלכם.
החובב צריך להרגיש עם החנות נוח , מה זה נוח?!
נוח לבוא ולפנות בכל בעיה או שאלה, נוח לקבל הדרכה מתאימה, ולהיות מרכז ההתיחסות של המוכר,
מניסיוני החנויות אשר החובב "מאמץ" היא חנות הביית שלו, והוא יגש לשם ראשון בכל בעיה או סוגייה.

בואו נעבור על מספר דברים אשר יכולים לעזור לנו בהחלטה האם "לאמץ" את החנות...

מראה כללי – החנות הראשונה שהחובב ניכנס אליה היא בדרך כלל חנות מסודרת הנראת טוב. , זה נכון שככל שהחובב הולך והופך מתקדם יותר הוא מתחיל ליסוע למרחקים גדולים יותר על מנת לראות בעלי חיים וציוד אקזוטיים יותר, אבל בדרך כלל המראה הראשוני של החנות הוא הקובע לחובב הטרי.
הרושם הראשוני של החנות , סדר וניקיון, אק' ניקיים ומסודרים, הרושם צריך להיות שלמוכרים כאן באמת אכפת מהתחביב ומצב בעלי החיים אצלהם.

"ציוד יבש"- כאשר אנו מדברים על ציוד הכוונה למערכות תאורה , מיכלים , מזון, פילטרים, משאבות, ראשי כוח, וכדומה , החנות צריכה להציג מבחר גדול, יש כל כך הרבה יבואנים ואסכולות גידול כיום שממש קל להתבלבל, שימו לב האם יש מבחר גדול של ציוד, או שניים וחצי פילטרים וקופסת מזון אחת...
תבררו עם בעלי החנות עם איזה ציוד הם עובדים בחנות עצמה, ועל ההמלצות שלהם.. במילים אחרות.. האם החנות משתמשת במוצר שהיא עצמה מוכרת?
שאלו את בעלי החנות על איזה ספרים הם ממליצים על מנת ללמוד את התחביב , נכון אין כמעט ספרים בעיברית אבל על סמך התשובה ניתן לדעת על המקצעיות של המוכרים.

דגים ובעלי חיים - חנות טובה תחזיק מלאי גדול של דגים במיכלים נקיים ומסומנים , אשר קל לקרוא את שם הדג , מחיר , ואם יוסיפו לנו את רמת האגרסיביות שלו או את הפארמטרים של המים שבו הוא חי זה יכול להיות מבורך,
אל תחשוש אם אתה רואה מכילים עם שלט "דגים בטיפול – לא למכירה" מחלות דגים הם נושא נפוץ ביותר בעיקר בחנויות דגי הנוי , וכל אחד לא משנה רמתו, ניתקל במחלה מעת לעת,
דוקא חנות טובה היא זו שנותנת טיפול, חנות מעולה יודעת לזהות את המקור הגאוגראפי של הדג ומכינה טיפול מונע.
תמיד תבקשו מבעל החנות להאכיל מעט את הדגים , אל תקנו דג שאינו אוכל, דגים נימצאים בחיפוש מתמיד אחר מזון, ודג שלא אוכל הוא בעייתי ואתם לא רוצים להיות אלה שתפתרו את הבעיה באק' שלכם בבית.

מחיר – כמו כל מוצר , מחיר הדגים יכול להיות שונה בגלל פארמטרים שונים ומשונים , הדבר נובע מעונת הגשמים באמזונס הרחוק , עד ארנונה של הסוחר , גודל הדג , טיב הדג, הגזע וכ"ו, בעיקרון אין כלל כללי אצבע וכל אחד ראשי לדרוש על דג כמה שהוא חושב לנכון,
הצרכן יכול לעשות סקר שווקים , לשאול חברים ולכלכל את צעדיו בתבונה (הפורום הוא כלי רב ערך בנושא הזה).

צמחים – אני יודע שאולי אני מכניס כאן דעות קדומות (אני גם מזדהה עם כותב המאמר המקורי) אני אוהב לקנות בחנויות שמחזיקות צמחים , הצמחים צריכים להיות במצב טוב , ללא אצות , ללא שברים בעלים או בגיבעולים, צוות החנות אמור לדעת ולתת הסבר והדרכה טובה על אחזקת סוגי הצמחים (ומי שמכיר לעומק אק' צמחיה , יודע שבארצינו מעט מאוד מוכרים , מכירים את רזי אק' הצמחיה).

חנויות אחרות – כאשר אתה בחנות , ראה איזה יחס מקבלים הלקוחות האחרים , שאל אותם אם הם מכירים חנויות אחרות באזור, זכור אתה הלקוח ואתה מחפש את החנות הטובה ביותר עבורך, בחנויות ממש טובות (ואני ניתקלתי בזה אישית), מוכרים אף ממליצים על חנויות אחרות שזה ממש מרשים!

צוות החנות- בכל חנות גדולה , יש הררכיה של עובדים המסודרים על פי סדר הרמה והידע בדגי נוי , דע לזהות את ההיררכיה הזאת , שם לב האם בעל החנות הוא "מכור לדגים" בעצמו או איש עסקים ממולח אשר היום מוכר דגים ומכר ימכור כיסאות נוח , מהניסיון שלי , החנויות הטובות ביותר היו אלה אשר הבעלים שלהם היה חובב דגים ומכור עוד מהילדות.
השלב הבא בהיררכיה הוא "מנהל המשמרת" ,חשוב לראות האם הו דמות ניהולית גרדה או חובב דגים בעצמו, לפעמים יש להם זמן פנוי לתת הסברים ולשוחח,
מתחת להם יש את צוות האחזקה, בדרך כלל בגילאים קטנים יותר, נסו לברר עם אותם עובדים האם עובדים "כסתם עבודה" או שהם חובבי דגם בעצמם , אלו יכולים לספק שלל פרטים וידע!

לא בושה מבעל חנות להגיד "אני לא יודע" אבל אני אבדוק את התשובה (אני ראיתי רק אחד שנוהג כך) כל השאר פשוט ידעו הכל....
אם המוכר שחצן , מנומס , ידען מופלג, תורם מידע ומשתף רק אתם יכולים לדעת באופן אישי,

אני מקווה שסיפקתי לכם קצת טיפים בצורה מסודרת על בחירת חנות דגים ומה אנו מצפים בנושא...

ELMI

מבוסס על מאמר

Rating the fish stores – use these tips to find the best fish store
By : DAVID LASS
elminister לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 17/01/2004, 23:10   #2
gura

הודו פעם אחת בהודעה אחת

מאמר נחמד אבל לא ממש משקף את מצב החנויות שלנו פה בארץ לדעתי.
לדעתי בישראל הקובע הוא המחיר. אני אישית מחפש את המקום הזול ביותר ולא איפה שהחנות הכי נקייה ומצוחצחת. אני למשל מגדל ציקלידים ולא משנה באיזה אק', מים צלולים או לא, כל עוד הדג במצב טוב והמחיר זול אז לא מעניין אותי לגביי הדגים האחרים, תמותה וכו'. מה שחשוב זה הדג הספיצפי ומחירו ולדעתי הרבה חובבים חושבים כך.
gura לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 17/01/2004, 23:55   #3
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

אם אתה רק מתיחס אל הדג הספיצפי, ולא לרמת השרות, הידע, איך הדג ניראה, מה איכות המשלוח, ורק למחיר,
המאמר נותן הרבה מאוד כלים חשובים מלבד "מחיר" , אני אישית מעדיף לשלם כמה שקלים יותר על דג, בכדי לקבל את רמת השרות, האחריות, והטיפול שאני הייתי מצפה לו
ELMI
עדיין לא נקרא Sunday 18/01/2004, 11:23   #4
אורח

אני מבין שזאת לא תמונה של חנות מהארץ
עדיין לא נקרא Sunday 18/01/2004, 14:42   #5
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

נכון, התמונה כמובן מחו"ל
עדיין לא נקרא Sunday 18/01/2004, 18:23   #6
gupy man

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

מאמר מצוין!
אחת הנקודות שמפריעות לי מאוד בארץ הביא ש"אין אחריות על בעלי חיים",ואז,לא משנה באיזה מצב קנית את הדג (יכול להיות שהוא חולה עוד מהחנות),אם הוא ימות לך-הלך הכסף.בגלל זה אני מעדיף להוסיף עוד כמה שקלים ולקנות דג ממקום ידוע ואיכותי,ולא לקנות מהמקום הכי זול-על איכות משלמים.

עוד נקודה שמפריעה לי (אבל פחות) היא רמת השירות-יש חנויות,שכשתיכנס אליהן,מבחינתן-אתה מלך.הם יעזבו הכול ויבואו לטפל בך,אפילו אם אתה בא רק להסתכל.לעומת זאת,יש חנויות שתיכנס אליהן והמוכר בכלל לא ישים לב אליך.בחו"ל לא יקרה דבר כזה.לא משנה באיזה חנות תהיה,ב-95 אחוז מהחנויות תקבל שירות טוב.

אחלה מאמר,נהניתי להגיב
עדיין לא נקרא Sunday 18/01/2004, 19:32   #7
אלי הרפז
מקורב להנהלה

הסמל האישי שלאלי הרפז

הודו לך על 5 הודעות 12 פעמים
וותק בתחום: משנת 86

מאמר נחמד
אני אישית לא מסכים עם"המראה הכללי"
אני מכר מספר חנויות שניראות על הפנים אבל הידע שיש למוכרים שם הוא אדיר
לדוגמא "דוליטל" ברחובות החנות לא יפה במיוחד אבל הידע שיש למוכר שם(שלמה)
הוא אדיר במיוחד בדיסקוסים הרבה מאוד חובבים עברו אצלו בית ספר לגידול ותחזוק האק'
כולל הגורו דיסקוסים שלנו.
לסיום אני יצטט "אל תיסתכל בקנקן אלה מה שיש בתוכו"

הערוץ שלי ב-
אלי הרפז לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > כללי > קהילת אקווה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא