AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 18/09/2003, 00:12   #1
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הודו לך על 14 הודעות 31 פעמים
ברירת מחדל ריבוי והכנת ציקלידים לרביה-BUI

הכנת ציקלידים לרביה-BUIA

ציקלידים בכלליות מאוד פוריים,אך הם לא תמיד משתפים פעולה.
אספתי מספר תגובות לגבי רביית ציקלידים, והוספתי מספר טיפים להשגת רבייה, את כולם ניתן למצוא מתחת במאמר.אלה הם כמה שיטות שאני השתמשתי בהם ונראה שזה עבד טוב מאוד בשבילי.אני מקווה שהטיפים יעזרו!

טיפים לרבייה

אולי העצה הטובה ביותר שאני יכול לתת לך בשביל לגרום לציקלידים שלך להתרבות הוא לדאוג שהם ישארו בריאים.פילטרציה טובה,עם החלפות מים קבועות,עם פרמטרים שתואמים לדרישותם,זה ישמור אותם בריאים ושמחים. רק דג בריא יהיה מעוניין ברבייה. בגלל שנקבות ידרשו לדגור("להחזיק") על הביצים לזמן של למעלה מ4 שבועות,היא צריכה להיות חזקה ובריאה לפני שהיא תהיה מסוגלת להשמור את הביצים בפייה מבלי שתבלע אותם(מרעב כמובן).
עוד רעיון טוב הוא להחזיק כמה נקבות על כל זכר מאותו סוג. בדרך הזאת,לא רק נקבה אחת מותקפת על ידי הזכר אלא כמה נקבות שמחלקות את האגרסיביות שלו ביניהם.להחזיק 2 נקבות לפחות הזכר ממעיט להציק לכל נקבה ובכלל.וגם אם הוא לא קורע את הנספירים שלהם ולא עושה להן חיים קשים יותר מידי הן יהיו בריאות וחזקות יותר ואז יהיו יותר סיכויים לרבייה.

התזונה שלהם היא גם חשובה ביותר. אני מגדל את המלוואים ואת הוויקטוריאנים שלי על טבליות ספירולינה בעיקר ומידי פעם נותן להם גם ארטמיה,תולעי דם,קריל ופלנקטון. זה חשוב להמעיט במזון עשיר בחלבונים במטרה למנוע מהם את המלוואי בלואט(ראה אינדקס מחלות).אבל זה נראה שכשמאכילים אותם פעם בשבוע במזון קפוא(רק מה שהם מסוגלים לאכול במשך 30 שניות) מגרה אותם לרבייה.שמתי לב שרוב הציקלידים שהרבתי התרבו מספר שעות אחרי שהאכלתי אותם במזונות הקפואים הללו. ההסבר שנשמע הכי הגיוני הוא שמתי שהדג עומד להזדווג ,יש לו כמות מסוימת של אנרגיה ומינרלים(חלבונים,שומנים ועוד) שהם יכולים לוותר עלייהם מהמאגרים שנחוצים להם בשביל לגדול ולשרוד.המינרלים הללו יהיו מצויים בתוך הביצים.וכך על ידי האכלת הציקלידים שלך במזון עשיר בחלבונים(עם טעם כמובן, לא יותר מידי) יהיה להם יותר מאגרים וכוחות ביצירת ביצים.ככל שיש להם יותר כוחות ומאגרי אנרגיה כך הם ייצרו יותר ביצים.
הדבר האחרון שאני יודע ושעזר לי ולעוד רבים אחרים בלהרבות את הציקלידים שלהם הם מערות.

אני משתמש באבני חמר עם התעלות והמערות הרבות שבהן.אני יודע שיש אנשים שמשתמשים עם כדי חרס.מה שחשוב הוא שיהיה להם מקום להתחבאות ולקבוע לעצמם.זה חשוב במיוחד לדוגרי פה בגלל שהן צריכות במיוחד הגנה מאויבים בגלל שמתי שהן מחזיקות הן הופכות לדיי רזות חלשות.
רק מילה אחת של עידוד לחובבים המתחילים: בפעם הראשונה שנקבה מזדווגת זה ציון הדרך הגדול ביותר.כשהיא מגיעה לבגרות ולומדת איך להזדווג, היא תמשיך להזדווג בקצב מפתיע.שמתי לב לעוד משהו,בפעם הראשונה שנקבה מזדווגת הרבייה בדרך כלל לא מצליחה. הם נותנות לזייף ולא מחזיקות את הביצים ב"משרה מלאה"(או שהן בולעות את הביצים או שהן יורקות אותם אחרי שבוע).כל הנקבות שלי נתקלו בבעיות כלשהן בפעם הראשונה שהן החזיקו.אבל מההחזקה השנייה הן בדרך כלל הבינו את כל העניין.

עדיין לא יכול לגרום להם להתרבות,למה?

בעייה אחת שחובבים בדרך חובים היא שהדגים שלהם סובלים מ"האכלת יתר".אתה יכול להתגבר על זה.אם הם בוגרים מינית תפריד זוגות בוגרים ותרעיב אותם למשך שבוע. זה חשוב מאוד להפריד אותם כי ציקלידים נעשים אגרסיבים מאוד כשהם רעבים. אתה תשים לב שהזכרים חופרים הרבה,מכינים קנים ומתכוננים להטלה. אחרי יום או יומיים שהם ממשיכים בהתנהגות זאת שחרר את הנקבות והצג אותם מחדש לזכרים. ווואלה!--הם אמורים להתרבות!.
מינים שמוגדרים לכאורה קלים לרבייה יכולים לפעמיים לזייף. וודא שיש להם פינות אישיות משל עצמם,שיהיו כמה נקבות על כל זכר(לפחות שתיים על כל זכר).ולשמור את טמפ' מים בסביבות ה24-27(יסתדרו גם עם טמפ' יותר גבוהה) ועם מים בסיסים.
נשאר לי רק לעודד אותך להיות סבלני. יש מינים,כמו אלונקרות וניארארי(סוג של משפחה מאגם וויקטוריה כוללת בין הייתר את הגב אש) שלהם לוקח להגיע לשלב רבייה הרבה זמן.

מאמר מקורי:Getting Your Cichlids To Breed
by Marc Elieson

לינק למאמר מקורי :
http://www.cichlid-forum.com/article...g_cichlids.php
elminister לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 18/09/2003, 21:59   #2
אורח

יופי של מאמר!
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא