AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Saturday 21/10/2006, 22:36   #1
קיבי אהרונוב

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל בניית אקווריום צמחיה ''היי טק'

או קיי, אני מקווה שיהיה לי את הזמן להעלות עץ מפותח של הקמת האקווריום. מדובר בתהליך שיתחיל בשבוע הבא אפוא שהוא. בינתיים אספתי קצת חומר.
אני צריך לקבל את האקווריום מאלכס - ניר צבי, בתחילת השבוע.

אני נמצא בפורום הזה וגם בפורום ''דיסקוס'' של צבי דגן, הבחור ממש משקיען ורצוי להלל ולשבח אותו גם בפורום הזה.

לגבי אוכלוסיית הדגים בהמשך לאחר קליטת המים, צמחים, ''צוות ניקוי'' אני פתוח להצעות ממש לא מגובש בנושא. האמת שאני לא מגובש עדיין בהרבה נושאים...כמו למשל אופי המצע ?...כמות הצמחים ברכישה ראשונה?....סוגי הצמחים ( אני ממש בור בעניין)? .

להזכירכם אני הולך על אקווריום ''היי טק'' בסביבות 300 ליטר 130X40X60.

הבנתי שחובה - אוסמוזה.
מנורות T5 - כמות של 5 יח' 54W , בונה באופן עצמאי ( העתקתי מגיל :-) )
שתי פילטרים חיצוניים : אחד ''אטמן'' והשני ''SERA''
גף חימום 150W JAPER
בלון CO2 מגורדון גז כמות 3 ק''ג - אני מוגבל במקום '' הכל בארון'' לפי פקודה מהאישה....

בשלבי בדיקה, אשמח לקבל עוד המלצות על:

מערכת CO2 של SERA
בקר PH של SERA CERAMIC
מצע ? שכבות או סוג אחד לדוגמא ''אמנו''..?
צמחים , סוגים וכמות מומלצת בכדי שלא יהיו בימים הראשוניים עצות... הכיוון לצמחים
הרבה ''דשא'' בקדמת האקווריום לא רוצה שיראו את הקרקעית...חלום...

פתוח להצעות ........

שבוע טוב ותודה על התיחסותכם.
קיבי אהרונוב לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 21/10/2006, 23:04   #2
כלב שי

הסמל האישי שלכלב שי

גם את האק' שלי בניתי מאלכס לפני כחודש ואני מרוצה
1. אם יש לך אפשרות ןלא מאוחר לך על 50 ס"מ אורך
2. בניתי ארון מנגר גובה 90 ס"מ בדיוק גובה של ארונות מטבח נוח לראות ונוח לטפל
3. בגובה הנ"ל הכנסתי מיכל של 7 ק"ג עובד כבר חודש בקצב 2 בועות לשניה ירדו בערך 2 אט' מתוך 70
4. אוסמוזה הפוכה רק לצמחים מיוחדים ןלרביה של דגים כגון דיסקוסים לא חובה לדעתי
5. כבל חימום תת קרקעי לא לוותר
6. יש לי גם 4 נורות טי-5 54 וואט כ"א

*לקח לי לתכנן את האק' כחצי שנה לאחר שקראתי ספרות רק מחו"ל ונעזרתי בחברי הפורום הזה הרבה לפני הביצוע
* אשמח לעזור
כלב שי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 21/10/2006, 23:08   #3
כלב שי

הסמל האישי שלכלב שי

התכוונתי לרוחב 50 ס"מ
לי יש פילטר אחד אטמן בספיקה 1200 ליטר שעה ואני מחפש להוריד את התפוקה
מצע תת קרקעי גי.בי.אל 2 ס"מ בערך
מעליו כ20 ק"ג בזלת שחורה לצורך עיצוב ו3 שקים אמנו
החלפתי את הדיפיוזר שהיהלי לריאקטור חיצוני בבניה עצמית ( תודה לחברי הפורום ) ששיפרתי קצת והתוצאות מדהימות
עדיין לא נקרא Saturday 21/10/2006, 23:40   #4
קיבי אהרונוב

אז כך, בקשר למידות - אין מה לעשות כי האקווריום מותאם לארון קיים.

וכן אני הולך על כבל חימום תת קרקעי - כנראה של ''דנרלה''.
אוסמוזה - אני הולך על זה לאחר הרבה לבטים ובעיות מקום. אני מבין שיהיה לבקר יותר קל להגיע לערכי PH מתאימים.

אולי תרחיב על המצע ? מהיכן בזלת שחורה ? איזה JBL ? מה הגובה הסופי של המצע ?

ריאקטור - אני הולך על ריאקטור, אני מבין שאם ארכוש מערכת של SERA אז הוא מגיע עם ריאקטור אוריגינלי .

אני גם אוסיף למערכת מנורת UV.
עדיין לא נקרא Sunday 22/10/2006, 04:28   #5
newb

הסמל האישי שלnewb

טיפים:
1.אתה הולך על מידות טובות של אק' חבל שזה יהרס במעט בגלל עומק...40 ס"מ עומק(רוחב) זה מעט תעלה למינימום 50 ס"מ זה עושה הבדל מאד מאד משמעותי, אם כבר האק' נחתך ע"י אלכס אז אבוד תנסה לדבר איתו.
2.אוסמוזה חובה רק לצמחים מאד מיוחדים כגון אריקורליאן למיניהם וטונינות למינהם, ובגלל שאתה חדש בנושא אני ממש לא ממליץ לך להיכנס לזה, לפחות לא בשלב זה, הרי תמיד אפשר לקנות בהמשך מערכת אוסמוזה וכמה טונינות ופשוט לשתול, אז חבל שתקנה עכשיו שאתה עוד טירון.
3.אם אתה מרים כזה אק' אז תלך על פילטר איכותי יותר מאטמן, אני חושב שטטרה של 2000ל\ש(או אם יש חזק יותר) יהיה מספיק(למרות שאני אישית הייתי פשוט בונה בעצמי פילטר מצע מרחף שזה דבר קל והכי יעיל)
4.תחסוך במערכת CO2 מבחינת מערכת של SERA, קבל הצעה מגורדון גז או תקנה יד שנייה שניהם יהיו יותר זולים ויותר טובים(אם תבחר נכון) תקפיד על בלון גדול כי ההבדל במחיר בין בלון של 3 ק"ג ל 8 ק"ג הוא לא גדול ולסחוב פעם בחודש בלון כי הוא נגמר זה סיוט הרבה יותר טוב כלכלית ונפשית לקנות בלון גדול.
5.ריאקטור תבנה בעצמך לפי המאמר שיש פה, גם חיצוני וגם זול וגם מצוין, תעשה חיפוש תחת השם:ייצור ריאקטור
5.האק' שלך הוא 312 ליטר מה שאומר שאתה צריך כמות תאורה של:170W.... הייתי שם 4 נורות של 54W T5 או משהו יותר טוב וזול: מטאל הלייד של כ 250 וואט ופשוט מפקח על רמת CO2 ועל הצמחים כי זה יהיה מלא עוצמה, דרך אגב תיקח נורות של 10000K זה יתן לך צבע מעולה לצמחייה.
6.בקר PH זה לא דבר חובה בכלל! ועוד אתה חדש בנושא אז זה ממש מיותר ויקר בשבילך.
7.מצע באק' בגודל שלך זה רק DIY(למקרה שאתה לא מבין מה זה DIY, D=do I=it Y=yourself) אני ממליץ לך לבקש מתותחי הצמחייה עופר או כפיר בכדי שיתנו לך מתכון למצע זה יחסוך לך טונה של כסף וזה יתן תוצאות מעולות!
8.בארץ עדיין משתמשים בכבל תת קרקעי אבל ברגע שתשאל עליו בפורומים בחו"ל כולם שם לא משתמשים והלוואי עלינו אקווריומים כמו שלהם... אבל בגלל שאנחנו ישראלים כמוןב שמצאנו דרך ליצור כבל DIY ככה שאם בא לך תבנה לבד, זה יוצא מאד זול ואיכותי.

אם אתה תסתכל ותחשב את מה שכתבתי לך אתה תראה שמדובר פה בחיסכון של כמה אלפי שקלים וללא איבוד מהאיכות של האק'....
אני ממליץ לך להזהר, אתה כרגע החלום הרטוב של בעלי חנויות תאבי בצע, אתה מעוניין להשקיע כסף גדול ואתה לא ממש יודע מה צריך ומה לא, מה שאומר שאם אתה מחר נכנס לחנות של אקוורימי צמחייה אתה תפסיד המון כסף ושתבין את זה זה כבר יהיה מאוחר מידי, תבין שכאן אנשים כותבים לך הצעות שאין להם אינטרס, לא עופר ולא כפיר בעלי חנויות וההצעות שלהם נטולות אינטרס, אבל לא כל הפורומים הם כאלו, ישנם כאלו שהבעלים של הפורום הם גם בעלי חנויות מה שאומר שכל תשובה שלהם היא גם אינטרסנטית.

בהצלחה!
newb לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 22/10/2006, 06:02   #6
איתי
מנהל טכני

הסמל האישי שלאיתי

הודו לך על 182 הודעות 250 פעמים

קיבי, לפני שאני בכלל נכנס לעיניין הבניה, כמה אתה מתכוון להשקיע באק'?
האם יש לך את הממון או שאתה מעדיף לחסוף ?
רוב הדברים שנכתבו פה ניתן להחליף אותם במוצרי DIY או לעשות Downgrade בחברה.

אבל לפני הכל, תסביר לנו בידיוק בבקשה מה אתה רוצה לעשות באק' שלך, מה אתה רוצה לעשות איתו? כמה אתה רוצה להתעסק איתו? איזה סוג צמחיה אתה רוצה לגדל? מה האוכלוסיה המיועדת?

איתי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 22/10/2006, 12:54   #7
קיבי אהרונוב

מאחר שאני מגדל דגים וותיק, כל כמה שנים קבוצות דגים אחרת, לאחרונה גידלתי ציכלידיים - אותה להקה כ 5 שנים, יש בידיי את הידע הבסיסי לגידול דגים וטיפוח אקווריום יפה.

הפעם אני נכנס, לאחר כשלון לפני כ 10 שנים, לאקווריום צמחיה ולכן אני כאן מעוניין להתקדם צעד צעד . עיקר הכשלון אז היה כי לדעתי לא היה פורום כזה יפה והידע לא היה מרוכז במקום אחד וגם את הכל בניתי לבד כולל מערכת CO2 מגורדון גז. היו לי הרבה בעיות עם ויסות הCO2 אולי כי לא שילבתי וסת עדין.

לגבי ההשקעה- 4000 שח' +/-

האקווריום מתעתד להיות ''היי טק'' כולל בקר PH . אין לי הרבה שעות בשבוע להשקיע.

לגבי אוכלוסיית הצמחים , רוצה משטח דשא כזה שיכסה את הקרקעית , כל יתר הצמחים שיהיו בשלב הראשון קלים לגידול ולאחר שהאקווריום יתיצב להמשיך לסוגי צמחים מורכבים יותר.

דגים, למעט אוכלוסיית ה''מנקים'' עדין לא יודע לאיזה כיוון ללכת....

אשמח לכתוב עוד פרטים לפי השאלות.
עדיין לא נקרא Sunday 22/10/2006, 15:27   #8
כלב שי

הסמל האישי שלכלב שי

מסכים אם שתי התגובות לפני תגדיר מטרות לעצמך
אני באותו מצב בדיוק כמוך מגדל דגי נוי כבר שנים והחלטתי לעבור לצמחיה
אני בעל חברה להנדסת חשמל ואין לי הרבה זמן להתעסק פעם בשבוע פחות או יותר
אני שולח לך פרטית
עדיין לא נקרא Monday 23/10/2006, 21:41   #9
קיבי אהרונוב

מסתבר שהעניין לא כל כך קל......אלכס , מניר צבי, עדין לא הכין את האקווריום . בקשתי הייתה שיהיו בחלק העליון והתחתון פסי מראה כהה מלוטשת. העניין עדין לא סודר, ''חג לערבים'' מדובר במפעל ליטוש ערבי.

עוד הפתעות שחוויתי בימים אלו, המחירים של אותם ציודים בחנויות שונות בגוש דן ואזור השרון
שונים לחלוטין עם הפרשים גדולים ביותר. אתם ודאי רוצים דוגמאות....

מערכת מקצועית CO2 של SERA מתחיל מ 1200₪ ועד 1800 ₪
בקר PH של SERA CERAMIC מתחיל 1700 ₪ ועד 2300 ₪ ......וכן שלא יהיו שאלות מדובר באותם מכשירים בדיוק באותן אריזות.

בכדי להפגין אמינות ניקח עוד מוצר. שק מצע של ''אמנו'' מתחיל 250 ₪ ועד 500 ₪.

ויש עוד .......כל מה שאני בא להגיד כי המזהירים הרבים שפנו אלי, רובם בפרטי, צדקו.
צריך ''ללכת'' ברכישת מוצרים לאקווריום בזהירות ולבדוק לבדוק לבדוק.

אאאההה....אוסיף עברתי בימים האחרונית ב - 6 חנויות . בכדי לא ליצור בעיות לא אציין את שמות החנויות רק אציין את הערים, רמת גן, ראשון לציון, רעננה, ישוב בשרון, תל אביב.

אשמח לשמוע את חוות דעתכם.
עדיין לא נקרא Monday 23/10/2006, 21:53   #10
markkk

הסמל האישי שלmarkkk

למה מראות בשביל זה יש רפלקטורים!
חוץ מזה ברור שיש הבדלים בין המחירים בין חנות לחנות
זה לא תמיד קשור לכמה הבעלים חמדן או לא!
עדיין לא נקרא Tuesday 24/10/2006, 01:44   #11
subotaj

ציטוט:
למה מראות בשביל זה יש רפלקטורים!
חוץ מזה ברור שיש הבדלים בין המחירים בין חנות לחנות
זה לא תמיד קשור לכמה הבעלים חמדן או לא!
subotaj לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 25/10/2006, 11:02   #12
irone

הסמל האישי שלirone

הודו על ההודעה שלך 2 פעמים
סוג אקווריום: שרימפסים
וותק בתחום: שנים

קיבי, לפני שאתה הולך על היי-טק, אני ממליץ לך לעשות טוב טוב חושבים על איך אתה רוצה לעצב את האקווריום שלך, עם אילו צמחים ודגים, גם בהתחלה וגם בהמשך, ולפי זה תבנה את המערכת.

משטח דשא אפשר בקלות להרים ללא השקעה רצינית, אפילו בלו-טק...
כל המערכת שלך צריכה להיבנות לפי אוכלוסיית הדגים והצמחים. אם אתה הולך על צמחים שצריכים מים רכים יותר, אז כמובן שתתאים לזה גם אוכלוסיית דגים מתאימה. תחרוש על האקווהדקס, תתחיל בצמחים. ממש תצייר לך איפה כל צמח יהיה, ואז לפי זה גם תדע איזו אוכלוסיה תוכל לשלב.

מעבר לזה, תעשה לך ניסוי פשוט, על מנת לדעת כמה להשקיע במערכת אוסמוזה, ואיך לבנות את המערכת:
תבדוק מה ה-PH והקשיות KH ו-GH של יחסי ערבוב שונים של מי ברז אצלך עם מי אוסמוזה -0% אוסמוזה, 25% אוסמוזה, 50% אוסמוזה ו-75% אוסמוזה.
לפי זה תוכל לדעת אם בכלל אתה צריך אוסמוזה וכמה מי אוסמוזה אתה צריך בכל החלפת מים. אז תוכל גם לדעת מה חוזק המערכת שתצטרך. זה גם יתן לך בסיס לטובת חישוב כמה פד"ח יש לך במערכת.
מערכת אוסמוזה כ-400 ש"ח

ממליץ לך לעשות קדח באמצע גובה האקווריום, מאחור, ולחבר שם ברז ריקון לטובת החלפות המים. יהיה לך קל יותר להחליף מים ככה.

אל תשכח חיזוקים לאורך ולרוחב האקווריום בחלק העליון והתחתון. זה עושה הבדל רציני בחוזק האקווריום, ולא מוסיף יותר מדי למחיר.

לך על 6 נורות T5 54W, בשילוב 4 Cool White ו-2 Warm White. זה שילוב טוב לצמחים שיתן גם צבע טוב. סה"כ כ-1 וואט לליטר. תשקיע ברפלקטורים טובים שישפרו מאוד את גידול הצמחים.
כ-1500 ש"ח

במערכת פד"ח תשקיע בבלון גדול 8 ק"ג, ווסת אהיים עם ברז מחט. בקר PH אופציונלי, אבל בהחלט לא חובה. אל תשכח ללכת על צינורות טפלון שמתאימות לפד"ח, ולא צינורות פשוטות. אם אתה מוותר על בקר, אתה יכול לרכוש בחנות בשם ברקה, בחולון, ברז חשמלי שיעלה לך 120 ש"ח. עושה את העבודה טוב ולא יקר בכלל. שם גם תוכל לקנות צנרת לפד"ח בזול. חשוב מאוד - אל תחבר את הברז החשמלי ישירות לווסת. חבר צינור באורך של 40 ס"מ מהווסת לברז החשמלי, וממנו לאקווריום. ככה החום והטיקים מהברז לא ישפיעו על הווסת.
מערכת פד"ח כ-1000 ש"ח ללא בקר

מצע - אני הייתי הולך על מצע שמורכב מפומיס, הומוס, כבול, סיבי קוקוס, ואוסמוקוט לטובת חיסכון אדיר בכסף. מצע זה צריך להיות כ-3 ס"מ גובה.
מעל זה לך על קוורץ בגודל 2-3 מ"מ בגובה 3-4 ס"מ
מצע DIY כ-150 ש"ח
קוורץ פשוט כ-8.5 ליטרים כ-150 ש"ח

לגבי גופי חימום, אני ממליץ לך להכניס שניים של 150 וואט. כך אם אחד הולך, אין עדיין טיגון של האקווריום, ואחד בכל פינה נותנים פיזור טוב יותר וחימום יעיל יותר של המים.
כ-150 ש"ח

אכן לך על שני פילטרים, ולא אחד עצבני. נותן לך גיבוי במקרה שאחד הולך. כשאתה מנקה את הפילטרים, אתה מנקה לסירוגין, כך שלעולם אתה לא מאבד את כל מושבות הבקטריות בניקוי הפילטרים. שלב שני סוגי פילטרים, לפי יעילות. לדוגמא רנה XP2 (כ-600 ש"ח) וסרה 1100 (כ-550 ש"ח). תוודא שהפילטרים שאתה קונה מגיעים עם חליל לטובת יציאת מים רגועה לאקווריום, ללא נידוף פד"ח.
המלצה חמה לחורף - תרכוש לך אל-פסק וחבר אליו רק את הפילטרים. ייתן לך אורך נשימה במקרי הפסקות חשמל ללא איבוד מושבות בקטריות, ולא תצטרך לדאוג כל כך. גם יגן על הפילטרים מקפיצות חשמל (כ-450 ש"ח). את האל-פסק תקנה בחנויות מחשבים.

כשאתה בונה/קונה כתר עליון, תחשוב כבר על הקיץ, ואיך תקרר את האקווריום. חיבור שני מאווררים של מחשבים על הכתר מאחורה יהיה קל, ולא ידרוש הרבה. אותם גם תחבר לשעון שבת על מנת להפעיל כל X זמן. תזכור שזה גורם לנידוף מהיר של המים, אז קח זאת בחשבון במילויי מים תכופים יותר.

דישון:
תצטרך לדשן אחת לשבוע לפחות. רצוי 3 פעמים בשבוע. אם יש לך קרובים בארה"ב, שיביאו איתם או ישלחו לך דשן. הרבה יותר זול שם. אני ממליץ על SeaChem. אחלה דשן. לך על ברזל ומיקרו. השאר - לפי הצורך.
בארה"ב, כ- 10$ לבקבוק. לא יודע בארץ.

ערכות בדיקה:
אתה חייב PH, KH+GH, אמוניה, ניטראט, פוספאט, ברזל. השאר, לדעתי, אופציונלי.
כ- 360 ש"ח.

אנטי כלור:
לא יעזור מה יגידו כולם, הכי משתלם כלכלית לקנות Seachem Prime. אם אתה יכול להשיג בקבוק 2 ליטרים, רק יהיה טוב. בקבוק חצי ליטר עולה כ-90 ש"ח, ומספיק ל-20,000 ליטרים מים. אם אתה מכניס מים ישירות לאקווריום, אז החישוב הוא לפי נפח האקווריום, ולא לפי כמות המים שמוסיפים. זה 62 החלפות מים, שזה ליותר משנה...
אגב, גם כאן נכון לגבי ארה"ב. 2 ליטרים עולים שם 25$ כולל משלוח...

המלצות:
* תפעיל משאבת אויר בלילה לטובת נידוף פד"ח שיש במים, אחרת אתה עלול לגלות הרעלת פד"ח דווקא כשאתה לא מזרים פד"ח.
* תקנה שתי רשתות - אחת גדולה מאוד, לטובת לכידת דגים בלי ששימו לב, ואחת קטנה מאוד, לטובת הוצאתם משקיות מהחנות ולטובת "דחיפתם" לתוך הרשת הגדולה... אני ממליץ על רשת עם חורים קטנים מאוד ועדינים. הסיכוי שסנפיר ייתפס ברשת קטנה יותר.
* לטובת שתילת צמחים - לך על מלקחיים ממתכת, אלה שנראים כמו פינצטה גדולה ממעבדות בי"ס. יותר יעילות מאלו מפלסטיק, ונכנסות לתוך המצע בקלות בלי למשות הרבה החוצה.
* אל תלך על שעוני שבת יקרים - חבל על הכסף. שעון שבת סביר ונוח עולה כ-40 ש"ח. כל דבר מעבר לזה בזבוז כסף. תקנה בטמבוריות ולא בחנויות דגים או הום סנטר (גם יקרים).
* ברכישת מזון - קנה שניים-שלושה סוגים ושלב בינהם. כך הדגים יהיו שמחים יותר ואוכל מגוון לא יתן להם להתפנק ולהתרגל רק לסוג אחד, מה שעלול להתגלות כקטלני אם תחליף מזון, או אם חסר שם מרכיב כלשהו... (ראה ערך = "רמדיה").
* אל תדלג על הרצת אקווריום עם מולים. זו טעות שתהיה קטלנית ותעלה לך ביוקר.
* קרא את המאמרים במאגר המידע על הקמות אקווריומים. זה יתן לך בסיס טוב לדעת איך ומה לעשות.
* אל תאמין לכל מה שמוכרים לך אנשי מכירות בחנויות. כבר קלטתי מוכרים שמשקרים בפה מלא ובריש גלי, על דברים שרק יעשו רע לאקווריום. כל דבר תתייעץ בפורום. אם מצאת סוחר אמין (ויש כמה...) גם אם הוא קצת יקר, תרכוש ממנו. אני יכול לספר על סוחר שמכר דיסקוסים צעירים למישהו שהקים אקווריום איתם, והיו באקווריום מולים שהציקו עד כדי הריגה לדיסקוסים. מתוך 15 נותרו 5 דיסקוסים צעירים (ביומיים!). לאחר החזרת הדיסקוסים, החנות שמרה ללקוח את הזכות לקבלת 15 דיסקוסים, כי הפשלה היתה שלהם... (ביקורת בהמשך...)

אם אזכר בעוד משהו ארשום בעתיד...

בהצלחה
עדיין לא נקרא Wednesday 25/10/2006, 11:03   #13
irone

הסמל האישי שלirone

ואגב... כנס לעץ "ביקורת חנויות" בפורום "קהילה"
עדיין לא נקרא Wednesday 25/10/2006, 16:44   #14
markkk

הסמל האישי שלmarkkk

אני לא מסכים איתך לגבי מה דברים
ציטוט:
פורסם במקור על ידי irone
ממליץ לך לעשות קדח באמצע גובה האקווריום, מאחור, ולחבר שם ברז ריקון לטובת החלפות המים. יהיה לך קל יותר להחליף מים ככה.
מפצל T בצינור היציאה של הפילטר יעשה את אותה עבודה
יציאת מים צמודה לאקווריום חובה, אתה לא רוצה לסחוב דלים כל שבוע

לך על 6 נורות T5 54W, בשילוב 4 Cool White ו-2 Warm White. זה שילוב טוב לצמחים שיתן גם צבע טוב. סה"כ כ-1 וואט לליטר. תשקיע ברפלקטורים טובים שישפרו מאוד את גידול הצמחים.
כ-1500 ש"ח
מחיר מוגזם, ב900 שח אפשר לסדר אחלה מערכת!

לגבי גופי חימום, אני ממליץ לך להכניס שניים של 150 וואט. כך אם אחד הולך, אין עדיין טיגון של האקווריום, ואחד בכל פינה נותנים פיזור טוב יותר וחימום יעיל יותר של המים.
כ-150 ש"ח
המלצה שלי: תקנה רק אבל רק יאגר, מחיר כ120 שח ליחידה

דישון:
תצטרך לדשן אחת לשבוע לפחות. רצוי 3 פעמים בשבוע. אם יש לך קרובים בארה"ב, שיביאו איתם או ישלחו לך דשן. הרבה יותר זול שם. אני ממליץ על SeaChem. אחלה דשן. לך על ברזל ומיקרו. השאר - לפי הצורך.
בארה"ב, כ- 10$ לבקבוק. לא יודע בארץ. 85 שח לחצי ליטר
בהצלחה
עדיין לא נקרא Wednesday 25/10/2006, 17:23   #15
קיבי אהרונוב

ת ו ד ה רבה לIRONE ול MARKKK הערותיכם עוזרות לי מאוד בהבנת האקווריום והצרכים.
בהמשך, בערב, אתיחס לכל מה שרשמתם.
עדיין לא נקרא Wednesday 25/10/2006, 23:52   #16
קיבי אהרונוב

ראשית אני רוצה להודות לאנשי הפורום ולהעלות על נס את חשיבותו לאנשים כמוני שמתחילים את דרכם בבניית אקווריום צמחיה...המשיכו כך.

אתייחס לנושא נושא:

הוצאת המים, לצערי אין לי נק' מים ליד האקווריום לכן הוצאתו תהיה באמת ע''י מפצל T מצינור הכניסה/יציאה מאחד הפילטרים. הכנסת מים תהיה ע''י דליים, כל שבוע החלפה של דלי מים.

מנורות, רכשתי בחנות חשמל סיטונאית משנקים(ז'וקים אלקטרוניים)ל 5 מנורות T5 בהספק של 54W . אני מגיע ליחס W / ליטר = 0.9-1 האם זה יותר מדי ? אבנה את המערכת לאחר קבלת האקווריום מאלכס (ניר צבי ) אמור להיות בסוף שבוע הקרוב.

גופי חימום, ראיתי המלצות בפורום זה לשתי גופי חימום, האחת ראשית עובדת והשניה נמוכה ב2 מעלות כגיבוי. מה דעתכם ? האם צריך ?
גם שמעתי בפורומים על UPS כגיבוי לפילטרים ( לאחד מהם) האם יש לכם נסיון ? האם צריך?

דשן, בנושא זה אני מאוד לא מגובש, סוגים? תדירות טיפול?, לרכוש של מומחים לדישון כמו
מר צבי דגן מהפורום השכן (פורום דיסקוס ) או על חברות ממותגות באמצעות החנויות?
ואם כן אשמח לקבל המלצות יותר מפורטות. קיבלתי הרבה הערות על הדישון ב''פרטי''.

ציינתם מחיר אוסמוזה הפוכה ב- 400 שח' מהיכן ? אני הגעתי עם כמה חנויות ל 450 - 500 שח'.כמובן לא סיני.

בקר PH, החלטתי ללכת על בקר PH, כפי שאני מבין במערכת של SERA יש ברז חשמלי.
ציינתם כי רצוי להפעיל בועות אוויר בלילה בזמן שמערכת ה CO2 אינה עובדת....אז ראשית למה דווקא בלילה? מכיוון שיש יחס ישיר בין התאורה לתצרוכת ה CO2 .....על איזה הרעלה דיברתם?

מצע, אני חושב שאלך לבסוף על ''אמנו'' למרות שהוא יקר יחסית. קיבלתי בפרטי הרבה המלצות על המצע . המחיר שקיבלתי מחנויות הוא 250 שח' לשק גדול. מה דעתכם?

אשמח לקבל התיחסות .....
עדיין לא נקרא Thursday 26/10/2006, 01:51   #17
subotaj

0.9 לליטר זה מצויין. הצמחים יראו בהתאם (במיוחד כאלה שקשה להוציא מהם את האדום הנחשק)

דשן של צבי דגן זה בערך הדבר הכי משתלם שרכשתי לאקווריום שלי, אתה פשוט רואה תוצאות מול העניים במחיר מצחיק.

רצוי להפעיל את משאבת האוויר בלילה מכיוון שבלילה צמחים לא עושים פוטוסינטזה כלומר לא מייצרים חמצן אלה רק צורכים חמצן ופולטים Co2 ולכן מומלץ להפעיל את המשאבה בלילה כדי לנדף את ה-CO2 ולמנוע הרעלת פחמן דו חמצני.
עדיין לא נקרא Thursday 26/10/2006, 01:56   #18
irone

הסמל האישי שלirone

ציטוט:
פורסם במקור על ידי קיבי אהרונוב
ראשית אני רוצה להודות לאנשי הפורום ולהעלות על נס את חשיבותו לאנשים כמוני שמתחילים את דרכם בבניית אקווריום צמחיה...המשיכו כך.

אתייחס לנושא נושא:

הוצאת המים, לצערי אין לי נק' מים ליד האקווריום לכן הוצאתו תהיה באמת ע''י מפצל T מצינור הכניסה/יציאה מאחד הפילטרים. הכנסת מים תהיה ע''י דליים, כל שבוע החלפה של דלי מים.
* גם לי אין נקודת מים ליד האקווריום, אין לי קדח, ולא מפצל T... אני עושה שימוש בצינור גינה, שקבקצה שנכנס לאקווריום מחובר צינור סבא, כמו של הפילטרים, ובקצה שהולך לביוב/גינה אני מחבר עם מחבר מהיר (שקונים בחנויות גינון 5 ש"ח) סיפון (שקונים בהום סנטר 15 ש"ח), שמחליף את המציצות בצינור
המילוי בדיוק באותה שיטה, רק שאת המחבר המהיר אני מחבר עכשיו לברז במקלחת, כך שאני לא עובד קשה בכלל...

מנורות, רכשתי בחנות חשמל סיטונאית משנקים(ז'וקים אלקטרוניים)ל 5 מנורות T5 בהספק של 54W . אני מגיע ליחס W / ליטר = 0.9-1 האם זה יותר מדי ? אבנה את המערכת לאחר קבלת האקווריום מאלכס (ניר צבי ) אמור להיות בסוף שבוע הקרוב.

גופי חימום, ראיתי המלצות בפורום זה לשתי גופי חימום, האחת ראשית עובדת והשניה נמוכה ב2 מעלות כגיבוי. מה דעתכם ? האם צריך ?
* אני כיוונתי את שתיהן לאותה הטמפ'. הבעיה היא לא הכיוןן, אלא מה קורה אם לאחת הולך הטרמוסטט, והיא מתחילה לחמם בלי סוף. במקרה כזה, אם יש לך שני גופי חימום נמוכים, האחד יחמם כל הזמן, עד שתעלה על הבעיה, ואילו השניה לא תחמם כלל. בצורה כזאת לא תמצא מרק דגים במקום אקווריום.

גם שמעתי בפורומים על UPS כגיבוי לפילטרים ( לאחד מהם) האם יש לכם נסיון ? האם צריך?
* כמו שרשמתי - אצלי עובד מצויין עם חיבור ל-UPS. אני פחות דואג על הפסקות חשמל או תקלות אחרות...

דשן, בנושא זה אני מאוד לא מגובש, סוגים? תדירות טיפול?, לרכוש של מומחים לדישון כמו
מר צבי דגן מהפורום השכן (פורום דיסקוס ) או על חברות ממותגות באמצעות החנויות?
ואם כן אשמח לקבל המלצות יותר מפורטות. קיבלתי הרבה הערות על הדישון ב''פרטי''.
* דשן תלוי מאוד בצמחיה ובערכי המים שלך. אם תלך על הרבה מי ברז, תצטרך לדשן קצת פחות, כי במי הברז יש הרבה מיקרו אלמנטים שהצמחים צריכים. תחליט קודם על אילו צמחים ואוכ' אתה רוצה.

ציינתם מחיר אוסמוזה הפוכה ב- 400 שח' מהיכן ? אני הגעתי עם כמה חנויות ל 450 - 500 שח'.כמובן לא סיני.
* יכול להיות שטעיתי קצת במחירים, אבל זה המחיר שזכור לי מהסוחרים פה. תבדוק איתם לגבי עלות המערכת. אל תקנה ממקומות שמוכרים לך למי שתיה, כי הם אוטומטית מכפילים מחירים...

בקר PH, החלטתי ללכת על בקר PH, כפי שאני מבין במערכת של SERA יש ברז חשמלי.
ציינתם כי רצוי להפעיל בועות אוויר בלילה בזמן שמערכת ה CO2 אינה עובדת....אז ראשית למה דווקא בלילה? מכיוון שיש יחס ישיר בין התאורה לתצרוכת ה CO2 .....על איזה הרעלה דיברתם?
* במשך הלילה הצמחים צורכים חמצן כמו כל יצור חי. כאשר המערכת רוויה פד"ח, והצמחים והדגים ממשיכים לפלוט פד"ח, הדבר עלול להוביל להרעלת פד"ח בקלות, ולכן רצוי לנדף את הפד"ח שיש במערכת, וזה נעשה על ידי הפעלתמשאבת אויר בתוך האקווריום בלילה.

מצע, אני חושב שאלך לבסוף על ''אמנו'' למרות שהוא יקר יחסית. קיבלתי בפרטי הרבה המלצות על המצע . המחיר שקיבלתי מחנויות הוא 250 שח' לשק גדול. מה דעתכם?
* חבל על הכסף... מצע מצויין, אבל תוכל לחסוך הרבה כסף עם מצע שתכין לבד, כולל עלות מנקה שתנקה את הבוץ...

אשמח לקבל התיחסות .....
ושוב... קודם תעשה מחקר ותראה מה אתה רוצה להכניס לאקווריום
עדיין לא נקרא Thursday 26/10/2006, 04:28   #19
markkk

הסמל האישי שלmarkkk

ציטוט:
פורסם במקור על ידי subotaj

דשן של צבי דגן זה בערך הדבר הכי משתלם שרכשתי לאקווריום שלי, אתה פשוט רואה תוצאות מול העניים במחיר מצחיק.

.
האם אתה אומר זאות מניסיון? אני אישית משתמש בסיכם, לגבי המרכיבים שלהם אני לא יכול להשוות
אבל לגבי המחיר הסיכם בטוח יותר זול: 80 שח לחצי ליטר יחס של 1מל לכל 50 ליטר
ונותן אחלה תוצאות לפחות ככה זה נראה, אבל שוב לא הייה לי ניסיון בדשן אחר
עדיין לא נקרא Thursday 26/10/2006, 04:55   #20
subotaj

ציטוט:
פורסם במקור על ידי markkk
ציטוט:

.
האם אתה אומר זאות מניסיון? אני אישית משתמש בסיכם, לגבי המרכיבים שלהם אני לא יכול להשוות
אצל צבי אתה מקבל 3 בקבוקים של ברזל,מאקרו מיקרו של ליטר כל אחד ב-75 ש"ח.
יום טוב.
עדיין לא נקרא Thursday 26/10/2006, 05:35   #21
markkk

הסמל האישי שלmarkkk

ציטוט:
אצל צבי אתה מקבל 3 בקבוקים של ברזל,מאקרו מיקרו של ליטר כל אחד ב-75 ש"ח.
יום טוב.
כן השאלה מה היחס? כמה מל לליטר?
עדיין לא נקרא Thursday 26/10/2006, 12:09   #22
irone

הסמל האישי שלirone

ציטוט:
פורסם במקור על ידי markkk
ציטוט:

.
מארק,
אתה נוטה לרשום פה בפורומים הרבה דברים ללא כל ידע או בסיס מוצק.
לסיכם ישנם מספר סוגי דשנים, החל מברזל ועד לתוספת של פחמן למים. חלק היחס הוא 1 מ"ל ל-50 ליטרים, ואחר יהיה ביחס של 1 מ"ל ל-8 ליטרים. תלוי מאוד בדשן.

דישון יש לעשות לפי הערכים במים, ולפי אופי האקווריום. בגלל זה אין אני ממליץ על רכישה של דשן זה או אחר, עד שאוכלוסיית הצמחים תקבע, וכנ"ל גם שאר המערכות - פד"ח, תאורה וכד'. דישון צריך לעשות גם לפי העין, לראות מה מצב האקווריום, איך הוא מגיב, ומה צריך להוסיף.

אל תטעהאחרים בזה שתמליץ על דשן של מישהו ספציפי, כי גם לצבי דגן ישנם מספר סוגי דשנים, וייתכן והם מותאמים יותר לאופי המים בישראל, וייתכן ולא. לכן יש להמתין עם המלצות קונקרטיות עד שנדע איזה צמחים יהיו באקווריום.
עדיין לא נקרא Thursday 26/10/2006, 12:15   #23
subotaj

ציטוט:
כן השאלה מה היחס? כמה מל לליטר?
ממוצע 10 מ"ל ל-100 ליטר.
יום טוב.
עדיין לא נקרא Thursday 26/10/2006, 13:10   #24
קיבי אהרונוב

אם הגענו לנושא הצמחים ועיצוב האקווריום אז כך:

יש ברשותי הרבה אבנים לאקווריום (כאלו מחוררים) שאספתי במשך שנים בכל גילגולי האקווריומים שלי. בנוסף יש לי שני גזעים יפים.

הצמחים שאני פונה אליהם, עדיין ללא שמות כי אני לא מכיר, מקדימה מאוד רוצה משטח דשא, כזה שיכסה את כל המצע, לאחריו צמחים בגובה בינוני ולבסוף מאחור צמחים יותר גבוהים.

מה דעתכם? איזה צמחים מומלצים והכוונה להתחיל עם מהירי גדילה בכדי למנוע התפשטות אצות. אחר כך, לאחר התיצבות המים אפשר להמשיך לצמחים אחרים.

בגלל שאני דיי עסוק, מאוד מעוניין בצמחים שישתלטו על האקווריום ולא יתנו לאצות להרים ראש....
עדיין לא נקרא Thursday 26/10/2006, 14:07   #25
כלב שי

הסמל האישי שלכלב שי

כדאי לך להתחיל מהתחלה עם הצמחים שתרצה ולא להחליף
התפיסה הזאת חלפה כבר תבחר מה שתרצה מההתחלה ועל תשנה
ישנו קישור לאק' שלי שזה העיצוב הסופי אבל עדין לא הושלם האק' בתמונות בן 8 ימים
*אתה יודע מי עשה אותו?
עדיין לא נקרא Thursday 26/10/2006, 14:09   #26
כלב שי

הסמל האישי שלכלב שי

הקישור לאק'
עדיין לא נקרא Thursday 26/10/2006, 14:13   #27
קיבי אהרונוב

האקווריום נראה מדהים.

מהם שמות הצמחים ?

מי עשה אותו ?
עדיין לא נקרא Thursday 26/10/2006, 14:32   #28
gilirozi

הי קיוי
בקשר לסלעים אם אלו מאקוריום הציקלידים או מהים רוב הסיכוים שהם אינם מתאימים
יש לבדוק שהאבנים והסלעים הינם אינרטים כי אם אלו סלעי גיר או קורכר הם משנים את חומציות המים
הסלעיםהמועדפים הינם בזלת וגרניטים למינהם
מניסיוני הדבר חשוב למדי וסלע אחד יכול לגרום שינוים ב ph

גילי
gilirozi לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 26/10/2006, 14:57   #29
markkk

הסמל האישי שלmarkkk

ציטוט:
פורסם במקור על ידי צמיגי
כדאי לך להתחיל מהתחלה עם הצמחים שתרצה ולא להחליף
התפיסה הזאת חלפה כבר תבחר מה שתרצה מההתחלה ועל תשנה
ישנו קישור לאק' שלי שזה העיצוב הסופי אבל עדין לא הושלם האק' בתמונות בן 8 ימים
*אתה יודע מי עשה אותו?
אני לא כל כך מסכים, מבסיבות כלכליות: כדי למלא אקו' גדול תצתרך להוציא קרוב ל400 שח
רק על צמחים(תלוי כמה אחוזי שתילה אתה רוצה), ורוב הסיכויים שגם לא תמצא את כל הצמחים שאתה רוצה במקום אחד], לכן בהתחלה אני ממליץ להתחיל אם מהירי גדילה קל למצוא אותם
והם זולים 10 לצמח, שלא נדבר שאתה יכול להשיג אותם בחינם מחברי הפורום. דבר איתי ותקבל בשמחה.

המלצה שלי לא למהר לקנות צמחים תמיד יש מאיפה להשיג אותם בחינם
עדיין לא נקרא Thursday 26/10/2006, 20:51   #30
קיבי אהרונוב

גילי היי, אני חושב שהאבנים אבני בזלת וגרנית, בכל מקרה איך אני יכול לבדוק ?

בקשר לצמחים, לדעתי רק במהלך סוף שבוע הבא אני אזדקק לצמחים. למי מאנשי הפורום
יש גזם לקבל ? אגיע לכל אחד...גם לקבל ובעיקר לראות . אני מרמת גן.

תודה לכולם.
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה
הגדרות אשכול