AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Wednesday 21/09/2022, 17:13   #1
S.A

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
Disease תמותה מטורפת באקווריום

שלום חברים.
יש לי אקווריום באורך 1 מטר, גובה 60 ועומק 40, בערך 200 ליטר.

באקווריום יש:
חצץ לבן טבעי שעבר מספר שטיפות.
פילטר חיצוני fluval 307.
ספינה נחמדה ליופי.
אלמוג מאבן ליופי.
2-3 סלעים של 20 ס"מ אורך אבל דקים.
מחמם מים (בערך 200W אם אני זוכר נכון) שכרגע לא פעיל כי קיץ..
חמצן - 2 אבנים כל אחד בצד שונה באקווריום עם משאבה של 16 ליטר לדקה.

מבחינת אוכלוסיה היום:
40 אלמנות גלו
20 זברות גלו
6 טטרות (אולי זה זן אחר, פסים שחורים לרוחב והדגים בגודל של האלמנות בערך).
2 דגי מנקה (אני חושב אנציסטרוס).
6 מולי.

רקע:
כל הדקורציה עברו שטיפה לפחות פעמיים כולל השרייה של לפחות חצי שעה לאחר השטיפה.
האקווריום היה פעיל שבועיים עם כל הדקו' בפנים, הוספתי אנטי כלור לפי ההוראות וכמובן בקטריה חיובית לפי ההוראות יצרן.
לאחר שבועיים ביצעתי בדיקה עם סטיק שנותן בדיקה ל 7 ערכים, הכל יצא תקין מלבד ה PH שהיה על 8.

המים בטמפ' 24-26 מעלות קבוע באקווריום (כרגע המחם לא פעיל כי הבית עדיין חם)

אחרי שבועיים שהכל זרם הוספתי 6 מולי שנקרא יחסית "חזק" ולא רגיש לפי מה שקראתי.
עבר שבוע והוספתי כל יום משהו כמו 15-20 דגים (אלמנות בימים הראשונים).

אני מבצע שאיבת רפש לפחות פעמיים בשבוע (חופר בחצץ עם המשאבה בשביל להוציא כמה שיותר), מבצע החלפת מים של 10-20% פעם בשבוע.
בשישי האחרון (יעני 4 שבועות אחרי שהאווקריום התחיל לעבוד) הוספתי את הנגלה האחרונה של האלמנות והטטרות משהו כמו 20 דגים - בסופו של יום היה לי 90 דגים בערך באווקריום (משהו שבדיעבד אני חושב שלא תקין - או שכן?).

ב 72 שעות האחרונות מתו בסביבות ה 20 דגים, רק אלמנות וטטרות, הזברות והמולי חיים באושר.
ביצעתי כל יום בדיקה לערכי המים וראיתי שה PH גבוה (לא יודע להגיד מספר מדויק כי זה סטיק עם צבעים שאיך נגיד בעדינות, לא הכי ברור... של חברת JBL).
ביצעתי החלפת מים של 10% על מנת לנסות להוריד את ה PH, כמובן ששמתי בדלי עם אנטי כלור ואחרי 20-30 דקות שפכתי לאט לאקו'.

יש לי במקביל אקווריום 20 ליטר שאיתי כבר שנה בערך, יש שם דג מנקה מאותו סוג כמו בגדול (רק שהדג פיצי) ודג קרב שחיים באושר ואחרי שראיתי שאני "מצליח" להתמודד עם אקווריום קטן החלטתי להביא אחד גדול שיהיה יפה בבית במיוחד לילדים..

אני באמת לא יודע מה קרה שבלושה ימים האחרונים אני מוצא את עצמי מנקה דגים מתים שנדבקו לחורים של הפילטר (מהשאיבה).
אשמח לעזרתכם, העלתי את הבדיקה האחרונה שעשיתי אתמול בצהרים.
קבצים מצורפים
סוג הקובץ: jpg photo_2022-09-21_17-07-21.jpg‏ (74.9 KB, 10 צפיות)
סוג הקובץ: jpg photo_2022-09-21_17-07-25.jpg‏ (83.7 KB, 7 צפיות)
S.A לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 22/09/2022, 08:58   #2
שלולי

הודו לך על 155 הודעות 180 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: תמותה מטורפת באקווריום

אכלוס מהיר מידי, אין לך סייקל, אולי גם אכלוס בעודף.
בדיקות בסטיק פחות אמינות, מה שחשוב זה פחות הpH ויותר ערכי האמוניה והניטריט.

נערך לאחרונה על ידי שלולי, Thursday 22/09/2022 בשעה 22:55.
שלולי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 22/09/2022, 13:16   #3
eddie1442

הודו לך על 56 הודעות 62 פעמים
סוג אקווריום: שרימפסיה, דגי להקה, דגי קרב
וותק בתחום: מילדות

שלום
הדבר הכי חשוב בתחביב הזה הוא סבלנות, פשוט העמסת יותר מידי דברים מהר מידי.
עצתי לך היא:
תמשיך לטפל באקווריום כמו שהוא, עשה החלפות מים שבועית אחת *יחד* עם שאיבת רפש אחת, תאכיל את הדגים רגיל, תאסוף גופות אם יהיו, כרגע אני אישית (אם אתה רוצה שקט נפשי אז בבקשה תעשה) הייתי מוותר על כל הבדיקות, בכללי אל תרדוף אחרי Ph זה רק מוביל לבעיות...
אי שם בתחילת נובמבר אם אתה רואה שהאקווריום יציב, אין מיתות, הדגים נראים "מאושרים" (אוכלים, מראה מבריק ובריא) הבדיקה מראה ערכים תקינים (בלי Ph) אז הייתי מתחיל לחשוב על אכלוס מחדש של האקווריום כמו שרצית.
עד אז רק/הרבה סבלנות...

בהצלחה
eddie1442 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 22/09/2022, 14:31   #4
S.A

ציטוט:
פורסם במקור על ידי שלולי צפה בהודעה
אכלוס אנימהיר מידי, אין לך סייקל, אולי גם אכלוס בעודף.
בדיקות בסטיק פחות אמינות, מה שחשוב זה פחות הpH ויותר ערכי האמוניה והניטריט.
הפעולה של סייקל זה אקווריום יצב מבחינת ניטרט, ניטריט ואמוניה אם הבנתי נכון, הערכים אללו היו תקינים לכן האמנתי שהסייקל הושלם..

ציטוט:
פורסם במקור על ידי eddie1442 צפה בהודעה
שלום
הדבר הכי חשוב בתחביב הזה הוא סבלנות, פשוט העמסת יותר מידי דברים מהר מידי.
עצתי לך היא:
תמשיך לטפל באקווריום כמו שהוא, עשה החלפות מים שבועית אחת *יחד* עם שאיבת רפש אחת, תאכיל את הדגים רגיל, תאסוף גופות אם יהיו, כרגע אני אישית (אם אתה רוצה שקט נפשי אז בבקשה תעשה) הייתי מוותר על כל הבדיקות, בכללי אל תרדוף אחרי Ph זה רק מוביל לבעיות...
אי שם בתחילת נובמבר אם אתה רואה שהאקווריום יציב, אין מיתות, הדגים נראים "מאושרים" (אוכלים, מראה מבריק ובריא) הבדיקה מראה ערכים תקינים (בלי Ph) אז הייתי מתחיל לחשוב על אכלוס מחדש של האקווריום כמו שרצית.
עד אז רק/הרבה סבלנות...

בהצלחה
אכן זה מה שאעשה, אני לא חושב שיש לי הרבה ברירות.
היו 70 אלמנות בערך ונשארו אולי 10..
כל שאר האוכלוסיה מתפקדת בכיף, במיוחד הזברות.
יש מצב שאלמנות הרבה יותר עדינות ממולי וזברות?
עדיין לא נקרא Thursday 22/09/2022, 23:54   #5
שלולי

הודו לך על 155 הודעות 180 פעמים
Camera תגובה להודעה: תמותה מטורפת באקווריום

ציטוט:
פורסם במקור על ידי S.A צפה בהודעה
הפעולה של סייקל זה אקווריום יצב מבחינת ניטרט, ניטריט ואמוניה אם הבנתי נכון, הערכים אללו היו תקינים לכן האמנתי שהסייקל הושלם...
כמו שכבר אמרתי בדיקות סטיק לא מספיק אמינות, בטח לא אלה שבודקות כמה דברים יחד.
שלולי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 23/09/2022, 12:49   #6
eddie1442

שלום,

המטרה בגדול בסייקל של האקווריום היא לגדל כמות מספקת של בקטריות מועילות באקווריום - רובם יחיו על הדקורציה, חצץ, מדיה פילטר וכד', מעט מאוד במים עצמם - בקטריות אלה מפרקות את חומרי הפסולת הרעילים שנוצרים באקווריום לחומרים פחות רעילים, זה מה שקורה בעצם באקווריום מבוסס שאתה יכול ממש להשאיר אותו בלי החלפות מים (רק עם תוספת של מים שהתאדו) בגלל האיזון הזה שבין הפסולת, הצמחים והבקטריות.

בכל אופן שיהיה בהצלחה!!
עדיין לא נקרא Friday 23/09/2022, 22:48   #7
S.A

אני חייב להודות שנהיה לי סלט בכל הנושא הזה של הסייקל.

ראיתי פה פעם מדריך מפורט מאוד לסייקל אבל אני לא מוצא אותו..
בגדול, מה אמורים לעשות?
מבחינתי כרגע נצא מנקודת הנחה שכל הדגים מתים ויש אקווריום ריק..

מה האופציה הכי נכונה?
1- לרוקן את כל המים, לשטוף חצץ, דקו' וכל המסביב כולל פילטר ולהתחיל הכל מ-0.
2- להשאיר את האקווריום כמו שהוא, לבצע רק החלפת מים של 10% פעם בשבוע.

מה יהיה יותר מהיר ולא פחות חשוב מזה, שיהיה אקווריום בריא ומשגשג?
ואיך אני יודע האם האקווריום מוכן לאיכלוס או לא? הרי אתם אומרים שבדיקות סטיק זה חרטא, אז אני אמור לנחש?
עדיין לא נקרא Saturday 24/09/2022, 14:36   #8
eddie1442

שלום,
התשובה לשאלה שלך היא מה שתחליט, אין נכון או לא נכון, אופציה 1 תארך בערך 6 שבועות (לפני שתוכל להכניס דגים) אופציה 2 תארך לך 4 שבועות (כי כבר עברו כמה שבועות מההתחלה - עד שתוכל להכניס דגים).

מדריכים להסבר סייקל תוכל למצוא ביו-טיוב, כאלה של 3 דקות ועד 20 דקות פלוס.. האקווריום שלך יהיה בריא ומשגשג בסופו של דבר כי הדבר העיקרי שאמרתי לך הוא סבלנות. אין (כמעט) קיצורי דרך בעניין הסייקל.

בדיקות סטיק הן לא חרטא הן נותנות לך תמונה\ויזואליזציה של מה שמתרחש באקווריום, אם אתה מבצע אותן נכון. הבעיה היא שבמהלך הסייקל הבדיקות עולות ויורדות, יום טוב יום לא טוב.. לכן טעות נפוצה היא לבדוק רואים הכל טוב וחושבים שזהו זה, ולמחרת הדגים מתים.. כשהאקווריום "מוכן" אותן בדיקות אמורות לצאת אותו דבר, פחות או יותר, כל יום (לא שצריך לבדוק כל יום אבל הרעיון מובן..)

אתן לך פה תשובה "מוכנה" אם אתה משאיר את האקווריום כמו שהוא כולל דגים, דקורציה וצמחיה אומר בחישוב נבואי\הערכת סיכון שתוך חודש (בתחילת נובמבר) תוכל לומר שהאקוווריום שלך מוכן..

אני חוזר על מה שכתבתי פה לפני, תמשיך עם האקווריום שלך כמו שהוא בתוספת סבלנות!! ותוכל להנות ממנו עוד 4 שבועות בערך כמו שרצית בהתחלה התהליך.

בהצלחה
עדיין לא נקרא Tuesday 27/09/2022, 00:23   #9
S.A

שמע, דברתי עם הרבה אנשים, יש לךסבלנות של פיל ואני מעריך את זה מאוד.
אני בטוח ששאלו את השאלות ששאלתי בערך 32748324 פעם..

ממש ממש תודה רבה!!
אמתין בסבלנות עד תחילת נוב' ואז אבדוק מה המצב..

נכון לעכשיו 15 זברות חיות בכיף עם 0 תמותה כבר כמה ימים אז אני מתחיל להיות רגוע שהעסק מתייצב ואני לא צריך לרוקן כמות של גופות מהאקווריום כל בוקר...
שוב, תודה רבה!!
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול