AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Tuesday 27/05/2008, 21:05   #1
yosi-1

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל נקבת אורטוס שלי מחזיקה בפעם הר

ערב טוב לכולם,

האורטוסית שלי מחזיקה כבר למעלה משבוע(פעם ראשונה), ע"פ מה שקראתי היא צריכה להחזיק אותם כשלושה שבועות, נכון?
יש לי אקווריום נפרד מאובזר שמכיל כרגע דגיגונים של תכשיט בני כשבוע ולכן אין לי אקווריום לבודד אותה.
הצלחתי בפוקס לתפוס אותה היום אחרי מספר ניסיונות כושלים בעבר ונצלתי את ההזדמנות והכנסתי אותה לתא רשת באקווריום הקיבוצי.

מאחר וזאת הפעם הראשונה אשמח לקבל עצות בנושא...

1. האם פעלתי נכון, בכך שהכנסתי אותה לתא הרשת?
2. למשך כמה זמן ניתן להחזיק אותה שם מבלי "להתעלל" בה?
3.האם עליי לחכות שהיא תוציא את לדגיגים לבד?או שעליי לחלוב אותה?
4. לאחר שחלבתי אותה, האם להשאיר את הדגיגים בתא הרשת ואותה לשחרר לקיבוצי?
5. מתי צריך אינקובטור?

תודה רבה לכל מי שעוזר.

ערב טוב,

יוסי
עדיין לא נקרא Tuesday 27/05/2008, 23:34   #2
killer

בגלל שזו החזקה ראשונה שלה אפשר לתת לה לצבור נסיון בהחזקות ולא לחלוב כרגע.
לא תמיד החזקות ראשונות הן מוצלחות.
אם אתה ממש לא יכול לוותר על הדגיגים , אז תחלוב.

1.לא תמיד צריך להכניס נקבות מחזיקות לתא רשת.
תא רשת דיי מלחיץ את הדג ועדיף להימנע ממנו ולהשתמש כשאין ברירה.
אם היא סובלת מהצקות הזכר או דגים אחרים בזמן ההחזקה, ואין לך אקווריום אחר בשבילה , אז זו אפשרות.
לפעמים אפילו אפשר לבודד את הזכר עצמו.
אם היא מסוגלת להחזיק במשך שבועיים ללא בעיות בקיבוצי, אין צורך להפריד אותה, פשוט לחלוב לאחר 14-16 יום.
2.עדיף כמה שפחות, אם היא מחזיקה כבר שבוע, חכה שבוע+ כשהיא בתא רשת ואז תחלוב אותה.
3.אם היא כבר בתא רשת, עדיף כבר לחלוב אותה ולסיים גם בשבילה את השהות הלא נעימה בתא רשת.
אם אתה מפריד לאקווריום נפרד, אפשר לתת לה להחזיק גם עד הסוף.
4.את הנקבה לשחרר לקיבוצי לאחר החליבה.הדגים הבוגרים מסוגלים לעיתים לפגוע בדגיגים גם כשהם נמצאים בתא רשת, דרך הרשת. הכי טוב להפריד גם אותם לאקווריום נפרד עם יש(אבל לא עם דגים בוגרים מהם).במידה ואין אקווריום נוסף,אפשר לשים רשת נוספת כדי למנוע מגע בין הבוגרים לבין הדגיגים שנמצאים בתא הרשת.
5.אינקובטור צריך כשחולבים מוקדם מידי, עוד בשלב הלארוות.
אם אתה חולב לאחר 5-7 ימים או פחות , צריך להשתמש באינקובטור,וגם הוא נועד בד"כ כשנקבות נוהגות לא לסיים את ההחזקה,אלא פולטות/בולעות לאחר כמה ימים.
אם הנקבה יודעת להחזיק כמו שצריך, אין כמו האינקובטר הטבעי שזה הפה של האמא.

[URL="https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=163201"][COLOR=#810081]
[/COLOR][/URL]
killer לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 28/05/2008, 00:01   #3
yosi-1

ציטוט:
אם היא מסוגלת להחזיק במשך שבועיים ללא בעיות בקיבוצי, אין צורך להפריד אותה, פשוט לחלוב לאחר 14-16 יום.
היי אייל,

תודה על התשובה.

אני בהחלט מסכים כי עדיף להשאיר בקיבוצי זאת הסיבה שהיא נשארה שם עד היום , היא מחזיקה לדעתי כבר לפחות 10 ימים, ומסתדרת לא רע, הבעיה העיקרית שלי היא שהאקווריום מלא במסלעות וזה פשוט בלתי אפשרי לתפוס אותה. הייתי חייב לנצל את ההזדמנות ולתפוס אותה, אחרת לא אוכל לתפוס אותה בשנית.
לצערי אין לי אקווריום נפרד נוסף כרגע ולכן הפתרון היחיד הוא תא הרשת.

השאלה היא מתי אני יודע שהגיעה הזמן לחלוב?האם הביצים הם בשלב שבו אני צריך אינקובטור לאחר החליבה (כפי שציינתי היא מחזיקה לכל היותר כ-10 ימים)? איך הם צריכים להראות? האם לאחר שהביצים בוקעות היא ממשיכה להחזיק את הדגיגים בפה?
אופציה נוספת היא - להשאיר אותה בקיבוצי ולשאוב את הדגיגים (כפי שעשיתי עם התכשיט)מהקיבוצי לאחר כיומים-שלושה כאשר יהיו מחוץ לפה שלה, אפשרי?

ציטוט:
בגלל שזו החזקה ראשונה שלה אפשר לתת לה לצבור נסיון בהחזקות ולא לחלוב כרגע.
לא תמיד החזקות ראשונות הן מוצלחות.
מה יקרה במידה ולא אחלוב אותה? אני מניח כי שאר הדגים יאכלו את הדגיגים בשלב כלשהו, לא?

תודה רבה,

יוסי
עדיין לא נקרא Wednesday 28/05/2008, 00:16   #4
killer

אם כבר תפסת אותה והיא בתא רשת,תשאיר אותה שם.
ציטוט:
השאלה היא מתי אני יודע שהגיעה הזמן לחלוב?האם הביצים הם בשלב שבו אני צריך אינקובטור לאחר החליבה (כפי שציינתי היא מחזיקה לכל היותר כ-10 ימים)? איך הם צריכים להראות? האם לאחר שהביצים בוקעות היא ממשיכה להחזיק את הדגיגים בפה?
אם היא מחזיקה כבר 10 ימים תוכל לחלוב בעוד 5-6 ימים ,בשלב הזה יהיו לה דגיגים ולא לארוות.
כן, הביצים בוקעות לה בתוך הפה והופכות ללארוות שזה שלב של התפתחות הדגיג ,עד ששק החלמון שלהם נעלם.

ציטוט:
אופציה נוספת היא - להשאיר אותה בקיבוצי ולשאוב את הדגיגים (כפי שעשיתי עם התכשיט)מהקיבוצי לאחר כיומים-שלושה כאשר יהיו מחוץ לפה שלה, אפשרי?
לא מומלץ.
לא בטוח שישארו דגיגים ,כל האחרים ידאגו להעלים אותם,אלא אם כן יש מספיק מקומות מסתור.
בניגוד לתכשיטים ששם ההורים שומרים על הדגיגים גם בקיבוצי, טוב לפחות משתדלים..

ציטוט:
מה יקרה במידה ולא אחלוב אותה? אני מניח כי שאר הדגים יאכלו את הדגיגים בשלב כלשהו, לא?
אם יש מספיק מקומות מסתור חלק יכולים לשרוד, אבל רובם לא.
היו לי המון דגיגים שנולדו אצלי בקיבוצי שמצאו מקומות מסתור וגדלו לבוגרים ואף הטילו בעצמם.
[URL="https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=163201"][COLOR=#810081]
[/COLOR][/URL]
killer לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 28/05/2008, 00:31   #5
yosi-1

אייל,

או.קי, אני השאיר את המסכנה עוד מספר ימים בתא הרשת (עושה זאת בכאב לב)
והמתין עד שיהפכו לדגיגים.

כשאני חושב על זה בכל מקרה אני זקוק לאקווריום נוסף כדי להעביר אותם בשלב מאוחר יותר לגדילה שם, אז אולי ארכוש אחד כבר בימים הקרובים והעביר אותה לאקווריום מסודר וגדול.
אני לא יודע מה איתה אבל אני ארגיש הרבה יותר טוב...

ציטוט:
היו לי המון דגיגים שנולדו אצלי בקיבוצי שמצאו מקומות מסתור וגדלו לבוגרים ואף הטילו בעצמם.
אני לא מאמין!!!! איזה יופי! לא חשבתי שזה אפשרי בכלל.
זאת בטוח הרגשה כייפית להצליח ולראות אותם גדלים ושורדים בקיבוצי.
כל הכבוד!

נ.ב- אם אפשר לשאול, למה KILLER?

לילה טוב,
יוסי

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא