AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > כללי > קהילת אקווה

צור אשכול חדש  נושא נעול
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Monday 06/03/2006, 16:46   #91
פנתר
חבר כבוד

הסמל האישי שלפנתר

מיקום: אומרים שלא רחוק מחדרה, בין הים לבין החולות, יש מקום שבו זורחת השמש בלילות...
הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי panto4ever
מעיין תהיה בטוח שלא עברתי שום שטיפת מוח זה פשוט אתם מסרבים לקבל את האמת של העם שלכם אולי אתם פוחדים אני לא יודע מה וחבל כי אחר כך כולם מגיעים לאותו מקום[אני לא מתכווןן לקבר]...אולי שמעת בעבר הלא רחוק על מלחמה[אני לא זוכר איך קראו לה-נראה לי מבצע קדש]שבמלחמה הזאת היו 3 טנקים של יהודים מול 150 של ערבים ותנחש מה קרה הערבים פשוט נסוגו -ששאלו את המנהיג שלהם למה עזבתם הרי יכלתם להרוג עוד יהודים[את 3 הטנקים]הוא ענה:"כשאתה רואה מולך שיירה של מלאכים לבושים בלבן וזוהרים וצועקים עליך להסתובב וללכת משם-מה אתה היית עושה?!"אם אתה רוצה יש סרט שמוכיח עוד הרבה דברים שאי אפשר להישאר אדיש אליהם או שאתה אדם פשוט עם מחסום קוראים לסרט"שעת הסוף"מבטיח לך הנאה ואם לא תראה כנראה שאתה פשוט מפחד להתמודד עם האמת שלך בתור יהודי!
מוזר שבבה"ד 1 לא שמעתי את המור"ק הזה
נראה לי שמי שסיפר לך את הסיפור הזה, לקח את המור"ק על צוות צביקה ועיוות את המציאות...

דרך אגב,
לאחר ששמעתי את גרסתך למור"ק צוות צביקה...
ואת גרסתך לתורת האבולוציה...
יש לי רק דבר אחד להגיד לך,
רב סרן שמועתי משפיע עליך קשות...
פנתר לא מחובר  
עדיין לא נקרא Monday 06/03/2006, 16:52   #92
אורח

פה אני סיימתי את שלי!ניר ממש נחמד שאתה עושה בדיחה מהדברים האלה...
ולפנתר-לא הבנתי מילה ממה שכתבת ...מו'רק בכלל?

עדיין לא נקרא Monday 06/03/2006, 16:53   #93
צבידגן
משתמש חסום

ציטוט:
פורסם במקור על ידי פנתר
שמעתי שהעלו אותו לדרגת סא"ל.
צבידגן לא מחובר  
עדיין לא נקרא Monday 06/03/2006, 16:56   #94
nirnave

הסמל האישי שלnirnave

ציטוט:
אז מה נעשה.....רק נריב על זה?
אתה יותר מידי אופטימי אם אתה חושה שמה שאתה אומר ישפיע על מישהו.
וחוץ מזה, יש כאלו שיש להם סיבה טובה לא להכיר באבולוציה!
ניר
nirnave לא מחובר  
עדיין לא נקרא Monday 06/03/2006, 17:07   #95
יובלס

הסמל האישי שליובלס

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים
סוג אקווריום: דיסקוסים
וותק בתחום: לא זוכר

העץ ננעל.
יובלס לא מחובר  
עדיין לא נקרא Monday 06/03/2006, 17:11   #96
ראובן

הסמל האישי שלראובן

הודו לך על 40 הודעות 51 פעמים
סוג אקווריום: ריף SPS
וותק בתחום: מ-2004

ציטוט:
פורסם במקור על ידי יובלס
העץ ננעל.
אתה אלוהים.
ראובן לא מחובר  
עדיין לא נקרא Monday 06/03/2006, 17:11   #97
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הודו לך על 14 הודעות 30 פעמים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי יובלס
העץ ננעל.
נשמה קיבלת הרשאות ניהול ולא פתחו לך עץ מזל טוב?!

לא תקין ,תאמין לי.....
elminister לא מחובר  
עדיין לא נקרא Monday 06/03/2006, 17:12   #98
ראובן

הסמל האישי שלראובן

הודו לך על 40 הודעות 51 פעמים
סוג אקווריום: ריף SPS
וותק בתחום: מ-2004

elminister, חצוף. קבל באן.

להתווכח עם אלוהים....
ראובן לא מחובר  
עדיין לא נקרא Monday 06/03/2006, 17:13   #99
אורח

אני לא מנסה להשפיע על אף אחד תעשה מה שבא לך רק אל תעשה בדיחות ממ שאני אומר

עדיין לא נקרא Monday 06/03/2006, 17:21   #100
Aquario

הסמל האישי שלAquario

הודו לך על 20 הודעות 37 פעמים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי צבידגן
ציטוט:
פורסם במקור על ידי erezb
מי שרוצה לנהל עם עצמו דיון פנימי ולחקור את הנושא (לא להתנצח אלא לחקור) צריך ראשית לעשות הבחנה בין השאלות הבאות:
א. האם קיים אל שברא את העולם?
ב. האם הוא רע או טוב?
ג. האם הוא רוצה ממני משהו? או שאולי הוא ברא והסתלק?
ארז, דבריך הרשימו אותי.
הייתי רוצה להתייחס לשתי נקודות:
* אם נניח שקיים איזשהו "אל" שייצר את היקום (ואיני מדבר רק על העולם שנזכר בסיפורי התנ"ך) האם נראה לך שהוא יתעסק בקטנות ויידרוש מהאורגניזים שהוא ברא לסגוד לו, להתפלל אליו, להתחנן, ללכת בלבוש מסויים, ועוד כהנה וכהנה? בשביל מה הוא צריך את זה?
נראה לי שאם האל קיים - הוא יושב לו בכורסה, מביט במוניטור של היקום, מחייך חיוך שנון ובנימת רחמים כדי להימנע מלפגוע, מביט בדתיים (יהודים, מוסלמים, נוצרים, בודיסטים וכל השאר) ואומר לעצמו "מי בכלל ביקש זאת מיכם", אסתפק בכך שתהיו בני אדם טובים וישרים ותפסיקו לסגוד לאלילים (לכל האלים).
* אם אלוהים קיים, אז בטח שהוא לא מושלם (בלשון המעטה) ולא מצא את ה"נוסחה המנצחת" לבריאת העולם. לדוגמא: לשם מה היה אלוהים צריך לבזבז כל כך הרבה מולקולות חלבון כדי שהמין ישרוד (למשל -האבקנים בעץ האורן) הרי היה יכול ליצור מנגנון הרבה יותר יעיל, למשל - מולקולה אחת או אולי - אטום אחד ואולי חלקיק קטן יותר ולמה לא - פוטון אחד? וכדומה. הדוגמה הזו יכולה להוות רמז להתפתחות החיים באופן אבולוציוני ולא - בריאה ספונטינים/אלוהית.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ® Aquario
תנסו פעם אחת לא לחשוב על אלוהים כאיש גדול עם זקן שיושב בשמיים ומחליט כל דקה על מה יקרה איפה למי ולמה וכזה שעשה כך וכך ליהודים או כך וכך לנוצרים או למוסלמים אלא כיישות מוחלטת שנמצאת מעל לכל הדברים ומהווה את עצם המהות של הקיום...
אני מבין שגם לדעתך - אלוהים לא דורש שיסגדו לו וכל הדתות הומצאו ע"י בני אדם ואין גן עדן/גהינום וכל השאר, נכון?
עכשיו נותר לך רק להסביר מדוע אתה חייב להגיע למסקנה שקיימת איזו שהיא יישות שבראה את העולם?
ואם היא קיימת - אז מי ברא את היישות ההיא?
[b]קודם כל אני לא חייב להגיע לשום מסקנה, אני פשוט רואה את הדברים בצורה שאתה אינך רואה אותם. צריך להבין שיש פה יסוד מאוד בסיסי שלמוח האנושי יש צורת חשיבה מסוימת ודרך שבה הוא תופס את הדברים והוא לא יכול להבין או יותר נכון שקשה לו מאוד להבין ולתפוס מצבים שאינם מוכרים לו ולא נכללים בתפיסת עולמו הכללית וכשאתה מדבר על בריאה - מצב של בורא ונברא אתה מתייחס לצורת תפיסה של מישהו שיוצר ומשהו שנוצר לפי המצבים שאתה רואה ביומיום ובעולם מאז נולדת. כשמדברים במונחים של אינסופיות ואינהתחלתיות כלומר נצחיות, אין משמעות למושגים כמו בריאה ויצירה או טוב ורע והם פשוט צורת התפיסה של בני האדם וזה לאו דווקא משקף את המציאות (כמובן שיש השלכות לכל דבר). והאדם שמוגבל במידה מסוימת (רבה או מועטה זה כבר ויכוח אחר) בחשיבתו לפעמים תופס את הדברים בצורה שגויה ומעוותת שמתאימה להבנתו האישית אך לא תואמת את האמת הכוללת - כמו מה שהזכרת לגבי עץ האורן, אתה רואה את הדברים בצורה מסוימת ויכול להיות שלדברים יש מטרה שאינך יודע אותה או מבין אותה ולכן הדברים נראים לך כחוסר שלמות ויכול להיות שאם בעתיד תגלה סיבות נוספות לדברים תשנה פתאום את דעתך ותראה את התמונה הכוללת או חלק קצת יותר נרחב ממנה ואז תבין - אבל יש לזכור שלא תמיד זה קורה ולפעמים דברים נשארים עבורנו בגדר "תעלומה" למרות שיש להם סיבה מובהקת וברורה. רק בשביל להבין נסה להעמיד את עצמך במקום אנשים שחיו בתקופה בה חשבו שהעולם שטוח והשמש סובבת את כדוה"א - זה היה נראה כמציאות באותו הזמן לפי התפיסה של אותם אנשים אבל מאוחר יותר התברר כשגוי. האם נראה לך שיכולת לשכנע באותו הזמן אנשים שמה שהם רואים במו עיניהם ונראה כעובדה גמורה - הוכחה חותכת הוא בעצם אשלייתי? זה שאנשים האמינו בכך או לא האמינו לא משנה את האמת שהיא קבועה ומוחלטת ולא תלויה בהשקפותינו...
Aquario לא מחובר  
עדיין לא נקרא Monday 06/03/2006, 17:35   #101
Aquario

הסמל האישי שלAquario

panto4ever, אני מכבד את הדעה שלך ואת האמונה שלך אבל בלי קשר תמיד כדאי להיצמד לדברים עובדתית ולהישאר נאמנים למקור, קל מאוד לספר דברים שעברו כטלפון שבור מפה לאוזן וקיבלו בדרך קצת תבלינים מכל מספר עד שהתקבל תבשיל אחר לגמרי... הרבה מהדברים שציינת או שלא הבנת אותם כראוי או שסופרו לך בצורה מסולפת ומגמתית וחבל...

בנוסף, אני מציע לך להיכנס לאתר שהביאו פה קודמיי

http://www.daatemet.org.il/he_pamphlets.html

ולקרוא קצת, יש כאן דברים שהרבה רבנים גדולים לא היו רוצים שתדע או שאין להם הסבר לכך בעצמם. נסה לראות את הדברים בצורה אובייקטיבית ולא מתוך אמונה עיוורת כי "ככה כתוב" ו"ככה אמרו" ו"ככה פסקו" ואולי תראה שהדברים הם לא תמיד כמו שהם נראים או כמו שרוצים שתראה אותם...
Aquario לא מחובר  
עדיין לא נקרא Monday 06/03/2006, 18:07   #102
צבידגן
משתמש חסום

ציטוט:
לפעמים תופס את הדברים בצורה שגויה ומעוותת שמתאימה להבנתו האישית אך לא תואמת את האמת הכוללת - כמו מה שהזכרת לגבי עץ האורן, אתה רואה את הדברים בצורה מסוימת ויכול להיות שלדברים יש מטרה שאינך יודע אותה או מבין אותה ולכן הדברים נראים לך כחוסר שלמות
אכן יש טעם בדבריך. אני לא מתיימר לדעת להסביר הכל ועכשיו. כל מה שאני מנסה לאמר זה שההסבר ההגיוני ביותר שנראה לי זה ההסבר המדעי (נכון, הסבר זמני ולא אמת מוחלטת). אבל קשה לי מאוד (בלשון המעטה) לקבל את ההסבר הדתי שנראה לי, על פניו, כבלתי הגיונית ולא מתקבלת על הדעת.
ציטוט:
והאדם שמוגבל במידה מסוימת (רבה או מועטה זה כבר ויכוח אחר) בחשיבתו לפעמים תופס את הדברים בצורה שגויה ומעוותת שמתאימה להבנתו האישית אך לא תואמת את האמת הכוללת.
ומי יודע את האמת הכוללת? אנשי הדת? הם בודאי שלא יודעים, המאמינים ואלה שמגבילים עצמם מלשאול שאלות והס מלהזכיר - הירהורים ועירעורים על קיום האלוהים, הם ודאי שלא מסוגלים לראות את האמת הכוללת. אכן אנו משתדלים לדעת במסגרת היכולת האנושית (שאין לזלזל בה) ותו - לא! האם המאמינים באלוהים יש להם יכולת חשיבה על אנושית?
מבלי לפגוע (ומראש אתנצל אם הדברים, לכאורה ייראו כך) יש בדבריך מעט דמגוגיה: אתה אומר שאי אפשר לדעת כי אנו מוגבלים ביכולת החשיבה ומצד שני אתה רומז כי אחרים זולתנו יודעים.
ולמה צריך להניח שישנה יישות שיצרה את היקום? רק בגלל שלטענתך, אנחנו מוגבלים?
צבידגן לא מחובר  
עדיין לא נקרא Monday 06/03/2006, 18:44   #103
Aquario

הסמל האישי שלAquario

אני רוצה שתסביר לי למה לדעתך ההסבר המדעי סותר את קיומו של אלוהים, עזוב את ההסבר הדתי.
לא מדובר על כך שמי שמאמין באלוהים יודע הכל ורואה הכל או שיש לו חשיבה על אנושית, אלא פשוט שהוא לא מתכחש לדברים או לוקח דברים כמובנים מאליהם או מתעלם מדברים מסוימים שהוא לא נותן עליהם את הדעת בניגוד לדברים אחרים שקל לו להסביר אותם כמו שעושים אנשים שלא מאמינים.
איפה ואיך רמזתי שיש אחרים שזולתנו יודעים? למי אתה מתכוון?
אני לא אומר שצריך להניח שום דבר, להיפך, האמונה העיוורת שלוקחת דברים כמובנים מאליהם ולא מסתמכת על אמיתות היא הגרועה ביותר וקיימת בשני הצדדים, גם בצד המאמין וגם בצד הלא מאמין. זה שהחשיבה שלנו מוגבלת לא קשורה בקיומה של יישות שיצרה את היקום, אני פשוט מתנגד לדעה שמנסה להסביר את קיום העולם, החי, הצומח וכל אשר בו כקיום אקראי ומקרי שנוצר מלא כלום ומתעלמת מהבינה העצומה שגלומה בכל אטום ומולקולה, בכל גוף, מערכת ותהליך שקורה בטבע, בעולם וביקום. איך אפשר להסביר את השלמות, התיכנון, התיאום, הקיום וההשתלבות של כל דבר ודבר לפרטי פרטים כתוצר לוואי סתמי של מקרה מקרי ולהתכחש לקיום אלוהי שיצר אותו?...
Aquario לא מחובר  
עדיין לא נקרא Monday 06/03/2006, 18:48   #104
nirnave

הסמל האישי שלnirnave

ציטוט:
אני לא מנסה להשפיע על אף אחד תעשה מה שבא לך רק אל תעשה בדיחות ממ שאני אומר
תחליט....או שאני אעשה מה שבא לי או שלא. מי שעושה בדיחות זה אתה והתאוריות שלך - לפי דעתי כמובן...מה שנראה לך כאמונה, נראה לי כבדיחה ואני מאמין שזה גם הדדי.
ותחשבו על דבר אחד חשוב...יש לנו מזל גדול שאנחנו שואלים שאלות וחוקרים דברים חדשים.....ללא זה עדיין היינו מתים משפעת.
בתור אדם שחוקר ושואל, ניתן גם לשאול גם איך נוצרנו שכן אם העולם נוצר תוך שבוע - הכל כולל הכל - איך זה שאין שרידים של בני אדם מתקופות קדומות ויש רק שרידים של למשל קופים?
ניר
nirnave לא מחובר  
עדיין לא נקרא Monday 06/03/2006, 19:02   #105
erezb

[quote="צבידגן"]
ציטוט:
פורסם במקור על ידי erezb
מי שרוצה לנהל עם עצמו דיון פנימי ולחקור את הנושא (לא להתנצח אלא לחקור) צריך ראשית לעשות הבחנה בין השאלות הבאות:
א. האם קיים אל שברא את העולם?
ב. האם הוא רע או טוב?
ג. האם הוא רוצה ממני משהו? או שאולי הוא ברא והסתלק?
ארז, דבריך הרשימו אותי. תודה
הייתי רוצה להתייחס לשתי נקודות:
* אם נניח שקיים איזשהו "אל" שייצר את היקום (ואיני מדבר רק על העולם שנזכר בסיפורי התנ"ך) האם נראה לך שהוא יתעסק בקטנות ויידרוש מהאורגניזים שהוא ברא לסגוד לו, להתפלל אליו, להתחנן, ללכת בלבוש מסויים, ועוד כהנה וכהנה? בשביל מה הוא צריך את זה?
נראה לי שאם האל קיים - הוא יושב לו בכורסה, מביט במוניטור של היקום, מחייך חיוך שנון ובנימת רחמים כדי להימנע מלפגוע, מביט בדתיים (יהודים, מוסלמים, נוצרים, בודיסטים וכל השאר) ואומר לעצמו "מי בכלל ביקש זאת מיכם", אסתפק בכך שתהיו בני אדם טובים וישרים ותפסיקו לסגוד לאלילים (לכל האלים). אני אתך בקטע הזה "דרך ארץ קדמה לתורה" , זה לא חכמה להתפלל 3 תפילות ביום ואח"כ לגנוב לרמות לשקר וכו... קודם כל יש להתנהג כמו בן אדם! . ולעצם הרעיון: התשובות שאני מצאתי הן (בגדול מאוד ): 1. האל לא צריך את עבודתינו, אנחנו צריכים לעבוד את האל כי אנחנו אלה שרוצים להיות מקושרים אליו.המצוות ניתנו בשבילנו ולמעננו.וכן ישנם ספרים ביהדות שכל עניינם הוא לקחת מצווה ולהסביר את טעמה.
* אם אלוהים קיים, אז בטח שהוא לא מושלם (בלשון המעטה) ולא מצא את ה"נוסחה המנצחת" לבריאת העולם. לדוגמא: לשם מה היה אלוהים צריך לבזבז כל כך הרבה מולקולות חלבון כדי שהמין ישרוד (למשל -האבקנים בעץ האורן) הרי היה יכול ליצור מנגנון הרבה יותר יעיל, למשל - מולקולה אחת או אולי - אטום אחד ואולי חלקיק קטן יותר ולמה לא - פוטון אחד? וכדומה.תקיפה כזו טובה תמיד: נאמר אם האל היה בורא אטום אחד עדיין היית יכול לשאול "למה הוא היה צריך בכלל את החלקיק הזה ?" ואתה יכול לשאול שאלות יותר בסיסיות כמו "למה לא נבראנו עם שני אגודלים?" ועוד היד נטויה ...... אכן בכל הנוגע לשיפורי הבריאה על דרך ההצגה שלך לעיל יש אין סוף שאלות. אולם אתה יוצא מנק' הנחה כי "שני אגודלים טובים מאגודל אחד". הדת רואה בבריאה סוג של שלמות (כל דת ולאו דווקא היהדות). הדת מאמינה כי יש לחקור את הבריאה ולגלות את המושלמות בה . (הדברה ביולוגית עדיפה על הדברה כימית). תשובות ללמה נברא כל חלק אני לא מצאתי :אולם עד לרגע זה מדענים מנסים להבין חלקים בגוף האדם כך שאין לומר שהם יודעים איך לשפר את גוף האדם יותר טוב מהאל. כ"כ אם הכרעת שיש אל אתה צריך לתת לו קצת קרדיט . וכמו שאמר המורה שלי למתמתיקה (לאחר שהבעתי דעתי על טמטומה של הנוסחה בסטטיסטיקה ) "אל תאמר הנוסחה מטומטמת! אמור איך מוחי הקטן והלא מפותח יכול להבין את גדולתה של הנוסחה"
הדוגמה הזו יכולה להוות רמז להתפתחות החיים באופן אבולוציוני ולא - בריאה ספונטינים/אלוהית. אני רוצה להודיע לך חגיגית כי תורת האבולוציה אינה סותרת את התורה .
כ"כ קיומם של דינוזאורים לא סותר את התורה
כ"כ המפץ הגדול אינו סותר את בריאת העולם.

שוב . כאן לא המקום להיכנס לכל הפינות והשאלות , וכמו שכתבתי לעיל ישנן המון שאלות , מה שאני רוצה להבהיר הוא שיש אנשים שזה כל עיסוקם . אני יכול להעיד כי באוניברסיטת בר אילן במחלקה ליהדות ובמחלקה לפילוסופיה ישנם אנשים שזה כל עיסוקם: הבנת השאלות ומציאת התשובות , מציאת הסתירות ומציאת ההקבלות.
פשוט יש לאבחן בין מחקרים של פרופ' שמעידים על חוסר סתירות, לבין שרלטנים שרוצים להפחיד אנשים ולקרבם לדת בכל דרך. אותם שרלטנים מערבבים אמת ושקר כדי לבלבל את דעת השומעים. מי שיש לו שכל והוא אמיתי עם עצמו יכול למצוא תשובות שכליות אם רק יחפש.

** הכוונה בלהיות אמיתי עם עצמך היא שיש מי ששואל את השאלות כדי להוכיח לעצמו שהוא בסדר , ויש מי שרוצה לשאול כי הוא באמת מוכן לקבל תשובה.

יש חילונים שימציאו כל מני טענות מוזרות בקשר לקיום האל כי הם חושבים בצורה הבאה (בתת מודע או באופן מודע):
" אם יש אלוהים אז עד עכשיו חייתי בשקר?"
"אם יש אל אז אני צריך לחזור בתשובה , שאם לא כן אלך לגיהינום"
" אם אחזור בתשובה מה אני אגיד למשפחה שלי,לא יהיו לי חברים, יאמרו שהשתגעתי"
"אם אחזור בתשובה אוותר על החירות שלי, אהיה כבול ל...."
" זהו הלכו לי החיים".

מה שרציתי לכתוב הוא : 1.ההכרה באל לא מחייבת הכרה בכך שצריך לחזור בתשובה אלה שתי שאלות נפרדות. 2. מה שחשוב לדעתי הוא להיות בן אדם, אלוהים בטוח לא קטנוני
3. המלצות למי שחושב להתקרב לדת שידע : א. יש תשובות לרוב השאלות כמו שאמרתי לעיל
ב. זהירות משרלטנים וממפחידנים (הם מדברים שטויות)
ג. מתקרבים רק באהבה ובכיף ולא מתוך מועקה "אכלתי אותה יש אלוקים"
ד. החיים יפים תחייכו
erezb לא מחובר  
עדיין לא נקרא Monday 06/03/2006, 19:22   #106
פנתר
חבר כבוד

הסמל האישי שלפנתר

מיקום: אומרים שלא רחוק מחדרה, בין הים לבין החולות, יש מקום שבו זורחת השמש בלילות...

ציטוט:
בדיוק על זה אני מדבר!
פנתר לא מחובר  
עדיין לא נקרא Monday 06/03/2006, 19:23   #107
פנתר
חבר כבוד

הסמל האישי שלפנתר

ציטוט:
פורסם במקור על ידי צבידגן
ציטוט:
פורסם במקור על ידי פנתר
שמעתי שהעלו אותו לדרגת סא"ל.
אתה רואה מה זה, למרות שיש קיצוצים בצבא, כנראה שהבחור עושה עבודה טובה.
פנתר לא מחובר  
עדיין לא נקרא Monday 06/03/2006, 19:36   #108
אורח

פנתר בסך הכול אמרתי לך להסביר מה שאתה אומר כי לא הבנתי
לאקווריו אני עדיין לא יודע הרבה אני אומר רק את מה שאני יודע ומה שאני יודע שמעתי וראיתי וזה נראה לי כברור אולי אני עדיין לא יודע להתבטא הכי טוב אבל זה מה שאני משדר[אני בסה''כ בן 16..].

עדיין לא נקרא Monday 06/03/2006, 19:51   #109
snake_n_fish

panto זה לא תירוץ לכתוב שטויות , ואז לכתוב "אני רק בן 16" , גם אני רק בן 16
ולמרות שאני כותב בעיקר שטויות, אני לא מתרץ אותן בגילי.

erez האם קראת ספר בנושא?
יש ספר שקראתי לפני שנה וחצי שנתיים בנושא ואני לא זוכר את שמו
שהועלו תשובות בסגנון שאתה כתבת, שקיים ה', אך הוא לא קשור אלינו, לא משפיע,
לא רוצה כלום, הוא שם, הוא בא, יצר, ונשאר לצפות.

snake_n_fish לא מחובר  
עדיין לא נקרא Monday 06/03/2006, 19:52   #110
איתי
מנהל טכני

הסמל האישי שלאיתי

הודו לך על 182 הודעות 250 פעמים

מור"ק = מורשת קרב.

טוב, מי בא לנקות לי את הקמח מסביב למיטה?

איתי לא מחובר  
עדיין לא נקרא Monday 06/03/2006, 19:54   #111
snake_n_fish

ציטוט:
פורסם במקור על ידי DaMN
מור"ק = מורשת קרב.

טוב, מי בא לנקות לי את הקמח מסביב למיטה?

יוגב, הוא הציע את הרעיו שיקח אחריות על ההשלכות שלו (במקרה שלנו השלכת קמח : )

ותביא איזה סושי בדרך.

snake_n_fish לא מחובר  
עדיין לא נקרא Monday 06/03/2006, 19:58   #112
Aquario

הסמל האישי שלAquario

דאם אתה אמור לראות על הקמח עקבות רגלי תרנגולת של שד (כן הבנתם נכון) שטייל לך בלילה מתחת למיטה, מזהה משהו כזה? ...
Aquario לא מחובר  
עדיין לא נקרא Monday 06/03/2006, 20:12   #113
איתי
מנהל טכני

הסמל האישי שלאיתי

הדבר היחיד שאני רואה זה עקבות של אדם שמובילות לשירותים ואז לחדר האמבטיה, נעמדות ליד הכיור ואז חוזרות למיטה ובמיטה יש לי עכשיו קמח!
חוצפן השד הזה, השתמש בשירותים שלי, גם השתמש באמבטיה שלי כדי לרחוץ ידיים וגם אז חזר לישון איתי... השדים של היום, לא מחונכים תאמין לי.

איתי לא מחובר  
עדיין לא נקרא Monday 06/03/2006, 20:15   #114
פנתר
חבר כבוד

הסמל האישי שלפנתר

ציטוט:
פורסם במקור על ידי DaMN
הדבר היחיד שאני רואה זה עקבות של אדם שמובילות לשירותים ואז לחדר האמבטיה, נעמדות ליד הכיור ואז חוזרות למיטה ובמיטה יש לי עכשיו קמח!
חוצפן השד הזה, השתמש בשירותים שלי, גם השתמש באמבטיה שלי כדי לרחוץ ידיים וגם אז חזר לישון איתי... השדים של היום, לא מחונכים תאמין לי.
איתי תעשה מזה מור"ק
פנתר לא מחובר  
עדיין לא נקרא Monday 06/03/2006, 20:18   #115
Aquario

הסמל האישי שלAquario

תגיד תודה, יש לך מזל שזה לא שד טסמני...
Aquario לא מחובר  
עדיין לא נקרא Monday 06/03/2006, 20:19   #116
איתי
מנהל טכני

הסמל האישי שלאיתי

מה זה משנה איזה שד זה, משנה שעכשיו יש לי קמח בחדר והוא לא בצורת אוכל !!!!

יוגב, איפה אתה?!

איתי לא מחובר  
עדיין לא נקרא Monday 06/03/2006, 20:53   #117
Yalon14

הודו לך על 47 הודעות 61 פעמים

1. דאם אני עדיין מחכה לפרופיל אז תשלח אם אתה רוצה
2. אתם מפחידים אותי
3. תנעלו את העץ הזה
4. אף אחד לא באמת קורא את ההודעות הארוכות האלה
5. אתם מפחידים אותי
6. אל תגידו לי שרשמתי את 2 פעמים

תודה רבה
עץ זה ננעל
Yalon14 לא מחובר  
עדיין לא נקרא Monday 06/03/2006, 20:56   #118
Dor-L

הסמל האישי שלDor-L

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים

איתי מומלץ בחום לא לעשות דברים כאלה שקבליסטים עושים,ואתה צריך לסגור חלונות ותריסים ודלתות כדי שזה יהיה,אתה לא חייב מתחת למטה אתה יכול גם ליד ולא ניראה לי שצריך להשים על קרטון אלא על הרצפה עצמה ואת האמת אם הייתי קצת משוגע הייתי מנסה אבל זה מפחיד מידי

ניר אתה צריך ללכת לכמה שיעורי תורה והרצאות ויענו לך על כל השאלות שאתה רוצה ואתה תיראה גם הוחכות תאמין לי תפוס איזה בחור דתי בבית כנסת שב תילמד הרבה אנשים כמוך שהיו אנטים חזרו בסוף בתשובה

מי שמע על הסיפור של האישה החילונית שלא יכלה להיכנס להריון במשך חצי שנה היא עברה טיפולים וביזבזה ים של כסף ואז היא הלכה להרצאה של אמנון יצחק אם אני לא טועה אז היא אמרה לו איזה ה' אין ה' בכלל אם היה ה' הוא היה נותן לי ילדים כדי שהיהודים יתרבו,אז הוא אמר לה תשימי כיסוי ראש תישמרי שבת ,תישמרי מצוות וכל זה וה' יעזור לך

אחרי חודשיים היא באה עם תינוק להרצאה להראות לאנשים כמה ה' קיים
אנשים עוברים ניסים על בשרם

אקווה - הבית של האקווריומיסטים.
Dor-L לא מחובר  
עדיין לא נקרא Monday 06/03/2006, 21:00   #119
צבידגן
משתמש חסום

ציטוט:
אני רוצה שתסביר לי למה לדעתך ההסבר המדעי סותר את קיומו של אלוהים.
לא אמרתי "סותר", אני טוען שאין קשר בין שניהם. אמונה (בדומה לכל רגש אחר) היא לא מדע. אני רק לא מבין למה צריך להאמין? מה מביא אותך להעדיף אמונה (שהיא רגשית) על פני ההגיון?
ציטוט:
אלא פשוט שהוא לא מתכחש לדברים או לוקח דברים כמובנים מאליהם או מתעלם מדברים מסוימים שהוא לא נותן עליהם את הדעת בניגוד לדברים אחרים שקל לו להסביר אותם כמו שעושים אנשים שלא מאמינים
ההפך - קל יותר להגיד שאלוהים עשה את הכל ואז יש לך הסבר לכל דבר. בשביל מה צריך לשאול ולחקור - הרי הפתרון מצוי בפתח - "אלוהים". זה פשוט מדי.
ציטוט:
העולם, החי, הצומח וכל אשר בו כקיום אקראי ומקרי שנוצר מלא כלום ומתעלמת מהבינה העצומה שגלומה בכל אטום ומולקולה
ולהגיד שאלוהים עשה את זה - יותר טוב? ומי אמר שנוצר מלא כלום? לא שמעת שמדענים הצליחו ליצור מולקות חלבון באופן ספונטני בתנאי מעבדה שהם חשבו שהיו קיימים בטבע? כן, זה בהחלט אפשרי! אין צורך להמציא את "אלוהים" כדי להסביר את היווצרות החיים.
ציטוט:
איך אפשר להסביר את השלמות, התיכנון, התיאום, הקיום וההשתלבות של כל דבר ודבר לפרטי פרטים כתוצר לוואי סתמי של מקרה מקרי ולהתכחש לקיום אלוהי שיצר אותו?...
אפשר ואפשר. אי אפשר להסביר זאת אחרת. ההסבר שאלוהים יצר הוא הסבר בלתי סביר ולא הגיוני. שאם לא כן, אשאל אותך, מי עשה את אלוהים? מה תגיד אז? לא תהיה לך תשובה ואז אין לך ברירה אלא לחזור אל ההסבר המדעי.
ציטוט:
פורסם במקור על ידי erezb
אנחנו צריכים לעבוד את האל כי אנחנו אלה שרוצים להיות מקושרים אליו.המצוות ניתנו בשבילנו ולמעננו
למה צריכים לעבוד אלים/אלילים, לאיזה אל? זה של היהודים, המוסלמים? הנוצרים או הבודיסטים? זה אותו אל? הוא נתן לכולם את אותן המצוות? אתה באמם לא מבין שזו המצאה של האדם?
לגבי המורה שלך למטימטיקה - הוא צדק, אבל זה לא דומה לדוגמא. כאן אנו מבינים את חוקי הטבע (עד כמה שאני מסוגל להבין) ואל תספר לי שכנראה איני מבין עד הסוף ואילו האל מבין ויודע למה הוא ברא את ה"ביזבוז" (שציינתי קודם), את הרוע, את הרג החפים מפשע ועוד ועוד. אלוהים כזה אני לא צריך. או שיגלה לנו למה הוא עושה את זה או שהוא לא קיים. ואם למדת מטמטיקה, אתה יודע שהמטימטיקה היא הדבר האמיתי שקיים, אז מה קשה להבין שמליוני אבקנים, שמייצר עץ האורן בהשקעת אנרגייה עצומה, היא ביזבוז של הטבע?
ציטוט:
פורסם במקור על ידי erezb
אני רוצה להודיע לך חגיגית כי תורת האבולוציה אינה סותרת את התורה .
כ"כ קיומם של דינוזאורים לא סותר את התורה כ"כ המפץ הגדול אינו סותר את בריאת העולם.
סותר, ועוד איך סותר. זו הסיבה שאין מלמדים את הדברים בבתי-הספר החרדיים האם מלמדים זאת בבתי-הספר הדתיים לאומיים? נדמה לי שלא. האם מלמדים בישיבות? - לא! הדיסציפלינה הזו היא "טבו" ומוחרם ע"י הקהילות הדתיות (כל הדתות) בארץ ובעולם.
ציטוט:
פורסם במקור על ידי erezb
שרלטנים שרוצים להפחיד אנשים ולקרבם לדת בכל דרך. אותם שרלטנים מערבבים אמת ושקר כדי לבלבל את דעת השומעים
כאן אני מסכים איתך ובזאת אסיים. אזלו כוחותיי וזמני יקר, אני יורד מהעץ.
צבידגן לא מחובר  
עדיין לא נקרא Monday 06/03/2006, 21:06   #120
איתי
מנהל טכני

הסמל האישי שלאיתי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Yalon14
1. דאם אני עדיין מחכה לפרופיל אז תשלח אם אתה רוצה - איזה פרופיל?! על מה אתה מדבר? אתה מבלבל אותי ואת הפנתר הורוד

עץ זה ננעל - כמה משגיחים חדשים יש לנו פה פתאום בעץ...
ציטוט:
פורסם במקור על ידי דורלחגי
איתי מומלץ בחום לא לעשות דברים כאלה שקבליסטים עושים,ואתה צריך לסגור חלונות ותריסים ודלתות כדי שזה יהיה,אתה לא חייב מתחת למטה אתה יכול גם ליד ולא ניראה לי שצריך להשים על קרטון אלא על הרצפה עצמה ואת האמת אם הייתי קצת משוגע הייתי מנסה אבל זה מפחיד מידי
מה זה קבליסטים ?

נראה לך שאני אעשה דבר כזה ? ולא בגלל הפחד ממה שאני אראה, נראה לך שיש לי כוח לנקות אח"כ את כל הקמח מסביב למיטה ? אין לי מה לעשות ?

איתי לא מחובר  
צור אשכול חדש  נושא נעול

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > כללי > קהילת אקווה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא