AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Monday 21/01/2008, 14:46   #1
מורין

הסמל האישי שלמורין

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל שאלה לגבי פילטר חיצוני של פלוב

ברשותי פילטר חיצוני של חברת פלובל מדגם 203 (דגם מאוד ישן, וככל הידוע לי כבר לא מייצרים אותו).
הפילטר נמצא אצלי כבר 9 שנים לפחות!

רציתי לשאול מיהו היבואן של הפילטרים אללו ואיכן ניתן למצוא לו חלקי חילוף (אם בכלל)

בתודה מראש,
עדיין לא נקרא Monday 21/01/2008, 14:58   #2
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

היי מורין,
לי יש דגם 204 - קצת יותר חדש - אבל עדיין ישן (היום זו סדרה 5 -דוג' 205 וכו'...),

היבואן הוא "מפעלי ים" והם גם נותנים שירות וחלקי חילוף (בד"כ רק דרך סוחרים):
מ.ו מפעלי ים בע"מ
טלפון: 03-5189046
פקס: 03-6825747
כתובת: הדואר 8 יפו, תל אביב
מיקוד: 68029

חלקי החילוף לא תמיד הנכונים \ מתאימים
אפשר להגיע אליהם עם הפילטר למעבדה בימי ו' (במועד היחיד שהם פתוחים לקהל ולא רק לסוחרים) -
מניסיוני - השירות שנתנו לי היה בעייתי ויקר שלא בצדק (היו צריכים להחליף 3 פעמים אימפלור עד שמצאו אחד תואם...וגם במחיר גבוה מהמצופה) -
ניתן לאתר חלקי חילוף מתאימים - לפי מספר דגם - באינטרנט בחצי מחיר...( את זה גיליתי בדיעבד).
תלוי מה החלק שאת צריכה כמובן...
שימי לב שפלובל נמכרו בשנים האחרונות לHAGEN וכשאת מחפשת את דגם הפילטר - ייתכן שיופיע תחתיהם ולא דרך FLUVAL...
בהצלחה,
גל
גלגו לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 21/01/2008, 15:08   #3
מורין

הסמל האישי שלמורין

היי גל...
תודה על העזרה.

האם הם גובים תשלום עבור בדיקה במעבדה וכמה (אין לי בעיה אם תענה לי בפרטי)?

העיניין הוא שבפעם האחרונה שניסיתי להפעילו זה עלה לי בשעות ארוכות ובהצפת החדר שלי... ועדיין - ללא הצלחה.
הראש כוח לא "סוחב"...(כלומר לא מצליח להחזיר את המים לאק' בעוד שהגובה שהוא צריך לעלות את המים הוא מטר לכל היותר) יכול להיות שמדובר בפרופלו שהלך ואולי בראש כוח עצמו
השאלה היא האם הכנסתו למעבדה שלהם עלולה לעלות לי יותר מלקנות פילטר חדש או יד שניה

ושוב תודה

יש לי עדכון...
דיברתי כרגע עם איגור מהחנות הזאת והוא מסר שניתן להגיע אליהם (כמו שציינת ביום שישי בין השעות 9:00 - 12:00) לבדיקה של הפילטר ובמידה וצריך להחליף / לתקן את הפילטר - יעלה 70-270 ש"ח תלוי מה התקלקל (הוא ציין אופציה שאולי זה הפרופלו)... ואם מדובר בראש כוח אז לדעתו לא שווה להשקיע (סכומים גבוהים מידיי, שווה יהיה לקנות חדש).
בהתחלה הוא ניסה ללהגיד לי לפנות לחנות ממנה נקנה הפילטר כי ציין שהם לא עובדים מול לקוחות פרטיים אך ציינתי שהפילטר כבר לא באחריות והחנות נסגרה (מה שנכון אגב... ) ככה שעדיף שאדבר ישירות איתם.
ניראה לי שבסכומים כאלו שווה יהיה לי לקנות פילטר יד שניה במצב טוב...
עדיין לא נקרא Monday 21/01/2008, 15:20   #4
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הם לא גובים תשלום עבור הבדיקה - לעיתים ניתן לבצע ממש על המקום - או שיבקשו להשאירו (ואז לוקח כשבוע).
מניסיוני עם הפילטר - הבעיה שאת מתארת היא או באימפלור עצמו (ואז צריך לרכוש חדש - 80ש"ח בערך בחברה 10$ ברשת )
או שיש חדירת אוויר מכיוון משאבת האיתחול - האם את שומעת טרטור כשאת מפעילה אותו (ואז דברי איתי - מצאתי אלתור מעולה בשביל זה) -
אם הפעולה שקטה וחלקה והוא פשוט חלש -ייתכן שיש סתימה במקום שאת לא רואה - החל מהברזים, צנרת או בתוך הפילטר.
תנסי להפעילו ללא הספוגים וסלי המדיה ולאחר שבדקת היטב שהצנרת והמעברים אינם סתומים.... אם עדיין חלש - כנראה שהבעיה אכן במנוע...

בסה"כ הפילטר מצוין ואמין - הייתי מנסה כן לתקנו בעלות סבירה (עלות ריאלית ליד2 אני מעריך סביבות 150-100-ש"ח).
בהצלחה,
גל
גלגו לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 21/01/2008, 15:36   #5
מורין

הסמל האישי שלמורין

יש לי עדכון...
דיברתי כרגע עם איגור מהחנות הזאת והוא מסר שניתן להגיע אליהם (כמו שציינת ביום שישי בין השעות 9:00 - 12:00) לבדיקה של הפילטר ובמידה וצריך להחליף / לתקן את הפילטר - יעלה 70-270 ש"ח תלוי מה התקלקל (הוא ציין אופציה שאולי זה הפרופלו)... ואם מדובר בראש כוח אז לדעתו לא שווה להשקיע (סכומים גבוהים מידיי, שווה יהיה לקנות חדש).
בהתחלה הוא ניסה ללהגיד לי לפנות לחנות ממנה נקנה הפילטר כי ציין שהם לא עובדים מול לקוחות פרטיים אך ציינתי שהפילטר כבר לא באחריות והחנות נסגרה (מה שנכון אגב... ) ככה שעדיף שאדבר ישירות איתם.
ניראה לי שבסכומים כאלו שווה יהיה לי לקנות פילטר יד שניה במצב טוב...

ציטוט:
פורסם במקור על ידי גלגו
הם לא גובים תשלום עבור הבדיקה - לעיתים ניתן לבצע ממש על המקום - או שיבקשו להשאירו (ואז לוקח כשבוע).
להשאיר את הפילטר לא צריכה להיות בעיה מבחינתי... כרגע הוא מנותק....
מניסיוני עם הפילטר - הבעיה שאת מתארת היא או באימפלור עצמו (ואז צריך לרכוש חדש - 80ש"ח בערך בחברה 10$ ברשת )
לגבי החלפת האימפלור - ניראה לי שזו הבעיה... אבל אני לא טכנאית אז הכל יכול להיות, אבל במחיר של 80 ש"ח עדיף כבר לקנות חדש... ולגבי קניה באינטרנט... אין לי מושג, מעולם לא עשיתי הזמנות מחו"ל לבד.
או שיש חדירת אוויר מכיוון משאבת האיתחול - האם את שומעת טרטור כשאת מפעילה אותו (ואז דברי איתי - מצאתי אלתור מעולה בשביל זה) -
אם הפעולה שקטה וחלקה והוא פשוט חלש -ייתכן שיש סתימה במקום שאת לא רואה - החל מהברזים, צנרת או בתוך הפילטר.
זה העיניין - שכשאני מפעילה אותו אני שומעת טרקטור רציני...וניראה לי שזה חדירת אוויר שתקוע בראש כוח... ואין לי מושג מה עושים עם זה, וניסיתי לנענע אותו וזה לא עזר. אשמח לדבר איתך בנייד כדי לנסות למצוא פיתרון ייעיל לעיניין - אשמח לקבל את הנייד שלך :P בכל מקרה הפילטר ממש לא שקט... מרעיש בטירוף ושומעים שיש בעיה בפילטר. לגבי חסימה בפילטר - לא ניראה לי כי ניקיתי אותו עד לפירוק של הפרופלו בצורה יסודית למדיי והצינורות נקיים.
תנסי להפעילו ללא הספוגים וסלי המדיה ולאחר שבדקת היטב שהצנרת והמעברים אינם סתומים.... אם עדיין חלש - כנראה שהבעיה אכן במנוע...

בסה"כ הפילטר מצוין ואמין - הייתי מנסה כן לתקנו בעלות סבירה (עלות ריאלית ליד2 אני מעריך סביבות 150-100-ש"ח).
לגבי דעתי על עיניין יד שניה - אם עלות התיקון יהיה גבוה ומוגזם ארכוש פילטר ביד שנייה דרך האתר.
בהצלחה,
גל
בכל מקרה - אשמח לקבל את הנייד שלך בפרטי שאולי נצליח לעלות על הבעיה ביחד ולמצוא פיתרון יעיל לבעיה וזאת מבלי לפנות לחברה הנ"ל ולצאת בנזק כספי .

תודה רבה!
עדיין לא נקרא Monday 21/01/2008, 15:44   #6
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

פרטית + תמונה של האילתור לאוויר ופלאפון בדרך אליך
עדיין לא נקרא Monday 21/01/2008, 15:50   #7
מורין

הסמל האישי שלמורין

זה היה מאוד זריז... :P

תודה!

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא