AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > כללי > טבע ובעלי חיים אחרים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Sunday 23/01/2005, 22:15   #1
אמנות האקווריום

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל עצומה נגד גידול קופים לניסויים

שם האתר
אמנות האקווריום לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 23/01/2005, 22:28   #2
רותם
חבר כבוד

הסמל האישי שלרותם

כל הכבוד צח על פירסום העצומה.
נושא חשוב בהחלט שיש לו מקום של כבוד בפורום קהילה.
לטיפולכם מנהלים/משגיחים.
תודה,רותם.
עדיין לא נקרא Monday 24/01/2005, 09:47   #3
Cobalt
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלCobalt

הודו פעם אחת בהודעה אחת

שלום

אני מקוה שאתם לא תומכים גם בקבוצות שהלכו וכתבו נאצים על המכוניות של החוקרים?
אני מקוה שאתם לא שותפים לזה ששברו חלונות בבנייני מחקר?
אני מקוה שאתם לא שותפים בזה שניסו לפרוץ לחוות מזור ולהמית את הקופים שם?
אני מקוה שאתם לא אלו ששלחו אימומים על חייהם של חוקרים וראשי מעבדות?

כל הנושא של פעילות נגד חיות מבחינתי עבר כל גבול אפשרי שמשארים למשהו הודעה במשיבון שאם אתה הורג קוף אנחנו הורגים אותך.

נכון, תאמרו אלו משוגעים.
אבל גם את ראש הממשלה יצחק רבין רצח משוגע.

תזהרו עם ההסתה.
זה גובל בפלילים כבר.

אני מתנצל על הטון החריף אבל בחברה מתוקנת אין מקום לאלימות
אם הטבעוני צועק לצמחוני רוצח ( שהוא אוכל עוברי תרנגולות -כי הוא אוכל ביצים )יש כאן פסול.

אתם גם נגד ניסויים בדגים?
יחיאל
עדיין לא נקרא Monday 24/01/2005, 20:23   #4
אמנות האקווריום

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Cobalt
שלום

אני מקוה שאתם לא תומכים גם בקבוצות שהלכו וכתבו נאצים על המכוניות של החוקרים? לא תומך
אני מקוה שאתם לא שותפים לזה ששברו חלונות בבנייני מחקר? לא שותף
אני מקוה שאתם לא שותפים בזה שניסו לפרוץ לחוות מזור ולהמית את הקופים שם? לא שותף (זה לגמרי נוגד את העניין)
אני מקוה שאתם לא אלו ששלחו אימומים על חייהם של חוקרים וראשי מעבדות? חס ושלום, לאיים על חיי אנשים לא שונה מוסרית מהתעללות בקופים ולדעתי מי שמתנגד מוסרית להתעללות בקופים אינו יכול לאיים על אנשים מבלי להיות צבוע ומתחסד.

כל הנושא של פעילות נגד חיות מבחינתי עבר כל גבול אפשרי שמשארים למשהו הודעה במשיבון שאם אתה הורג קוף אנחנו הורגים אותך. אסור לאיים ברצח, אך בנסיבות מסוימות (בהם עוברים על החוקים) הייתי מכניס אותם למאסר (ביחד עם אלה שאיימו על החוקרים).

נכון, תאמרו אלו משוגעים.
אבל גם את ראש הממשלה יצחק רבין רצח משוגע. אתה משווה עצומה נגד התעללות בקופים וגידולם לצרכי ניסויים לרצח רבין

תזהרו עם ההסתה.
זה גובל בפלילים כבר. יחיאל, איני חושב שהעצומה הנ"ל גובלת בפלילים. הדברים שתיארת למעלה בהחלט צריכים להיחקר במשטרה ואף להסתיים במעצרם של "המשוגעים", אך לצאת בעצומה נגד גידול קופים בתת תנאים למטרות ניסויים שאין עליהם תמיד פיקוח נראה לי דבר לגיטימי ביותר! כמו כן שים לב שהעצומה מופצת ע"י "תנו לחיות לחיות" שאיני חושב שהם ארגון קיצוני "משוגע".
אני מתנצל על הטון החריף אבל בחברה מתוקנת אין מקום לאלימות מסכים ב-100%
אם הטבעוני צועק לצמחוני רוצח ( שהוא אוכל עוברי תרנגולות -כי הוא אוכל ביצים )יש כאן פסול. מסכים ב-100%
אתם גם נגד ניסויים בדגים? כן.
יחיאל
יחיאל,
אני חייב לציין שהופתעתי מעוצמת התגובה שלך לעניין.
אני יכול רק לנחש שאתה יודע או חווית דברים שאני איני יודע ולכן אני רוצה להדגיש בכל העוצמה האפשרית:

גם במאבק הזה אין מקום לאלימות משום צד!!!!
אסור לדעתי לפגוע פיזית / לאיים / להזיק לחוקרים ו/או למגדלי הקופים!!!
כפי שכתבתי שימוש באלימות כלשהיא הוא פסול בכל מקרה!!!

שלכם,
צח.
עדיין לא נקרא Tuesday 25/01/2005, 12:13   #5
Cobalt
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלCobalt

הודו פעם אחת בהודעה אחת

היי
מאבק בעל פה או בדיון ציבורי הוא רצוי. אף אחד איננו בעלים על החוכמה וגם לא על המוסר.

אינני משווה ניסויים על קופים לרצח ראש הממשלה, זה קטגוריות אחרות.
כאן היה רצח מונע על ידי איש שהיה בטוח שהוא פועל ממניעים אידאולוגים וכי הצדק איתו, ואילו אצל אותם פעילים שרצחו לפני 4 חודשים באנגליה מדענית, משנתפסו מסרו משנה פילוסופית פנאטית דומה בצורה מחרידה להטפה שנשמע כאן באותם ימים קשים של אוסלו ...אידיאולוגיה לא מצדיקה אלימות למעט הגנה עצמית.

משהושמע לי בבטחון של העבודה שלי הקלטות של איומים על חיי חוקרים,וזאת כי משהו לא חושב שהמחקר מצדיק גרימת סבל לחיה דעתי על אותם פעילי חיות השתנתה מהערכה לקבוצה המונעת על ידי אהבת החיות לדעה על קבוצה השונאת אדם. (צר לי אבל זה היו דברים קשים)

אני אישית מאד נגד ניסויים בבעלי חיים. נקודה . למעט 2 מקרים מאד מאד מצומצמים,
1)הצלת חיי אדם ממש. (כמו פיתוח תרופות או הליכים כירורגיים )
2)ניסוי שלו מטרה מאד ממוקדת ומוצדקת שתקדם את המדע בדבר מסויים לתכלית ידועה (וטרינארית או הומאנית)

אני כמעט פוטרתי אגב מספר פעמים בגלל שלא נתת לחוקר דגים לעשות ככל העולה על רוחו. בועדות משמעת טענתי שגם דג הוא יצור חי ולא מגיע לו מוות או סבל לספק סקרנות. לקדם המדע כן, לספק סקרנות של "בא נראה מה קורה לדג בתנאים XYZ "זה אני ממש נגד. ובקרב סטודנטים חדשים יש כאלו...

דעתי האישית כאמור.
אני מתנצל אם הדברים נראו חריפים או בוטים, לא זאת היתה כוונתי אלא לשלול את האלימות שגלומה בתופעה.

יחיאל קופרמן
עדיין לא נקרא Friday 28/01/2005, 13:21   #6
בנימין

הסמל האישי שלבנימין

הודו פעם אחת בהודעה אחת

באין ניסויים על קופים או בע"ח נחותים מהאדם (בכוונה אני משתמש במילה הזו), המשמעות היא שהניסוי יהיה על האדם עצמו. מי שמתנגד לניסויים בקופים, למעשה מעודד - בעקיפין - ניסויים בבני-אדם.

האידאולוגיה שלהם ברורה - לדעתם אין מותר האדם מן הקוף - לדעתם אין צידוק מוסרי לפגוע בבע"ח למען האדם - ואין כאן בכלל מקום לעצומות, כיוון שמדובר באידאולוגיה שונה (כמו שלא תעשה עצומה להיות נוצרי, או סוציאליסט).
עדיין לא נקרא Friday 28/01/2005, 14:26   #7
אמנות האקווריום

מהמקורות:
(יט)כי מקרה בני האדם ומקרה הבהמה ומקרה אחד להם כמות זה כן מות זה ורוח אחד לכל ומותר האדם מן הבהמה אין כי הכל הבל: (כ) הכל הולך אל מקום אחד הכל היה מן העפר והכל שב אל העפר: (כא)מי יודע רוח בני האדם העלה היא למעלה ורוח הבהמה הירדת היא למטה לארץ. (קהלת פרק ג', פסוקים מצוינים בציטוט).

כל המשפט מותר האדם מן הבהמה שובש איכשהו בתקופתנו. קהלת אמר: מותר האדם מן הבהמה אין..., אין הבדל ביניהם!!!

ולעניין עצמו: יש הבדל אדיר בין ניסוי להצלת חיים לבין ניסוי להצלת המסקרה או הסומק או השמפו או הסקרנות בלבד של מישהו.
וגם לניסויים להצלת חיים הייתי רוצה שעד הניסוי ואחריו (במידת האפשר) תיזכה החיה לחיים טובים ולא רווי סבל (ועל זה בעיקר העצומה לדעתי).

למרות שבתחילת העץ היה נראה כאילו העמדות שלי ושל יחיאל שונות מאוד בעניין אני אצטט קטע מדבריו שמסכם בדיוק רב את עמדתי שלי:
ציטוט:
פורסם במקור על ידי Cobalt
אני אישית מאד נגד ניסויים בבעלי חיים. נקודה . למעט 2 מקרים מאד מאד מצומצמים,
1)הצלת חיי אדם ממש. (כמו פיתוח תרופות או הליכים כירורגיים )
2)ניסוי שלו מטרה מאד ממוקדת ומוצדקת שתקדם את המדע בדבר מסויים לתכלית ידועה (וטרינארית או הומאנית)
שלכם,
צח.
עדיין לא נקרא Friday 28/01/2005, 19:57   #8
barlevitzky11

אני יסכם את זה בכך שאני מקווה שיהיו עוד ועוד חותמים על העצומה...
אבל אני כמעט בטוח שאחרי שייסימו עם הקופים יעברו למשהו אחר
barlevitzky11 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 28/01/2005, 20:22   #9
PyroMan

הסמל האישי שלPyroMan

ציטוט:
פורסם במקור על ידי בנימין
באין ניסויים על קופים או בע"ח נחותים מהאדם (בכוונה אני משתמש במילה הזו), המשמעות היא שהניסוי יהיה על האדם עצמו. מי שמתנגד לניסויים בקופים, למעשה מעודד - בעקיפין - ניסויים בבני-אדם.

האידאולוגיה שלהם ברורה - לדעתם אין מותר האדם מן הקוף - לדעתם אין צידוק מוסרי לפגוע בבע"ח למען האדם - ואין כאן בכלל מקום לעצומות, כיוון שמדובר באידאולוגיה שונה (כמו שלא תעשה עצומה להיות נוצרי, או סוציאליסט).
בנימין , אני מסכים שאין לערוך ניסויים בבע"ח למען מטרות דביליות כמו איפור , בישום וכד' (וזה נעשה לצערנו) . אבל כל התקדמות המדע תלויה בניסוי וטעיה , ולדעתי כשמנסים תהליך רפואי חדש שעשוי להציל חיי אדם יש איזה צידוק מוסרי לעשות אותו על בעל חיים ולא על בנאדם .

שוב , צריך לשקול מראש מהי התועלת שתעלה מן הניסוי , והאם היא שקולה לגרימת חבלות/כאבים/מוות לחיה (שגם לה יש נפש)

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > כללי > טבע ובעלי חיים אחרים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא