AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Monday 21/04/2008, 15:49   #1
elic

הסמל האישי שלelic

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל דעתכם על האקווריום המגבש שלי(ת

קבלו מראש התנצלותי על איכות הצילומים ! אשמח לשמוע הערות

[web:91f07b4225]http://www.pic.co.il/UserPicPopup.asp?pid=16999074&alid=550359&uid=6CF6 C5A85BEB46528A9D6447F48E0E62&AlbumIsOpen=[/web:91f07b4225]

[web:91f07b4225]http://www.pic.co.il/UserPicPopup.asp?pid=16999071&alid=550359&uid=6CF6 C5A85BEB46528A9D6447F48E0E62&AlbumIsOpen=[/web:91f07b4225]

[web:91f07b4225]http://www.pic.co.il/UserPicPopup.asp?pid=16999065&alid=550359&uid=6CF6 C5A85BEB46528A9D6447F48E0E62&AlbumIsOpen=[/web:91f07b4225]

[web:91f07b4225]http://www.pic.co.il/UserPicPopup.asp?pid=16999068&alid=550359&uid=6CF6 C5A85BEB46528A9D6447F48E0E62&AlbumIsOpen=[/web:91f07b4225]

[web:91f07b4225]http://www.pic.co.il/UserPicPopup.asp?pid=16999083&alid=550359&uid=6CF6 C5A85BEB46528A9D6447F48E0E62&AlbumIsOpen=[/web:91f07b4225]

[web:91f07b4225]http://www.pic.co.il/UserPicPopup.asp?pid=16999193&alid=550359&uid=6CF6 C5A85BEB46528A9D6447F48E0E62&AlbumIsOpen=[/web:91f07b4225]
elic לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 21/04/2008, 15:57   #2
ניסים פ

נראה שיש לך הטלה של החילזון ? או שזה המרקם של האבן ? אם זה של הטייגר יבקעו במיים מליחים .. הא'ק עד כמה שאפשר לראות בתמונות נראה יפה
ניסים פ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 21/04/2008, 16:02   #3
elic

הסמל האישי שלelic

א' תודה !
ב' לפני כשעה בדיוק העלתי תמונות לשאול מה זה ואמרו לי שאלו הטלות של חילזון !

לפי מה שאתה אומר לא תהיה לי בקיעה ? כי המים אצלי רגילים.
האם יש דרך לגרום לבקיעה (מבלי לפגוע באוכלוסיה האחרת) ?
עדיין לא נקרא Monday 21/04/2008, 16:05   #4
ניסים פ

להעביר את הסלע עם הביצים למיים מליחים ( מיים מהא'ק בתוספת מלח ותנאים דומים )
ניסים פ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 21/04/2008, 16:11   #5
bebe

אקווריום יפה עם המון פוטציאל, לדעתי אוכלוסיית מלאווים תהייה נהדרת שם וזה בגלל-
שיש לך בלאגן אחד גדול שם , תחליט על אוכלוסיה אחת הכוללת תנאים שווים אחד לשני ותלך על זה .
דבר ראשון - חבל על החלזונות, סביר להניח שהם יאכלו בקרוב.

ובקשר לשאר הדגים , אני חושב שאתה צריך להחליט או שאתה מגדל את הטרופאוסים(בגלל שהם צימחוניים) לבד, או אמריקאים לבד או מלאווים.
והסקט לא נראה טוב , ואני מניח שזה מכיוון שהוא זקוק למים מליחים.

תשמע , מי כמוני יודע שזה קשה לשמוע ביקורת כזאת ואם אני טועה אז תתקנו אותי.
אבל זה בסך הכל כדי לעזור לך לגדל את הדגים בצורה הנוחה ביותר , כך את ההערות האלה הלאה כי בטווח הארוך אתה תראה תוצאות לגיבוש הזה והם לא יהיו טובות...בהצלחה
bebe לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 21/04/2008, 16:23   #6
elic

הסמל האישי שלelic

בבה שמח לשמוע את כל ההערות ! בגלל זה אני כאן !
לגבי עירבוב האוכלוסיות, אני לא מסכים עם הדעה הרווחת על הצורך באחידות באוכלוסיה, יש עץ שפתחתי עם דיון בנושא לפני כמה ימים "למה לא לערבב?" שם הגעתי למסקנה שהשמירה על האוכלוסיה היא "קטע" של המגדלים לשמר מידת "התמקצעות" יותר מאשר צורך אמיתי של הטבע - נשמור את המשך הדיון לשם.

אשמח לשמוע הערות נוספות !!!
עדיין לא נקרא Monday 21/04/2008, 16:31   #7
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

elic, מעיון קל בדיון המדובר, קל להבחין ב"מידת עקשנות" ולא "מידת התמקצעות".
בהחלט אפשרי לשלב דגים, אך בצורה הנכונה ולא בברוטאליות כפי שאתה אכלסת וכפי שאתה מתעקש למרות המלצות החברים.

בנוגע ל"יותר מאשר צורך אמיתי של הטבע", סלח לי, אבל בזה אתה סותר את כל האבולוציה של הדגים הללו.

רוב הדגים אצלך אינם מתאימים לנפח האקווריום, חלקם אינם מתאימים לאחרים בשל התנהגות חברתית, אחרים אינם מתאימים בשל צרכי תזונה שונים.

לסיכום - מישמש אחד גדול.

צר לי, אבל מוזר לראות שאתה שמח להערות ומצד שני לא מתייחס אליהן.

מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 21/04/2008, 16:38   #8
bebe

ומה עוד זה שיש לך דגים עם כל כך הרבה פוטנציאל , ודברים נדירים כמו החילזון טייגר שאנשים מחפשים בנרות , וחבל שעוד כמה זמן אתה תראה תוצאה לניסוי שאתה עושה , שהוא מי הציקליד הכי חזק שיכול לשרוד בתת תנאים:/
bebe לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 21/04/2008, 16:55   #9
elic

הסמל האישי שלelic

תראו האמת שאני מאוד חדש בתחום (כשנה וחצי סה"כ ורק בחודשים האחרונים בצורה משמעותית) ולכן שמח לשמוע הערות וללמוד ! מאידך, אני לא מהאנשים שעיושים דברים מבלי שהם מבינים למה.
כאמור אני עם האקווריום הזה כבר שנה וחצי בהרכב דגים מאוד דומה ובמשך שנה וחצי מעולם לא איבדתי דג (טפו טפו טפו) עקב בעיות של מזון, טריטוריה או דברים אחרים הקשורים באוכלוסיה (הדגים היחידים שאיבדתי קשורים באיקלום שלא ידעתי לעשות ולמדתי הודות להערות מחברים).
אם כבר פתחנו פה את הנושא אזי לגבי האוכלוסיה המעורבת הטענות הן
1. דורשים מזונות שונים - ואכן מקבלים אני מאכיל צמחוני ובשרי ודואג לראות שכל הדגים אוכלים יפה.
2. טריטוריה - הדגים אומנם מעורבבים אך אני דואג לבצע טרייד אין ולשמור אותם בגודל קטן כמו כן אני עוקב וכמעט שאין מריבות טיריטוריה , בטח שלא משהו מהותי !

כמו כן היו לי דגים שמאוד אהבתי (אבו-נפחא וטקסס לדוגמא) שבגלל שבמבחן היום יום לא הסתדרו עם שאר האוכלוסיה הוצאו מהאקווריום !

מעבר לכך הדגים תמיד בתנועה עם צבעים יפים חיים ולעיתים קרובות גם מחייכים אליי... אי לכך נראה לי שמצבם לא רע והם עומדים במבחן ההוכחה מדי יום ביומו ! אם יש נקודות נוספות בעניין אשמח לשמוע (לכן גם פתחתי את העץ לגבי הערבוב).

מעבר לכך אשמח לשמוע גם הערות לגבי הניראות של האקווריום !!!
עדיין לא נקרא Monday 21/04/2008, 17:00   #10
elic

הסמל האישי שלelic

אגב מעיין,
לא הבנתי למה ערבוב הדגים שאני עושה הוא ברוטאלי ? מה היית מכנה ערבוב שהוא כן טוב לדוגמא ?

לגבי נפח האקווריום אני בהחלט מסכים ! כרגע הנושא מטופל ע"י החלפת הדגים כל פעם שהם גדלים ובקרוב אני עובר דירה ואז ייכנס כבר אקווריום חדש וגדול יותר !
עדיין לא נקרא Monday 21/04/2008, 17:06   #11
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

העלת שתי נקודות ואתייחס אליהן בהתאם,
1. אשמח לשמוע כיצד אתה מונע מדגים בעלי מערכת עיכול צמחונית בלבד לא לאכול מהמזון הבשרי.
2. טריטוריה? באקווריום שמאוכלס יתר על המידה הטריטוריה (שכמעט ולא נמצאת) היא הדאגה השולית. הדאגה העיקרית הוא מרחב המחיה עצמו שמגביל ומעכב את התפתחותם של הדגים הגדולים ומהתמונות הם עוד צעירים.

אתה מוזמן להריץ חיפוש קצר בפורום.
אתה לא הראשון ובתקווה רבה שכן האחרון שמבצע את השילוב הזה. בסופו של דבר כולם מבינים שטעו ומי שסובל הכי הרבה אלו הדגים המסכנים.

לסיכום, פשוט חבל על העקשות שלא תורמת במאום.

עדיין לא נקרא Monday 21/04/2008, 18:51   #12
elic

הסמל האישי שלelic

לגבי הנושא של מרחב= טיריטוריה אמרתי שאני מסכים וכייצד אני מטפל !
לגבי נושא המזון אני לא מאמין שהמגדל צריך להיות חכם מאלוהים, גם בטבע לדג יש ברירה בין מזון צמחוני לבשרי והוא בוחר מה לאכול - אני משאיר בעניין זה לטבע לעשות את שלו !

בכל מקרה שמחתי לשמוע את דעותיך - תודה :P
אחרי הכל לא כולם חייבים להסכים לגבי הכל
עדיין לא נקרא Monday 21/04/2008, 18:57   #13
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

לצערינו, לזרוק לאקווריום דגים ולהגיד "אני לא חכם מאלוהים, הטבע ידאג להם" כל אחד יכול לעשות.
אני רק מקווה שהדגים לא יסבלו הרבה עד שתלמד על בשרם את טעויותיך.

בנימה מקצועית, טענתך שגויה מיסודה.
אם כבר להשוות טבע לאקווריום, התחל בלהשוות איזורים גאוגרפיים והרכב המזון.
עדיין לא נקרא Monday 21/04/2008, 20:50   #14
elic

הסמל האישי שלelic

ראשית אני חש נימה של מעט כעס בדבריך (הלוואי ואני טועה)
ולא זו היא כוונתי !
אני גם חלילה לא מזלזל בידע שלך, די לי בלקרוא שאתה "ראש צוות אקוודקס" בכדי להניח שאתה ככל הנראה יודע יותר ממני (הרבה יותר).
לגבי העניין של "תלמד על בשרם את טעויותך" אם אתה יוצא מכיוון של "צער בעלי חיים" וכאלו,
אזי אפשר להפוך את זה לוויכוח עוד יותר תיאורטי אם בכלל, מבחינה זו, ראוי להחזיק דגים "כלואים" באקווריום.

ספציפית לגבי הטענה של "לזרוק דגים לאקווריום ולחכות שהטבע ידאג להם" זה פשוט ממש לא מה שאני עושה !! ואגב גם אני בא ממקום של הרבה אהבה לבעלי חיים (אני גם מחזיק כלב ותוכי).
מה שאני אומר שפשוט במקום לצאת בהכללה של לא ניתן לשלב אוכלוסיות זה לקחת פרמטר פרמטר, להתייחס אליו ולתת לו מענה - בעיני לפחות זה גידול, אם תרצה סיכון, מושכל !!
1. לגבי מזון שזו בעיה אמיתית - לטעמי היא נפתרת בכך שניתן מזון מכל הסוגים ואני די בטוח שאלפי שנות אבולוציה של דג ספציפי יפנו אותו למזון הרלוונטי לו, כן כמו שקורה בטבע !
2. טיריטוריה/מרחב - כמו שאמרתי ראשית מסכים איתך ובקרוב אגדיל את המיכל ושנית כל עוד זה לא קורה אני מחליף את הדגים ושומר אותם בגודל פיזי קטן (הדגים שראית עכשיו בצילום הם שיא ובימים הקרובים יוחלפו).
3. פיקוח מתמיד - גם אתה אמרת שניתן לבצע שילוב מושכל ואני מבצע מעקב יומי אחר האקווריום ולכן כאמור ויתרתי על דגים מאוד אהובים דוגמת האבו נפחא והטקסס ! בעיני זהו בדיוק שילוב מושכל !

אחרי כל אלו ולאור העובדה שאין תמותה, הדגים נראים ומתנהגים בריא ויפה (ניתן לראות זאת גם בתמונה לדעתי), הדגים אוכלים וכו'
אני עדיין שואל היכן ברמה ה-פ-ר-ק-ט-י-ת, לא ברמת ה" לא משלבים אוכלוסיות" אתה רואה בעיה ?
עדיין לא נקרא Monday 21/04/2008, 21:55   #15
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

אם אחרי כל העץ הזה אתה עדיין שואל איפה הבעיה, כנראה שאני כבר לא אוכל לעזור.

לגבי המזון.
מקורות המזון בטבע שונים לחלוטין מהמקורות באקווריום, לצורך העניין, בטבע אין לך מזונות יבשים המורכבים ממספר אבות מזון אלא את המקורות הטבעיים עצמם (אצות, חסרי חוליות, פלנקטון ועוד...).

באקווריום, דג אוכל מה שטעים לו ולרוב זה כמעט כל המזונות הקיימים.
עם זאת, דג לא מזהה האם למזון מסויים יש אחוזי חלבון גבוהים יותר או מרכיבים אחרים שאינם מתאימים וכאן אתה בתור המגדל צריך לבוא ולהגיד "לדג יש מערכל עיכול צמחונית ועל כן לא אתן לו מזון שאינו מתאים" ואת זאת, ידידי, אתה דוחק לפינה האפלה מאחורי השוואות חסרות בסיס.

ולסיכום, חבל שאתה מנסה להמציא את הגלגל מחדש. זה לא יצליח.
עדיין לא נקרא Monday 21/04/2008, 21:55   #16
obello

לפני שאני כותב את תגובתי, אני חייב לציין, שפשוט כיף לקרוא את הדיונים בפורום הזה ואת הדיון הזה ואת "למה לא לערבב". יש רמה לדיון והנושא עצמו מעניין, אני בטוח רבים!

עכשיו בהתייחסות לתגובה של אליק (elic), אני רוצה להגיד לך שלסמוך על הטבע כנראה לא ממש עובד, דוגמא לכך, הרבה מאוד זמן האכלתי אוכל בשרי את שוכני האקווריום שלי שמתבסס ברובו על דגים בשריים, למעט סיווריום שהוא האומנם אוכל כל אך עם עדיפות למזון צמוני, אך עם זאת היה לי גם גרשקים שגדלו והתפתחו והיו להם צבעיים חזקים ויפים, אך מה גרשקי אינו דג צמחוני, ובאקווריום הוא לא ידע לעשות את ההבדל ואכל אוכל בשרי, איני מניח שזה הזיק לו ברומו של עניין כי הדג בכול זאת התפתח יפה מאוד. חשוב לציין בטבע הדג מתנהג אחרת, וכשהוא רואה אוכל בשרי זה בדר"כ דגים אחרים שוכני קרקעית וכדומה, ואוכל צמחוני מגיע בצורה של אצות ספירולינה וכול מה שנכלל בפנים. הדג שבתכלס נמצא באקווריום מבין מזה צמחוני ומזה בשרי אך לא כזה מגיע לאוכל מוכן. אם זאת אשמח אם תתקנו אותי במקרה ואני טועה.
חשוב לדעת, שלכול אוכלוסייה ישנם פרמטרים שונים יש כאלה שיסתדרו אבל מקפידים על אוכלוסייה אחת לאקווריום, בגלל שאתה יכול לתת מענה לאוכלוסייה מסויימת בו בזמן. ומשם נובע עניין האחידות אוכלוסייה.
רצוי ועדיף לשים אוכלוסייה יותר נכון משפחה מסויימת באקווריום ללא שילובים, אך עם זה בכול זאת רצונך, נסה להקפיד שהדרישות בבסיסם יהיו דומות הן לאוכל שלהן והן לפרמטרים.
מאחל לך דרך צלחה ודגים בריאים. אופיר.

נ.ב האקווריום יפה, מה הנפח שלו וכמה דגים אתה מחזיק בפנים (אם תוכל לפרט לסוגים זה יהיה מצויין!)
עדיין לא נקרא Tuesday 22/04/2008, 00:41   #17
elic

הסמל האישי שלelic

אופיר,
קודם כל תודה ! כמה כיף לשמוע גם מילה טובה !!!
ולגבי הפירוט:
180 ליטר - 2 פרונטוזות, 2 טורפאוסים, 2 זברה אמריקאית, 4 בוטיה ליצן, תוכי, לובסטר כחול, רויאל פלקו, L200, צלופח טרקטור, קופדי בורלאי, קורלאוס, גרשקי, סקאטופגוס אדום, פיקוק רובי רד.

אשמח לשמוע היכן אתם רואים את ההתנגשויות המרכזיות מבחינת האוכלוסיה ?

מעיין,
לגבי המצאת הגלגל שתי ציטאטות בנושא:
1. " האדם הסביר פועל בגבולות הנורמאל, האדם הבלתי סביר אינו מכיר בנורמאל ובכך יוצר גבולות חדשים ובעצם מגדיר מחדש את פעולותיו של האדם הסביר... " , מצטער שכחתי מי אמר....
2. "אנשים רואים דברים קיימים ושואלים - למה ?
אני רואה בעיני רוחי דברים שאינם קיימים ושואל - למה לא ? " , ג'ון קנדי.
אז כמו שאמרתי אני לא מסוג האנשים שיעשו דברים רק כי ככה אומרים - ושוב אין צורך לכעוס !
אנחנו יכולים להסכים שלא להסכים, מוסכם ?

נ.ב
לגבי נפח המיכל כמו שאמרתי ידוע ובטיפול ברגע שאני עובר דירה יהיה גם מיכל יותר גדול !
עדיין לא נקרא Tuesday 22/04/2008, 00:48   #18
אביעד
בית עסק

הסמל האישי שלאביעד

הודו לך על 3 הודעות 4 פעמים
וותק בתחום: יום יותר ממנו, ויומיים פחות מההוא....

מה נסגר עם הצפיפות הזו?!

רד סי MAX250 בהקמה

***הגלריה שלי בפיקסה***[הקלק לצפייה]
אביעד לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 22/04/2008, 01:11   #19
elic

הסמל האישי שלelic

בןזקרי - כאמור ידוע ובטיפול
עדיין לא נקרא Tuesday 22/04/2008, 10:37   #20
Sprungster

הסמל האישי שלSprungster

אגב, אולי זו איכות הצילום ועל כן אני מתנצל מראש אבל ציינת שלמרות הערבוב הדגים נראים טוב ומאושרים...זה לא נראה כך בתמונות.

בכל מקרה, אתה נעול על לעשות סלט בשלב זה - הרבה חובבים מתחילים ככה ולאט לאט מתמקדים יותר.
אתה מפסיד המון מהאינטרקציה בין הדגים שהיית יכול לראות למשל אם היית מחזיק רק טרופאוסים או רק פרונטוזות למרות שנראה לי שבאק' הנוכחי אף אחד מהמינים לא ישגשגש מבחינת נפח האק'.
אפילו דג אמריקאי שההתנהגות שלו היא דיי יפה אבל פשוטה מבחינת בניית זוג/הגנה על טריטוריה/רבייה לא תוכל לראות אצלך כי אין להם מקום בשביל זה.

בכל מקרה אני כנראה בקיצוניות השנייה של גידול דמסוני/סטפרסי בלבד באק' של 460 ליטר ככה שלא סביר שיש לנו אותו טעם.

בהצלחה.

נ.ב: גם תרנגולת מטילה ביצים בתא שלא מאפשר לה תנועה...זה לא אומר שמצבה טובה ובטח לא אכפת לה מהציטוטים שצרפת להודעתך.
עדיין לא נקרא Tuesday 22/04/2008, 11:33   #21
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

אם אתה פורש מהדיון הביולוגי ועובר לפילוסופי, זה מעיד על דבר אחד ויחיד.
ציטוטים גם אני יודע להביא, החוכמה היא לדעת לסנן אותם לתוך כל מקרה בחיים ולא להעתיק אותם לספר דברות שיקבעו את כל צורת ההשקפה.

בנוגע לצפיפות, מניסיון לעבור דירה זה לא משהו שקורה ביום אחד.
כמו כן, אתה חוזר ויוצר משוואה של "מרחב מחייה = טריטוריה", כשזו טענה שגויה בחלקה.
במקרה שחלך טריטוריאליות היא דאגה שולית, כאשר מרחב המחיה עצמו אינו מספיק והוא זה שמעכב את התפתחות הדג מבחינה פיסיולוגית ובמילים אחרות - זהו נזק ישיר לדגים ועקיף מבחינה חברתית.

עדיין לא נקרא Tuesday 22/04/2008, 11:48   #22
elic

הסמל האישי שלelic

הי,
א' אשמח לדעת מה הכוונה "אינטראקציה" בין הדגים ? דבר שלא עלה בדעתי עד כה מודה !
ב' רבייה, בשלב זה, לא מעניינת אותי
ג' בהחלט ייתכן שהבחירה לעשות סלט היא בגלל "הצעירות" אני לא פוסל יש מס' רב של דברים שהשתנו אצלי (התעניינות בצימחיה לאחרונה כודגמא) - אגב לכן אני מציין תמיד שאני "צעיר"....
ד' אשמח לראות תמונות של האקווריום שלך
ה' לגבי גודל האקווריום כאמור ידוע ובטיפול
ו' לגבי מראה הדגים אני מקווה ומאמין שזה אכן הצילום....
עדיין לא נקרא Tuesday 22/04/2008, 11:57   #23
elic

הסמל האישי שלelic

מעיין בנוגע להתפתחות הפיסיולוגית אני כאמור מחליף את הדגים לדגים קטנים יותר כל עת שהם מגיעים לגודל אפילו מופחת מהתמונות. האם לדעתך זה נותן מענה לבעיה זו ?
אם לא אשמח לדעת למה ? (זו דוגמא לטענה פרקטית שאני יכול להבין ולקבל)
כמו כן אשמח לדעת מה כוונתך ב "נזק עקיף מבחינה חברתית" ?

דירה אגב אני עובר תוך חמישה חודשים, בעזרת השם, והקבלן....

לגבי הציטוטים מסכים עם עיקרון דבריך אך הציטוטים הספציפיים, לטעמי, הינם מאוד רלוונטים למקרה כך ש....
עדיין לא נקרא Tuesday 22/04/2008, 12:07   #24
Sprungster

הסמל האישי שלSprungster

elic,

מבלי להכנס יותר מדי לנושא הציטוטים - אתה מוציא אותם מהקשרם - הם נאמרו בקונוטציות רעיוניות ולא בהקשר של אמא טבע שיודעת טוב מאוד איך לשנות את היצורים השונים במשך השנים בתהליך של שינוי נורמליות מתמיד - האבולוציה.
בדיוק בגלל שהטבע לא נשאר נורמלי יש לנו מגוון כל כך עצום - אם תסתכל על משפחת הציקלידים לדוגמא תוכל לראות את השוני בינהם ואת המגוון שהטבע יצר בשביל לשבור "נורמליות" ולצאת מקבעון.

תמונות של האקווריומים שלי נמצאות כאן:

https://www.aqua.org.il//modules.php?...EE%E5%F0%E5%FA

בנוגע לאינטרקציה בין הדגים...אין לזה סוף.
אם תקח דמסונים למשל, בלהקה של 10-30 פריטים תוכל לראות זכר דומיננטי, הזכר "מספר שתיים", נקבה דומיננטית...חיזורים, מאבקים, שינויי מעמדות...

בסטפרסי למשל תראה את הטריטוריאליות המיוחדת שלהם - הזכר אצלי למשל עוזר ל-3 נקבות שונות בו זמנית להגן על הביצים שהטילו בכונכיות שלהן...וכו'.

זה נותן לאק' תחושה יותר נעימה, יותר טבעית ולדעתי יותר טוב לדגים...אם הייתי בכלוב הייתי רוצה שיזרקו לי כמה נקבות פנימה עם מזון טוב ושינקו לי הרבה את הכלוב...לא הייתי רוצה שישימו אותי עם גורילה/שימפנזה בגלל שהם דומים ושייכים פחות או יותר לאותה קבוצה של בני האדם.
עדיין לא נקרא Tuesday 22/04/2008, 19:15   #25
elic

הסמל האישי שלelic

חחחחחחחח אהבתי את המשפט האחרון !

אגב אם אני מבין נכון יש לך 2 אקווריומים, אחד ציקלידים ואחד צמחיה ?

יש מצב לתמונה שרואים את כל האקווריום (ולא קלוז אפ על הדגים היפיפיים שלך) ציקלידים ?
עדיין לא נקרא Tuesday 22/04/2008, 19:25   #26
obello

עדיין לא נקרא Tuesday 22/04/2008, 19:26   #27
obello

ציטוט:
פורסם במקור על ידי elic
יש מצב לתמונה שרואים את כל האקווריום (ולא קלוז אפ על הדגים היפיפיים שלך) ציקלידים ?
עדיין לא נקרא Wednesday 23/04/2008, 13:35   #28
Sprungster

הסמל האישי שלSprungster

כמה תמונות בעץ הזה:

https://www.aqua.org.il/modules.php?n...E5%ED&start=20

הנה עוד אחת למרות שהעיצוב שונה קצת כרגע מכיוון שאני משנה כל שבועיים-שלושה כשאני חולב:

עדיין לא נקרא Wednesday 23/04/2008, 14:04   #29
elic

הסמל האישי שלelic

יפה מאוד !
מס' שאלות אם אפשר:
1. מה זה החול הזה שמשמש כמצע ? ואיך אתה מבצע ממנו שאיבת רפש ? (החול לא עובר גם?)
2. ראיתי שיש לך שם גם טורפאוס ? איך זה הולך אגב ערבוב ?
3. לא מעניין אותך להוסיף דגים נוספים לשבור את החד-גוניות ?
עדיין לא נקרא Wednesday 23/04/2008, 20:48   #30
Sprungster

הסמל האישי שלSprungster

הטרופאוס כבר לא באק'. אני מחזיק אותו לבד באק' אחר כי אני לא יכול להפרד ממנו אבל הוא מכסח גם את הדמסוני וגם את הסטפרסי.

החול הוא קוורץ גרוס דק. חלק מהחול גם נשאב כשאני שואב רפש אבל לא הרבה ואני גם אוסף חלק מהחול שנשאב בדלי ע"פ השיטה בסרט הזה:

http://www.cichlid-forum.com/videos/cleaning_sand.php

האק' חי מאוד...כל הזמן יש תנועה והתנהגות של הסטפרסי והדמסוני...בקרוב אני אוסיף אולי כמה סאלוסי כדי להוסיף צהוב.

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא