AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 11/03/2021, 22:09   #1
shan

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: 20 ליטר נוי
ברירת מחדל מחלה באקווריום

קנינו אקווריום מבוסס עם צמחיה לוטק לפני חודשיים שלושה כמעט עם מעט מאוד דגים ושרימפסים
הוספנו דגים בהדרגה כמה פעמים
בהוספת הדגים בפעם האחרונה ככל הנראה היה דג חולה
עכשיו נראה שיש כמה דגים חולים ויש גם תמותה של דגים

1.מהו נפח ומידות האקווריום? (אורך, רוחב וגובה) 120*60*40 288ליטר עם סאמפ
2.מהי האוכלוסייה ומספר הפריטים? דגי להקות גופי קרדינל טטרות סייפנים דניו ענק מולים בערך 80 פריטים חתול מתהפך שרימפסים וחלזונות
3.כמה זמן האקווריום פעיל? כמה שנים לא ידוע בדיוק
4.מהם ערכי המים במידה ומדדת אותם? (אמוניה, ניטריט, ניטראט וכדומה) הכל תקין
5.מהי תדירות החלפות המים ושאיבות הרפש, וכמה אחוזי מים מוחלפים, כמו כן מה הוא עומק המצע? עומק המצע 5 ס"מ החלפת מים שבועית 10% בערך
6.האם נעשה שימוש באנטי כלור? כן, איכותי
7.באיזה מזון אתה מאכיל, ובאיזו תדירות? טטרהביטס פעמיים ביום ופעם בשבוע תולעי דם קפואות
8.מהי הטמפרטורה באקווריום שלך?26-27 מעלות
9. איזה פילטר ברשותך (פנימי או חיצוני), אם חיצוני - מה הקיבולת שלו בליטרים לשעה, ומה תדירות ניקוי הפילטר? פילטר חיצוני סאמפ המשאבה היא 3000 אבל מופחת לחצי ע"י ברז מנקה לפי העין אם צריך בערך חודש וחצי חודשיים

1.האם הדג אוכל? יורק את האוכל? הדגים אוכלים רגיל
2.האם הדג מתבודד? שוחים רגיל
3.האם הבחנת בצואה לא תקינה? (לדוגמא, צואה חוטית או צואה שקופה דקה ולבנה) לא
4.האם הבחנת בסימנים חיצונים מחשידים אחרים (בטן נפוחה, קשקשים זקורים, פציעות, שריטות, עניים נפוחות, נשימה מהירה וכו') סימנים של רקבון סנפירים
5.האם הבחנת באגרסיביות מצד אחד הדגים?
6.תוספת של תמונה/סרטון יעזרו מאוד. (אין להעלות תמונות שמקשרים לאתרים מתחרים)
_
shan לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 11/03/2021, 23:47   #2
גד פישר

הודו לך על 23 הודעות 23 פעמים
סוג אקווריום: קהילה, 200 ליטר
ברירת מחדל תגובה להודעה: מחלה באקווריום

אתה בטוח שאין לך עודף של חנקן (אמוניה, ניטריט, ניטראט) במים? אולי כדאי לבדוק שוב..
כי 80 דגים בנפח כזה נשמע לי די מוגזם, בטח כשמחליפים רק 10% מים בשבוע. אמנם הצמחים אמורים לספוח חלק מהחנקן אבל אני בספק אם הם יכולים להתגבר על הכמות שיש לך.
מנסה גם כיוון אחר, יכול להיות שהצפיפות גורמת לסטרס אצל הדגים. לי היתה לי להקת קרדינלים שפחדה מאוד מפלקו גדול שהיה באקווריום, תמיד כולם ברחו ממנו כשהתקרב ורוב הדגים מתו תוך כמה חודשים
גד פישר לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 12/03/2021, 06:30   #3
שלולי

הודו לך על 155 הודעות 180 פעמים

מהתיאור נשמע כמו מיימת (קשקשים זקורים וגוף נפוח) בין השאר. אם זה קרה לכמה דגים משהו בתנאים אצלך ממש לא תקין.
שלולי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 12/03/2021, 06:40   #4
moshen7

הודו לך על 264 הודעות 332 פעמים
סוג אקווריום: 720 ליטר +600 ליטר, דרום/מרכז אמריקאים 4 קוביות 80 ליטר להטלות, 200 ליטר מיכל אימון לדגיגים
וותק בתחום: 55 שנים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי שלולי צפה בהודעה
מהתיאור נשמע כמו מיימת (קשקשים זקורים וגוף נפוח) בין השאר. אם זה קרה לכמה דגים משהו בתנאים אצלך ממש לא תקין.
נדמה לי שתיאור סימני המיימת היה חלק מהשאלה בעניין מחלות, התשובה היתה "סימנים של ריקבון סנפירים"
moshen7 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 12/03/2021, 07:17   #5
שלולי

הודו לך על 155 הודעות 180 פעמים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי moshen7 צפה בהודעה
נדמה לי שתיאור סימני המיימת היה חלק מהשאלה בעניין מחלות, התשובה היתה "סימנים של ריקבון סנפירים"
נכון, אבל מיימת נראה לי הכי משמעותי כיוון שזה סימפטום סופני (בד''כ) ללא טיפול תרופתי ובסבירות גבוה מעיד על בעיות באיכות המים.
שלולי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 12/03/2021, 12:03   #6
shan

הודו פעם אחת בהודעה אחת

נראה שמתים בעיקר גופים ומולים, כל השאר נראים בסדר.
שבוע שעבר מת דג מנקה קטן בצבע שחור אני לא יודע איך קוראים לו, הצבע שלו היה נראה שונה כאילו יש לו רקבון סנפים על כל הגוף.
שבוע שעבר היתה החלפת מים של 50% + ניקוי פילטר והספוגים
היום נעשה שאיבת רפש והחלפת מים של 20-25%
באקווריום יש 26.5 מעלות חום, האם כדאי להרים את המעלות?
בנוסף הבנתי שלהוסיף מלח גס יכול לעזור, האם כדאי? יש לי באקווריום חתול מתהפך
אני יעשה בדיקה חוזרת של אמוניה וכולי
עדיין לא נקרא Friday 12/03/2021, 12:15   #7
גד פישר

הודו לך על 23 הודעות 23 פעמים
סוג אקווריום: קהילה, 200 ליטר

אצלי יש 28 מעלות אבל לא נראה לי שזה ממש קריטי.. כדאי לוודא שזאת באמת הטמפ' עם מד מעלות בצד השני של האקווריום.
חלק נופלים בזה אז חשוב להדגיש שמנקים את הפילטר והספוגים במים של האקווריום (בדלי או משהו, לא לתוך האקווריום...) ולא במי ברז! במי ברז יש כלור שהורג את הבקטריות הטובות.
לדג מנקה קוראים כנראה פלקו (זה הכי נפוץ), חשוב שלא תקנה עוד אחד כזה כי הוא אוכל צמחיה וגדל למימדים עצומים יחסית. אולי מה שהיה לך זה אנציסטרוס, דג מאוד דומה רק קטן ולא אוכל צמחיה אבל פחות נפוץ מפלקו. תוכל לבדוק באינדקס דגים באתר.
גד פישר לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 13/03/2021, 23:02   #8
shan

הודו פעם אחת בהודעה אחת

זה כנראה רקבון סנפירים בעקבות הכנסה של דג נגוע, אני לא בטוח, כרגע נראה לי שהמצב יותר טוב
רוב הדגים הם דגים קטנים ואני לא חורג מהכלל של ליטר לכל ס"מ של דג(הכלל הזה כולל את הסנפירים והזנב?)
עדיין לא נקרא Sunday 14/03/2021, 06:13   #9
moshen7

הודו לך על 264 הודעות 332 פעמים
סוג אקווריום: 720 ליטר +600 ליטר, דרום/מרכז אמריקאים 4 קוביות 80 ליטר להטלות, 200 ליטר מיכל אימון לדגיגים
וותק בתחום: 55 שנים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי shan צפה בהודעה
זה כנראה רקבון סנפירים בעקבות הכנסה של דג נגוע, אני לא בטוח, כרגע נראה לי שהמצב יותר טוב
רוב הדגים הם דגים קטנים ואני לא חורג מהכלל של ליטר לכל ס"מ של דג(הכלל הזה כולל את הסנפירים והזנב?)
כלל האצבע של ליטר לכל ס"מ אורך דג (מקצה האף לקצה הזנב) - מתייחס לגודל הסופי של הדגים בבגרות ולא לגודל הנוכחי בזמן הכנסתם למיכל !!!!
moshen7 לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא