AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Friday 06/01/2006, 16:05   #1
udi_hakim
משתמש חסום

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל מים עכורים \ ירקרקים באקווריום

שלום ,
אני כבר כחודש מסתובב בפורום ובאינדקס ולומד להנאתי על דגיגים וכו...

לפני כשלושה שבועות הקמתי אקווריום ציקלידים , האקווריום הוא קובייתי (מצאתי אותו) של 60X50X50 - כלומר כ150 ליטר.

שמתי חצץ , אבנים , כדים ועץ ...
שמתי גוף חימום של 75W , קטן מידי אני יודע , הוא יוחלף ל200 בקרוב , פילטר פנימי (2 כוסות כזה עם ספוג צהוב) ואויר (בועות) .

האקווריום מאכלס:
2 ציקליד פה אש
2 גרין טרור
2 אוסקר טייגר
2 דגי נקאי פלוקסוטומוס
2 לובסטרים אדומים

הטמפרטורה של המים היא 24-25 מעלות בצורה קבועה.
אין לי שום תאורה באקווריום והוא שוכן בסלון במקום לא מואר חוץ מהתאורה בסלון שגם היא לא חזקה במיוחד, בכל מקרה האקווריום, במיוחד בתקופת חורף זו, די מוצלל רוב היום.

הדגים נראים חיים ומרוצים , פעילים רוב הזמן ומציקים מידי פעם לסרטנים

הבעיה שלי היא שהמים עכורים בגוון חום \ ירקרק , לא בצורה קיצונית מידי אבל עדיין , לא נעים לעין.
ניסיתי לשים במים ALGOL (החומר הירוק החלבי הזה) שאמור לעזור , הוא לא עשה מאומה , פשוט כלום! (42 שקלים שירדו לטמיון)
לאחר ששמתי אותו (שלושה ימים) החלפתי חצי מכמות המים אבל גם כן , מאומה זה עוזר בדיוק ליום , אז כנראה האצות מתרבות שוב.
שמתי (בהמלצת חנות הדגים) פחם פעיל בפילטר , גם כן כלום! (עוד 35 שקלים)

אמרו לי שאם אני אקנה פילטר חיצוני הדבר יפטור את הבעיה , דבר שנראה לי מאוד מופרך...
משוטטויות פה בפורום הבנתי שמערכת UV זה הדבר שהכי יעזור לי, רק שהוא דבר לא זול (מאות שקלים) , מישהו מבין את הסיבה לירקת הזו ויכול לתת לי עצה?

תודה רבה
אודי
udi_hakim לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 06/01/2006, 16:59   #2
ilcop1

הסמל האישי שלilcop1

ברירת מחדל Re: מים עכורים \ ירקרקים באקוו

ציטוט:
פורסם במקור על ידי udi_hakim
שלום ,
שלום אודי

לפני כשלושה שבועות הקמתי אקווריום ציקלידים , האקווריום הוא קובייתי (מצאתי אותו) של 60X50X50 - כלומר כ150 ליטר. מברוק !!!

שמתי חצץ , אבנים , כדים ועץ ... האם יש גם מצע מדושן? או רק קוורץ? ואיזה טיפול עבר העץ לפני שנכנס לאקווריום???
שמתי גוף חימום של 75W , קטן מידי אני יודע , הוא יוחלף ל200 בקרוב (בקרוב מאוד אני מקווה....בשביל הדגים כמובן ), פילטר פנימי (2 כוסות כזה עם ספוג צהוב) יש לך אפשרות לפרסם תמונה שלו? לפי התיאור שלך נשמע שהוא לא מספיק ואויר (בועות) .
האקווריום מאכלס:
2 ציקליד פה אש
2 גרין טרור
2 אוסקר טייגר
2 דגי נקאי פלוקסוטומוס
2 לובסטרים אדומים
האם קיימת באקווריום גם צמחיה?
מהו משטר ההאכלה שלך ? כמות ואיזה מזון?

אין לי שום תאורה באקווריום והוא שוכן בסלון במקום לא מואר חוץ מהתאורה בסלון שגם היא לא חזקה במיוחד, בכל מקרה האקווריום, במיוחד בתקופת חורף זו, די מוצלל רוב היום.

הבעיה שלי היא שהמים עכורים בגוון חום \ ירקרק , לא בצורה קיצונית מידי אבל עדיין , לא נעים לעין. אני לא בטוח שמדובר באצה....נשמע לי יותר כמו רפש
ניסיתי לשים במים ALGOL (החומר הירוק החלבי הזה) שאמור לעזור , הוא לא עשה מאומה , פשוט כלום! (42 שקלים שירדו לטמיון) אם אכן מדובר ברפש זה מסביר למה ה ALGOL לא עבד
לאחר ששמתי אותו (שלושה ימים) החלפתי חצי מכמות המים אבל גם כן , מאומה זה עוזר בדיוק ליום , אז כנראה האצות מתרבות שוב.
שוב זה מחזק את עניין הרפש
אמרו לי שאם אני אקנה פילטר חיצוני הדבר יפטור את הבעיה , דבר שנראה לי מאוד מופרך... לא בהכרח מופרך אבל אפשר להלחם ברפש באמצעים הרבה יותר זולים כמו פילטר אוויר מלא בפרלון למשל עניין של 20-30 שקלים
משוטטויות פה בפורום הבנתי שמערכת UV זה הדבר שהכי יעזור לי, רק שהוא דבר לא זול (מאות שקלים) , מישהו מבין את הסיבה לירקת הזו ויכול לתת לי עצה? זו אופציה נחמדה (ויקרה) במקרה של אצה אבל עדיין לא הוכחנו שזו אצה הלא כן ידידי ?
תודה רבה
אודי
ilcop1 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 06/01/2006, 18:28   #3
udi_hakim
משתמש חסום

היי ilcop1 , תודה על התגובה ,

יש לי חצץ רגיל , חום כזה לאקווריומים , לא לצמחיה או משהו מיוחד , שטפתי אותו והכל , העץ לא עבר שם טיפול , זה גם כן עץ לאקווריומים מהחנות , אמרו לי לזרוק אותו למים פשוט , אין לי צמחיה כי הבנתי שזה לא ילך טוב עם הציקלידים וחוץ מזה אני רוצה קודם להיסגר על מה שיש לי ואחר כך להוסיף עוד דברים.

משטר ההאכלה הוא פעם ביום , בבוקר כמות שלא נשארת אחרי יותר מדקה - שתיים.
לפעמים אם אני רואה שהדגים רעבתנים אני נותן כמות קטנה בערב.
לפעמים אני גם שם חתיכות מלפפון או גזר בשביל הסרטנים והנקאים אבל מוציא אותם בבוקר שאחרי.
אין לי עדיין מכסה לאקווריום , אם זה מרמז על משהו.

במידה וזה רפש , מה אני יכול לעשות?
ולמה כשאני מחליף את המים הרפש מצטבר שוב כל כך מהר?

אני לא מצליח לשים תמונה של הפילטר כי יש בעיה בWALLA , אני אשים כשהם יפתרו אותה...
עדיין לא נקרא Friday 06/01/2006, 18:47   #4
בר30

הסמל האישי שלבר30

ציטוט:
שלום ,

לפני כשלושה שבועות הקמתי אקווריום ציקלידים , האקווריום הוא קובייתי (מצאתי אותו) של 60X50X50 - כלומר כ150 ליטר.

שמתי חצץ , אבנים , כדים ועץ ...
שמתי גוף חימום של 75W , קטן מידי אני יודע , הוא יוחלף ל200 בקרוב , פילטר פנימי (2 כוסות כזה עם ספוג צהוב) ואויר (בועות) .

האקווריום מאכלס:
2 ציקליד פה אש
2 גרין טרור
2 אוסקר טייגר
2 דגי נקאי פלוקסוטומוס
2 לובסטרים אדומים

אין לי שום תאורה באקווריום [color=red]לדעתי כאן הבעייה [/color]..חוסר תאורה אצות חומות עודף תאורה אצות ירוקות [b]ממי אני היתי הולך על תאורה מה גם שכך תהנה יותר מהאקווריום ...נ.ב רצוי עם שעון שבת ...
והוא שוכן בסלון במקום לא מואר חוץ מהתאורה בסלון שגם היא לא חזקה במיוחד, בכל מקרה האקווריום, במיוחד בתקופת חורף זו, די מוצלל רוב היום.

הבעיה שלי היא שהמים עכורים בגוון חום \ ירקרק , לא בצורה קיצונית מידי אבל עדיין , לא נעים לעין.
ניסיתי לשים במים ALGOL (החומר הירוק החלבי הזה) שאמור לעזור , הוא לא עשה מאומה , פשוט כלום! (42 שקלים שירדו לטמיון)

אמרו לי שאם אני אקנה פילטר חיצוני הדבר יפטור את הבעיה , דבר שנראה לי מאוד מופרך...
משוטטויות פה בפורום הבנתי שמערכת UV זה הדבר שהכי יעזור לי, רק שהוא דבר לא זול (מאות שקלים) , מישהו מבין את הסיבה לירקת הזו ויכול לתת לי עצה?

תודה רבה
אודי
6 מולי מפרש,6 זברות ורודות,6 קורי נחושתן 6 קורי אלבינו ,6 קורי סטארביי,2 אבונפחות ננסיות
,5בוטיות ליצן,5 פקיסטניות,2 שמרלה
בר30 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 06/01/2006, 18:52   #5
ilcop1

הסמל האישי שלilcop1

בכיף אודי

יש לי מעט בעיה עם הפילטר שלך ...אני לא בטוח שהוא מספיק לאקווריום 150 ליטר שצריך גם סינון אקטיבי ועדין כמו שפרלון עושה (מעבר למה שהספוג עושה שזה סינון די גס) והן בתחום הסינון הביולוגי שעושות הבקטריות (האם הכנסת בכלל בקטריות לאקווריום בזמן ההקמה?) מושבה קטנה של בקטריות אכן יכולה להתקיים על הספוגים שבפילטר אבל אין לי ספק שבאין מדיה יעודית לישוב מושבות בקטריות זה לא יספיק לטיהור אקווריום בסדר בגודל של האקווריום שלך ולאורך זמן יהיו לך בעיות של ניטריט ואמוניה(ממליץ לבצע כבר עכשיו בדיקה של ערכי המים).

לעניין הצבע אני חושב שמקורו ככל הנראה בעץ!!!
העץ שהכנסת צובע את המים בצבע חום (המים נראים כמו תה).
גזעים/ענפים המיועדים לאקווריום צריכים לעבור הרתחה של כמה וכמה שעות תוך החלפות מים עד שהגזע/ענף כמעט ומפסיק להוציא צבע (וגם כך אנחנו מחסלים כל אורגניזים חי שאולי התישב לו שם בתוך העץ).

עצות ממוכרים בחנויות לפעמים לא תואמים למציאות (ולפעמים גם לא להגיון בריא) להבא עשה לך מנהג שאל והתיעץ כאן בפורומים (אפשר ללמוד המון מחברי הפורומים ומניסיונם מה גם שאתה מקבל הרבה יותר מתגובה אחת) ואז תחליט ותפעל
עדיין לא נקרא Friday 06/01/2006, 19:04   #6
ilcop1

הסמל האישי שלilcop1

בר30 ...תאורה זה יפה אבל מעבר לכך אין לה קשר לדיון בשאלה ששאל אודי....שים לב יש לו בעיה עם צבע המים לא בעיה עם אצות!
עדיין לא נקרא Friday 06/01/2006, 19:27   #7
udi_hakim
משתמש חסום

או קיי ,
אני אוציא עכשיו את העץ וארתיח אותו , קודם נבדוק שזו הבעיה , אם הוא יצבע את המים הרותחים מצאנו את הבעיה...

מה זה פילטר פרלון ? זה כמו בחנויות, עם הצמר הלבן הזה?

כן שמתי בקטריות , נוזל בבקבוק אדום כזה...

זו תמונה מהסוללרי שלי כדי שתוכל לראות את הפילטר , מצטער על האיכות...

עדיין לא נקרא Friday 06/01/2006, 19:33   #8
ilcop1

הסמל האישי שלilcop1

כן, הוצא והרתח את העץ ותראה
כן, פרלון זה "הצמר הלבן" (קנה רק בחנויות דגים שלא בחנויות דגים הוא משמש גם לריפוד והוא עלול להיות מרוסס נגד טפילים דבר הרסני לאקווריום).

OK אני הייתי מוסיף עוד פילטר לתוך האקווריום ובו היתי שם בתא העליון במקום הספוג מדיה למושבות בקטריות שיעשו את הסינון הביולוגי של המים ובתא התחתון הייתי ממלא בפרלון לסינון אקטיבי של המים, או מחליף את הפילטר לפילטר דוד חיצוני שבו תהיה מדיה למושבות בקטריות שיעשו את הסינון הביולוגי של המים והרבה פרלון לסינון אקטיבי של המים.
עדיין לא נקרא Friday 06/01/2006, 19:46   #9
udi_hakim
משתמש חסום

הרתחתי את העץ וחוץ מפירורים לא יצא ממנו כלום , זה לא זה

בכל אקווריום של ציקלידים בסדר גודל שכזה צריך פילטר חיצוני? ניסיתי להתחמק מההוצאה הזו...
עדיין לא נקרא Friday 06/01/2006, 20:20   #10
ilcop1

הסמל האישי שלilcop1

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ilcop1

לעניין הצבע אני חושב שמקורו ככל הנראה בעץ!!!
העץ שהכנסת צובע את המים בצבע חום (המים נראים כמו תה).
גזעים/ענפים המיועדים לאקווריום צריכים לעבור הרתחה של כמה וכמה שעות תוך החלפות מים עד שהגזע/ענף כמעט ומפסיק להוציא צבע (וגם כך אנחנו מחסלים כל אורגניזים חי שאולי התישב לו שם בתוך העץ).
אולי לא יצא לך צבע בהרתחה ראשונית אבל האמן לי לא סתם כתבתי את זה ...הרתחה של שנייות לא תוציא את הצבע

אגב איזה סלע זה ששמת שם בפנים? האם הוא אינרטי?

גודל הפילטר הוא פועל יוצא של גודל האקווריום וגודל האוכלוסיה בו (האמן לי גם ציקלידים משתינים ומחרבנים כמו כל הדגים האחרים )
עדיין לא נקרא Friday 06/01/2006, 21:10   #11
udi_hakim
משתמש חסום

מממ מה זה סלע אינרטי?

זה סלע ימי כזה רק מיובש , עם מעין סלע טבעי עם כונכיות כאלו שדבוקות אליו.
עדיין לא נקרא Saturday 07/01/2006, 01:40   #12
ilcop1

הסמל האישי שלilcop1

ציטוט:
מממ מה זה סלע אינרטי? סלע (או כל חומר אחר) אנירטי = שאינו ממוסס חומרים למים
זה סלע ימי כזה רק מיובש , עם מעין סלע טבעי עם כונכיות כאלו שדבוקות אליו. האם זה כורכר? מאיפה זה?
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא