AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > שרימפסים וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Saturday 18/04/2009, 10:08   #1
vladshvalder

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל לובסטרית ולובסטר

אני קניתי כ- 3 חודשים ליפני לובסטרית ביצות אדומה ועכשיו לאחר הקריאה בפורום ראיתי אנשים שהצליחו להרבות את הלובסטרים שלהם, אז לאחר מכן החלתתי לנשות גם, אז קניתי ללובסטרית שלי גם בן זוג אך לא משנה קמה חיפסתי לא מצאתי לובסטר באותו הגודל כמו הלובסטרית...

אז לשאלה שלי: מה הסיקוי שהם יתאימו אחד לשניה, למרות שהוא קטן ממנה לפחות בסנטימטר?

יש לי אקוואריום מטר פנורמי, עם שלושה קדים בינוניים,קצת סלעים והרבה צימחיית פלסטיק.
באקוואריום יש גם גופים, נאונים, פלקו אחד קטן ועוד אחד מהמשפך שלו שעכשיו שחחתי את שמו ועוד שתי חילזונות תפוח זהב.

אני מאכיל את הלובסטרים בשתי סוגי קופתיות אחת על בסיס בשרי והשניה צימחי, פעם פעמים בשבוע אני נותן טולעי שילשול חיות, פעם בשבוע אני נותן קליפת ביצה עם קצת מהלבן שלה, ופעם פעמים אני נותן להם מלפפון. אני נותן להם אוכל פעמים ביום.

מקווה שסיפקתי את הנתונים הדרושים, כדי שתוכלו לעזור ולייעץ לי על אופן הטיפול הנכון לובסטרים שלי כדי שיעפכו להורים מאושרים.

תודה מראש
vladshvalder לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 18/04/2009, 10:16   #2
ניר9519

ברירת מחדל תגובה להודעה: לובסטרית ולובסטר

כדי לך לוותר על כל האלים שלך ועל כל שוכני הקרקעית שלך למה ברגע שייתפסו על ידי אחד מהלובסטרים ייאכלו, כנ"ל כל אחד מהדגים שלך!
בדקת שקנית זכר ונקבה?
אחי אתה מאכיל יותר מידי תעשה שבוע לסירוגין מלפפון או ביצה וכל יום טבלייה אחת לסירוגין בשרי או צמחי.
מה הטמפ?
פילטריזציה?
יש לך דיי הרבה מקומות מיסתור זה טוב לעת ההשלה שבזמן הזה הלובסטר חלש והלובסטר השני ייזהה את חולשתו ויתקוף אותו..

ניר
ניר9519 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 18/04/2009, 10:23   #3
vladshvalder

המעלות עומדות על 28, בקשר להאכלה - מה יכול ליקרות אם אני ממשיך לתת להם פעמים ביום, אבל הם מסיימים את האוכל שלהם תוך דקה שתים?

תודה על הדגובה המהירה
עדיין לא נקרא Saturday 18/04/2009, 10:29   #4
vladshvalder

כן בדקתי שזה זכר ונקבה (לנקבה יש איבר נשי ושתי נקודות על שתי הרגלים השניות מלמתה, ולזכר אין את הנקודות ויש לו עוד סוג של רגלים קטנות שאולכות מהזנב לקיבון הבטן וזה למעשה איבר המין הזיכרי).

אבל הבעיה היא שהוא יותר קטן מהנקבה לפחות בסנטימתר, האם זה לו יפריע להם, בלהתחשב שהזכר צריך לעפוך את הנקבה על הגב בזמן היזדבגות?
עדיין לא נקרא Saturday 18/04/2009, 15:28   #5
ניר9519

אל תדאג בקשר להיזדווגות כי לפי התיאור שלך הוא לא קטן ממנה משמעותית.
בנוגע להאכלה אתה גורם לזיהום יותר גדול ולהשמנה..

ניר
ניר9519 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 19/04/2009, 13:28   #6
yo1yo

הסמל האישי שלyo1yo

ככה אני לא בטוח שטמפ' טובה תוריד מעלה שתיים אוכל איזה יש של JBL ו SERA אם אפשר תמונות זה יעזור מאוד וכמה ליטר האק מידות חשוב מאוד במיוחד שהם גדולים
אתה חייב הרבה אבל הרבה סלעים גדולים שיוכלו להיתחבא שם
גודל נראה לי בסדר לא יפריעה לו
ועוד כמה שאלות ועצות :

1) סימנים של תקיפות אחד כלפי השני
2) מאה אחוז שהם זכר ונקבה ?
3)דגים וכל שאר האוכלוסייה וותר עליהם אין סיכוי אולי דג אחד יכול לשרוד איתם וזה דג קרב בגלל שהוא נימצא כל הזמן למעלה והם לא יגיעו אליו
4)אחרי שאתה סם אבנים וגזעים תבדוק שממש אבל ממש אין סיכוי שהם יגיעו למיחסה הם ירימו אותו ויקפצו החוצא
5)החלפות מים פעמים בשבוע לא יותר מדי 15%-25% לא יותר מיזה
6) תאכיל אותם פעמים ביום ולפעמים תביא להם שניצל (לא מתוגן)
7)אתה יכול לקחת צינור PVC משהו כזה וסיליקון וחצץ ולעשות להם מינהרות
8)פעם בשבוע תאכיל אותם במה שרשמתה ביצה מלפפון וכו
9)תאורה תסים שעה שעתיים לא יותר מיזה הם חיים בלילה וגם תאכיל אותם בלילה כי הם פעילים יותר בלילה מאשר ביום לרוב הם יושנים בלילה הם יוצאים לצוד ולאכול
10) אם אתה יודע ואם לא אסור !! להוציא את הנשל מרכיב בסיסי בסידן שלהם ובעוד דברים

אממ נגמר לי אם יש עוד דברים שאתה רוצה לדעת תשאל אם אני לא עונה פה בפרטי
עדיין לא נקרא Monday 20/04/2009, 16:20   #7
vladshvalder

תודה על התשובה המורחבת יניר

לגבי האוכל: 1. JBL Novo Crabs זה אם אני לא תועה, על בסיס בשרי.
2. ALGAE WAFERS זה מהשהו לא מוקר וזה ניראה לי על בסיס צימחי

האקווריום שלי הוא מטר פנורמי וניראה לי שזה 160 ליטר, אבל אני לא בטוח.
אני יוריד את הטפרתורה ל 27...
לגבי החלפות המים: זה לא יותר מידי 2 בשבוע? זה אמור ליתרום להם לזיבוג מהיר יותר או משהו כזה?
בעבר היו לי זוגות לובסטרים אבל אף פעם לא ידתי אם זה זכרים או נקבות ותמיד כשהכנסתי זוג הם ישר היו נפגשים ובודקים מי יותר חזק וזה תמיד היה מלובה בקרב ארוך ומתיש שבסופו החלש היה בורח ומאז החלש תמיד ברח מהחזק.
בפעם הזות, למרות שהנקבה יותר וותיקה באקוואריום ולמרות שהיא יותר גדולה, המיפגש שלהם היה יחסית קצר וזה לא היה מלובה בקרב וגם עכשיו שתיהם מסתובבים יחסית בחופשיות.

אז אני באמת מקווה שהם יסתדרו ויקימו משפחה מאושרת
הנקבה בגודל +-9,10 סנטימתר והזכר 8+-

שוב פעם תודה לכל העונים על שאלותי
עדיין לא נקרא Monday 20/04/2009, 19:40   #8
yo1yo

הסמל האישי שלyo1yo

גודל כזה בסדר לא ישנה כלום אין לך מה לדאוג
ההחלפות מים לא תורמות נראה לי לזיווג אבל כאשר יש רפש והרבה ליכלוך באק' זה מעלה את רמת החומציות וזה עלול להיות מסוכן ויכול להיות גם שיפריעה לזיווג
אק בסדר גמור העיקר שיש להם מקומות מסתור
יש לך סרטן ביצות אדום הינה אלון מידע עליו יהיה לך הרבה תשובות
http://aqua.org.il/aquadex/index.php?myFishId=305

בעבר היו לי זוגות לובסטרים אבל אף פעם לא ידתי אם זה זכרים או נקבות ותמיד כשהכנסתי זוג הם ישר היו נפגשים ובודקים מי יותר חזק וזה תמיד היה מלובה בקרב ארוך ומתיש שבסופו החלש היה בורח ומאז החלש תמיד ברח מהחזק.
בפעם הזות, למרות שהנקבה יותר וותיקה באקוואריום ולמרות שהיא יותר גדולה, המיפגש שלהם היה יחסית קצר וזה לא היה מלובה בקרב וגם עכשיו שתיהם מסתובבים יחסית בחופשיות.

כנראה שהם היו זכר וזכר אם נקבה ונקבה או שהם לא היסתדרו יחד

בכל מקרה כאשר אחד מהם רואה חולשה אצל מישהו באק כוללל לובסטר ממין נקבה כשהו זכר הוא יתקוף לא משנה מה בגלל זה צריך הרבה סלעים

ותעלה בפעם הבאה תמונות

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > שרימפסים וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא