AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 23/06/2022, 14:38   #1
amose

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל הובלת אקווריום צמחיה 350 ליטר ללא ריקון מלא

שלום, בעוד חודש אני עובר דירה מירושלים למרכז. יש לי אקווריום צמחיה טבעי ג'אוול טריגון 350. אני מחפש מוביל שמתמחה בהובלת אקווריומים כדי לא לאפס את האקוריום שלי שיוצב בעמל רב. משהו כמו ריקון של 2/3 מהמים. אשמח להמלצות תודה!
amose לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 29/06/2022, 09:03   #2
אסףכ

הודו לך על 202 הודעות 226 פעמים
סוג אקווריום: 95 ליטר לאו טק
ברירת מחדל תגובה להודעה: הובלת אקווריום צמחיה 350 ליטר ללא ריקון מלא

קראתי פעם בפורום שמונו העביר למישהו אק' גדול, כולל שמירה על המים וכו'
לפענ"ד מרוקנים את כל המים מהמיכל ושומרים עליהם בעזרת פילטרים (בכל זאת האק' כבד אפילו ריק ושליש מים זה יותר מ100 ליטר)
אסףכ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 29/06/2022, 18:54   #3
moshen7

הודו לך על 264 הודעות 332 פעמים
סוג אקווריום: 720 ליטר +600 ליטר, דרום/מרכז אמריקאים 4 קוביות 80 ליטר להטלות, 200 ליטר מיכל אימון לדגיגים
וותק בתחום: 55 שנים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אסףכ צפה בהודעה
קראתי פעם בפורום שמונו העביר למישהו אק' גדול, כולל שמירה על המים וכו'
לפענ"ד מרוקנים את כל המים מהמיכל ושומרים עליהם בעזרת פילטרים (בכל זאת האק' כבד אפילו ריק ושליש מים זה יותר מ100 ליטר)
אני מכיר את מונו (שמעון) וקשה לי להאמין שהוא העביר אקוריום עם מים. הזזת אקוריום עם מים בתוכו, גורמת לתנודות של המים שמכות בדפנות ויכולות בקלות לשבור את המיכל. ריקון חלקי של המים רק מגביר את התופעה הזו !!!
סביר יותר להניח שאת המים רוקנו והעבירו חלק מהם במיכלים נפרדים מפלסטיק, עם מדיות הסינון ומשאבה כדי לשמור על המדיות והבקטריות שבהן. אין כל חשיבות להעברת כל המים, אלא רק לשמור על המדיות והבקטריות. בהצבת המיכל מחדש ממלאים מי ברז מטופלים (טמפרטורה מתאימה, אנטי כלור), מחזירים לפעולה את הפילטר עם המדיות השמורות - והכל מוכן לקליטת הדגים באופן מיידי.
moshen7 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 30/06/2022, 00:29   #4
שלולי

הודו לך על 155 הודעות 180 פעמים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי moshen7 צפה בהודעה
אני מכיר את מונו (שמעון) וקשה לי להאמין שהוא העביר אקוריום עם מים. הזזת אקוריום עם מים בתוכו, גורמת לתנודות של המים שמכות בדפנות ויכולות בקלות לשבור את המיכל. ריקון חלקי של המים רק מגביר את התופעה הזו !!!
סביר יותר להניח שאת המים רוקנו והעבירו חלק מהם במיכלים נפרדים מפלסטיק, עם מדיות הסינון ומשאבה כדי לשמור על המדיות והבקטריות שבהן. אין כל חשיבות להעברת כל המים, אלא רק לשמור על המדיות והבקטריות. בהצבת המיכל מחדש ממלאים מי ברז מטופלים (טמפרטורה מתאימה, אנטי כלור), מחזירים לפעולה את הפילטר עם המדיות השמורות - והכל מוכן לקליטת הדגים באופן מיידי.
שים לב שאתה סה''כ פרטת והוספת את מה שנאמר בהודעה שציטטת. גם הוא לא דיבר על הובלה של מיכל מלא.
לפותח האשכול - אף אחד שקורא לעצמו מקצוען לא יעביר לך מיכל 350 ליטר עם מים בפנים.
אם התכוונת לשמירת 1/3 מהמים בגריקנים אז אפשר לשמור גם יותר אבל המיכל מנוייד רק כשהוא ריק לגמרי.
שלולי לא מחובר   הגב עם ציטוט
שלולי, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Thursday 30/06/2022, 05:13   #5
moshen7

הודו לך על 264 הודעות 332 פעמים
סוג אקווריום: 720 ליטר +600 ליטר, דרום/מרכז אמריקאים 4 קוביות 80 ליטר להטלות, 200 ליטר מיכל אימון לדגיגים
וותק בתחום: 55 שנים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי שלולי צפה בהודעה
שים לב שאתה סה''כ פרטת והוספת את מה שנאמר בהודעה שציטטת. גם הוא לא דיבר על הובלה של מיכל מלא.
לפותח האשכול - אף אחד שקורא לעצמו מקצוען לא יעביר לך מיכל 350 ליטר עם מים בפנים.
אם התכוונת לשמירת 1/3 מהמים בגריקנים אז אפשר לשמור גם יותר אבל המיכל מנוייד רק כשהוא ריק לגמרי.
שים לב שגם אני לא דיברתי על הובלה של מיכל מלא......
לא צריך 1/3 מהמים ובודאי לא יותר מזה, מספיק להחזיק את המדיות במים עם חימצון משמעותי (משאבת אויר), כל שאר המים יהיו טריים ישר מהברז ומטופלים באנטי כלור.
moshen7 לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא