AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Tuesday 18/10/2005, 00:22   #1
tommygun

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל אני צריך עזרה בהפעלת פילטר של

הרכבתי את הפילטר
ואני לא מבין
1. למה הצינורות עם החורים
2. מה השיטה להפעיל את הפילטר ( שאבתי מים דרך צינור הכניסה וכשהם זרמו מיהרתי וחיברתי את הצינור לפילטר ) האם יש שיטה יותר קלה להפעלת הפילטר?
3. האם יש איזשהו מדריך איך להרכיב את הצינורות של הפילטר?
4. אני צריך להוסיף טוף לסלסילה ואני מתבעס לפרק את הפילטר למה לקח לי שעתיים להפעיל אותו, אני בטוח שמשהו עשיתי לא בסדר אשמח לטיפים בנושא.
tommygun לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 18/10/2005, 00:40   #2
יובלח

ברירת מחדל ggg

טוב אז ככה קודם כל עשית בשכל שקנית אותו . אני אישית מבסוט ממנו .
לגבי הטוף : תישקול לשים גולד פילטר או קרימקה כי בטוף יש מתכות וזה קצת מסוכן .
לי יש שתי חבילות של גולד פילטר ו30 כדורי ביו בולס .
. הצינור עם החורים זה הצינור פליטה של קוראים לזה חליל זה פשוט מפזר את המים מחורים .
לגבי הפעלה של הפילטר :
תמלא אותו כמעט עד הסוף , תיפתח את הברז של הכניסה IN למשך שנייה אוו שתיים ואז תיפתח את הצינור פליטה OUT , זה אמור לעבוד . אני בכל מקרה מתחכם קצת ומחבר משאבת נפט לצינורהפליטה ושואב זה פשוט עוזר לו יותר ( בשביל זה אני מחבר צינורות מעוקלים שבאים עם הפילטר ) ץ לאחר שהוא עובד צריך לנער אותו בזהירות על מנת שאוויר לכוד יצא . אבל בזהירות שלא תישבור איזה ברז בטעות ....

בהצלחה
יובלח לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 18/10/2005, 00:43   #3
GuyS

הסמל האישי שלGuyS

ברירת מחדל Re: אני צריך עזרה בהפעלת פילטר

ציטוט:
פורסם במקור על ידי tommygun
הרכבתי את הפילטר
ואני לא מבין
1. למה הצינורות עם החורים
החליל נועד למים שמגיעים מהפילטר בחזרה לאקוואריום, מטרתו למנוע זרימה חזקה של המים או כאשר מניחים אותו מעל פני המים שטח הפנים של הזרם גדל וכך גם כמות החמצן שהוא מכניס.

2. מה השיטה להפעיל את הפילטר ( שאבתי מים דרך צינור הכניסה וכשהם זרמו מיהרתי וחיברתי את הצינור לפילטר ) האם יש שיטה יותר קלה להפעלת הפילטר?
לאחר הפעם הראשונה של השאיבה בד"כ אין צורך לשאוב יותר שכן סגירת הברז לפני ניקוי הפילטר גורמת למצב בו למעשה המים "מחכים" להמשיך בפעולתם. ובמילים אחרות, לאחר הרכבת הצינור מחדש המים ימשיכו לזרום.

3. האם יש איזשהו מדריך איך להרכיב את הצינורות של הפילטר?
אמור להיות לך מדריך או על הקופסא או בתור חוברת.

4. אני צריך להוסיף טוף לסלסילה ואני מתבעס לפרק את הפילטר למה לקח לי שעתיים להפעיל אותו, אני בטוח שמשהו עשיתי לא בסדר אשמח לטיפים בנושא.
לצערי, בכדי להוסיף חומרים לפילטר חיצוני יש לנתק אותו מהחשמל, לסגור את הברזים, לנתק אותו ולבצע את הפעולות המבוקשות. המזל של כולנו - לא צריך לבצע את הפעולה הנ"ל בתדירות גבוהה
GuyS לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 18/10/2005, 01:24   #4
eranha

ממש לא מסובך!
צריך לזכור שהמים מגיעים לפילטר מחוק כלים שלובים ולא באמצעות ראש הכח.
ראש הכח רק מחזיר את המים לאקווריום וגם אז רק את הסנטימטרים מעל הדופן.
עוד דבר חשוב הם הברזים. לפני שמטפלים מנתקים מהחשמל וסוגרים את הברזים.
כשרוצים להפעיל אחרי טיפול צריך לרוקן את הפילטר מהאויר,לשם כך פשוט שואבים מים מצינור היציאה של הפילטר אחרי שפותחים את הברזים כמובן. את צינור היציאה מפנים לדלי עד שהאויר מיתרוקן אח"כ סוגרים את הברזים ממקמים את הצנרת פותחים את הברזים ומחברים לחשמל.
מאחר ולפעמים צינור היציאה כבר ממוקם באקווריום ולא רוצים לשלוף הכל החוצה (קונים פילטר עם ברזים כפולים) או במקרה שלך מנתקים מהחשמל, סוגרים את הברזים, מנתקים את צינור היציאה כולל הברז, פותחים את ברז הכניסה ואים הוא כבר מלא במים המים כבר ימלאו את הפילטר ושריקת האויר הנידחס החוצה היא הסימן הפשוט לכך. ברגע שמגיעים המים מפתח היציאה, לא נילחצים! פשוט סוגרים את ברז הכניסה ואז המים יפסיקו לזרום ותוכל לחבר את צינור היציאה חזרה למקום בזמנך החופשי. אים צינור הכניסה ריק נותנים שאיבה ישירות על פתח היציאה של הפילטר וממשיכים כמו מקודם.

בדרך כלל על הקרטון של הפילטר מצוירת סכמת החיבורים אבל גם כאן העסק די פשוט.
יש צינור כניסה והוא כמובן מתחיל בכוס מרושתת למניעת כניסת חומרים שיסתמו את הפילטר.
צינורות מעוקלים או מקל סבא בכדי "לדלג" על הדופן ולמנוע האטה של הזרימה או מעיכת הצינור הגמיש על הדופן וסתימתו.
מחברים בין הצינורות הגמישים למקלות הסבא ולברזים.
ליציאה יש חליל וצינורות "ר" או משפך אם הזרימה מפריעה לדגים שלך מומלץ החליל המורכב מכמה חלקים אבל אפשר להסתפק רק בצינור חליל אחד.
מומלץ להפנות את פתחי החליל כלפי הדופן ומעלה.
מומלץ גם למקם את צינור הכניסה בצד אחד של האקווריום ואת היציאה בצד אחר.
חג שמח! ערן.
eranha לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 18/10/2005, 01:38   #5
tommygun

אני רק רוצה לוודא שהבנתי טוב

כדי להוסיף מדיה אני צריך לסגור את שני הברזים להחליף ובשביל להפעיל את הפילטר מחדש
צריך לפתוח את ה IN ל 2 שניות ןאז את ה OUT ואז הזרימה מתחדשת
האם הבנתי נכון
או שאני צריך לתת לו עזרה על ידי שאיבה
tommygun לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 18/10/2005, 15:11   #6
eranha

במקרה הספציפי הזה.
נתק חשמל, סגור ברזים, נתק את הצינורות.
טפל בפילטר וסגור אותו היטב.
חבר צינור כניסה למקומו, פתח ברז, חכה עד שכל האויר ידחס ויצא מפתח היציאה או במילים אחרות עד שישפכו ממנו מים , סגור מיד ברז כניסה!, חבר צינור יציאה, פתח את הברזים, חבר לחשמל.
כמעט תמיד ישאר אויר כלואי בצינורות והוא ישתחרר וישמיע רעשים.
בדוק שאין נזילות.
בהצלחה.
eranha לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 18/10/2005, 16:07   #7
abdiskos

ברירת מחדל גומיות

שים לב טוב שלא תעבד את הגומיות שמיתחת לברזים הם שחורות ומאד קתנות מזה קשה להשיגם היום מיניסיון הפילתר מצוין יש לי 2 כ 5 שנים בלי בעיות
abdiskos לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא