AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  נושא נעול
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Wednesday 26/09/2007, 18:32   #1
שלינקי

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל הפרויקט האבוד - גירסת הבמאי(ת) / עדכון טטרה

כל מה שהיה, כל מה שיהיה, כל מה שנשכח וכל מה שלא רציתם לזכור:
הפרוייקט - תמונה סופית מא' - עד ת' - גירסת הבמאי

אקווריום שרימפסייה פרויקט אישי בחלקים הודעה ראשונה:

שלום לכולם.
פרויקט האקווריום התחיל למעשה לפני שלוש שנים. דירה קטנה, חדר אחד, חבר רציני והרבה מאוד חלומות. כשהמצב הכלכלי החל להתדרדר, קראתי איפשהו שהפנג שווי אומרים שאם שמים אקווריום או כלי כלשהו עם מים זורמים בחלק הצפוני של הבית - מובטחת הצלחה כלכלית ופרנסה מספקת. אז שלא נשים?
נזכרתי באקווריום הגדול שהיה לי בבית של ההורים כשהייתי קטנה, ומיד נמלאתי קנאה בימים ההם. החלטתי - לי יהיה אקווריום!
כמובן שהשאיפות היו ל1.50 מ` לפחות
אבל הסתפקתי ב40 סנטימטר... או איך שהיה אומר על זה מנהל חשבון הבנק שלי - "זה מה יש !"
האקווריום היה הצלחה מסחררת, קטן קטן אבל שובב... אבנים צבעוניות כמו של הילדים, דגי זהב שחיו כשנתיים, והתרגלו אלינו אפילו, וכן.. גם פרנסה ברוך השם.
אבל תמיד עמוק מאחורי הראש - רציתי עוד.. גם אם האקווריום קטן כזה ולא מרשים... רציתי אקווריום של גדולים!
ואז.. נכנס לחיי איש אחד... נקרא לו א` (למה א`? למה לא? רק לנשיא מותר?) א`, בשיא אהבתו לדגים, ובעלותו על 80 אקווריומים בערך (טוב אולי פחות) סחף אותי אחריו באהבה הגדולה הזו. ומאז שאנחנו מכירים (נצח?) הוא מנסה לגרום לי לבנות / להרכיב אקווריום, ללא הרף. אך אני (בשלי) עם בעיות כלכליות ולוגיסטיות, עדיין לא בנוייה לזה, אבל מאוד מאוד רוצה.

מאז האקווריום ההוא עברו שנים, 2 דירות, 3 חתולים, בעל אחד, אחד אלוהינו, והחלום נשאר. עד שנפלה ההחלטה הסופית!
האקווריום הקטנטן והחינני עדיין קיים, ואנחנו (אני?) נהפוך אותו, אי"ה, לאקווריום שרימפסים!!
(לכל שומרי הכשרות - אל דאגה, הם יישארו באקווריום!)
ברשומות הבאות אני אנסה להדגים שלב אחרי שלב כיצד האקווריום יורכב, איפה יונח וכו` וכו` (כי אני גם רוצה בלוג שהוא פרויקט אקווריומים!)
הצעות, רעיונות, טענות, הערות וסתם פרגון ואהבת חינם יתקבלו בברכה.

אם כן אחרי שהחלטנו שזהו זה, ללא עיכובים מיותרים וללא הקדמות לא נחוצות, אנחנו יוצאים לדרך, ונתחיל בלהוציא את האקווריום מכל הארגזים הארוזים שטרם פרקנו.

[align=right:790f8798a1][/align:790f8798a1]

אז מה בעצם אנחנו צריכים?? :
אקווריום (כבר יש!)
מים (לא חסר בקיבוץ)
מנורה (יש מאיקאה)
פילטר (קטן, חמוד וחדש)
צמחייה ("ספק" הצמחייה שלי יביא לי )
שרימפסים (החבר שלנו ירכוש ויעביר לי, בשאיפה השבוע)
אנטי כלור (גם כן מהחבר שלנו (איזה נשמה!?)
אוכל (נמצא כבר )

פילטרציה

האקווריום, כך גיליתי זה מכבר, לא מנקה את עצמו לבד. ולהוציא בכל פעם את הדגים, והמים ולנקות ועוד ועוד.. זה משהו שעשו לפני שנולדנו. היום יש פילטרים, יש משאבות אוויר, מחברים לחשמל והכל עובד. אבל חשוב איך עובד, וחשוב לא פחות לנקות עוד לפני שמאכלסים.
לנו היה, בגלגולו הקודם של האקווריום, פילטר פשוט, שמורכב מקופסא קטנה עם שני מפלסים, בתוכה היה "צמר גפן" מוזר שכזה, שתפקידו היה לאכסן את כל הפסולת וגם אבן אוויר (כחולה חמודה), שהיתה מחוברת לצינורית ומשם למשאבה חיצונית, שהיתה למעשה מזרימה אוויר מבחוץ פנימה.

יום אחד נולד אטמן, והוא הקים חברה, (אני סתם ממציאה עכשיו, אין לי שמץ של מושג) , אבל החברה הזו, מייצרת את כל העסק הזה הרבה יותר פשוט, באריזה אחת, שכולה בתוך האקווריום (טוב, חוץ מהכבל החשמלי) והיא נוחה, קטנטונת וזולה.

אז למעשה, מה שעשיתי היום, היה להוציא (סוף סוף) את האקווריום מהאריזה (השמורה למופת) ,שבה ארזו אותו הסבלים כשעברנו דירה הנוכחית, לרחוץ אותו <מומלץ מאוד להשתמש במים חמים (לא רותחים!) ובנייר מגבת סופג כזה שלא מתפורר. לא להשתמש בחומרי ניקוי משונים ולא עם סקוטש>
אחרי כן, ייעדתי לו מקום בביתו החדש - חדר הטיפולים שלי, ומשם.. נשאר למלא מים, להפעיל את הפילטר, ולחכות לאוכלוסיה שלי

אז בואו תראו מה עשיתי שלב אחרי שלב

האקווריום באריזה:

האקווריום אחרי שטיפה :

חדר הטיפולים שלי - הבית החדש של האקווריום:

מתחילים למלא מים:

כמעט מלא:

ועם מנורה, מחכה לפילטר!

פילטר אטמן בפעולה!

אז זהו, עכשיו צריך להתאזר בסבלנות (שאין לי כל כך ) ולקוות שכל העסק יחזיק מעמד...

אקווריום זה עסק מעייף! תראו:

לילה טוב.

נלקח מתוך בלוג "הפרויקט" שלי

חלק מהמשפטים נערכו מחדש, לטובת כמה אנשים מאוד בוגרים בנפשם בפורום.

חלק שני

פרויקט אקווריום שרימפסייה - חלק שני

עיצוב פנים

שוב, שלום לכולכם (טוב נו, לכולך )
בחלק הקודם ראינו, שגם בקופסת זכוכית מעאפנה (תירגע, אני אוריד את הרקע!!) יכולים לצמוח ולגדול חיים שלמים, ותאמינו לי - הגודל לא קובע. (אבל רק במקרה הזה!!)

ביום שבת, אחרי רביצה והאבסה עצמית, באחד המקומות היפים בארץ,

הגענו הביתה מצויידים במיטב האביזרים, "לאקווריומיסט המתחיל" , הודות לטוב ליבם של אנשים מסויימים. (כאלה שיעשו כמעט הכל בשבילי, ובו זמנית "יחמיאו" לי אחרי שעות של השקעה : "תעיפי את הרקע המכוער הזה!" ). בין האוצרות שקיבלתי היו: כבול, אלוס, אבנים קטנות (מעין סלעים מזעריים), ג`אבה מוס, נימפיאות, אוכל, אנטי כלור, חומר דישון, והכי הכי חשוב: שרימפ ג`פוניקה!! 5 מתוקים קטנים ושקופים.

בגלל שהגענו מאוד מאוחר הביתה באותו יום, לא ממש רציתי להתחיל להתעסק בכל העיצוב של האקווריום, אבנים, צמחים וכו`. אפסנתי כל דבר במקום הראוי לו, אך מה שכן היה חשוב הוא לאקלם את השרימפסים שקיבלתי במתנה. איקלום ארוך, איטי וזהיר.
הלכתי לישון אחרי כמעט שעתיים, בקושי התעוררתי למחרת, ורק מתוך איזשהו צדק עולמי כנראה, המטופלים שלי היו ממש לא מעצבנים בבוקר.
בסוף יום עבודה מתיש, כל מה שרציתי היה לחזור הביתה, ו"להרכיב" את האקווריום החדש. או במילים אחרות - להפוך את תיבת הזכוכית בה שחו השרימפסים החמודים - לבית.

התחלתי בהרתחת הכבול, שיהווה את השכבה הראשונה בתחתית האקווריום. את הכבול, כך הדריכו אותי בסבלנות רבה, יש להרתיח בסיר גדול (אמא, אני מקווה שאת לא רואה את זה), ולהמתין מספר דקות, עד שכל האוויר יוצא, והחומר שוקע.

לאחר מכן קיררתי אותו, והנחתי בזהירות (הוא עדיין היה חם!!!) במרכז האקווריום, מבלי שיגיע לדפנות.

כל אותו זמן, שחו השרימפסים החמודים עם כמה חברים (ג`אבה מוס ונימפיאות) בגיגית שהוכנה לכבודם, יחד עם הפילטר כמובן, ושקית מעל, כדי שלא יחליטו פתאום שחדר הטיפולים מתאים להם יותר ...

בזמן שחיכיתי לכבול שיתקרר, התחלתי במלאכת גינון , או יותר נכון ריפוי בעיסוק, של שזירת ג`אבה מוס באבנים. ולמעשה, עיצוב פנים האקווריום - אבני נוי וצמחייה.
אחרי קירור מוחלט, שפכתי פנימה, את מצע האלוס (אבנים קטנות מאוד, בצבע חום, לחות ונעימות למגע), וסידרתי פחות או יותר בגובה שווה

לאחר מכן שתלתי את פקעות הנימפיאות בתוך המצע. והנחתי את האבנים והג`אבה מוס.

כעת כל מה שנשאר הוא "למזוג" בחזרה את תכולת מי האקווריום והשרימפסים חזרה פנימה, לחבר את הפילטר
....
.....

voila!! Et

(נשארתי עם סוג של ביצה טובענית . אבל אל דאגה, כמה שעות וזה יעבור)

(תדמיינו שכאן יש תמונה של איך שהעניינים נראים עכשיו. נו? דמיינתם? יופי. כי אין לי כוח לקום לצלם.. באמא צ`לכם.. בפוסט הבא, טוב?)

בחלקים הבאים : על האוכלוסייה באקווריום - יהיו הפתעות

לילה טוב.

פינת הפולנייה
אני רוצה רק לומר, שזה לא משנה שישבתי 3 שעות ועבדתי קשה, הזעתי (כל זאת אחרי חוסר שינה מזעזע) ועמלתי על מנת להתרצות ולרצות, אז לא נורא אם כל מה שהיה לך להגיד זה שהרקע מכוער, בכיתי ועבר לי.
אבל אתה יודע שבגלל הכנות הזו אני אוהבת אותך, ומנצלת את הקטע הפולני המבוים הזה, כדי להגיד לך שוב תודה, על כך שכל הפרויקט הזה לא היה מתקיים לעולם בלעדיך

נלקח מתוך בלוג "הפרויקט" שלי

חלק שלישי

תמונות מהיום - ללא רקע....

מצטערת על האיכות

ו...
רוצה להודות (מאוד מאוד) לגל (גלגו) על הנכונות לעזור,לתרום וללמד, ועל הסבלנות (הבאמת גדולה לנוכח הבקשות שלי ) תודה!

חלק רביעי

יום רביעי - 9.5.07 שעה: 16:00 - עדכון!!

שלום לכולם,
אוקיי אז החלפתי את הרקע (עכשיו סתמו נודניקים, כן במיוחד אתה!!)

והנה התוצאה לפניכם:

לגבי האוכלוסיה :
רציתי מאוד מאוד לצלם לכם את הדיירים המדהימים החדשים, אבל נתקלתי בשתי בעיות:
1. המצלמה שלי ממש ממש לא טובה כדי לצלם צילומים תקריב שכאלה (כי בלי קשר, היא מעולה!)
2. הבעיה הנוספת היא, שהשרימפסים בחלקם כ ל כ ך קטנים שמראש צריך להתקרב אליהם...
כך שעד שאני אשיג מצלמה נורמאלית ממישהו , שמיועדת לדברים הללו, תאלצו להסתפק במה שכן הצלחתי להוציא (sorry, גל)

אף אדום:

זברה הודית

ועוד אחת :

ושניים שהצלחתי לתפוס יחד : (הם כל הזמן מתחבאים מתחת לג'אווה מוס)

קשתגמדי:(הקשתהגמדימחליףצבעים,הםבאדמדם,חום,ירוק...)

תמונה משפחתית:(שימו לב כמה קטן הזברה, לעומת הקשתים - המנומר במרכז התמונה)

ועם הדיירים הישנים:

כולםיחד(בליאףאדום:():

חלק חמישי

שלום אחי לעץ!

(כרגע, מה שבא לי האמת זה להיתלות על אחד...)

אחרי שעות מ א ו ד מייגעות, של המתנה מעצבנת לסוללות שיטענו, מפגש לא נחמד עם איזה עקרבון קטן, ניסיונות אינסופיים של צילומים (ברוך אתה ה', בורא המצלמה הדיגיטלית), פעם אחת קריסה של האקספלורר אחרי כתיבת הודעה, ועוד פעם אחת - מחיקה (בטעות!!) של כל ההודעה ... אחרי שהעליתי תמונות...
אני גאה להציג: - תמונות חדשות!

אז נכון שהן לא איכותיות כמו שהייתי רוצה, אבל לפחות הצלחתי לעשות.. משהו קטן.
מקווה שתיהנו, (כי ייקח זמן עד העדכון הבא).

מקבץ זברות הודיות

שרימפס אף אדום - מתוקים מתוקים!! (לא אמא, לא באמת טעמתי אותם... אני יודעת שזה לא כשר)

וכמהתמונותמשפחתיות

אחרי שנהניתם -
(חסר לכם שלא, אתם יודעים כמה עבדתי על זה?!)
אני מזמינה אתכם לצפות בעוד דייר (יותר נכון דיירת) ממשפחת החתוליים.

עוד קצת... (נו תהיו במתח! עוד לא ראיתם כזו!)

תרדו טיפה למטה

הנה היא מגיעה!

מוכנים?

טדם!!

(הייתי חייבת )

לילה טוב,

של.

חלק שישי

[marq=left:790f8798a1]12.5.07שעה:03:32[/marq:790f8798a1]

אהלן! לילה / בוקר טוב

לפני מספר דקות (או מספר שעות? תסלחו לי אבל השעה מתירה לי להיות לא בקו השפיות)
בקיצור - מקודם (!) הבחנתי בתופעה מדהימה ביופייה באקווריום החדש שלי. שרימפ קשת גמדי, החליף צבע ממש לנגד עיני. בהתחלה ראיתי אותו שקוף, והבטן שלו הייתה עם כל מיני צבעים בגוונים של כחלחל, ולאט לאט הוא הפך... ירוק! אני רואה אותם באקווריום כל הזמן בצבעים שונים: גוונים של אדום, ירוק ואפור, אבל אף פעם עוד לא חזיתי בתהליך. אני לא יודעת אם זה נובע מסטרס, שינוי תאורה, מצב רוח וכו', אני רק יודעת שזה יפה!
בדומה לארקדי גאידמק. אף אחד לא יודע אם הכסף שלו הגיע מעסקים כשרים או לא, מפשעים או עניינים מלוכלכים.. מספיק לנו לדעת שבשורה התחתונה יש לו הרבה .
(טוב, אז זו לא דוגמא טובה... מותר לי! - ע"ע שורה ראשונה).

מיד רצתי לקחת את המצלמה שלי וחזרתי לחדר לצלם (רצתי אעלק... מרחק של 3 מטרים)
ניסיתי לעשות 'זום' כמה שיכולתי, כדי לתפוס את השרימפ, אבל הוא היה עסוק בלנסות לנשנש משהו (יכול להיות שרימפ אחר...) , בסופו של דבר הצלחתי לפחות בחלק מהתמונות האחרות (נדמה לי)

תשפטו לבד:

אף אדום (אותם הכי קשה לצלם!)

קשתגמדי(שלביהחלפתהצבע)

וקשת אדום אחד

בסופו של דבר הצילום הכי קרוב ויפה שיצא לי הוא דווקא של ג'פוניקה בארוחת שחיתות לילית

זהו בינתיים...
אני מעבירה חלק מהתמונות גם לעץ של ניסו

שיהיה לילה טוב ושקט (לפחות מה שנשאר ממנו)

[marq=up:790f8798a1]Shell[/marq:790f8798a1]

תמונות מהיום (24.5) - קטסטרופה D.I.Y - המדריך השלם

ראשון

עדכון רביעי , או :
"איך לא מקימים אקווריום צמחייה/שרימפסייה"

שרשרת האירועים הקודמים (למי שמעניין אותו, או היה בקומה בשבועות האחרונים): כ א ן

שלום לכם.. את ההודעה הזו, אני כותבת די בעצב, כיוון שאני נמצאת כרגע במצב של המתנה. לא, לא לשרת ה"מהיר" של אקווה, אלא בהמתנה לבדוק ולראות מה קרה לאקווריום שלי, שעבר היום התעללויות קשות.

מה זאת אומרת מה אני רוצה מכם? א-נ-י לא ברורה? אני???
טוב טוב אני אתחיל בהתחלה...

אתמול, בשעה טובה, הצטרפו עוד 5 חבר'ה לשוכני האקווריום שלי. מדובר באוטוצינקלוסים חמודים, מתוקים מתוקים. הנה אחד לפניכם:

הם התאקלמו די יפה (עד שהחלטתי להתעלל בהם ובשאר שוכני האקווריום...)

עם האוטוצ' קיבלתי מגוון גדול של צמחייה מרהיבה (תודה רבה לאישה אחת מקסימה וחבר אחד נפלא)
והחלטתי שצריך לשתול כמה שיותר מהר (טעות מספר 1)

הצמחים:

[align=left:790f8798a1]Vallisneria Nana
"Cryptocoryne wendtii ''green
'Cryptocoryne wendtii 'Tropica
Echinodorus Rose - Echinodorus x barthii
Echinodorus cordifolius Harbich
Echinodorus uruguayensis
Glossostigma elatinoides
Riccia fluitans
(Vesicularia dubyana (Java Moss[/align:790f8798a1]

בשלב הראשון (היום בבוקר, קצת אחרי שצחצחתי שיניים, קצת לפני שאמרתי בוקר טוב לעולם), מילאתי חצי דלי במים, ושמתי בו אנטי כלור במינון הדרוש. לאחר מכן, פרשתי את הצמחייה שקיבלתי, כדי להתפעל מהיופי, המבחר והכמות (בערך פי 4 ממה שהאקווריום שלי מסוגל להכיל - טעות מספר 2) והעברתי קצת יותר ממחצית כמות המים שבדלי לגיגית, שאליה העברתי את הצמחים.

שלב שני, (כאן העניינים מתחילים להסתבך) בהתחלה העברתי חלק מהמים שבאקווריום, אל מעט המים שנשארו בדלי (השוואת טמפרטורות / השוואת מרכיבי המים וכו' וכו'.) והתחלתי לאט לאט, לנסות ולהעביר את האוכלוסייה של השרימפסים והאוטוצ' אל הדלי גם כן. אהה כן.. שכחתי לציין... אין לי עדיין רשת כזו שתופסים איתה את היצורים החמודים האלה - (כן אתם רשאים לצחוק בקול רם) - או כמו שאני אוהבת לקרוא לזה: טעות מספר 3.

אחרי שהעברתי כשליש מהאוכלוסייה, ופחדתי נורא שהשאר יכנסו לסטרס החלטתי להשאיר את מי שנשאר ולשתול את הצמחים (בעדינות!!) כשהשאר באקווריום - טעות מספר 4.

היה לי רעיון עיצובי בראש, נשבעת שהיה לי... אבל איכשהו המים שהפכו עכורים קצת, הדאגה שלי לשלום היצורים הקטנים, חסרי האונים באקווריום והלחץ של הזמן (חלק מהאוכלוסיה נותרה ללא פילטר) עשו את שלהם, ונוצר "קצת" בלאגן...

אבל לא התייאשתי... (טעות מספר 5) והמשכתי לשתול עוד ועוד ועוד.. מקפידה שצמחי ה'דשא' יהיו מקדימה, והצמחים הגדולים יותר וה"מתעופפים" יהיו מאחורה... ואפילו הגעתי לרמת תפירה של רשת סביב ריצ'ייה, כדי שלא תתנתק ותעוף לי (שמח?!?! עשיתי את זה בסוף!)

כרגע, מה שקורה הוא שהתמונה עוד לא התבהרה...
אמנם החזרתי הכל "למקום" ונשארו לי המון צמחים , אבל הדאגה העיקרית היא לחברים הקטנים שלי (שלשמם הוקם האק' מלכתחילה)
למי שלא זוכר.. אהההמ אההממ.. זה היה אמור להיות אק' שרימפסייה ולא אק' צמחייה... (טעות מספר 6)

עוד לא ספרתי חללים (תודה לאל), אבל אני גם לא רואה את כל חבריי... אני מקווה שעם הזמן אני אתבדה והם יהיו בסדר... לי פשוט יש הרגשה נוראית, ש"שתלתי" כמה מהם, או קברתי אותם בחיים, או עוד תמונות מזעזעות שעולות לי בראש (ככה זה אצלנו האופטימים חסרי התקנה)

אז מה המסקנות שלנו מהניסיון הכושל הנוכחי:

1. לא להתפתות לצמחייה מדהימה ורבה לפני שמוודאים שיש מספיק מקום
2. לא למהר ולשתול צמחים מבלי להכין הכל לפני (בטח לא כשרק מתעוררים!)
3. לדאוג לפאקינג רשת!! (סליחה איתי, לא באמת קיללתי)
4. לא להתעלל באוכלוסייה, שרק עכשיו הגיעה, ולתת זמן להתאוששויות!
5. להתייאש אחרי שעוברים 4 שלבים כמו הקודמים!!!
6. להיות החלטיים וסגורים על אופי האקווריום שרוצים...

בכל מקרה, הנה תמונות שהצלחתי לצלם אחרי התופת

הרבה צמחייה ואוטוצינקלוס אחד...

עוד קצת מבט כולל:

ככה זה פחות או יותר נראה בסוף (סליחה על חוסר התאורה)

לפני שתתחילו לחשוב על תגובה הולמת לקטסטרופה שעיניכם חזו בה זה עתה:
1. אני יודעת שאין עדיין גזע באמצע ו"חסר לכם משהו בעיניים" וכל זה... (תנו לילדים שלי לעכל קודם את זה... וחוץ מזה, שרותם לא בבית )
2. אני יודעת שהכל מבולגן, ולא מעוצב יפה, ואני אפילו לא חושבת שתירוצים כמו : "אף פעם לא עשיתי את זה", או: "זה הניסיון הראשון שלי", בכלל קבילים פה...

הבטחתי לאדם יקר יקר לתעד כל צעד ושעל, אז הנה, זה מוקדש לך, ז"א.. זה כל כך לא מוקדש לך כי זה מזעזע אבל ההשקעה בהחלט כן.

בפרקים הבאים : תאורה (שאגב, כמעט מוכנה: תודה לבעלי, ותודה לגל)

ותודה להורי היקרים, שממש לא הביאו אותי עד הלום. (הם עצרו הרבה קודם, זו אני שהחלטתי להמשיך ללא מעצורים ואחריות)

[marq=up:790f8798a1]
שבתשלום
[/marq:790f8798a1]

שני

עדכון: 19.5.2007

תאורה

בשעה טובה ומוצלחת, ועם המון תודה והערכה, לחבר צוות התוכן החדש: גלגו יש תאורה חדשה לאקווריום ,
בשיטת : "הרוס זאת בעצמך" !! (סתם סתם... לשם שינוי, את זה עוד לא הרסתי - ע"ע עדכון קודם)

למעשה, אין לי צורך לעדכן אתכם במה עושים ואיך, כיוון שגל הסביר יפה מאוד במאמר ה"אקווריום מארח" שלו את כל השלבים והחומרים הנדרשים,

ככה שאצלי תוכלו להתפנק רק על תמונות

זה התחיל מזה שבעלי מ א ו ד שמח, להתעסק בחוטים, חשמל, בתי מנורה, מקדחות ועניינים (יש לכם קטע כזה, אתם הגברים, לא ברור) אז נתתי לו, שישתעשע

בית התאורה בשלבים

ועם המנורה - "Philips 23W "Cool DayLight

למתעניינים:
כל החבילה, שכללה: אדנית, מנורה, בית מנורה, כבל חשמל + מפסק מובנה ותקע, תבנית אלומיניום חד פעמית ונייר כסף לא עלתה יותר מ70 שקל...

וכך זה נראה כשהנחתי על האקווריום:

המבנה כולו מונח על שתי חתיכות עץ בלזה (עץ מאוד מאוד קל משקל, שמכינים ממנו טיסנים, אבל אני מניחה שאפשר כל פיסת עץ שהיא)

והנה עם הבלאגן שעשיתי היום...

משום מה בתמונות זה נראה הרבה פחות מואר ממה שזה.
אז החלטתי להחשיך את החדר, כדי להדגיש את האפקט בצילום

תודות:
בראש ובראשונה, לגל- על ההשראה
לאישי האהוב - על הסבלנות וההרכבה
לאחי - על הייעוץ החשמלי
לחבר היקר שלי - על הנדנודים האינסופיים והדחיפה קדימה
ולדודו מ"הום- סנטר"! (סתם לא...)

שבוע טוב שיהיה לנו!!!

שלישי

עדכוןחדש:21.5.07

תמונות טריות טריות, היישר מהתנור (תנור של אולימפוס.. מצ'ו מצ'ו !)

קצת עדכונים על איך האקווריום נראה היום:

קצת אפים אדומים יפים :
(נסו למצוא אותם... פתחנו פה ממש פינת: "הציור השבועי לילד")

ועכשיו... לגולת הכותרת של היומיים האחרונים:

יש לי קשת בהריון!!!!!!!

תחזיקו אצבעות!!

שיהיה לילה טוב
וחג שבועות שמח

רביעי

חג שבועות שמח לכולם!!!

אז אחרי יום מפרך מאוד: עבודה בבוקר - בישולים בצהריים - פגישה עם חבר צוות תוכן ( ) אחה"צ - טקס בקיבוץ בערב-איקלום שרימפסים חדשים ... אני פשוט מותשת

ולכן החלטתי לעדכן!!
(נראה שבכלל החלטתי לעדכן כמעט על בסיס יומי... נראה מי ישתגע מזה קודם )

ועכשיו נעבור לדקה דומייה, לזכר החלל הראשון באקווריום שלי, והאבדה הקשה... אוטוצינקלוס אחד, שהחזיר נשמתו לבורא ולביוב... ולכבודו התמונות המעודכנות הבאות:

ותראו איך גדלה לי הריצ'ייה מבעד לרשת!

בנוסף... קיבלתי היום מגל (גלגו) כל מיני צ'ופרים נחמדים ...
ביניהם: שרימפ שרי ( )

הם היו קצת בסטרס .. (בכ"ז נסיעה ארוכה), אבל אחרי האיקלום, ברגע שהכנסתי אותם לאקווריום, הם התנפלו על האוכל ומיד הופיעו פסים אדומים , סימן טוב, לא?
אז אני מקווה להביא תמונות שלהם מחר.

[marq=down:790f8798a1]
חג שמח ומבדח !!!
[/marq:790f8798a1]

חמישי

יום חמישי בא עלינו לטובה: דיירים חדשים ועדכונים חמים.

תמונת מצב:

אז מי שעוד לא לגמרי מעודכן, (כי עושה רושם שכולם יודעים פה הכל על כולם...) ביום שישי נפגשתי עם גל (גל = גלגו = חבר צוות תוכן = עוד אי אלו תארים). והוא צייד אותי בכל מיני מתנות ( לא אגלה לכם מה, תדמיינו לבד ), מה שאני כן אגלה הוא, שיש לי עכשיו עוד 4 דיירים חדשים: ארבעה שרימפסוני שרי קטנטנים וחמודים, ומאוד מאוד מאוד דומים לזברה ההודית שיש לי, רק הצבע מעט שונה. - תודה גל!!!

אז העדכון הראשון שלי הוא אכן עליהם, הם עדיין לא קיבלו את צבעם האדום היפה, אך אפשר לזהות אותם לפי הפסים האדומים שמעטרים את הגב שלהם.

שרימפ שרי בסבך צמחייה

שרי על עלה

יחד עם אוטוצינקלוס

וקצת מהאוכלוסייה ה"ותיקה":

אוטוצינקלוס על עלה

מתחת לנימפיאות חדשות

ג'פוניקה מעל לריצ'ייה

(הג'פוניקות נעשים ענקיים מרגע לרגע!)

מה שעוד מפתיע אותי מידי יום, הוא קצב הגידול של הצמחייה. צמחייה שנשתלה לפני פחות משבוע, כבר מצמיחה עלים חדשים. וכמעט מידי יום אני רואה משהו חדש באקווריום, במיוחד הנימפיאות משגשגות להפליא בגוונים סגולים יפהפיים.

וככה זה נראה כרגע...

המשך עדכונים בקרוב.
ביי, של.

ישר מהתנור או: "הנה היא שוב מעדכנת"

ראשון

עבר עליי שבוע מטורף,
לא אתם ממש לא מבינים.. אני מתכוונת : מ-ט-ו-ר-ף
כנסים, ימי עיון, כאבי ראש מזעזעים, חילופי טמפרטורות נוראיים, בפחות משעתיים, 4 נסיעות ביומיים של 3-4 שעות לכל כיוון(!!!), קבלת תואר, פגישה עם המון חברים בו"ז, וביקור במסעדה מעצבנת אחת - הצילווווווווו!

אז מה אני רוצה מכם בעצם...? (חום? אהבה? אמפטיה?) האמת היא שאני רוצה לעדכן.
אז קודם כל, הנה כמה תמונות, מהפעם האחרונה שהצקתי לכם:

(ככה למעשה נראה האק' לפני שעזבתי אותו ל4 ימים):

מצטערת על האיכות כאן, פשוט מדובר במשהו ממשששש קטן

ואז... נסעתי (ע"ע מעללי, בשורות הראשונות)

כשחזרתי, היה כאוס גדול (מבחינת צמחייה כמובן), לא ספרתי אבדות, וכל האוטוצינקלוסים עדיין איתנו (יאייי) , אבל עוד אל תשמחו מידי...

ככה זה נראה בהתחלה
:

מבט מימין

מבט משמאל

הנימפיאות המשגשגות:

ועכשיו לנושא כאוב - הריצ'ייה. הריצ'ייה שהתפתחה כל כך יפה,

החליטה לפרוש כנף, ולצוף מעלה

וכל ניסיונותיי (וניסיתי המון) לאסוף אותה, עלו בתוהו. ככה שהחלטתי (כמובן לשמור את מה שנשאר), לנסות להשיג עוד (לא כרגע), ופשוט לשים אותה בתוך רשת צפופה יותר , מה דעתכם?

אחרי שהחלפתי מים, גזמתי קצת, ולפני שסידרתי טיפה, זה נראה ככה:

ולסיפור העצוב של היום...
(זוכרים שאמרתי לכם לא לשמוח מהר מידי?)
מעשה שהיה כך היה: בזמן שביצעתי החלפת מים (מסודרת והדרגתית כמו שאני עושה תמיד), והוצאתי מים מהאקווריום , שמתי לב שהוצאתי גם שרימפס אחד. (קשה היה להבחין איזה, ייתכן ומדובר באף אדום.) , כשניסיתי להחיר אותו, הממזר קפץ קפיצה שלא הייתה מביישת את אלכס אברבוך, וקשה היה להבחין אם הוא נפל לתוך האקווריום או לא, סביר יותר להניח (מהנסיבות), שהוא נפל החוצה... העניין הוא שחיפשתי אותו מלא זמן ולא מצאתי , אז אני פשוט מעדיפה לחשוב שהוא קפץ לתוך האקווריום ולא שמתי לב...

זהו בינתיים, תודה על תשומת הלב. שבוע טוב
.

סיכום
אז כן נעלמתי קצת, ולא הייתי, ואני בכל מקרה מצמצמת את פעילותי האקטיבית באתר, אבל ביקשו כל כך יפה (אחח!! די עם הסכין כבר!) אז שאני לא אחזיר?

בכל מקרה.. מבלי לספר איך ומה ולמה... ככה הוא נראה היום:

שלינקי לא מחובר  
עדיין לא נקרא Wednesday 26/09/2007, 19:11   #2
ארנון

הסמל האישי שלארנון

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: אוקיאניה-אסיה: בוטיות וקשתות.

מבלי לזלזל - למה לא העלת את העץ הזה ביום כיפור, היה לי איך להעביר את השיעמום מהר יותר.

וברצינות, מזמן לא ראיתי השקעה כזאת בכתיבה, בהעלאת תמונות, בעיצוב. כל הכבוד. אוסף השריפסים מדהים

אהבתי.
/ אקווריום מארח
ארנון לא מחובר  
עדיין לא נקרא Wednesday 26/09/2007, 19:32   #3
l30

הסמל האישי שלl30

יפה
l30 לא מחובר  
עדיין לא נקרא Wednesday 26/09/2007, 19:36   #4
moshe_may

הסמל האישי שלmoshe_may

אני שמח שחזרת לפורום
הכתיבה שלך כמו תמיד זורמת תענוג
חג שמח
moshe_may לא מחובר  
עדיין לא נקרא Wednesday 26/09/2007, 19:38   #5
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

אה...
.
.
.
.
.
.
.
.

איזה כיף להסתכל (שוב) על השרימפסיה שלך - ממש נוסטלגיה ...
חג סוכות שמח,
גל
גלגו לא מחובר  
עדיין לא נקרא Wednesday 26/09/2007, 19:59   #6
Eb

הסמל האישי שלEb

הודו לך על 2 הודעות 3 פעמים
סוג אקווריום: טרופאוסים

באמת השקעה טובה ונדירה ממש יפה
Eb לא מחובר  
עדיין לא נקרא Wednesday 26/09/2007, 20:18   #7
saharkk

ברירת מחדל ה

וואלה אקווריום יפה מאוד.
3 שאלות בבקשה:כמה ליטר האקווריום?כמה ליטר לשעה הפילטר ואיזה מדיות יש בו?
יש לך גם פחמן דו חמצני באקווריום?
saharkk לא מחובר  
עדיין לא נקרא Wednesday 26/09/2007, 20:22   #8
Mr-Guppie

הסמל האישי שלMr-Guppie

ציטוט:
פורסם במקור על ידי arnon480
מבלי לזלזל - למה לא העלת את העץ הזה ביום כיפור, היה לי איך להעביר את השיעמום מהר יותר.

וברצינות, מזמן לא ראיתי השקעה כזאת בכתיבה, בהעלאת תמונות, בעיצוב. כל הכבוד. אוסף השריפסים מדהים

אהבתי.
עדיין לא נקרא Wednesday 26/09/2007, 20:25   #9
אפיק

הסמל האישי שלאפיק

אני שמח שחזרת בך והעלת מחדש את כל התמונות וההסברים.
האק' היום נראה יופי
אפיק.

בכבוד רב,אפיק.
אפיק לא מחובר  
עדיין לא נקרא Wednesday 26/09/2007, 23:23   #10
שלינקי

ברירת מחדל Re: ה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי saharkk
וואלה אקווריום יפה מאוד.
3 שאלות בבקשה:כמה ליטר האקווריום?כמה ליטר לשעה הפילטר ואיזה מדיות יש בו?
יש לך גם פחמן דו חמצני באקווריום?
3 תשובות בבקשה:
האקווריום 24 ליטר.
הפילטר ה י ה 300 ליטר לשעה, עכשיו אני על טהרת האק' הטבעי
והיו בו מדיות ביולוגיות, מיקרומק של JBL
לא היה פחמן דו חמצני.
שלינקי לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 27/09/2007, 00:11   #11
maor0

הסמל האישי שלmaor0

ברירת מחדל יפה

אהבתי מאודדדדד

maor0 לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 27/09/2007, 03:58   #12
העמלץ /בני גולשה ז"ל
יקיר אקווה

הסמל האישי שלהעמלץ /בני גולשה ז"ל

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אפיק
האק' היום נראה יופי
אפיק.

אק' מעוד יפה............סתם
אק' מאוד יפה

בני
העמלץ /בני גולשה ז"ל לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 27/09/2007, 15:15   #13
שלינקי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי העמלץ
ציטוט:
פורסם במקור על ידי אפיק
האק' היום נראה יופי
אפיק.

אק' מעוד יפה............סתם
אק' מאוד יפה

בני
מאולה, מקבה שנאיניתה!
שלינקי לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 27/09/2007, 15:22   #14
stinki

הסמל האישי שלstinki

הודו פעם אחת בהודעה אחת

שלינקי מתחרז עם סטינקי....

סחתיקה על ההשקעה ...
יפה מאוד
עדיין לא נקרא Thursday 27/09/2007, 15:51   #15
avi1

הסמל האישי שלavi1

סוג אקווריום: נראה כמו צמחייה

נרדמה לי האצבע על העכבר

יפה מאוד
עדיין לא נקרא Thursday 27/09/2007, 17:08   #16
mrph

השרימפסיה לא "מטיילים" לך החוצה? כי אין מכסה לפי מה שרואים פה..
עדיין לא נקרא Thursday 27/09/2007, 17:24   #17
שלינקי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי mrph
השרימפסיה לא "מטיילים" לך החוצה? כי אין מכסה לפי מה שרואים פה..
knock wood !!

בדיוק דיברתי על העניין הזה לפני יומיים עם מישהו...
לא הם לא מטיילים
שלינקי לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 27/09/2007, 18:02   #18
אלירם

הסמל האישי שלאלירם

וואו זה הרבה לכתוב - ולקרוא..
ח''ח על השקעה גם באקווריום וגם בכתיבה .
אלירם לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 27/09/2007, 21:43   #19
מיוז

הסמל האישי שלמיוז

מחיאות כפיים סוערות(מדהים)
עדיין לא נקרא Thursday 27/09/2007, 21:48   #20
noamlevi

הסמל האישי שלnoamlevi

הודו לך על 4 הודעות 4 פעמים
סוג אקווריום: דיסקוסים
וותק בתחום: 21

אז איך אומר אשכנזי ... (הרמטכ"ל) "אחותינו...."
כל הכבוד על ההשקעה והכתיבה תוך כדי, אני חושב שצריך לצרף אותך ישר לרשימת הכותבים בפישנזון, יש בכתיבה שלך משהו מרענן !
מזל טוב על השרימפסיה, ולדעתי - הגיע הזמן להרים את ה 1.5מ' - את מוכשרת !
noamlevi לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 27/09/2007, 23:09   #21
ניסו.פ

הסמל האישי שלניסו.פ

הודו לך על 4 הודעות 4 פעמים
סוג אקווריום: בעיקר ננוים

אקווריום כמו אופנוע כלכך הרבה עשן מאחור כלכך הרבה אור לפנים nissop
תמיד נשמר,את מה שנאהב:תמיד נאהב,את מה שנבין:תמיד נבין,אם נלמד
סירטונים שלי
ניסו.פ לא מחובר  
עדיין לא נקרא Friday 28/09/2007, 12:48   #22
שלינקי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי noamlevi
אז איך אומר אשכנזי ... (הרמטכ"ל) "אחותינו...."
כל הכבוד על ההשקעה והכתיבה תוך כדי, אני חושב שצריך לצרף אותך ישר לרשימת הכותבים בפישנזון, יש בכתיבה שלך משהו מרענן !
מזל טוב על השרימפסיה, ולדעתי - הגיע הזמן להרים את ה 1.5מ' - את מוכשרת !
תודה. ה1.5 בוא יבוא!

בינתיים מת לי המפלצת :\
שהיה באק' מבודד... (מפלצת = מקרוברכיום)
שלינקי לא מחובר  
עדיין לא נקרא Friday 28/09/2007, 18:55   #23
vikingn

הסמל האישי שלvikingn

מקצוענות היא לא מילה גסה!
נהנתי לקרוא
vikingn לא מחובר  
עדיין לא נקרא Saturday 29/09/2007, 12:23   #24
שלינקי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי vikingn
מקצוענות היא לא מילה גסה!
נהנתי לקרוא

תודה
שלינקי לא מחובר  
עדיין לא נקרא Saturday 29/09/2007, 19:54   #25
gaponka

הסמל האישי שלgaponka

ברירת מחדל ז

כל הכבוד
עדיין לא נקרא Saturday 29/09/2007, 22:24   #26
שלינקי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי שלינקי

תודה

בקרוב תמונות חדשות
שלינקי לא מחובר  
עדיין לא נקרא Sunday 30/09/2007, 01:52   #27
קובי_ק

הסמל האישי שלקובי_ק

בהתחלה המאמר נראה לי מוכר כאילו כבר קראתי אותו וכל פעם הסתכלתי על תאריך ההודעה
אח"כ הבנתי שאספת את כל החומרו..........
כל הכבוד על ההשקעה תרתי משמע (אק' ומאמר)
יפייפה
עדיין לא נקרא Sunday 30/09/2007, 18:08   #28
שלינקי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי euch
בהתחלה המאמר נראה לי מוכר כאילו כבר קראתי אותו וכל פעם הסתכלתי על תאריך ההודעה
אח"כ הבנתי שאספת את כל החומרו..........
כל הכבוד על ההשקעה תרתי משמע (אק' ומאמר)
יפייפה
תודה קובי
שלינקי לא מחובר  
עדיין לא נקרא Monday 01/10/2007, 14:39   #29
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הודו לך על 14 הודעות 31 פעמים

כתיבה מעולה, אק' מרשים מאוד.
כל הכבוד על ההשקעה והכתיבה, ממש עושה חשק להקים שרימפסיה.

טיפ עיצובי: בעיצוב של האלוס, לא היה צריך להרים שכבה כל כך גבוה, ואם כבר להעשיר במצע (המדהים) הזה, הייתי מדרג אותו, חלק גבוה בחלקו האחורי של האק' (הקרוב לדופן האחורית) וחלק דק של מצע בחלקו הקדמי, יתרום מאוד לפרספקטיבה נכונה של המכל.

טיפ פונקציונאלי: את צינור יצאת המים של הפילטר הפנימי נסי לכוון ככה שיחמצן כמה שיותר את המים, המנורה מחממת את המים והחמצן באק' האלה הוא די נמוך בדרך כלל, על ידי כך שתקרבי את פלטת המים כמה שיותר קרוב לחלק העליון של המים תגרמי "לנענוע" של המים וחמצון מה שיגביר את קצב הגידול של השרימפסים.

טיפ בטיחותי: רק לודא כי לא מים\לחות נוגעות במנורה, אחלה שעשיתם בית מנורה DIY. אבל יש לאטום את כל החיבורים ורצוי מאוד לא לאפשר מגע ישיר בין הנורה למים.
אני לא דואג שאת תתחשמלי חלילה, אבל חסרי חוליות מאוד (מאוד) ריגישם לזליגת חשמל במים.

חג שמח
ELMI
elminister לא מחובר  
עדיין לא נקרא Monday 01/10/2007, 18:02   #30
שלינקי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי elminister
כתיבה מעולה, אק' מרשים מאוד.
כל הכבוד על ההשקעה והכתיבה, ממש עושה חשק להקים שרימפסיה.

טיפ עיצובי: בעיצוב של האלוס, לא היה צריך להרים שכבה כל כך גבוה, ואם כבר להעשיר במצע (המדהים) הזה, הייתי מדרג אותו, חלק גבוה בחלקו האחורי של האק' (הקרוב לדופן האחורית) וחלק דק של מצע בחלקו הקדמי, יתרום מאוד לפרספקטיבה נכונה של המכל.

קיבלתי. נכון. אבל עכשיו אני מתעצלת :\

טיפ פונקציונאלי: את צינור יצאת המים של הפילטר הפנימי נסי לכוון ככה שיחמצן כמה שיותר את המים, המנורה מחממת את המים והחמצן באק' האלה הוא די נמוך בדרך כלל, על ידי כך שתקרבי את פלטת המים כמה שיותר קרוב לחלק העליון של המים תגרמי "לנענוע" של המים וחמצון מה שיגביר את קצב הגידול של השרימפסים.

לא ממש הבנתי מה זה לקרב את פלטת המים לחלק העליון של המים - אבל anyway , האקווריום הפך להיות טבעי כך שזה כבר לא רלוונטי

טיפ בטיחותי: רק לודא כי לא מים\לחות נוגעות במנורה, אחלה שעשיתם בית מנורה DIY. אבל יש לאטום את כל החיבורים ורצוי מאוד לא לאפשר מגע ישיר בין הנורה למים.
אני לא דואג שאת תתחשמלי חלילה, אבל חסרי חוליות מאוד (מאוד) ריגישם לזליגת חשמל במים.

דאגתי שיהיו קורות עץ שיפרידו בין בית המנורה לאקווריום, ובכל מקרה, החיבורים גבוה מעל פני המים, והמנורה לא מגיעה לקצת האדנית, אז אני מניחה שזה בסדר. ניסיתי פרספקס, אבל לא ממש הלך לנו...

תודה על כל ההערות וחג שמח

חג שמח
ELMI
שלינקי לא מחובר  
צור אשכול חדש  נושא נעול

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול