AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Wednesday 23/09/2009, 13:32   #1
NADAVX2X
משתמש חסום

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל יש לי 9 פרונטזות ויש לי כמה שאלות איך לגדל אותם הכי טוב

הם באקווריום 270 ליטר יש מצב זה יעצור להם תגדילה ?אני מעונין להחליף תאקווריום ליותר גדול כמה מומלץ כדיי לגדל 15 פרונטזות ..
אני מאכיל אותם 3 פעמים ביום אם בשר תחון ואוכל רגיל של דגים קופתאות כהלה של בשר הם גודלים כמו מטורפים הבאתי אותם שריצונים עכשיו כבר הם 3 סנטימ 4 יש לי אותם חודש בקושי
עדיין לא נקרא Wednesday 23/09/2009, 14:43   #2
אבי.

הסמל האישי שלאבי.

הודו לך על 8 הודעות 9 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: יש לי 9 פרונטזות ויש לי כמה שאלות איך לגדל אותם הכי טוב

אין צורך ואף לא רצוי להאכיל בבשר טחון או
בשום סוג אחר של בשר.

המזונות המסחריים(הטובים)מכילים את כל מה שהדג
זקוק לו...תדאג להאכיל במזון בשרי שוקע.

לגודל הדגים שברשותך עכשיו האק' הנוכחי מספיק(כרגע)
בעתיד תצטרך להשתדרג מבחינת מידות ונפח...כמובן
שלא הייתי מתפתה להוסיף עוד פרונטוזות...מפני
שאז תצטרך מידות ונפח בסדרי גודל אחרים לגמרי.
עדיין לא נקרא Wednesday 23/09/2009, 14:57   #3
NADAVX2X
משתמש חסום

ברירת מחדל תגובה להודעה: יש לי 9 פרונטזות ויש לי כמה שאלות איך לגדל אותם הכי טוב

ציטוט:
פורסם במקור על ידי AVI-R צפה בהודעה
אין צורך ואף לא רצוי להאכיל בבשר טחון או
בשום סוג אחר של בשר.

המזונות המסחריים(הטובים)מכילים את כל מה שהדג
זקוק לו...תדאג להאכיל במזון בשרי שוקע.

לגודל הדגים שברשותך עכשיו האק' הנוכחי מספיק(כרגע)
בעתיד תצטרך להשתדרג מבחינת מידות ונפח...כמובן
שלא הייתי מתפתה להוסיף עוד פרונטוזות...מפני
שאז תצטרך מידות ונפח בסדרי גודל אחרים לגמרי.
500 -400 ליטרים מספיקים ל10-14 פרונטזוות בגודל מקסימלי ? אני עומד להעיף תאקווריום שלי הוא קטן לי
תוך כמה זמן יכך לפרונטזה מגודל 4 סנטימ ליגדול לגודל מקסימלי ?אם האכלה טובה מאוד
עדיין לא נקרא Wednesday 23/09/2009, 15:11   #4
אבי.

הסמל האישי שלאבי.

הודו לך על 8 הודעות 9 פעמים

ציטוט:
500 -400 ליטרים מספיקים ל10-14 פרונטזוות בגודל מקסימלי ?
לא.
ציטוט:
תוך כמה זמן יכך לפרונטזה מגודל 4 סנטימ ליגדול לגודל מקסימלי ?
תלוי בהרבה משתנים - גודל מיכל,איכות מים,כמות דגים,יחס ז/נ ועוד...
בגדול גודל מקסימלי ובגרות מינית ,שנתיים וחצי - שלוש.
עדיין לא נקרא Wednesday 23/09/2009, 18:51   #5
Slash

סוג אקווריום: טנגניקאיים - 240 ל' , שרימפסיה 20 ל'

מסכים עם כל מה שאבי אמר, חוץ מדבר אחד שאני מסכים חלקית.
לגבי האכלה, לא צריך להאכיל בבשר טחון כל יום, אבל פרונטוזה היא דג בררן, ולכן אני נוהג לגוון לה מידי שבוע באוכל, אולי קצת שרימפס, בשר טחון, חזה עוף או פרגית...וכמובן אוכל מסחרי כל יום...
דע לך, שאתה משתמש בבשר טחון וכול מיני דברים שונים, הם מזהמים את מים, תריח את המים לאחר שעה שאתה תרצה להחליף 50 אחוז מהאק'. אז תעשה את זה...
עדיין לא נקרא Saturday 26/09/2009, 09:52   #6
izikhaim

הסמל האישי שלizikhaim

סוג אקווריום: טנגניקה

כמו שנאמר לפניי -
15 פרונטזות במיכל של 40-500 ליטר ממש לא ממולץ .
היו לי 10 בגודל של כ 15-16 ס"מ במיכל של 470 ליטר .וניראה כבר הצורך בדילול.
קצב הגדילה אצלי מגודל של 5 ס"מ -ל 15-16 בערך שנתיים .
לגבי השימוש במזון כגון שניצלים+בשר בקר .המזונות הללו הם לא מזונות הדגים בטבע . ולכן אני נגד השימוש בהם
עדיין לא נקרא Saturday 26/09/2009, 12:35   #7
efich1

ציטוט:
פורסם במקור על ידי izikhaim צפה בהודעה
כמו שנאמר לפניי -
15 פרונטזות במיכל של 40-500 ליטר ממש לא ממולץ .
היו לי 10 בגודל של כ 15-16 ס"מ במיכל של 470 ליטר .וניראה כבר הצורך בדילול.
קצב הגדילה אצלי מגודל של 5 ס"מ -ל 15-16 בערך שנתיים .
לגבי השימוש במזון כגון שניצלים+בשר בקר .המזונות הללו הם לא מזונות הדגים בטבע . ולכן אני נגד השימוש בהם

מאוד לא מומלץ להאכיל דגים במזון של בעל חיים בעל דם-חם, כגון: בשר בקר,עוף וכו'.
מזון זה עלול לגרום לבעיות בכבד ובמעיים של הדגים, וקריסת מערכות של הדג.
מה גם שמזון זה מזהם מאוד את ערכי המים באקווריום.

ותרשו לי לגבות זאת, במעט ציטוטים. כי שוב ושוב נשאלות שאלות לגבי שניצלים, בשר בקר, כבד עוף והוד וכו'....

מזונות רבים לציקלידים הם טובים ומתאימים לכל סוגי הציקלידים,בין אם הם צמחוניים או טורפים.אתה צריך להימנע מכל המזונות עתירי השומן.ואתה במיוחד צריך להימנע במיוחד מכל דבר שכולל לב פרה או מוצרים משאר בעלי החיים בעלי דם חם.
תנו לי להסביר לכם מדוע:
דגים הם בעלי חיים בעלי דם קר,המשמעות היא שטמפרטורת גופם עולה ויורדת בהתאם לסביבה שבא הם נמצאים.הם משתמשים בשומן גם כמקור לאנרגייה שהם שומרים וגם כמקור לאנרגיה שהם מבזבזים.ממש כמו בני האדם,יש להם מצבורי שומן לאורך גופם.אבל לשומן זה צריכה להיות נקודה נמוכה שבו הוא נמס כך שהם יוכלו להפיק ממנו תועלת אם המים שמסביבם קרים(כמו במהלך חורף).מצד שני,בעלי חיים בעלי דם חם בעלי שומן שנמס רק בנקודה גבוהה.אם תאכיל את הדגים שלך בשומנים מבעלי חיים בעלי דם חם,הם לא יהיו מסוגלים לנייד את השומנים האלו לשימוש למטרת אנרגייה.כתוצאה מכך,השומן ייאגר בכבד שלהם,ובסופו של דבר יצטבר ויגרום לשחמת בכבד.

לקוח מכאן:
https://www.aqua.org.il/forums/showth...=%E3%ED+%E7%ED

רוצים עוד, יש הרבה...

ציטוט:
פורסם במקור על ידי killer צפה בהודעה
יש אנשים שמאכילים במזון מן החי ,לדוגמא שניצל ,בכבד עוף ,לב בקר ,לבבות הודו , במיוחד דגים אמריקאים גדולים או בהכנת קציצות לדיסוקסים לדוגמא.
צריך לזכור שהמזונות הללו מלכלים מאוד ואם לא נאכלו הם יכולים לגרום לפיק אמוניה רציני ולבעיות במערכת.
אם ישאב לך קצת מזון חי לפילטר הוא ירקב שם ,פטריות לבנות יתחילו לצמוח בפילטר (קרה גם לי ) ומעבר לרמות האמוניה הגבוהות יתחילו המחלות.
מצד שני החלבון מן החי בקר/עוף נחשב כפחות איכותי לעומת חלבון שתמצא אפילו במזונות יבשים איכותים מסוימים שבהם החלבון הוא מדגים(קמח דגים לבן/דג הרינג/סלמון) או חסרי חוליות.
בנוסף הוא קשה יותר לעיכול לעומת סוגי החלבון האיכותיים שצויינו.
פעם הייתה המלצה להכין מזונות (קציצה) מלב בקר/הודו ולהאכיל בהם את הדגים.
עד היום ישנם מגדלי דיסוקוסים שנוהגים כך.
אבל היום יש מודעות גדולה יותר שמהמזונות האלה רק פוגעים בדגים ובמיוחד הנזק ניכר לטווח הארוך.
במידה ויש שומן במזון החי (לב בקר במיוחד ) הוא יכול לגרום למשקעי שומן בכלי הדם.
העמסה של אוכל כזה שנחשב "כבד" מידי ולא קל יחסית לעיכול , מביאה לנזק לכבד הדג במשך הזמן.

אם כבר מזון חי , אז בדיוק מה שרותם התכוון אליו.
להשקיע בתרביות מזון חי משלנו , לא חסר כאלו כמו תולעי קמח,שילשולים,ארטמיה מובקעת,תולעים לבנות ועוד...
( ישנה רשימה שלמה במאגר המידע ).
השני בטיבו לעומת מזון חי הוא מזון קפוא ,כפי שרותם ציין ,הוא הכי קרוב למזון חי.
מתאים לכל אלו שלא רוצים להתעסק בגידול המזון עצמו ,מגיע ארוז ומסודר ,חסרונו הוא המחיר הגבוה יחסית לעומת תרבית מזון חי משלנו.
לקוח מכאן:
https://www.aqua.org.il/forums/showth...7%F8+%F2%E5%F3

אינני יכול להצביע במדויק על חשיבות הכמות של הירק , אך לא משנה מה תעשה לעולם אל תתן להם מזון בעל שומן רב (לדוגמא תולעים שחורות) ובמיוחד לא שומן מחיות בעלות דם חם (לדוגמא לב בקר)

לקוח מכאן:

ציטוט:
לא מומלץ לתת לדגים בשר בקר,בשר טחון , או עוף , הם לא בדיוק קלים לעיכול וגם לא בריאים במיוחד, ומצד שני יכולים לזהם מאוד את המים.
אם כבר מזון בשרי אפשר לתת מזון בשרי קל לעיכול כמו בשר דגי ים ,שרימפסים ואפשר גם לגדל תרביות מזון חי לבד כמו תולעי קמח , שלשולים ועוד.
ישנם גם מבחר של מזונות קפואים שאפשר לרכוש , אולם יעלו קצת יותר.
מבחינת ירק - קישוא/מלפפון/אפונה/תרד/אצות נורי כל אלה הולכים...
הירק יכול לבוא רק כתוספת ולא כתחליף למזון עיקרי.
יש לי עוד, גם באתרים בחו"ל, אבל נראה לי שזה מספיק.

"מכשולים הם הדברים המפחידים האלה שאתם רואים בשעה שאתם מסירים את העיניים מהמטרה שלכם" (הנרי פורד) .

"אל תשרוף גשרים, תתפלא להיווכח כמה פעמים במהלך חייך יהיה עליך לחצות את אותו הנהר"

נערך לאחרונה על ידי efich1, Saturday 26/09/2009 בשעה 13:39. סיבה: הוספת קישורים
efich1 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 26/09/2009, 14:03   #8
NADAVX2X
משתמש חסום

ציטוט:
פורסם במקור על ידי efich1 צפה בהודעה

מאוד לא מומלץ להאכיל דגים במזון של בעל חיים בעל דם-חם, כגון: בשר בקר,עוף וכו'.
מזון זה עלול לגרום לבעיות בכבד ובמעיים של הדגים, וקריסת מערכות של הדג.
מה גם שמזון זה מזהם מאוד את ערכי המים באקווריום.

ותרשו לי לגבות זאת, במעט ציטוטים. כי שוב ושוב נשאלות שאלות לגבי שניצלים, בשר בקר, כבד עוף והוד וכו'....

מזונות רבים לציקלידים הם טובים ומתאימים לכל סוגי הציקלידים,בין אם הם צמחוניים או טורפים.אתה צריך להימנע מכל המזונות עתירי השומן.ואתה במיוחד צריך להימנע במיוחד מכל דבר שכולל לב פרה או מוצרים משאר בעלי החיים בעלי דם חם.
תנו לי להסביר לכם מדוע:
דגים הם בעלי חיים בעלי דם קר,המשמעות היא שטמפרטורת גופם עולה ויורדת בהתאם לסביבה שבא הם נמצאים.הם משתמשים בשומן גם כמקור לאנרגייה שהם שומרים וגם כמקור לאנרגיה שהם מבזבזים.ממש כמו בני האדם,יש להם מצבורי שומן לאורך גופם.אבל לשומן זה צריכה להיות נקודה נמוכה שבו הוא נמס כך שהם יוכלו להפיק ממנו תועלת אם המים שמסביבם קרים(כמו במהלך חורף).מצד שני,בעלי חיים בעלי דם חם בעלי שומן שנמס רק בנקודה גבוהה.אם תאכיל את הדגים שלך בשומנים מבעלי חיים בעלי דם חם,הם לא יהיו מסוגלים לנייד את השומנים האלו לשימוש למטרת אנרגייה.כתוצאה מכך,השומן ייאגר בכבד שלהם,ובסופו של דבר יצטבר ויגרום לשחמת בכבד.

לקוח מכאן:

רוצים עוד, יש הרבה...

לקוח מכאן:
https://www.aqua.org.il/forums/showth...7%F8+%F2%E5%F3

אינני יכול להצביע במדויק על חשיבות הכמות של הירק , אך לא משנה מה תעשה לעולם אל תתן להם מזון בעל שומן רב (לדוגמא תולעים שחורות) ובמיוחד לא שומן מחיות בעלות דם חם (לדוגמא לב בקר)

לקוח מכאן:

יש לי עוד, גם באתרים בחו"ל, אבל נראה לי שזה מספיק.
פשש קראתי הכל תודה על ההשקעה. ראיתי שכתבתה שם אסור להאכיל בתולעים שחורות מזה תולעים שחורות .? ומאיפו אני מביא שילשולים לגדל אני אוהב להאכיל במזון חיי כמו תולעים וכהלה ואני רוצה לגדל. מאיפו אני מביא ואיך אני מבדיל מזה תולעת קמח למשל. אני לא ידוע איך היא ניראתת... אני כניראה לא יתן הרבה בשר תחון אולי פעם ב... הדגים שלי אין ספק שבחודש גדלו המון הפרונטזות בעיקר אבל כמו שאתה אומר זה לא בריא השמח לדעת איך מגדלים תולעי דם שילשולים ותולעי קמח .ועוד שאלה קטנה האם אפשר לגדל יחד אם הפרונטזות ארואנה? אני מאוד אוהב תדג הזה השילוב של פרונטזות ארואנה וסטינגרי יכול ללכת ?בלי קשר אני עוד מהת מחליף את האקווריום ל500 ליטר לפחות עוד מהת .
עדיין לא נקרא Saturday 26/09/2009, 14:04   #9
אסף חנונה

הודו לך על 73 הודעות 91 פעמים

דגים בטבע אוכלים גם שניצלים!!! חפשו סירטונים של ארואנות טורפות ציפורים (יש להם שניצל),
פירנות טורפות....הכל בערך...דג תנין (הבנו את הפואנטה)

פרונטוזות בטבע אוכלות לפטוזומות, זה אומר שהמזון הכי מומלץ זה יוטינטה טחונה????

לב בקר הוא בשר כמעט ללא שומן ובמידה ומשתמשים בו, מנקים ממנו את כל השומן והגידים כך שהוא מצויין.

גידלתי עם מזון על בסיס לב בקר והגעתי לתוצאות מטורפות עם דיסקוסים ועם פרונטוזות, אבל באמת
הגברתי את החלפות המים ל5% ביום על מנת לשמור על ריכוז חנקות נמוך כי הוא באמת מקפיץ אותם
הרבה יותר ממזון יבש או על בסיס דגים.

דג שגדל מהר מידי יצא בסוף מעוות, דג בגדילה צריך לאכול בין 2.5%-5% ביום ממשקל גופו ש9% מזה
זה שומן (דג בוגר לא צריך יותר מ5% שומן) מעבר לזה זה נזק טהור.

אם תפציץ באוכל שומני אז אולי תגדל אותם בשנתיים במקום ב3-4 שנים (ליתר דיוק זה פיטום ולא גידול)
אבל הם יצאו מכוערים עם כבד גמור בדומה לכבד של אווז מפוטם.
אסף חנונה לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 26/09/2009, 14:20   #10
efich1

ציטוט:
פורסם במקור על ידי assaf28 צפה בהודעה
דגים בטבע אוכלים גם שניצלים!!! חפשו סירטונים של ארואנות טורפות ציפורים (יש להם שניצל),
דגים בטבע אוכלים שניצלים??? מאיפה הבאת את זה? יש להם גם טבח שמכין להם סטקים, שניצלים וכו'...?
רב התזונה, גם של פיראנות היא של דגים אחרים. מעטים הפעמים שיוצא להם לאכול, ציפור, או בעל חיים אחר. בכל מקרה, הדגים אוכלים הכל, גם אם תתן להם בצק הם יאכלו, ומי אמר שבצק טוב להם???

דגים אוכלים דגים אחרים, הם לא בעלי דם חם.

לב בקר הוא בשר כמעט ללא שומן ובמידה ומשתמשים בו, מנקים ממנו את כל השומן והגידים כך שהוא מצויין.
כנראה שלא קראת את המאמרים, הבשר לא מתאים כיוון שהוא מבעל חיים בעל דם חם, ועלול לגרום למחלות אצל הדגים.

גידלתי עם מזון על בסיס לב בקר והגעתי לתוצאות מטורפות עם דיסקוסים ועם פרונטוזות, אבל באמת
הגברתי את החלפות המים ל5% ביום על מנת לשמור על ריכוז חנקות נמוך כי הוא באמת מקפיץ אותם
תמיד יש תגובות כאלה. אבל לפי מחקרים שנעשו, לא מומלץ לעשות שימוש בבשר מבעל חיים דם חם, האם אתה רוצה להמציא את הגלגל ולסתור את המאמרים ואת המחקרים?

דג שגדל מהר מידי יצא בסוף מעוות, דג בגדילה צריך לאכול בין 2.5%-5% ביום ממשקל גופו ש9% מזה
נכון שלא צריך לתת מזון רווי שומן ובטח לא ממזון שמקורו מבשר, שהדג לא מסוגל לעכל אותו טוב.
אם תפציץ באוכל שומני אז אולי תגדל אותם בשנתיים במקום ב3-4 שנים (ליתר דיוק זה פיטום ולא גידול)
אם תפציץ באוכל כזה ייתכן והם לא ישרדו את השנתיים האלה... ונכון הכבד שלהם יהיה גמור.
.

"מכשולים הם הדברים המפחידים האלה שאתם רואים בשעה שאתם מסירים את העיניים מהמטרה שלכם" (הנרי פורד) .

"אל תשרוף גשרים, תתפלא להיווכח כמה פעמים במהלך חייך יהיה עליך לחצות את אותו הנהר"
עדיין לא נקרא Saturday 26/09/2009, 14:22   #11
NADAVX2X
משתמש חסום

ציטוט:

אתה צודק חבר שלי גידל בפיטום ענק הוא אכניס עופות למים היה לו אקווריום מזוהם והוא הכניס רק אוכל חיי ומי שרואה את זה לא מבין איך הדגים חיים. הקטע שהיה לו תוקים וטקססים היה לו שם זוגות עובדים כל שבוע הטילו איזה 300 טקססים קטנים והדגים גדלו בצורה מטורפת ואימצתי תשיטה אבל ניראה לי שאני יפחית באוכל אני יאכיל אותם טוב אבל לא בצורה מטורפת אני נהנה לתת להם בסר וכל זה הם טורפים את זה יותר מאשר תאוכל הקופתאות .. מה שאתה אומר שאפשר לתת בשר אבל לא הרבה מידיי אוכל .
עדיין לא נקרא Saturday 26/09/2009, 14:29   #12
efich1

ציטוט:
פורסם במקור על ידי NADAVX2X צפה בהודעה
פשש קראתי הכל תודה על ההשקעה. ראיתי שכתבתה שם אסור להאכיל בתולעים שחורות מזה תולעים שחורות .? ומאיפו אני מביא שילשולים לגדל אני אוהב להאכיל במזון חיי כמו תולעים וכהלה ואני רוצה לגדל. מאיפו אני מביא ואיך אני מבדיל מזה תולעת קמח למשל. אני לא ידוע איך היא ניראתת... אני כניראה לא יתן הרבה בשר תחון אולי פעם ב... הדגים שלי אין ספק שבחודש גדלו המון הפרונטזות בעיקר אבל כמו שאתה אומר זה לא בריא השמח לדעת איך מגדלים תולעי דם שילשולים ותולעי קמח .ועוד שאלה קטנה האם אפשר לגדל יחד אם הפרונטזות ארואנה? אני מאוד אוהב תדג הזה השילוב של פרונטזות ארואנה וסטינגרי יכול ללכת ?בלי קשר אני עוד מהת מחליף את האקווריום ל500 ליטר לפחות עוד מהת .
קבל קישורים:
גידול ואחזקת מזון חי
מזון חי
השלשול
ריבוי תולעי קמח
החזקה וריבוי מזון חי - שלשול הגשם

ארואנה לא מתאימה, מגיעה למימדים מרשימים ועלולה לתקוף/לאכול דגים אחרים.

עדיין לא נקרא Saturday 26/09/2009, 14:34   #13
efich1

ציטוט:
פורסם במקור על ידי NADAVX2X צפה בהודעה
אתה צודק חבר שלי גידל בפיטום ענק הוא אכניס עופות למים היה לו אקווריום מזוהם והוא הכניס רק אוכל חיי ומי שרואה את זה לא מבין איך הדגים חיים. הקטע שהיה לו תוקים וטקססים היה לו שם זוגות עובדים כל שבוע הטילו איזה 300 טקססים קטנים והדגים גדלו בצורה מטורפת ואימצתי תשיטה אבל ניראה לי שאני יפחית באוכל אני יאכיל אותם טוב אבל לא בצורה מטורפת אני נהנה לתת להם בסר וכל זה הם טורפים את זה יותר מאשר תאוכל הקופתאות .. מה שאתה אומר שאפשר לתת בשר אבל לא הרבה מידיי אוכל .
זה בדיחה? להכניס עופות למים ולזהם את המים כמו שציינת. באקווריום שלך גם אתה רוצה זיהומים?
שנית אתה לא יודע גם כמה תמותה היתה אצלו, אין לך את כל הנתונים ואל תאמין לכל הסיפורי אלף לילה ולילה שמספרים. גם בחוות (לא כולם) מחפשים לתת את המזון הכי זול כדי לחסוך בעלויות ולוקחים בחשבון גם את התמותה העתידית, העיקר לחסוך.
טקססים קל יחסית להרבות, גם אצלך באקווריום תקבל בכל הטלה מאות ביצים שהוטלו.

עדיין לא נקרא Saturday 26/09/2009, 15:23   #14
NADAVX2X
משתמש חסום

ציטוט:
פורסם במקור על ידי efich1 צפה בהודעה
קבל קישורים:
גידול ואחזקת מזון חי
מזון חי
השלשול
ריבוי תולעי קמח
החזקה וריבוי מזון חי - שלשול הגשם

ארואנה לא מתאימה, מגיעה למימדים מרשימים ועלולה לתקוף/לאכול דגים אחרים.
תודה הלך ליקנות שילשולים מחנות דייג ניראה אם אני ימצה חנות כזאת.
בקשר לאראונה פרונטזות בוגרות לא מספיק גדולים ליחיות אם אראונה השאלה שלי איתה אם הפרונטזות יכלו לה תסנפירים כמו שקרה לי אם הציקלידים האפריקיים
עדיין לא נקרא Saturday 26/09/2009, 15:36   #15
efich1

תלוי בגודל של האוראנה ושל הפורנטוזות. ציינת שהפרונטזות שלך 3-4 ס"מ... הם קטנים מאוד ויטרפו ע"י האוראנה.

מתוך פרופיל האוראנה:

ארואנה הינו דג אלגנטי ומדהים אבל כל עוד ואין ברשותכם אקווריום בעל מאות ליטרים מהר מאוד תבינו שיש לכם "דג בתוך קופסת זכוכית" שכן דג זה גדל מהר מאוד ומגיע לאורכים של עד מטר, הם אינם גדלים "על פי סביבבתם".

טריטוריליים ואגרסיביים, מסוגל לאכול כל דג הנכנס לו לפה.

אם מתכנן להכניס שותפים נוספים יש לשקול את סוגם בכובד ראש, האפשריות הם של דגי קרקעית כגון Stingray-טריגון וסוגי דגים מהירים ולא אגרסביים ובמידה גדולה מהפה של הדג. דג זה רגיש לתקיפות מלמטה בשל בטנו העדינה ובשל שהותו בחלק העליון של המים.

לקוח מכאן:

https://www.aqua.org.il/aquadex/index.php?myFishId=325

עדיין לא נקרא Saturday 26/09/2009, 16:11   #16
אסף חנונה

אפי, אני מדבר מניסיון, הדגים שלי לא מתים אחרי שנתיים, אני מהחובבים שקונים 10 דגים
ואחרי 5 שנים מוכרים 9 דגים (קורה שאחד נופל בדרך) גדולים יפים ובריאים

שאמרתי שניצל התכוונתי לחזה עוף!!! אבל הכי קל להוציא דברים מהקשרם.

עם כל הכבוד למאמרים שאתה מציג פה...מאיזה מכון מחקר הם יצאו???מי העורך של המאמר??? באיזה ירחון
מדעי הם התפרסמו???
חוץ מזה אתה יכול למצוא בסיפרות המדעית המון סתירות, כנס לpubmed או dr.duke ותראה בעצמך

אני גידלתי בזמנו רק על מזון שהכנתי על בסיס לב והדגים לא מתו, ואף היה לי ריבוי של סקלרים, דיסקוסים, טמפורליס
ואפילו גלו-לייט שזה הישג מרשים לכל הדעות.
עדיין לא נקרא Saturday 26/09/2009, 16:54   #17
efich1

אסף גם אני מדבר מניסיון, וגם מקריאה של חומר בספרות מקצועית מפי מומחים לעניין. וגם באתרים מחו"ל.

המאמרים שגם פורסמו באתר אקווה, לקוחים גם מאתרים אחרים בחו"ל, האם אתה מטיל ספק בכל הידע הזה ובמאמרים... לפחות תציג מאמרים שהבשר והעוף טובים לבריאות הדג...

אני לא יאכיל את הדגים שלי במזון שמקורו מבשר של בעלי חיים בעלי דם חם, היות ואני יודע את ההשלכות של הדבר. יש שמאכלים במזון זה אבל כפי שכבר אמרתי כאן, זה מאוד לא מומלץ.
גם היות והמזון אינו נמצא כחלק משיגרת המזון של הדגים וגם בגלל הקושי של הדגים לעכל את המזון. קשיים בעיכול המזון מביאים למחלות מעיים ולסתימות מעיים ו/או לפגיעה בכבד.

אני בינתיים לא ראיתי מאמרים או משהו שהבאת שהוכיח שדגים צריכים להיות מואכלים בעלי חיים דם חם.

יש כאן מאמר נוסף שאני מציע שגם תקרא. וגם כאן כתובים הדברים שאני חוזר ואומר.
מי שרוצה להאכיל את הדגים שלו בבשר בקר או בעוף שיעשה את זה. שיקח את הסיכון. אבל אני לעולם לא ימליץ על זה אלא להיפך.

יש גם ציטוטים מכאן
Feeding African Cichlids

Many Cichlid foods are good and appropriate for all cichlids, be they carnivorous or herbivorous. What you want to watch out for are foods high in fat. You especially want to avoid anything that has beef heart or products from other warm-blooded animals.

Let me try and explain why.

Fish are cold-blooded animals, meaning that their body temperature rises and falls with their surrounding environment. They use fat for both an energy reserve as well as an energy resource. Just like humans, they have fat stores throughout their bodies. But these fats need to have a low melting point so that they can be utilized if the water around them is cold (like during the winter). Warm-blooded animals, on the other hand store fats that have a high melting point. If you feed your fishes fats from warm-blooded animals, they will not be able to mobilize these fats for energy use. Consequently, it will be stored in their livers, and over time it will accumulate leading to cirrhosis.

Your cichlids should always appear HUNGRY. African cichlids will gorge themselves in captivity, which is carried over from their feeding behavior in the wild. Let me explain. In nature, most cichlids rely heavily on foods with lots of fiber, such as blue-green algae and organic detritus. While these foods constitute the majority of their diet, they supply very little food value per gram. Consequently, these cichlids must eat continuously in order to meet their metabolic needs. With nature having established this feeding pattern, cichlids will attempt to do the same in your aquarium, notwithstanding the superior nutritional value of the foods you provide them, not to mention the higher protein content too. While this doesn't directly describe predators, caution should also be attended to them because in the wild these cichlids only eat occassionally, preying on scarce food sources with high protein content. Consequently, nature has not placed a limit on their feeding behavior and so these fish know little satiety; they will overeat if allowed.
FOODS TO AVOID:
Beef Heart. Fishes are unable to utilize fat from warm-blooded animals for energy use. As a result, these fats build up in the liver, and over time will result in degeneration of their liver. For this reason, meat from any warm-blooded animal, and especially beef heart, is bad for your fishes.

Any food advertised for American cichlids. These foods are very dangerous for African cichlids because the two classes of fish have such different dietary needs.

לסיכום:
African cichlids are beautiful and interesting creatures. If we treat them right, they will live long, happy lives. It's important to understand a cichlid's dietary requirements if we are to take proper care of them. Furthermore, we have the responsibility to feed them the appropriate foods in healthy proportions and intervals. Cichlids are avaricious eaters and can consume a large amount of food in a short period of time; therefore, limiting the amount of food they eat to 30 seconds (or less) is strongly recommended

עדיין לא נקרא Saturday 26/09/2009, 16:56   #18
NADAVX2X
משתמש חסום

ציטוט:
אפי, אני מדבר מניסיון, הדגים שלי לא מתים אחרי שנתיים, אני מהחובבים שקונים 10 דגים
ואחרי 5 שנים מוכרים 9 דגים (קורה שאחד נופל בדרך) גדולים יפים ובריאים

שאמרתי שניצל התכוונתי לחזה עוף!!! אבל הכי קל להוציא דברים מהקשרם.

עם כל הכבוד למאמרים שאתה מציג פה...מאיזה מכון מחקר הם יצאו???מי העורך של המאמר??? באיזה ירחון
מדעי הם התפרסמו???
חוץ מזה אתה יכול למצוא בסיפרות המדעית המון סתירות, כנס לpubmed או dr.duke ותראה בעצמך

אני גידלתי בזמנו רק על מזון שהכנתי על בסיס לב והדגים לא מתו, ואף היה לי ריבוי של סקלרים, דיסקוסים, טמפורליס
ואפילו גלו-לייט שזה הישג מרשים לכל הדעות.
אז אני מבין שאתה ממליץ להאכיל אם בשר תחון. וחזה עוף דפקה הם גודלים לא רע מיזה הבעיה שאתה לא יודע מה קורה להם בטוח הגוף פרונטזה אמורה ליחיות 25 שנה ומלע כמה היא תיחיה אם אוכל לא טוב
עדיין לא נקרא Saturday 26/09/2009, 17:24   #19
אסף חנונה

אפי אתה מציג מאמר, לא מאמר מדעי והמרחק בינו ובין מאמר מדעי הוא שנות אור.
אל תפגע ממני אבל כנראה שאתה פשוט לא מבין מהו מאמר מדעי ואני אומר את זה כמדען - חוקר עם תואר שני בביולוגייה.

נדב, אני לא ממליץ להאכיל בבשר טחון כי הוא רווי שומן, לב זהו איבר יחודי עם מבנה והרכב ששונה מכל איבר או שריר אחר.
אני האכלתי במזון על בסיס בשר לב מנוקה עם תוספות של ירקות (גזר, שום, תרד) , מולט-ויטמין ופלקס (לספיגת
הנוזלים). אני גם החלפתי כל יום 5% מהמים, והאכלה בבשר מחייבת אותך לנטר בקפידה את החנקות (אמונייה,
ניטריט, ניטרט) באקוווריום. אם אתה בנוי להתחייבות כזאת אז לך על זה, אם אתה מתכוון לחפף בדיקות והחלפות מים אז
נכנס למשחק מסוכן מדי.

אני לא יודע כמה פרונטוזה תיחיה עם אוכל לא טוב וזה תלוי גם עד כמה הוא לא טוב, אני יכול להגיד לך שבעופות אוכל לא מתאים
יכול להוריד את תוכלת החיים ביותר מ- 80%
עדיין לא נקרא Saturday 26/09/2009, 17:46   #20
efich1

ציטוט:
אפי אתה מציג מאמר, לא מאמר מדעי והמרחק בינו ובין מאמר מדעי הוא שנות אור.
ידידי, בינתיים אתה לא הצגת אפילו נתון אחד. אתה לא הבאת מאמר אחד שטוען שבשר או עוף בריאים לדגים.
אני חוזר ואומר, הבשר והעוף קשים לעיכול לדגים, ותוצאות יכולות להיות הרסניות.

אל תפגע ממני אבל כנראה שאתה פשוט לא מבין מהו מאמר מדעי ואני אומר את זה כמדען - חוקר עם תואר שני בביולוגייה.
לא נפגע, אולי יש לך תואר שני בביולוגיה אבל לא בדגים...
היכן המאמר שמוכיח הפוך ממה שאני אומר?
כבר נעשה מחקר והוכיח שדגים שהואכלו בבשר או בעוף, הצטבר עליו המון שומן כי הכבד של הדג לא יכל לעכל טוב את הבשר הזה. כאחד שמבין בביולוגיה אתה יודע מה זה אומר.

נדב, אני לא ממליץ להאכיל בבשר טחון כי הוא רווי שומן, לב זהו איבר יחודי עם מבנה והרכב ששונה מכל איבר או שריר אחר.
שוב אתה מטעה. גם לב לא מומלץ אם הוא של בעל חיים בעל דם חם. וגם במאמר הזה צויין גם לב שאינו מתאים.
אני האכלתי במזון על בסיס בשר לב מנוקה עם תוספות של ירקות (גזר, שום, תרד) , מולט-ויטמין ופלקס (לספיגת
הנוזלים). אני גם החלפתי כל יום 5% מהמים, והאכלה בבשר מחייבת אותך לנטר בקפידה את החנקות (אמונייה,
ניטריט, ניטרט) באקוווריום. אם אתה בנוי להתחייבות כזאת אז לך על זה, אם אתה מתכוון לחפף בדיקות והחלפות מים אז
נכנס למשחק מסוכן מדי.
מי בכלל רוצה להסתכן עם הדגים שלו...? דגים יקרים מאוד

אני לא יודע כמה פרונטוזה תיחיה עם אוכל לא טוב וזה תלוי גם עד כמה הוא לא טוב, אני יכול להגיד לך שבעופות אוכל לא מתאים
יכול להוריד את תוכלת החיים ביותר מ- 80%
אם אתה לא יודע אם פרונטוזה תוכל לחיות עם סוג המזון הזה , אז למה אתה ממליץ להאכיל בבשר או בעוף?
ומי רוצה להסתכן בהורדת תוכלת החיים של הדגים שלו?
תגובה בהודעה.

נערך לאחרונה על ידי efich1, Saturday 26/09/2009 בשעה 17:54.
עדיין לא נקרא Saturday 26/09/2009, 18:22   #21
אסף חנונה

אפי אתה טוען בשם המדע, מאחורי כל מאמר מדעי עומדים החוקרים והעורך של העיתון (והעיתון) שהתירו את פרסום המאמר
וטוען שאלו נתונים מדעיים-בכך אתה טועה ומטעה הלאה.
אני לא הצגתי נתונים וטענתי ש"זה מדעי" כי זה שטות, אתה עשיתה זאת בתמימות ולכן תיקנתי אותך ואתה כנראה נפגעתה
אז אתה ממשיך לטעון בשם המדע.
יום שלישי אני אהיה באוניברסיטה ואני מבטיח לך שאני אחפש ספרות מדעית אמיתית ואם אגלה שאתה צודק אני
מבטיח לפרסם פה את המקורות.

חוץ מזה אני לא מכיר תואר בדגים, והתואר שלי דווקא כן כלל עבודה עם דגים, חלזונות ימיים ושושנות ים אז אל תצא בהצהרות
מיותרות.
עדיין לא נקרא Saturday 26/09/2009, 18:59   #22
efich1

ציטוט:
אפי אתה טוען בשם המדע, מאחורי כל מאמר מדעי עומדים החוקרים והעורך של העיתון (והעיתון) שהתירו את פרסום המאמר
וטוען שאלו נתונים מדעיים-בכך אתה טועה ומטעה הלאה.
אני לא הצגתי נתונים וטענתי ש"זה מדעי" כי זה שטות, אתה עשיתה זאת בתמימות ולכן תיקנתי אותך ואתה כנראה נפגעתה
אז אתה ממשיך לטעון בשם המדע.
יום שלישי אני אהיה באוניברסיטה ואני מבטיח לך שאני אחפש ספרות מדעית אמיתית ואם אגלה שאתה צודק אני
מבטיח לפרסם פה את המקורות.

חוץ מזה אני לא מכיר תואר בדגים, והתואר שלי דווקא כן כלל עבודה עם דגים, חלזונות ימיים ושושנות ים אז אל תצא בהצהרות
מיותרות.

אתה לא מציג כאן ולו נתון אחד. על מה בדיוק אתה מסתמך?!
מי שמטעה זה אתה, כי אין לך נתונים. אני חושב שאני רק חיזקתי את דעת הרוב לגבי הסוגיה בהאכלת מזון שמקורו בבעלי חיים דם חם, ולגבי סיכוניו.
מחקרים קודמים הראו שדגים שאוכלו במזון זה היו להם בעיות של מעיים ובעיות בכבד, סביב הכבד שלהם היה מכוסה שומן והיה דלקתי. ועם עובדות אי אפשר להתווכח.
על סמך המחקרים האלה פורסמו העובדות שציינתי וגם מאמרים פורסמו גם באתרים בארץ ובחול.
קראתי גם מאמרים מזמן שאפילו אינני זוכר היכן שגם הראו את התוצאות.
אתה מבקש ממני להראות לך מחקרים מדעיים, אותם מחקרים שכבר נעשו ועליהם יש כאן את התשובות. אתה יכול להראות לי מחקרים מדעיים שטוענים הפוך?!
האם אתה יכול להראות לי מידע אחר ממחקר? מחקר שיסתור את מה שאמרתי?
קרוב לוודאי שלא. כי אין לך מידע כזה ולא תוכל להציג גם מידע כזה. אני קראתי המון בנושא מזון ולא מצאתי באף מקום המלצה להשתמש בבקר או בעוף, אלא להיפך, הזהירו מסיכונים.

אני מקווה שתוכל למצוא במקורות ביום שלישי גם חומר נוסף.

אם אמרת שחקרת גם עבודה עם דגים. נסה לתת מזון זה לתקופה ארוכה לציקלידים, בצע נתיחה ותראה מה תגלה בכבד, אני בטוח שגם אתה תופתע.

אני כאן סיימתי, עד שלא אראה מידע שסותר את מה שאמרתי, לא תוכל לטעון אחרת.
יש לי עוד הוכחות לכך, ועוד נתונים, בשלב זה אני מחזיק בהם.

עדיין לא נקרא Saturday 26/09/2009, 19:15   #23
killer

assaf28 ,
כל המאמרים המתפרסמים הן באקווה והן באתרים אחרים , אינם המאמרים המדעיים עצמם , אם כי מבוססים על מידע מדעי , או ספרות מקצועית.
אתה לא מצפה שעל כל דבר ודבר יביאו לך את המאמרים המדעיים עצמם.
ואם יש לך ספקות , אתה מוזמן אליי לעיין בחומר מקצועי בנושא.

האכלה במזון מין החי בעלי דם חם דהינו בקר/עוף וכיוצא בזה זו דרך שנהגו בה בעיקר בעבר כשלא ידעו ולקחו בחשבון שמזון כזה יכול לפגוע בדגים עצמם לאורך זמן.
גם היום ישנה מגמה בעולם מפי יצרני המזון עצמם , לייצר מזונות שנחשבים כאיכותיים יותר לעומת העבר.
דהיינו שימוש במקורות חלבון איכותיים יותר , הקלים יותר לעיכול.
כידוע לך , לא כל חלבון דומה למשנהו.
חלבון מין החי שונה מחלבון מין הצומח וגם חלבון של בע"ח אחד יהיה שונה מחלבון של בע"ח אחר.
מקורות החלבון שבהם נעשים שימוש במזונות האיכותיים, הינם מקורות חלבון קלים לעיכול ובעלי ניצולת גבוהה , ומלכלכים ומזהמים פחות.
דוגמאת למקורות חלבון איכותיים שנעשה בהם שימוש , הרינג ,סלמון ,חסרי חוליות.
גם בקמח הדגים עצמו ישנן איכויות שונות , לדוגמא קמח דגים לבן איכותי מקמח דגים רגיל אולם יקר יותר.
אפשר להסתכל ברשימת מרכיבי המזון עצמו כדי להבין אם הוא נחשב כאיכותי או לא.

העולם מתקדם ולא נשאר מאחור, מה שהיה נכון לפעם ,
להאכיל דיסקוסים או אוסקרים בלב בקר , חולף לו מין העולם , למזון איכותי ובריא יותר.
אגב אותם מזונות אומנם עודדו גדילה מהירה אולם פגעו בדגים לטווח ארוך , הן מנזק לכבד והן ממחלות שמופיעות להן בעקבות האכלה באותם מזנות לא איכותיים , דוגמאת חור בראש/הקסמיטה וכיוצא בזה.
לכן , לא מובנת לי בדיוק העקשנות הזו להמשיך ולהאכיל במזון שהיה פופלארי בעבר ויכול להזיק , מאשר לנסות להתאים את עצמנו למציאות החדשה , בה מיוצרים מזונות בריאים יותר לדגים.

עולם דגי הנוי התפתח לא רק מכיוון המזונות עצמם.
בתחום המחלות ישנה קפיצה רצינית , אי אפשר כמובן להשוות את חקר מחלות הדגים לחקר מחלות בני אדם , אבל התחום מתקדם , ותרופות יעילות ומתקדמות יותר מפותחות כל הזמן.
נעשתה הבנה איך עובדת כל המערכת על כל התהליכים הביולוגים המתרחשים בה , ואיך מושגת יציבות במערכת לאורך זמן.
כל יום לומדים משהו חדש בתחום הזה.
כל הדברים הנ"ל שנעשים במחקרים מגיעים בסופו של דברים למאמרים שנכתבים בנושא ומופיעים בספרות המקצועית.

שבוע טוב
[URL="https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=163201"][COLOR=#810081]
[/COLOR][/URL]
killer לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 27/09/2009, 01:48   #24
xray1

הסמל האישי שלxray1

סוג אקווריום: אקו מרינה 650 ליטר .

חברים אני חושב שפספסתם את העיקר וניכנסתם קצת לטפל ולתחום המריבה.
כל או רוב חברות הדגים משקיעות מאמצים רבים לפתח מאכלי קופסה שישמשו להאכלת דגים אך ינסו לדמות כמה שיותר את האוכל בטבע וכן לתת את הבוסט הנוסף החסר לדג החי באקו ולא באגם או בים ,כל אחד ואחד מאיתנו או לפחות רובנו הצליח לגדל דגים באיכות ובגודל מעל לממוצע וכל זאת תוך שימוש באוכל או בכמויות של אוכל אחרות מהרגיל אבל שוב אין המיעוט מלמד על הכלל ולא תמיד מה שעובד אצל פריק של גידול דגים שמנטר ומשקיע על בסיס יומיומי יעבוד אצל אחר שקצת מחפף ולא שם לב .
גידול דגים הוא השקעה לטווח ארוך אין הדבר דומה לצעצוע שעכשיו מתאים לי ואחר כך אזרוק כי בכל זאת אלו בעלי חיים
אין קסמים או לחשים עלמנת להקפיץ גודל או איכות וצבע אלא יש לטפל להשגיח כל הזמן כדי ליקצור את פרות ההנאה והיופי .
המלצות שניתנות כאן הן עלסמך ניסיון של מגדלים וכן חומר כתוב אך בסופו של יום כל אחד יקח ויעשה מה שניראה לו ,ולכן אין טעם או כדאיות לריב .
xray1 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 27/09/2009, 17:58   #25
Slash

אני אגיד לכם למה אני מאכיל במאכלים שלא מסחריים:
1)אני חושב שצריך לגוון לדגים-שייהיה הכי טבעי.(הרי הם לא אוכלים אותו מזון כל יום לא?)זאת הדעה.
עכשיו העובדה, שאתה מאכיל אותם בעוף? זה כמו בטבע, דמיינו פרונטוזה 30 ס"מ שוחה לה ופתאום מין איזה עוף אפריקאיי נפל למים ומת, הפרונטוזה תאכל אותו.
בעקבות האכלות בבשר ושרימפסים אני מאכיל ככה פעם בשבוע, ואח"כ עושה החלפת מים של 40 אחוז.
הדגים חיים טוב,וזה לדעתי מה שאומר שזה בסדר.
אני מבקש לא להתחיל עם תגובות מזלזלות, כמו תעשה מה שאתה רוצה ואל תגיד לאחרים, אני אומר רק מניסיון .
מקוווה שעזרתי
עדיין לא נקרא Monday 28/09/2009, 09:22   #26
NADAVX2X
משתמש חסום

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Slash צפה בהודעה
1)אני חושב שצריך לגוון לדגים-שייהיה הכי טבעי.(הרי הם לא אוכלים אותו מזון כל יום לא?)זאת הדעה.
עכשיו העובדה, שאתה מאכיל אותם בעוף? זה כמו בטבע, דמיינו פרונטוזה 30 ס"מ שוחה לה ופתאום מין איזה עוף אפריקאיי נפל למים ומת, הפרונטוזה תאכל אותו.
בעקבות האכלות בבשר ושרימפסים אני מאכיל ככה פעם בשבוע, ואח"כ עושה החלפת מים של 40 אחוז.
אני מבקש לא להתחיל עם תגובות מזלזלות, כמו תעשה מה שאתה רוצה ואל תגיד לאחרים, אני אומר רק מניסיון .
מקוווה שעזרתי
אני גם חושב שצריך לגוון באוכל. למה הם כבר לא אוכלים תקופתאות שאני מביא להם של הדגים לא אוהבים את זה יותר כמו יום אחד בבוקר אמרו לא רוצים את זה יותר זו הסיבה שאני הולך לגדל גם תולעים . פרונטזות אוהבים הרבה סוגים של אוכל ולארק להאכיל במזון אחד .
עדיין לא נקרא Monday 28/09/2009, 21:16   #27
killer

ציטוט:
מקוווה שעזרתי
ידידי
לגוון במזון מתאים זה רצוי ומומלץ , כל עוד לא מגזימים יתר על המידה.
הדיון לא נסוב על האם לגוון במזון או לא , אלא אם מזון של בע"ח בעלי דם נחשב כמזון טוב לדגים.
פרונטוזה לא נתקלת בעוף כלשהוא בטבע...
הדגים הללו חיים בעומק ולא עולים לפני המים.
אם כבר , הצי'פיכרומיסים משמשים להם כמזון חי , אלו דגים קראניבורים ומה שהם אוכלים זה דגים ולא עוף ולא לב בקר.
שים לב שאף אחד כאן בדיון לא טען כנגד בשר דגים , להיפך , כל יצרני המזון משתמשים בבשר דגים במזונותיהם (קמח דגים לבן נחשב איכותי אפילו יותר מקמח דגים רגיל), זהו מקור חלבון קל לעיכול שנחשב כאיכותי וטוב לעין שעור מחלבון המגיע מבע"ח בעל דם חם.
שרימפסים שהם ח"ח , גם הם נחשבים כמקור חלבון טוב.
אין בעיה לרכוש שרימפסים מהשווקים או מרשתות טיב טעם ולהאכיל בהם , דווקא יוצא זול יותר מאשר לרכוש מזונות קפואים של חברות המותג.
במקביל אפשר לרכוש דגים בעלי חלבון איכותי וקל לעיכול כגון הרניג ,סלמון ולשלבם בקציצה לתת אותם לדגים.
וכן כפי שהוצע בדיון , יש אפשרות לגדל תרביות של מזון חי ולהאכיל בהם את הדגים.
כל אלה יהיו טובים יותר מאשר להאכיל בלב בקר , בשר טחון , או בשר עוף
[URL="https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=163201"][COLOR=#810081]
[/COLOR][/URL]
killer לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 29/09/2009, 08:10   #28
NADAVX2X
משתמש חסום

ציטוט:
ידידי
לגוון במזון מתאים זה רצוי ומומלץ , כל עוד לא מגזימים יתר על המידה.
הדיון לא נסוב על האם לגוון במזון או לא , אלא אם מזון של בע"ח בעלי דם נחשב כמזון טוב לדגים.
פרונטוזה לא נתקלת בעוף כלשהוא בטבע...
הדגים הללו חיים בעומק ולא עולים לפני המים.
אם כבר , הצי'פיכרומיסים משמשים להם כמזון חי , אלו דגים קראניבורים ומה שהם אוכלים זה דגים ולא עוף ולא לב בקר.
שים לב שאף אחד כאן בדיון לא טען כנגד בשר דגים , להיפך , כל יצרני המזון משתמשים בבשר דגים במזונותיהם (קמח דגים לבן נחשב איכותי אפילו יותר מקמח דגים רגיל), זהו מקור חלבון קל לעיכול שנחשב כאיכותי וטוב לעין שעור מחלבון המגיע מבע"ח בעל דם חם.
שרימפסים שהם ח"ח , גם הם נחשבים כמקור חלבון טוב.
אין בעיה לרכוש שרימפסים מהשווקים או מרשתות טיב טעם ולהאכיל בהם , דווקא יוצא זול יותר מאשר לרכוש מזונות קפואים של חברות המותג.
במקביל אפשר לרכוש דגים בעלי חלבון איכותי וקל לעיכול כגון הרניג ,סלמון ולשלבם בקציצה לתת אותם לדגים.
וכן כפי שהוצע בדיון , יש אפשרות לגדל תרביות של מזון חי ולהאכיל בהם את הדגים.
כל אלה יהיו טובים יותר מאשר להאכיל בלב בקר , בשר טחון , או בשר עוף
תודה רבה ידידי
עדיין לא נקרא Tuesday 29/09/2009, 14:52   #29
Slash

נכון אבל אני עדיין חושב שעוף זה בסדר, בשר טחון פחות אבל רק בשביל הגיוון, שרימפסים תמיד רצוי, ודג אני נותן נסיכה.
קיצר אני חושב שסיימנו את הדיון
עדיין לא נקרא Tuesday 29/09/2009, 15:05   #30
אסף חנונה

ציטוט:
קיצר אני חושב שסיימנו את הדיון

אתה סיימתה, אני עוד לא!

בכל מקרה לא מצאתי שום סיפרות מדעית שתומכת באחת הגירסאות, אסמך לקבל הפנייה לסיפרות כזו.

אגב לא כל ספר שניכתב ע"י ד"ר הוא ספרות מדעית ואני יכול לתת דוגמה מעולם התוכים (בכל זאת דגים יש לי רק 17 שנים, תוכים מהיום שפתחתי את העיינים) כמו "ספר התוכים" שנכתב ע"י ד"ר שלומית לוי ואין בו עמוד אחד בלי טעויות קונקרטיות
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא