AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 04/01/2007, 23:54   #1
fishy

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל [כותרת ערוכה] - מידע על אבונפח

שלום מישהו יוכל לתת לי בבקשה מידע על אבו נפחואות
מאמרים
תמונות
במה להאכיל

תודה מראש

כותרתך נערכה, להבא כתוב כותרת המרמזת על תוכן ההודעה.
DaMN
fishy לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 05/01/2007, 00:30   #2
matan_grin

הסמל האישי שלmatan_grin

תחפש באקוודקס..
matan_grin לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 05/01/2007, 19:37   #3
ארנון

הסמל האישי שלארנון

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: אוקיאניה-אסיה: בוטיות וקשתות.

קבל קצת קישורים מהמועדפים שלי:

1

2

3

4

5

ארנון

נ.ב. - שים לב שהזן 8 והמנוקדת צריכים מים מליחים. המנוקדת יותר מלוחים.

בצע חיפוש באקווה ותמצא עוד קישורים.
/ אקווריום מארח
ארנון לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 05/01/2007, 19:49   #4
D_Z

הסמל האישי שלD_Z

לי ידוע, שבארץ אפשר להשיג (לפחות באופן יחסית סדיר) 3 מינים של אבו נפחות
אנו נפחא ירוק מנוקד- Tetraodon nigroviridis. קל מאוד להשגה. חיי במים מליחים (1.004 יספיקו עד לגודל של 7 וחצי סמ', אז צריך להעלות את המליחות ל1.01, ברגע שהם הגיעו כמעט לגודלם הסופי- 13-15 סמ' יגיע הזמן להעלות עד ל1.015. הכי חשוב, לא לשכוח לעשות את זה בהדרגה). דג דיי תוקפני, ורצוי לגדל אותו רק עם בני מינו (אך זה דג עם אישיות מאוד רחבה, לפעמים יהיה אפשר לגדל אותו עם כל הדגים ולפעמים יהיו כמה פריטים שגם יהיה בלתי אפשרי לגדל אותם רק עם דגים גדולים, או עם אבו נפחות אחרות אז כך אפשרות זאת בחשבון). מגיע בערך לגודל 14 סמ', אבל באק' בד"כ לא מגיע לגודל כזה, כי הוא גדל דיי לאט, והמגדלים קונים אותו שהוא מאוד צעיר, ולא חושבים שהוא יגדל עוד הרבה, אז שמים אותו באק' קטן. אוכל מזון חיי- שבלולים, סרטנים, שרימפסים, תולעים, צרצרים ועוד. אפשר להרגילו למזון קפוא בקלות (תולעי דם וארטמיה יהיו מעולים), להרגילו למזון יבש יהיה קשה, אבל אפשרי עם קצת סבלנות, מומלץ מאוד מזון שרובו עשוי משרימפסים, ושיהיה בצורת כדורים (דפים לא טוב) דג בעל קיבה קצרה, לא אוכל הרבה (להפסיק להאכיל אותו כשהבטן שלו מתחילה להתנפח- זה קורה בערך אחרי חצי דקה) אבל צריך מס' האכלות ביום (לפחות 2-3). באק' כדאי מאוד שיהיו מקומות מסתור רבים, כמו מסלעה, או צינורות חלולים, גם צמחים יהיו בסדר (יש פה מאמר על צמחים שיגדלו במים מליחים) כדאי מאוד שהצמחים יהיו עם הרבה שבלולים או חסרי חוליות . בקשר לרביה, קשה מאוד בשבי ומצריכה מים מליחים. צריך זוג בוגר (בערך בני שנתיים) שאותם להאכיל בהמון מזון חי (שבלולים, שבלולים, שבלולים.. ועוד קצת שבלולים) לקראת הרבייה הם ישחו מאוד קרוב לקרקעית (כנראה מחפשים מקום הטלה מספיק טוב), הם מטילים על אבן שטוחה (הם ינקו אותה קצת לפני זה- כמו הצקלידים), הנקבה תטיל מאות ספורות של ביצים (פה באקווה דקס כתוב שהם יטילו בערך 200) הזכר ישמור על הביצים (גם אחרי שהם יבקעו), הם יבקעו אחרי שבוע בערך. בד"כ הדגיגים מתים תוך זמן קצר בגלל תזונה לא טובה, קשה מאוד לרצות את הקטנים האלה. תנסה תולעי חומץ, הם מאוד אוהבים את זה. כשהם יגדלו קצת יהיה אפשר להאכיל גם בארטמיה מובקעת.
יש לו מין דיי דומה בשם Tetraodon fluviatilis , שלעיתים הוא זה שבעצם מגיע לארץ . הגידול, הרבייה (והכל בעצם) זהה, ההבדל היחיד הוא שהמין הזה גדל עד ל20 סמ'.

אבו נפחא זן 8- Tetraodon boicellatus. מין שטיפה פחוץ נפוץ, אבל עדיין דיי קל להשיג אותו, במיוחד בזמן האחרון. חיי במים מליחים (1.005 זה המליחות האידיאלית). דג טיפה יותר חברותי, יכול לחיות עם דגים יותר גדולים ממנו (אני גידלתי אותם עם גובים למינהם, מולי שחור, כרומיד תפוזי ומונו). גודל סופי 8 סמ'. אוכל מזן חיי- שבלולים, סרטנים, שרימפסים, תולעים, צרצרים ועוד. אפשר להרגילו למזון קפוא בקלות (תולעי דם וארטמיה יהיו מעולים), להרגילו למזון יבש יהיה קשה, אבל אפשרי עם קצת סבלנות, מומלץ מאוד מזון שרובו עשוי משרימפסים, ושיהיה בצורת כדורים (דפים לא תמיד הולך, למרות שאצלי כשהם היו רעבים הם אכלו gvg mix מידי פעם). דג בעל קיבה קצרה, לא אוכל הרבה (להפסיק להאכיל אותו כשהבטן שלו מתחילה להתנפח- זה קורה בערך אחרי חצי דקה) אבל צריך מס' האכלות ביום (לפחות 2-3). באק' כדאי מאוד שיהיו מקומות מסתור רבים, כמו מסלעה, או צינורות חלולים, גם צמחים יהיו בסדר (יש פה מאמר על צמחים שיגדלו במים מליחים) כדאי מאוד שהצמחים יהיו עם הרבה שבלולים או חסרי חוליות . לא ידוע כלום על רביה בשבי.
בהרבה אתרי אינטרנט מתבלבלים בינו לבין הMonotretus palembangensis . יש הבדלים גדולים בינם (גם מבחינת מראה חיצוני, וגם מבחינת הגידול) הדג הזה מגיע ל20 סמ', וחיי במים מתוקים. שאצלו הרבייה דיי מקרית באק' (גם אצלו לא ממש יודעים ממש הרבה פרטים) והזכר שומר על הביצים שהוטלו בתור מערה חשוכה, דרך אגב, אני חושב שראיתי את המין הזה אתמול בד"ש לחיות בצומת בילו, היו שם ממש מעט פריטים (4 או 5 בערך) והמוכר קרא לו אבו נפחא בולדוג.

אבו נפחא ננסי- carinotetraodon travancoricus. לפני כמה חודשים היה מאוד נפוץ, עכשיו הוא יותר נדיר (נראה לי שאפשר עדיין להשיג אותו אצל ברוך). חיי במים מתוקים. דג מאוד לא חברותי, הוא אומנם קטן מאוד, אבל הוא יאכל גם לדגים שגדולים ממנו בהמון את הסנפירים (במקרה הטוב), בקיצור, לגדל רק עם בני מינו (למרות שגם אצלו, אפשר למצוא כמה פריטים שאפשר לגדל עם דגים). גודל סופי 2-3 סמ'. אוכל מזן חיי- שבלולים, סרטנים, שרימפסים, תולעים, צרצרים ועוד. אפשר להרגילו למזון קפוא בקלות (תולעי דם וארטמיה יהיו מעולים), אני לא יודע אם אפשר להרגיל אותו למזון יבש (לא ניסיתי, בזמן הקצר שהוא היה אצלי). דג בעל קיבה קצרה, לא אוכל הרבה (להפסיק להאכיל אותו כשהבטן שלו מתחילה להתנפח- זה קורה בערך אחרי חצי דקה) אבל צריך מס' האכלות ביום (לפחות 2-3). האק' האידיאלי בשבילו זה אק' עם הרבה צמחים. יש ממש קצת הבדלים בין המינים, לזכר יש פסים חומים (ממש בהירים) לאורך על הבטן והנקבה טיפה יותר עגלגלה, בכל מקרה, קשה מאוד להבדיל, במיוחד בחנויות. לגבי רבייה, היא מאוד נדירה בשבי, ולא ידוע עליה הרבה פרטים.

דרך אגב ארנון, האנו נפחא הירוקה מנוקדת לא תשרוד במים מלוחים.
D_Z לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 05/01/2007, 20:19   #5
fishy

תודה רבה על התגבות הם עזרו מאוד
fishy לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 06/01/2007, 12:38   #6
ארנון

הסמל האישי שלארנון

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: אוקיאניה-אסיה: בוטיות וקשתות.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי D_Z
התכוונתי למים מליחים יותר, סליחה. לפי מה שקראתי היא זקוקה ליותר מ-1.004, והזן שמונה עד 1.004.

תודה, מאוד נהנתי לקרוא את הסקירה שלך.

ארנון
/ אקווריום מארח
ארנון לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 06/01/2007, 15:04   #7
D_Z

הסמל האישי שלD_Z

ציטוט:
פורסם במקור על ידי hawkeye
ציטוט:
פורסם במקור על ידי D_Z
התכוונתי למים מליחים יותר, סליחה. לפי מה שקראתי היא זקוקה ליותר מ-1.004, והזן שמונה עד 1.004.

תודה, מאוד נהנתי לקרוא את הסקירה שלך.

ארנון
צודק בהחלט, פשוט לא ידעתי בדיוק כמה מליחות היא צריכה, ולא רציתי להטעות...
עכשיו בדקתי ברשת, ומצאתי אז ערכתי את ההודעה.
עדיין לא נקרא Saturday 06/01/2007, 15:13   #8
udi_hakim
משתמש חסום

מישהו יכול לתת מקורות לעניין שהזן 8 הוא דג של מים מליחים?
עד כמה שידוע לי הוא מין של מים מתוקים בלבד.
עדיין לא נקרא Saturday 06/01/2007, 15:31   #9
D_Z

הסמל האישי שלD_Z

כמו שכבר כתבתי, בחלק מהאתרים שאני חיפשתי בהם מידע היה בילבול בין הזן 8 ה"אמיתי" (Tetraodon boicellatus) לבין אבו נפחא אחר (הMonotretus palembangensis ) למרות שאני לא כל כך רואה דמיון בין השניים.

בכל מקרה,לגבי הזן 8:
http://www.thetropicaltank.co.uk/Fishindx/puf-fig8.htm

http://www.peteducation.com/article....articleid=3298

http://www.wetwebmedia.com/ca/volume...ely_puffer.htm

והכי חשוב, למקרה שאתם מאוהבים בדג
http://www.cafepress.com/fishgeeks/1219354

לגבי האבו נפחא השני (שחי במים מתוקים):
http://www.thetropicaltank.co.uk/Fishindx/puf-pal.htm
עדיין לא נקרא Sunday 07/01/2007, 10:52   #10
AnarkY

יצא לי גם לראות אבו נפחא שנקרא לפי החנות: "אבו נפחא עין אדומה" בשל עינו בצבע אדום, נראה כמו אבו נפחא ירוק מנוקד אך עם עין אדומה, אם היה לי שם קצת יותר מדעי הייתי נותן מידע עליו גם כן...
AnarkY לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 07/01/2007, 17:09   #11
D_Z

הסמל האישי שלD_Z

כנראה אתה מדבר על ה Tetraodon Leiurus
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא