AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Saturday 06/01/2007, 22:42   #1
tomer-m

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל שאלות של גנן צעיר

אז ככה:
יש לי אקווריום פנורמי קטן 60 ס"מ (40 ליטר) לאחרונה שידרגתי אותו לצמחיה ע"י החלפת המצע לקוורץ ,בניתי ערכת CO2 של שמרים שעובדת יפה, הוספתי תאורה בעוצמה של 40 וואט אור לבן ו10 וואט אור כחול, אני מדשן את האקווריום פעם בשבוע עם דשן נוזלי, נותן 10 שעות תאורה ביום והצמחיה ניראת כעמידה (הצמחים שקניתי מוגדרים כחזקים ע"י המוכרים בחנויות) יש לי 2 בעיות:
1) אחרי כהרצה של חודש של כל המערכת התחילו לצוץ לי אצות שצבען שחור והן צומחות לי על כל חלק באקווריום במהירות מטורפת(זכוכית,סלע בזלת, אפילו על העלים של הצמחים !!!) ניגשתי לבעל חנות בעל שם בירושלים שמכר לי 2 שרימפס במבוק אך הם לא אוכלים את האצות (יש לציין שהם אצלי מספר ימים אך אני לחוץ על הענין כי האצות גודלות בקצב מהיר ואני לא רוצה להגיע למצב בלתי הפיך) אני לא רוצה להכניס כל מיני כימיכלים שהציעו לי בחנויות מסוימות אך אני לא יודע מה לעשות כי השרימפס ממש לא נראה כמתענין באצות (אולי זה ענין של זמן אך אני לא יודע).
2)יש לי צמח דמוי דשא עם עלים קצת יותר רחבים שאני בטוח שמוכר לכולם שגודל מהר מאוד וכשאני גוזם אותו אז אותם עלים לא צומחים יותר אלא נראים כמתחילים למות מהקצה לעומת עלים לא גזומים שצומחים בקצב יומי מהיר, אולי תתנו לי עצה או אינפורמציה שקשורה לגיזום עלים.
תודה
tomer-m לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 07/01/2007, 00:21   #2
rongutman

2 שרימפסים זה לא מספיק, זה ממש קצת. תוסיף 15 דנטיקולטות שגם יתרבו וגם יאכלו את האצות ואולי גם מספר אוכלי אצות סיאמי או משהו בסגנון.

לגבי הדשא אין לי מושג
רון
rongutman לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 07/01/2007, 00:55   #3
tomer-m

קודם כל תודה על התגובה !!!
מה זה דונטיקולטות? אני ממש צעיר בתחום ואני לא מכיר את השמות של מה שרשמת,
בירושלים אין כ"כ הרבה חנויות ממש מקצועיות והמקצועי ביותר שאני מכיר הוא זה שהלכתי אליו
כך שאני גם בספק אם אני אמצא את זה פה (אם מישהו מכיר חנות ממש מקצועית ומבינה בי-ם חוץ מחנות "אקווריום" אני אשמח לשמוע) אני שוקל להשתמש בתכשיר נגד אצות של JBL אחרי ששקעתי בתוך הפורום והבנתי (גם ע"פ אינדקס האתר) שמה שיש לי זה אצות שחורות (מברשת) ואין כמעט איזשהו דג/שרימפס שיכול להתגבר על הבעיה באופן מוחלט רק מישהו שהתכשיר עזר לו אז אני שוקל לקנות אותו וזאת למרות שכתבתי שאני מעדיף לא להכניס תוספות לאקווריום .
אם יש עוד משהו שאני צריך לדעת אז אני אשמח מאוד מאוד לשמוע (או במקרא הזה לקרוא)
חוץ מזה מה זה האוכל אצות הסיאמי הזה ? ניסתי לחפש אותו באינדקס ולא מצאתי ואני אשמח לדעת איך הוא נקרא בשפת האינדקס או לראות תמונה שלו כי אני בטוח שכשאגש לחנות ואבקש אז לא ידעו על מה אני מדבר. (אני מקוה שלא מדובר בדג "מנקה" כי יש לי והוא לא בענין בכלל)
עדיין לא נקרא Sunday 07/01/2007, 01:16   #4
rongutman

דנטיקולטות זה שרימפס
https://www.aqua.org.il/aquadex/index.php?myFishId=651

אוכל אצות סיאמי
https://www.aqua.org.il/aquadex/index.php?myFishId=575

אני לא הייתי מכניס חומר נגד אצות לאקווריום צמחייה. תנסה להוסיף צמחים מהירי גדילה שיקשו על האצות לגדול. תנסה לחפש באינדקס את הצמחים שלך אולי הם מהירי גדילה.

תנסה גם לזהות איזה דג מנקה יש לך, אם זה גיבי מצוי אז הוא לא מתאים לאקווריום שלך.

בהצלחה
רון
עדיין לא נקרא Sunday 07/01/2007, 01:23   #5
אב-נר

יש לך אצה שחורה.
כל הדגים שהוזכרו לא יעזרו.

קרא את העץ "הצילו מהרעה השחורה" שנמצא כמה הודעות למטה.
אב-נר לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 07/01/2007, 01:24   #6
D_Z

הסמל האישי שלD_Z

איזה נורות יש לך? (הכוונה לפלורנסט? או לEL? או לליבון?)

והשרימפס במבוק לא אוכל אצות... אולי אצות מקרוסקופיות שנתפסות לו ב"צוותות" אבל גם בקשר לזה אני בטוח.
D_Z לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 07/01/2007, 02:24   #7
tomer-m

קודם כל תודה על העזרה ,אני מעריך את זה מאוד !!
התאורה שיש לי היא פלורוסנטיט (40 וואט אור לבן ו10וואט אור כחול ואפרופו אור כחול רציתי לדעת אם אפשר להשאיר אותו דולק רצוף והוא לא יפגע בצמחיה ??)
הדג המנקה שלי הוא דג מנקה סטנדרטי שחור ממשפחת האנציסטרוסים שנמכר בכל חנות חיות הכי פשוטה, קראתי את העץ של " הרעה השחורה" ושם הומלץ על התכשיר של JBL אז אני עדיין מתלבט אם לקנות אותו או לנסות להשיג את השרימפסים הנ"ל כי אשתי כבר מתעצבנת שאני יושב על הפורום ולא מתיחס אליה !! מה גם שכבר הוצאתי המון כסף על האקווריום (מבחינתי זה שווה אבל מבחינתה לא!!) אני לא בטוח שאני אמצא את השרימפסים בתוך העיר י-ם ואם אני אציע לנסוע מחוץ לעיר כדי לקנות אז זה לא יתרום לשלום בית שלי...
תעזרו לי בהתלבטות
שוב תודה רבה
תומר
עדיין לא נקרא Sunday 07/01/2007, 02:40   #8
rongutman

אני לא משתמש בALGOL אז אין לי ניסיון איתו ואני לא יודע אם הוא לא פוגע בצמחים או באיזון של האקווריום אז אני לא יכול לשלול או להמליץ עליו.

לדעתי אתה בכל מקרה צריך להכניס אוכלי אצות למיניהם גם אם לא יטפלו בבעיה הנוכחית בשביל למנוע בעיות בהמשך. תנסה לגוון ולהכניס כמה סוגים כמה שרימפסים ואוכלי אצות סיאמים ואולי גם אוטוצינקלוסים ואנציסטרוסים.

אם ההתפרצות של האצה ממש חמורה אני מציע בכל מקרה לנסות ולהוציא ביד את מה שניתן.

רון
עדיין לא נקרא Sunday 07/01/2007, 10:33   #9
יער

דנטיקולטות לא יעזרו כאן. היחיד שאוכל את המברשת הוא אוכל אצות סיאמי. בכל מקרה, גם הוא לא יכול לטפל לבדו בכמויות של אצות. הייתי ממליצה לך להוציא ידנית כמה שיותר מהאצה (לקטוף ולהוציא עלים מכוסים ולשפשף משטחים מכוסים), לכבות לגמרי את האור הכחול עד שהבעיה תיפתר, ולהוסיף צמחים מהירי גדילה, ואוכלי אצות סיאמיים לפי גודל האקווריום שלך. אם המצב לא יתחיל להשתפר תוך כמה ימים, אולי יהיה כדאי לשקול גם שימוש בחומרים.
יער לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 07/01/2007, 14:23   #10
איתי
מנהל טכני

הסמל האישי שלאיתי

הודו לך על 182 הודעות 250 פעמים

קודם כל ברוך הבא לאקווה.

אל תילחץ, אצות זה דבר שפוקד, פקד ויפקוד את כולנו (מגדלי הצמחיה).
שרימפס במבוק לא יעזור לך במאומה, הוא לא נוגע אפילו באצות אחרות, הוא מסנן חלקיקים במים בעזרת מניפותיו.
לצערי לי אין ניסיון טוב אם אוכל אצות סיאמי מבחינת אכילת האצות האדומות.
הפתרון שיער נתנה לך הוא הנכון ביותר, תתחיל להסיר ידנית.

במידה וכל הפתרונות האחרים לא יעזרו לך אתה בהחלט יכול ללכת על הפתרון הכימי.
לי יש ניסיון מעולה עם פוטופוריפין (שהוא מאוד יקר) וניסיון ספציפי עם המוצר של JBL ששמו הוא ALGOL בטיפול באותה אצה מרגיזה.

לפני שאתה מתחיל כל דבר, אני מציע לך להתחיל לקרוא על האצה הזאת שאתה מתכוון להילחם בה: https://www.aqua.org.il/aquadex/index.php?myAlgaeId=9

איתי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 07/01/2007, 15:25   #11
tomer-m

תודה רבה לכל המשתתפים שעזרו לי !!!
אני אנסה לטפל בבעיה בדרכים השונות ואני מקוה שיהיה לי
נסיון בענין שאוכל להמליץ עליו פה בפורום המצוין הזה !
שוב תודה
תומר
עדיין לא נקרא Sunday 07/01/2007, 15:26   #12
tomer-m

תודה רבה לכל המשתתפים שעזרו לי !!!
אני אנסה לטפל בבעיה בדרכים השונות ואני מקוה שיהיה לי
נסיון בענין שאוכל להמליץ עליו פה בפורום המצוין הזה !
שוב תודה
תומר
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא