AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Wednesday 01/12/2004, 02:40   #1
כפיר-ד

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל הטלה של זברה ציקליד ואלבינו

לכל חברי הפורום שלום

ראשית כל רציתי לציין את האתר ואת הפורום בפרט על ההסברים המקצועיים והרחבת האופקים
לכל החברה ה"מתחילים" כמוני בתחום.

כמו שהזכרתי אני מתחיל בתחום וכבר זכיתי להטלה ראשונה באקווריום...
האקווריום הוא אקווריום שהכנתי במיוחד להטלות כ 40 ס"מ פנורמי ושם השארתי את הזברה ציקליד הזכר עם האימא הנקבה הלבנה, לאחר מספר ימים אחרי שקניתי אקווריום גדול בהתלהבות (1 מטר) והעברתי את שאר הדגים הבחנתי בנקבה שנכנסת לכד ומטילה את הביצים.

כיום לאחר כשבועיים בערך הדגיגים שוחים בחופשיות באקווריום אני מאכיל אותם מספר פעמים ביום עם אבקה לדגיגים שרכשתי והכל טוב ויפה וכאן עולות מס' שאלות שרציתי להיות סגור עליהם:

1. האם אני יכול להשאיר את ההורים עם הדגיגים כמה זמן שאני רוצה ? או שמא עליי להפריד את ההורים וע"י כך לגרום לדגיגים להיות עצמאיים לחלוטין ...?

2. מה יזרז את הגדילה של הדגיגים וכמה זמן בערך עד שממש נבחין בצורה של ציקליד צעיר ולא בנקודה קטנה עם שני עיניים קטנות ....

3. האם עלי להשאיר אור דולק יותר מהרגיל

4. מה בדבר נקיון האקווריום הקטן ? איך אני שואב רפש ? החלפות מים ?

אשמח לקבל תשובות

תודה כפיר
כפיר-ד לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 01/12/2004, 09:38   #2
שון-ושונית
משתמש חסום

אהלן כפיר.
ברוך הבא לפורם שלנו.
תודה על המחמאות אחרי הכל אנחנו (שון ושונית) כתבנו את כל מה שיש פה.
סתם סתם... אחלה מקום מצאת לך תחכים ותשכיל.

ולשאלות.....

רצוי וצריך להוציא את ההורים אחרי ההטלה. (ללא קשר לבגרותם הם פשוט יאכלו).

אין צורך "לזרז" את גדילתם ארוחה אחת או שניים ביום יספיקו בהחלט ותראה תוצאות יפות.

הם מאוד אוהבים אור אבל גם חושך.....אצלינו אין תאורה מלאכותית כלל.

בהצלחה.
[url=http://photos.walla.co.il/the_kings][img]http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/t/h/e/_/k/i/n/g/s/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200406071254579833/200406071301495863/p-scan0010.jpg[/img][/url]
שון-ושונית לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 01/12/2004, 10:58   #3
מרסל

שלום כפיר! ברוך הבא!
ולשאלותיך:
א) הסיבה להפרדת הדגיגים מההורים היא באמת כמו ששון ושונית אמרו. הדגיגים יהיו עצמאיים גם ללא הוריהם, אחרי הכל הם דגים, לא נמרים.
בדרך כלל מוציאים את ההורים לאחר מס' ימים, ויש מגדלים שמפרידים את ההורים מיד לאחר ההטלה.

ב) אני חושב (בניגוד לשון ושונית המקסימים) שיש להאכיל את הדגיגים כ 5 פעמים ביום, במנות קטנות. כך הם יגדלו מהר יותר. ישנו אוכל (של חברת נטורפין) שהוא מן טבליות שנדבקות לזכוכית ולאט לאט מתפרקות ומשחררות אוכל. נראה לי אידיאלי. בני כמה הדגיגים?

ג) אני לא מכבה את האור באק' דגיגים. כך הדגיגים פעילים יותר זמן מהיממה, חילוף החומרים שלהם מהיר יותר והם אוכלים יותר.

ד) תשתמש בשואב רפש קטן, ותשאוב את המים מהאקווריום לתוך דלי (רצוי לבן), תעבוד לאט ובסבלנות, וכשתסיים תבדוק טוב טוב שאין איזה חבוב קטן בתוך הדלי. החלפות מים - עם השאיבה יחד.

מקווה שעזרתי. יש במאגר המידע המון מאמרים שעוזרים מאוד גם כן.
בהצלחה.
עדיין לא נקרא Wednesday 01/12/2004, 13:52   #4
עידו-דג

מסכים עם מרסל בעניין ההאכלות, ניתן להאכיל 5-6 פעמים ביום וכך לזכות לגדילה מהירה יותר
אך חשוב לא להאכיל יתר על המידה ע"מ לא לזהם את המים, שיםבכל האכלה מזון שהדגים מסיימים בפרק זמן קצר יחסית (דקה או שתיים)
הייתי ממליץ לך להאכיל את הדגיגים בארטמיה שתבקיע להם, קונים ביצי ארטמיה, מבקיעים ומאכילים אם תרצה הסברים לגבי כיצד מבקיעים אשמח לייעץ לך, ניתן להשיג אצלי את הביצים
להבקעה, זה המזון הכי מומלץ לדגיגים בני יומם מהסיבות הבאות:

1. מזון חי תמיד הכי מזין וטוב עבור דגים, בייחוד עבוד דגיגים
2. הוא חיי באקווריום עד שהדגים מסיימים לאכול אותו (במידה והכנסת להם כמות סבירה) וכך לא מזהם את המים
3. בשבועיים/שלושה הראשונים חשוב לתת מזון חי ע"מ למנוע בעיות ומחלות בהמשך חיי הדג

בעניין השארת האור דלוק 24 שעות, כאן אני חולק על מרסל, דגים כמונו וכמו כל בעלי החיים
נהנים משנת לילה... כבה להם את האור בלילה שיוכלו לישון ולצבור כוחות לבוקר הבא

מקווה שעזרתי, אם תרצה עוד אינפורמציה ועצות אתה מוזמן לכתוב לי בפרטי

עידו
עידו-דג לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 01/12/2004, 15:34   #5
giesler

ברירת מחדל דגיגונים

מניסיון אישי - כרגע אקוו' עם כ 40 דגיגוני ליוונגסטוני בני חודש:

1 האכלה 4-5 פעמים ביום .. קצת כל פעם גיוון בין אוכל טרי ואבקה
2.אור - כמו אצל הבוגרים אור יום טבעי ובין 4 ל 12 בלילה אור מלאכותי....
3.האם הוצאה אחרי שבוע , כאשר ראינו שהיא אוכלת טוב ומשקלה שב להיות נורמלי והיא הפסיקה לאסוף אותם...

לא צריך למהר ולפתם אותם שייגדולו.. תן לטבע לעשות את שלו זה פשוט יפה להתבונן יום יום

ב ה צ ל ח ה
giesler לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 02/12/2004, 01:30   #6
כפיר-ד

קודם כל חברים תודה על כל העצות.
מהרגע שראיתי את שתי התגובות הראשונות החלטתי להפריד את ההורים מהדגיגים כי הם נראו לי כבר חסרי סבלנות ואגרסיביים (הקטנים פשוט שיגעו אותם, התפזרו ולא היו במקום אחד)

עכשיו הם לבד ....

מי יכול להסביר לי מה זאת ארטמיה ואיך משיגים כזה אוכל לדגיגים ...?
כפיר-ד לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא