AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Sunday 19/09/2021, 22:55   #1
נפתלי ב.

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: 60 ליטר מים מתוקים
Disease אבחון מחלה

היי חברים יקרים... כבר כמעט שנה שאני קורא בפורום מהצד ושואב ערימות של מידע, אין כמוכם!!
הרבה זמן רציתי להרשם ולקחת חלק אבל הפעם הסיטואתיה ממש הכריחה אותי...
אחד הגורמיים הננסים שלי (קובאלט, והיו לי עוד 3 שכבר מתו די מזמן) נראה כל כך נורא שהייתי חייב לצלם ולהעלות (זהירות תמונות קשות).

לינק:

https://www.idrive.com/idrive/sh/sh/i3l7l8c7f4

כמו מה זה נראה? האם זה מדבק? ולמה זה קורה?

אקווריום, 60 ליטר, פילטר עליון עם מגירות מובנה באקווריום, ועוד פילטר אחד םנימי של אטמן 1,000 ליטר לשעה נדמה לי. יש בתוכו שקית של פיוריג'ן, משאבת אוויר קטנה פשוטה.

אוכלוסייה- 4 מולים, 3 זברות, 2 מנקים קטנים (אנציסטרוס נראה לי), 5 אלמנות גלופיש, 4 רזבורות חצויות, גופי 1, ניאון 1 (היתה להקה של 10 כולם מתו), אחד כריש כסף, ואחד גורמי ננסי (נושא האשכול).

ערכי המים כרגע- ניטריט 0, ניטראט 40, ph 8.0, gh 180, kh 120-180 טמפרטורה 23-28, תלוי אם יש מזגן בחדר או לא.

כבר תקופה ארוכה שמתים לי דגים בצורה כרונית, כל פעם סוג אחר, בהתחלה חשבתי שזה ניטראט, אבל אז הבנתי ש 40-80 ppm לא אמור להרוג אותם, כרגע אני עומד על 40 ppm שמתאפסים בהחלפות מים אהל עולים אחרי כמה שעות. הוספתי מדיה ביולוגית matrix של סיקם וכרגע מקווה שיעזור לפחות בניטראט אבל אני בטוח שיש כאן משהוא מעבר שאני לא מצליח להבין.

מקווה לעזרתכם, תודה מראש וחג שמח לכולם

נערך לאחרונה על ידי נפתלי ב., Monday 20/09/2021 בשעה 01:37.
נפתלי ב. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 20/09/2021, 06:29   #2
moshen7

הודו לך על 264 הודעות 332 פעמים
סוג אקווריום: 720 ליטר +600 ליטר, דרום/מרכז אמריקאים 4 קוביות 80 ליטר להטלות, 200 ליטר מיכל אימון לדגיגים
וותק בתחום: 55 שנים
ברירת מחדל תגובה להודעה: אבחון מחלה

האקוריום שלך בבלגן גדול, וזה יכול להביא לתוצאות כפי שקיבלת ( דגים מתים או פגועים).
לא לגמרי ברור מה הבעיה של הגורמי, זה יכול להיות פציעה מדקורציה או מתקיפה של דג אחר, יכול להיות גם זיהום שהתפתח, אבל ברור לגמרי שהתנאים באקוריום ממש לא טובים. תנודות הטמפרטורה הן מתכון בטוח למחלות ומוות של דגים.
כריש כסף באקוריום 60 ליטר? תקרא מעט על הדג ותבין את הטעות https://www.aqua.org.il/aquadex/profile.php?id=805
האיכלוס שלך מאסיבי מדי לנפח מים כזה קטן.
המלצות:
1. דחוף - להתקין תרמוסטט (50 או 75 וואט) ולכוון טמפרטורה ל-30 מעלות
2. להוסיף 5 כפיות מלח גס
3. את הפילטר הפנימי הייתי מוציא, חוץ מזרימה חזקה במיכל , לא נראה לי שהוא מביא תועלת רבה.
4. מדיה ביולוגית/קרמית בפילטר העליון
5. להוציא את הכריש כסף, לא להכניס למיכל אף דג נוסף.
moshen7 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 20/09/2021, 09:17   #3
נפתלי ב.

קודם כל תודה על תשובתך, איזו זכות לקבל עצות ממישו עם ניסיון כל כך גדול !

1. התנודות בטמפ' החלו רק בחודשיים האחרונים עקב מעבר דירה, לםני כן הטמפ' הייתה דיי יציבה על 28 ועדיין היה מת לי דג כפעם בחודש לפחות. בכל אופן, יש לי תרמוסטט וכיוונתי אותו כפי שכתבת.

ב. יבוצע בהקדם

ג. המטרה שלו הייתה נטו כדי שיהיה מקום למדיה נוספת ולפיוריג'ן.

ד. כפי שציינתי בהודעה המקורית זה באמת מה שעשיתי אבל רק לאחרונה, עדיין ממתין להתפתחות בקטריה חדשה.

ה. הכריש כסף הוא פדיחה גדולה של המוכר שכנראה לא מבין הרבה כי הוא ידע את גודל האקוווריום וגם אמר שאינו דג להקה... . אחזיר את המסכן הזה לחנות.

כל כמה זמן להאכיל לדעתך? יש עוד משו שאפשר לעשות על מנת לייצב את העסק?
עדיין לא נקרא Monday 20/09/2021, 16:13   #4
נפתלי ב.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי moshen7 צפה בהודעה
2. להוסיף 5 כפיות מלח גס
האם זה משו חד פעמי? או שצריך.לחזור על זה תקופה מסויימת?
לבנתיים הגורמי כבר נפטר עליו השלום....
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא