AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > כללי > קהילת אקווה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Sunday 03/02/2008, 14:34   #1
kippy

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל עזרה בבקשה - הפיכת תמונה לפוסט

מדובר בתמונה דיגיטלית , שאני לא מצליח להשיג את הקובץ המקורי ולכן יש לי גישה רק לתמונה המכווצת ..

אני רוצה להגדיל אותה לממדי פוסטר ,

עד כמה שאני מבין יש בעיה להגדיל את התמונה מהקובץ הקטן ..

השאלה שלי היא האם מישהו מכיר חנות צילום ( בעיקר בצפון .. ) בעלת יכולת ביצוע גבוהה

או שיש למישהו רעיון איך אפשר להגדיל את התמונה באיכות טובה ..

המון תודה מראש ..
kippy לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 03/02/2008, 14:44   #2
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

לא ניתן לשחזר אחורה את רוב המידע שאבד בדחיסה והקטנת התמונה,
אתה יכול לחזות בתופעה ע"י הגדלה (ZOOM) על מסך המחשב בפקטור הרצוי ולבדוק האם התוצאה ראויה בעיניך...
אם תגדיל באופן משמעותי - פשוט תתחיל לראות עיוותים וארטיפקטים שונים (פיקסליזציה)...
את חלקם ניתן להחליק ולטשטש כך שפחות יפריעו - אך שוב - לא תקבל את רוב המידע שאבד...ורוב הפרטים הקטנים ("חדות" עצמים בתמונה וכו') יאבדו,
(תוכנות מקצועיות מצליחות לעיתים לשחזר חלק קטן ממנו - תלוי בסוג הדחיסה, פקטור ההגדלה וכו')...
גם חנויות צילום מקצועיות - יכולות לשפר מעט אך לא לעשות "קסמים" וסביר שבמידה ואכן מדובר בהגדלה לפוסטר- התוצאה לא תספק אותך..
גל
גלגו לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 03/02/2008, 14:50   #3
kippy

גל , תודה

עד לאיזה גודל אתה מעריך שניתן להגיע בלי שיווצר טשטוש ?
עדיין לא נקרא Sunday 03/02/2008, 14:53   #4
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

תלוי מאד מה איכות התמונה הקטנה (חדות, רווית צבע גודל עצמים מקורי), פקטור הדחיסה והרזולוציה שלה...
ניתן לחשב יחסית בקלות אם תצליח למצוא את הנתונים האחרונים שציינתי או תעלה אותה כאן (במידת האפשר),
גל
עדיין לא נקרא Sunday 03/02/2008, 18:56   #5
Oz

הסמל האישי שלOz

מנסיוני, מה שהוקטן, לא יכול לחזור אחורה.
כל ניסיון הגדלת התמונה יהרוס אותה.
עדיין לא נקרא Monday 04/02/2008, 01:52   #6
static

הסמל האישי שלstatic

סוג אקווריום: מרובע,,כזה עם מים ודגים :)

מכיוון שלא ידועים לי נתוני התמונה שברשותך אנסה לעזור מהידע שלי וניסיוני האישי
יש מס דרכים , האחת לבד השניה בעזרת מכון העתקות\צילומים\פירסום
אתחיל דווקא מהשניה שהיא הקלה אך גם היקרה , גש\י למכון כזה וברר\י דרכם את הפרוצדורה

דרך נוספת היא לעשות לפחות את ההתחלה לבד ואחכ לגשת למכון העתקות.
לוקחים את התמונה לכול חנות לפיתוח תמונות ומבקשים לפתח את התמונה על נייר פוטו מט איכותי בהתאם לרזולוצית התמונה[ללא שינויים,מתיכות או כיווצים]
השלב הבא הוא למצוא סורק ביתי רגיל ולסרוק את התמונה בעומק של 200-250 dpi,שוב ללא עיבוד התמונה
תמונה כזו תשקול הרבה אז יש לקחת זאת בחשבון
צורבים את הקובץ לדיסק וניגשים למכון העתקות וממשיכים משם.רצוי שהם יבדקו את הקובץ ויראו אם באמת איכות הסריקה טובה לפיתוח בגודל גיליון[70*100] שזה פחות או יותר פוסטר
כול עיניין הסריקה העצמית זה בכדי להוזיל עליות כי כך גם עושים במכון,ופשוט גובים עוד כסף

אם התמונה מגורענת בגדלים גדולים מידי יש צורך הסריקה איכותי יותר\עיבוד תמונה\היתפשרות על גודל קטן יותר

דרך נוספת [קצת יקרה אבל שווה מעבודות שראיתי] היא דרך אתר picpong בו ניתן להעלות את התמונה ולבדוק לייב את כול העריכה של הקובץ וכמובן לעמוד בקשר טלפוני בנוגע לאיכות ההדפסה

מקווה שעזרתי
static לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 04/02/2008, 02:01   #7
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי static
מכיוון שלא ידועים לי נתוני התמונה שברשותך אנסה לעזור מהידע שלי וניסיוני האישי
יש מס דרכים , האחת לבד השניה בעזרת מכון העתקות\צילומים\פירסום
אתחיל דווקא מהשניה שהיא הקלה אך גם היקרה , גש\י למכון כזה וברר\י דרכם את הפרוצדורה

דרך נוספת היא לעשות לפחות את ההתחלה לבד ואחכ לגשת למכון העתקות.
לוקחים את התמונה לכול חנות לפיתוח תמונות ומבקשים לפתח את התמונה על נייר פוטו מט איכותי בהתאם לרזולוצית התמונה[ללא שינויים,מתיכות או כיווצים]
השלב הבא הוא למצוא סורק ביתי רגיל ולסרוק את התמונה בעומק של 200-250 dpi,שוב ללא עיבוד התמונה
תמונה כזו תשקול הרבה אז יש לקחת זאת בחשבון
צורבים את הקובץ לדיסק וניגשים למכון העתקות וממשיכים משם.רצוי שהם יבדקו את הקובץ ויראו אם באמת איכות הסריקה טובה לפיתוח בגודל גיליון[70*100] שזה פחות או יותר פוסטר
כול עיניין הסריקה העצמית זה בכדי להוזיל עליות כי כך גם עושים במכון,ופשוט גובים עוד כסף

אם התמונה מגורענת בגדלים גדולים מידי יש צורך הסריקה איכותי יותר\עיבוד תמונה\היתפשרות על גודל קטן יותר

דרך נוספת [קצת יקרה אבל שווה מעבודות שראיתי] היא דרך אתר picpong בו ניתן להעלות את התמונה ולבדוק לייב את כול העריכה של הקובץ וכמובן לעמוד בקשר טלפוני בנוגע לאיכות ההדפסה

מקווה שעזרתי

אני מקווה שברור שאת כל התהליך המורכב (והיקר) שאתה מתאר כאן ניתן לעשות בקלות ע"י שימוש בפילטרים המתאימים בפוטושופ (לדוג'..)- זה עדיין לא ישפר את איכות התמונה או ישחזר מידע ופרטים שאבדו...
פשוט דרך עקיפה לטשטש ולרכך את העיוותים השונים שנגרמים מהגדלת תמונה ברזולוציה בלתי מספקת...
גם אם הייתה לנו תמונה מודפסת\שקופית באיכות גבוהה - לסרוק ב 200-250DPI זו רזולוציה נמוכה מאד - במיוחד אם רוצים לבצע הגדלה...
למעשה מכיוון וההדפסה היא בד"כ באיכות 300DPI (פלוטר הזרקת דיו סטנדרטי) - יש לסרוק בכפולות שלה ביחס לפקטור ההגדלה - לדוג' אם רוצים להגדיל פי 2 - יש לסרוק ב600DPI וכו'...

במידה ונאלצים להגדיל בצורה "מלאכותית" את המקור - לא מומלץ לבצע הגדלה של יותר מ200%... וגם זה ע"י שימוש בפילטרים "מרככים"... הגדלה מעבר לכך תראה מטושטשת, מרוחה ובאיכות נמוכה...
תלוי גם במידע המצולם - לעיתים דווקא אפקט כזה של ריכוך ומריחה מקובל ומבוקש בכוונה (תמונות פורטרט מוגדלות לדוג'...).
בהצלחה,
גל
עדיין לא נקרא Monday 04/02/2008, 02:32   #8
static

הסמל האישי שלstatic

סוג אקווריום: מרובע,,כזה עם מים ודגים :)

גל ידידי....
שימוש בפילטרים לא משפר את הרזולוציה ועקב כך גם לא את הגודל
עד כמה שאני הבנתי הרצון הוא להגדיל תמונה קיימת

הdpi שציינתי מספיקים לתמונה מספיק גדולה [a3+-] מעבר לזה לא ראלי בעיקר עקב איכות הדפסה ביעקר מכייון שמדובר בצילום ולא שירטוט או משהו פחות מורכב
התהליך ציינתי אינו יקר באופן חריג מכול טיפול בתמונה כזו[איפה בדיוק יקר?לפתח את התמונה?לסרוק?]
העסק היקר הוא כמובן ההדפסה שגם שם יש פרצות כמו סוג הפלוטר ,על גבי מה הדפסה הנחות סטודנטים וכו

בכלליות מסכים עם עיניין ה200%אבל ניתן גם שם לשלב בין הסריקה לבין עיבוד בפוטושופ ולהצליח להגיע לגדלים גדולים יותר,
אבל אני בעד הגדלות של עד a3-+ גם מכיון שהעליות גבוהות [יחסית] וגם שעות עיבוד התמונה עולות

אבל כול הדיון פה הוא דיון סרק עד שלא נדע את פרטי הקובץ
לצערי\שימחתי אני מדבר אחרי ניסיון של מס רב של פלוטים לעבודות גמר שלי בלימודים,קורסים בצילום ועוד,אבל תמיד מוכן ללמוד דברים חדשים

יום טוב
static לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 04/02/2008, 10:18   #9
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי static
גל ידידי....
שימוש בפילטרים לא משפר את הרזולוציה ועקב כך גם לא את הגודל
עד כמה שאני הבנתי הרצון הוא להגדיל תמונה קיימת

בהחלט אתה אכן לא מרוויח שום מידע ("רזולוציה") - הפילטרים משמשים רק להסתיר ולרכך את הארטיפקטים והעיוותים שנגרמים מהגדלת תמונה מעבר לרזולוציה הטבעית שלה (מסלקים פיקסליזציה לדוג' או ארטיפקטים מגעילים של JPEG).

אבל כול הדיון פה הוא דיון סרק עד שלא נדע את פרטי הקובץ
לצערי\שימחתי אני מדבר אחרי ניסיון של מס רב של פלוטים לעבודות גמר שלי בלימודים,קורסים בצילום ועוד,אבל תמיד מוכן ללמוד דברים חדשים

תחום העיסוק העיקרי שלי (אחרי דגים כמובן ) שלי הוא בעיבוד תמונה מקצועי (אמנם לא בכיוון "גרפיקה" אלא לצרכי מחקר - אבל העקרונות זהים)...
יום טוב
כל התהליכים (המקובלים לצערי בעיקר כעוד "מסחטת כסף" של התעשיה) של הדפסה וסריקות חוזרת וכולי למעשה לא מוסיפים שום מידע - רק מאפשר לטשטש מעט את המעבר בהגדלות השונות ומחליק פגמים שנוצרו מהגדלות עודפות - למעשה נכון יותר לומר שאתה בעיקר מאבד מידע נוסף עקב כך...
בשימוש נכון בתוכנת עיבוד תמונה (כלשהי) אתה יכול לבצע אותה עבודה בשליטה גדולה יותר על הפרמטרים...
DPI כשלעצמו חסר משמעות אם לא יודעים גם מה מימדי התמונה המקורית ומה פקטור ההגדלה... לגבי הגדלה לגודל מסוים (נניח A3) כדאי לדעת מה הרזולוציה הסופית ולא רק בDPI).
לעיתים תמונה שנראית "טוב" יותר לעין - היא למעשה נחותה מבחינת איכותה וכמות המידע האמיתי הנמצא בה...
על כן אתה גם צודק מבחינת הצורך - תלוי מאד בסוג המידע שנמצא ומה רוצים לקבל - במקרים מסוימים דווקא טשטוש קל (הנובע עקב הגדלה וריכוך או הוצאה בכוונה מפוקוס) דווקא רצוי...
ובמקרים אחרים תרצה תמונה חדה ומפורטת ככל האפשר...

וזה עוד בכלל בלי לדבר על ארטיפקטים הנוצרים משימוש בפורמטי דחיסהלא שמרניים (LOSSY )כמו JPEG הנראים בעיקר כשאתה מגדיל מעבר לרזולוציה הטבעית של התמונה - מה שסביר להניח שהוא המקרה כאן...

בהצלחה,
גל
עדיין לא נקרא Thursday 07/02/2008, 19:17   #10
kippy

תודה לכולם על העצות

אני לא מצליח להעלות את התמונה לאתר ..

בכל מקרה אני אנסה את מה שהצעתם , ודרך אגב מלא הערכה והערצה ( וקצת קינאה ) על הידע העצום בנושא :P

מקווה שאצליח ואעדכן בהתאם ..
עדיין לא נקרא Thursday 07/02/2008, 19:30   #11
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Oz

לא ניתן לייצר תמונה יש מאין (רק בתיאוריה, אולי בעתיד יהיו גאונים שיוכלו).

הגדלה משמעותית, שעל זה בעצם מדברים בעץ זה, תהה אפקטיבית רק כאשר מדובר במרחק צפייה די גדול (לא ביתי), כאשר יש השלמות פיקסלים או במיקרים של פוסטרי ענק, מרווחים (שכחתי איך קוראים לשיטה).
פילטר בהחלט יכולים לעזור במידת מה, תלוי מאד במקרה.
מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 08/02/2008, 16:17   #12
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי MaaYan_B
ציטוט:
פורסם במקור על ידי Oz

לא ניתן לייצר תמונה יש מאין (רק בתיאוריה, אולי בעתיד יהיו גאונים שיוכלו).
אנחנו עובדים על זה

הגדלה משמעותית, שעל זה בעצם מדברים בעץ זה, תהה אפקטיבית רק כאשר מדובר במרחק צפייה די גדול (לא ביתי), כאשר יש השלמות פיקסלים או במיקרים של פוסטרי ענק, מרווחים (שכחתי איך קוראים לשיטה).
RASTER
פילטר בהחלט יכולים לעזור במידת מה, תלוי מאד במקרה.
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > כללי > קהילת אקווה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא