AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Wednesday 13/01/2021, 15:19   #1
ציקליד אורן

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: ציקלידים
ברירת מחדל חידוש האקווריום

שלום לכולם.

אחרי שנה שבה למדתי קצת איך לגדל נכון דגים אני שואף לעשות לי סדר באקווריום כדי למנוע מריבות וכדי לתת לדגים את היכולת להתרבות כמו שהם רוצים. אשמח לכמה הצעות

נתחיל בהסבר על המיכל

מידות 120*40*80

שתי אבני חמצן. מסנן אחד גדול.

אני אצרף סרטון להמחשה
https://youtu.be/aNJZG6I8S84

1. כדי לעשות אקווריום טיפה יותר הרמוני אני מעוניין לעשות 2/3 להקות של זכר ונקבות ולא בלאגן שלם כמו שיש לי כרגע. הבעיה היא שזה אומר שרוב האקווריום נקבות ולא מצאתי אף פיקוק שהנקבה שלו צבעונית ויפה. הילדים שלי ממש אוהבים פיקוק OB כך שאם יש נקבות צבעוניות זה מצוין.

לידם אני מתכוון לשים קאולרוסים (שם הצבעים זהים בין המינים). אם כדאי לשלב גם הפלוכרומיסים או שעדיף להישאר עם שני מינים בלבד

2. האקווריום שלי שקוף מכל הכיוונים ואני מרגיש שזה מקשה על הדגים להרגיש שהם במסתור כי הם רואים את החדר. האם יש דרך לשפר להם את ההרגשה?

3. איפה אפשר לקנות ציקלידים אצל מישהו אמין שיבדוק לי מי זכר ומי נקבה לפי איבר המין ולא לפי צבע שזה לא ממש אמין.

4. כאשר אני אשלב את הדגים. האם יש בעיה לקנות דגים יחסית צעירים שיצטרפו לדגים בני שנה וחצי? מדובר על החלפה של כמחצית הדגים ככה שהאיזון הקיים ממילא ייעלם כלא היה.

בנוסף, אני כבר מעוניין לטפל במיכל ולכן אשמח לכמה הצעות לטיפול עשרת אלפים

5. איך (וכל כמה זמן) מחליפים נכון מדיות ביולוגיות? אני יודע שצריך להחליף את הגולות אבל יש לי מסנן אחד בלבד ואם אני אחליף זה ייצור חוסר איזון באקווריום. להחליף חצי וחודש אחרי זה עוד חצי? הכל בבת אחת? או שיש שיטה טובה יותר?

6. כמו 5 רק בקשר לספוגים. יש לי שני ספוגים. כל כמה זמן להחליף ומה הפרוצדורה.

חשוב להדגיש בקשר לשני הסעיפים האחרונים שני לא מעוניין לחכות ממש עד הרגע האחרון שהכל מתפורר ואז לפעול בלחץ אלא טיפה לפני ברוגע
ציקליד אורן לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 13/01/2021, 16:26   #2
Lirazz

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: 30 ליטר
ברירת מחדל תגובה להודעה: חידוש האקווריום

לגבי 5 ו 6 : אין סיבה להחליף סתם ככה מדיות או ספוג. צריך לנקות מדי פעם כתלות בכמות ההאכלות - העומס הביולוגי באקווריום. אני מניח שאתה כבר עושה את זה
Lirazz לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 14/01/2021, 21:47   #3
pope of dope

הודו לך על 50 הודעות 73 פעמים
סוג אקווריום: מלאווים 540 ל', דיסקוסים 300 ל', אק' 350 ל' פטרוכרומיס 'פליים טייל'.
וותק בתחום: החל משנת 1998

אם אתה מעוניין בצבע ותנועה, הכיוון הוא מבונות ולא פיקוקים או הפס' אחרים.
קוריליוסים באמת יפים.
יש לא מעט אופציות לשלב עמם - סתכל באקווה דקס.
קח בחשבון שלא כל מה שמופיע בקטלוג גם קיים במלאי אצל חובבים/חוות בארץ.
pope of dope לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 14/01/2021, 22:59   #4
ציקליד אורן

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: ציקלידים

קודם כל תודה על המענה.

1. מתישהו המדיות מתפוררות. תוך כמה זמן זה אמור לקרות? אני רוצה להקדים את זה

2. הרעיון שלי מאחורי סוג אחד של פיקוק סוג אחד של מבונות ואולי עוד סוג אחד של היפלומרוס הוא שאני מעוניין שלא יהיו ריבים כל כך. שמתי לב שאצלי הרד אמפרסס בעיקר רב עם חברו ולא עם שאר הדגים שהם פיקוקים וקורלאוסים וגם הקורלאוסים בעיקר בתוך עצמם. אם אשים כמה סוגי מבונות זה לא יגרום בלאגן? (לא איכפת לי אם ייווצרו בני כלאיים אלא אם זה בעיות בריאותיות אצלם)

3. האם מישהו מכיר טוב את הפיקוק OB ויכול להגיד לי אם יש גם נקבות יחסית צבעוניות?
ציקליד אורן לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 16/01/2021, 11:08   #5
pope of dope

הודו לך על 50 הודעות 73 פעמים
סוג אקווריום: מלאווים 540 ל', דיסקוסים 300 ל', אק' 350 ל' פטרוכרומיס 'פליים טייל'.
וותק בתחום: החל משנת 1998

1. מאד תלוי במדיות: סיפורקס ומדיות דומות יכולות להתפורר לאחר כשנתיים, פחות או יותר. מטריקס כמעט ולא מתפוררות כלל.
2. אגרסיביות במיכלים של ציקלידים אפריקאים זו תופעה ידועה. הפתרון לכך הוא מיכלים בגודל מתאים, מקומות מסתור, ציפוף המיכל או איכלוס בזכרים בלבד. כמובן שניסיון תמיד עוזר כאן.
3. גם הנקבות של פיקוק o.b. אפורות ולא אטרקטיביות, כמו בכל הפיקוקים.
pope of dope לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא