AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Wednesday 22/09/2021, 19:56   #1
ציקליד אורן

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: ציקלידים
ברירת מחדל החלפת אוכלוסייה

שלום לכולם

יש לי אקווריום 400 ליטר (1.20*0.40*0.80) במרכז חדר.
יש לי פילטר חיצוני של JBLושני תרמוסטטים.
צמחייה מפלסטיק בלבד
מבחינת מנקים יש לי
1 פלקו
2אופטרוס
4 פטריקולות

כבר שנה וחצי שאני מגדל ציקלידים מלאווים אבל אני חושב על לעשות שינוי מכמה סיבות

1) אני אוהב המון תנועה וכשיש רק קצת דגים זה פחות בולט
2) דרישות המשפחה :-)
3) אין לי זמן פנוי כמו פעם. כיום אני מנקה ושואב אחת ל3 שבועות וכבר אין לי זמן לזה לצערי מה שבסוף יוביל אותי לחפף ולתת לדגים מים לא נקיים. הבנתי מכמה אנשים שציקלידים מאוד מלכלכים וזקורים למים מאוד נקיים אבל יש דגים שפחות

אז אני בודק אופציות ואשמח להצעות כולל תנאים כלליים אם אפשר (טמפ', סוג אוכל, יקרים.זולים נקין וכו')

אני לא בטוח שאני רוצה דגים ממש פיצים כי זה אקווריום לא קטן ואז יהיה קצת בלאגן. אופציה אחת שאני חושב עליה (כמובן לא חובה שזה יהיה כל הדגים) היא מהדגים הזוהרים המהונדסים גנטית. רק דבר אחד אני לא רוצה וזה דגי זהב שאני לא מחבב

רעיונות למישהו????
ציקליד אורן לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 22/09/2021, 20:41   #2
שלולי

הודו לך על 155 הודעות 180 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: החלפת אוכלוסייה

אפשר להכניס להקה של פונטיוס דנסוני וקשתות גדולות.
כמובן רק אם ההחלפות מים יהיו כל 3 שבועות ובאחוז החלפה מתאים.
שלולי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 22/09/2021, 22:03   #3
PatrickStar

הודו לך על 5 הודעות 6 פעמים
סוג אקווריום: 240 ליטר צמחיה

נשמע כמו אקווריום עם המון פוטנציאל. להגיע למצב בו לא צריך לבצע החלפות מים כשיש המון דגים זה עניין לא פשוט. אבל אם אתה רוצה בכלל לחשוב על הכיוון שהזה אתה חייב ללכת בכיוון של צמחים חיים. יש מגדלים שמספרים שהם עושים החלפות בודדות בשנה (וגם זה בעיקר בשביל לנקות את הפילטר) אבל יש להם אקווריומים מלאי צמחייה ובלי כמויות ענקיות של דגים.
לדעתי כל אופציה אחרת עדיין תצטרך לעשות החלפות מים בתכיפות דומה. יכול לנסות להוסיף עוד פילטר אבל לא בטוח עד כמה זה יעזור בסופו של דבר. באופן כללי משריצים (גופים, מולים...) ודניו הם בין הדגים היותר עמידים.
PatrickStar לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 23/09/2021, 09:33   #4
גד פישר

הודו לך על 23 הודעות 23 פעמים
סוג אקווריום: קהילה, 200 ליטר

נראה לי שאקווריום צמחיה לא ממש יתאים לך.
מצד אחד אפשר להחליף פחות מים אבל מצד שני כדי שהצמחיה תהיה יפה היא צריכה תחזוקה רצינית. דישון נכון, גיזום וכו'. יוצא יקר והרבה עבודה.
דגים מהונדסים גנטית זוהרים נותנים קצת אווירה ילדותית לדעתי אבל זה לגמרי עניין של טעם.
באמת אופציה אחת זה טרופים גדולים כמו ששלולי כתב.

אם זה היה תלוי בי, הייתי מביא מספר קטן יחסית (בגלל הניקיון) של דגים ענקיים.
בעיקר ציקלידים דרום אמריקאיים כמו ארוואנה, אוסקר (מי שראה אוסקר בגודל מלא יודע שזה דג עצום). יש משהו בגודל של הדג שהופך אותו למעניין גם אם הוא לא כ"כ זז.
מנקים אפשר לשים כמה בוטיה ליצן (פלקו עושים המון לכלוך).

אני מדגיש שאין לי ניסיון עם דרום אמריקאיים אז כדאי לבדוק את הכיוון הזה יותר לעומק.

יש עוד דגים זולים שאפשר לגדל בבודדים ולחסוך ברפש כמו דולפין, כריש כסף שאפשר למצוא בכל חנות.

אופציה שלישית שעולה לי זה לעשות תצוגה ארץ ישראלית, תדוג במקום שמותר קצת מושטים (לא הרבה בגלל הניקיון), תאסוף אבנים מהסביבה ליד איפה שתדוג וזהו בערך. לא ניסיתי אבל אם הייתה לי האופציה הייתי עושה את זה
גד פישר לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 24/09/2021, 08:46   #5
eddie1442

הודו לך על 56 הודעות 62 פעמים
סוג אקווריום: שרימפסיה, דגי להקה, דגי קרב
וותק בתחום: מילדות

שלום,
בעניין של דגים הייתי שם דגי "ברזל" כמו דניו ענק, טטרה ניאון שחור, אלמנה שחורה, שרי בארב וכד' או ללכת על אקווריום משריצי חיים, גופי, סייפנים, מולי, פלטי וכד'. יש לך הרבה תנועה, צבע ופעילות לך ולמשפחה והם דגים עמידים לתחזוקה של 5 דק בסופ"ש ושעה פעם בחודש..

הפתרון מספר אחד שלך לתחזוקה מועטה הם צמחים, לי יש אקווריום קהילתי עם מלא צמחייה ואני עושה בו החלפות רק פעם בחודש (לא כולל תוספות מים) הצמחים מאפשרים לך לזייף בתחזוקה של האקווריום, צמחים כמו קרנן טבול, ולסנריה וכד..

בהצלחה
eddie1442 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 24/09/2021, 16:12   #6
מיכאל שלף ז"ל = מייק =
יקיר אקווה

הסמל האישי שלמיכאל שלף ז"ל = מייק =

הודו לך על 192 הודעות 261 פעמים
סוג אקווריום: דרום אמריקה

נתנו לך באמת כמה המלצות טובות, פחות בעד דגים גדולים, אבל זה גם רעיון.

לדעתי דרום אמריקאים כמו שילוב של גאופגוסים וסקלרים יהיה מעולה ומאמין שיענה לדרישות.
הגאופגוסים יתפסו את החלק התחתון-מרכז של האקווריום והסקלרים מרכז-עליון, ככה תהיה תזוזה בכל רחבי האקווריום.
כמו שלא להגזים עם כמות הדגים אומנם 400 ל׳ אך עדיין אין צורך להעמיס.

לדעתי תתחיל עם 6 סקלרים ו 6 גאופגוסים ואתה יכול לשלב עמם טטרות שונות כמו אלמנות שחורות, לב נוטף, קיסר, גלולייט, עין אדומה, יהלום.. לא חסר.
תלך על 2 להקות מכובדות של טטרות, יוסיפו המון צבע ותנועה ברחבי האקווריום.

אתה יכול לשלב שוכני קרקעית כמו אנציסטרוסים או פלקוים אחרים מיוחדים יותר.
לדעתי, פשוט תלך על כמה אנציסטרוסים.

תעצב את האקווריום בטוב טעם עם גזעים מרשימים וצמחים חזקים ( אכינודרוסים, וולסנריות ענקיות שיצליחו למלא את הגובה המרשים של האקווריום, וגם אנוביות למרות אני פחות אוהב את הצמח הזה באקווריום אמריקאים ) אפשר גם לשלב צמחים צפים כמו חסות מים.

רצוי לשלב גם מעט מסלעה, לא חובה אבל יוסיף עוד אזורי מסתור לשוכני קרקעית ומשטחי הטלה לגאופגוסים בהמשך.
שיהיו סלעים רחבים ושטוחים שלא יהיו מחודדים.

אקווהדקס - האינדקס המקצועי והמוביל בארץ!
"Control yourself. take only what you need from it."
מיכאל שלף ז"ל = מייק = לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא