AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Saturday 17/07/2021, 07:57   #1
moshek

הודו לך על 16 הודעות 18 פעמים
סוג אקווריום: טטרות,
ברירת מחדל עובר לדיסקוסים. אשמח לכמה עצות:

שלום לכולם. אני מגדל ותיק של שני עשורים, והתמקדתי בעיקר בציקלידים.כתבתי בעבר באקווה בניק שונה. השבוע פיניתי את האקוריום לראשונה לגידול דיסקוסים. 450 ל ברוטו. שני פילטרים חיצוניים של 1200 ל\ש. האוכלוסיה בטווח הקרוב תהיה של עד 10 דיסקוסים ועוד 20 קרדינלים. ללא שוכני קרקע .
אז הדבר הראשון - הוצאתי את הקווארץ הגרוס שהיה לי מימי הציקלידים. עשיתי זאת כדי להקל ולייעל את שאיבות הרפש. מגדל שאני מכיר אמר לי שזו טעות כי יש שם מושבת בקטריות שמיטיבה עם המים. מה דעתכם?
דבר נוסף - מזון. יש לי כמה דברים מימי הציקלידים. טטרה ביטס שמתאים. יש לי גם מזון של omega one - cichlids pellets - נחשב מזון פנטסטי לציקלידים קרניבורים, השאלה אם דיסקוסים בגודל 8 סמ לערך יסתדרו עם הגרגרים היותר גגדולים האלה או להימנע מכך?
שלישית - מזון יבש או לגוון בתולעי דם וכו? הבנתי שיש סיכון לטפילים באחרון. הכצעקתה?
אני מניח שיהיו עוד כמה שאלות בהמשך. תודה לעונים
moshek לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 17/07/2021, 07:58   #2
moshek

ברירת מחדל תגובה להודעה: עובר לדיסקוסים. אשמח לכמה עצות:

ודבר נוסף-אני לפני הקנייה. אני חושש בעיקר ממקומות שנותנים הורמונים. חוות הגידול שהכרתי מהציקלידים וחנויות מוכרות וגדולות -גיליתי שמשתמשות בהורמונים. אשמח לעצות איפה בכל זאת כדאי לקנות.
עדיין לא נקרא Friday 23/07/2021, 03:40   #3
gregory

הסמל האישי שלgregory

הודו לך על 2 הודעות 3 פעמים

היי משה, אני שמח שעברת לגדל דיסקוסים, גם אני מגדל 9 דיסקוסים באק' 380 ליטר.
רכשתי 10 יח' במבצע אך לצערי אחד לא התאקלם כמו שצריך ומת בשבוע שלאחר מכן.
חלילה לא אשמתו של אף אחד, הדיסקוסים שלי היו 3-4 סמ, רגישים ביותר בגודל הזה.
האכלתי בין 4-8 האכלות ביום בתערובת של מזונות מטטרה ביטס וסוגים של טרופיקל.
גם אני מכיר את נושא תולעי הדם, לאחר שהאכלתי את הדיסקים הקודמים שלי, במשך 5 שנים אחת לשבוע, בתולעי דם קפואות וחיות, לא ראיתי שינוי משמעותי. או טפילים. והיו פלאטות של 16 ס"מ.. תמיד חשבתי על זה ויש את האפשרות של לב בקר, עדיף ללכת על בטוח, אך גם כאן יש סוגיה שחוות בטאיוון מאכילות בהרבה קציצות והדבר גורם לכל מיני שינויים ויזואליים.

הדגים הנוכחים נרכשו בחודש שעבר, במשך השבועיים הראשונים לא אכלו יבש כנראה מהסטרס. הצואה נראתה בסדר אז עודדתי בתולעי דם קפואות. אחרי 14 ימים התחילו לאכול גם את היבש עם התולעים.

היום מקבלים אחת לכמה ימים 2 קוביות והשאר רק יבש.
אני רוצה להתחיל לקנות קציצת לב בקר מוכנה, הבנתי שזה מאוד בריא להם ומקפיץ את הגודל.
אני הייתי ממליץ להתחיל מהטטרה ביטס שבטוח מתאים, ואחר כך כשהם מאוקלמים ותרגישו בנוח, תנסה את השונים.
החלפות מים: 30% כל יומיים מי אוסמוזה אחרי סנן מוסיף מינרלים.
אחרי חודש הגיעו ל6 סמ יש שניים יותר גדולים בקצת.
המטרה שלי לעשות אקווריום צמחיה טבעי עם דיסקוסים,
המיכל שכרגע הם נמצאים בו היה צמחייה היי- טק ועקב חוסר זמן הורדתי הילוך, אך גם הדיסקוסים דורשים תחזוקה.
לא ראיתי שהם מייצרים רפש משמעותי, אך שאריות המזון ובמיוחד בהתחלה זה סיוט, מזל שיש לי קורידורסים, הם עושים עבודה ממש טובה.
השתדל להימנע מחצץ בגוון כהה, הדבר גורם לפילפלת אצל דיסקוסים בצבע אדום. השתדל להמנע מרקע כהה.
אם בכל זאת החלטת ללכת על חצץ כהה, היצמד לדגים שאינם אדומים.
חצץ מצויין לבקטריה, תוסיף מס' קורידורסים שינשנשו שאריות מן הקרקעית.
הפילטרציה מצויינת, תכוון את הכניסות ויציאות כך שתהיה סרקולציה מעגלית ולא יצטבר רפש ב"אזורים מתים".
תשלב מס' צמחים עמידים לטמפ' גבוהות כגון: ולסנריה, קריפטוקורין, נימפאה.
סוגי שרך ואנוביה ניתן לקשור על גזע/שורש.. מומלץ לשמור על טמפ' בטווח 28-30 מעלות צלסיוס.
עדיין לא נקרא Friday 23/07/2021, 14:29   #4
moshek

גרגורי תודה על התשובה. היום אני כמעט שבוע אחרי הרכישה ויכול לעדכן שכולם כבר אוכלים. את המזון של אומגה אחת ששאלתי לגביו הם ממש טורפים. מתכוון להמשיך רק עם מזון יבש.
אין מצע וטוב שכך עשיתי.
לגבי ההמלצות שלכם על רענוני המים-זה לא הרבה מדי? אני יותר בכיוון של 15 אחוזים שלוש פעמים בשבוע. כמוהן שתו"כ שאיבות הרפש.
להבדיל ממך אין לי צמחיה אלא דקורציה אחרת [ שלושה מערומים של חלוקי נחל לאורך החלק האחורי ] וזה קצת בעיה כי מצטבר מאחוריהם שאריות אוכל ורפש. הם גם הסיבה שאשאב רפש שלוש פעמים בשבוע ולא פעמיים כפי שחשבתי בהתחלה.
הרקע שלי שחור. זה עד כדי כך בעייתי?

נערך לאחרונה על ידי moshek, Friday 23/07/2021 בשעה 14:40.
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא