AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Friday 21/06/2002, 13:53   #1
asaf

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל צהוב באנוביות וגם חמצן

בעודי נלחם באצות, עכשיו גיליתי שעלי האנוביות הופכים לצהובים...
העלה הופך לצהוב באחת מהקצוות, ומשם מתפשט לעלה כולו.
  • זה מעיד על חוסר במשהו? איך מונעים את זה?

עוד דבר: צמוד לדופן האחורית של האקוריום, יש לאורכה וליסנריות.
בדופן האחורית, צמוד לקו המים, יש את פתח יציאת הפילטר החיצוני (החליל) שעקב זרימת המים, גורם לזרם על העלים ומזיז אותם.
הייתה לי בעיה שבשלב כלשהו הפסיקו להופיע בועות חמצן מעלי הוליסנריות לאחר שבזמן מסוים כן הופיעו.
אתמול ניתקתי את המסנן לשעה (כלומר לא היה זרם על העלים) והופיעו בועות חמצן, וכשהפעלתי את המסנן שוב, הן הפסיקו להופיע...
  • האם זה אומר שזרימת המים מהמסנן מאטה את גדילת הוליסנריות?

- ד"א, טמפ' גבוהות מסוימות גורמות לקריסה של מערכות (חלבונים אני חושב) בצמח.
  • איזה טמפ' כבר מתחילה להיות מסוכנת לצמחים?

תודה... 8)
asaf לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 21/06/2002, 14:02   #2
Wild Blue

הצהבה של עלי אנוביה יכולים להעיד על החל מעודף/ חוסר אור וכלה בתנאי מים לא נאוטים דרך דישון.
קשה לי להאמין שזה מאט את צמיחת האנובית, אני חושב שמה שקורה זה שללא זרם יש זמן לבועיות החמצן להצתבר ולהופיע כדבר נראה, בגלל הזרם הם מתפזרות עוד בזמן שהם רק נפלטות מהעלה ככה שלא רואים את הבועה. ככה שנראה לי שזה לא משנה בכלל.
לרוב הצמחים הטמפ' הקריטית היא מעל 27 מעלות אך ישנם מספר גדול של צמחים שחיים גם ללא בעיה גם ב31 הכל טלוי בסוגי הצמחים שיש לך.
Wild Blue לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 21/06/2002, 14:14   #3
asaf

אלעד, זה מחולק ל-3 שאלות: הראשון על האנוביות, השני על הוליסנריות והשלישי על הטמפ'...כלומר ההאטה בגדילה הייתה מכוונת לוליסנריות...

הבועות (ללא זרם פילטר) יוצאות בקצב נורא מהיר ואני לא רואה שום דבר מתפזר, אבל יכול להיות שזה פשוט גורם לבועות החמצן להתמוסס בשניה שהן יוצאות?

האנוביה הסתדרה טוב מאוד עד עכשיו בתנאי האור ולא היו בעיות, יש לי 178 וואט ל-380 ליטר.
הדישון הוא בטבליות מתפוגגות, פעם אחרונה היתה ביום שבת אבל אני מתכוון להפסיק בגלל גדילת האצות.

הטמפ' באק' הגיעה כבר ל-31 מעלות...(ולכן החלפת המים בקרים יותר תתרחש בקרוב מאוד), יכול להיות שזה הגורם להצהבה?

אם אפשר לשאול עוד משהו, קניתי לפני כחודש וחצי לימנופיה קטנה (כ-10 ס"מ), ומאז היא גדלה לגובה של כ-20 ס"מ, אך העלים הישנים לא נשארים ירוקים אלא קיבלו גוון צהבהב.
הם לא נראים כאילו הם ינשרו אך אין להם את הצבע הירוק שלהם. מה עושים?
עדיין לא נקרא Saturday 22/06/2002, 01:37   #4
Wild Blue

אופס התבלבלתי בצמח הכוונה היתה לווליסנריה. מה שקורה זה שהחמצן מתמוסס איך שהוא נפלט מהצמח .
הטמפ' אולי גורמת להצהבה או שזה בגלל גיל העלה בכל אופן יש אולי משהוא שמצל על האנוביס
בקשר ללימפנליה יכול מאוד להיות שפשוט אלה עלים ותיקים שנושרים בגלל שאינם מקבלים יותר אור. או בגלל חוסר דשן בגוף המים עצמו.
ודשן משפיע על גדילת אצות רק עם הוא מכיל פוספטים או ניטריטים אם הוא איננו מכיל חומרים אלו אין צורך להפסיק עם הדישון ואפילו כדאי להמשיך איתו בכדי לחזק את הצמחים.
עדיין לא נקרא Saturday 22/06/2002, 01:42   #5
asaf

שום דבר לא מצל על האנוביאס...הכל נשאר כשהיה...
בקשר לדישון: יש לי tank buddies, plant care זה טבליות מתפוגגות fizz או fuzz tablets
הבעיה עם הדשן היא שלא רשום עליו כלום ממה הוא מורכב ולכן לאחר שייגמר אני שוקל לעבור לדשן אחר...יש המלצות?...
עדיין לא נקרא Saturday 22/06/2002, 01:46   #6
Wild Blue

דווקא חוסר ההצלה יכול להיות המפתח לבעיה אנוביס איננו אוהב אור ישיר ומעדיף הצללה מסוימת (כמו כן אני מקווה ששטלת אותו כראוי) אנוביס הוא צמח מעט משוגע כמעט אף פעם הוא לא יסכים למה שתנסה לעשות למענו ורק לעיטים רחוקות שתפסיק לנסות הוא יתחיל לחיות ולהסתדר כראוי

דשנים אני ממליץ על של סרה ושל קנט (מניסיוני) ושמעתי ששל דופלה הם מעולים.
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא