AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Sunday 26/05/2002, 09:20   #31
צחי

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

כיצד החלטת שיש לך אצה כחולה? האם זה התחיל ע"ג חצץ והתפשט למעלה? האם כאשר אתה נוגע בזה יש לך הרגשה של מסטיק דביק?

אם כן ברוך הבא למועדון.

הטיפול הנדרש הוא בראש ובראשונה לא לרכוש דגים נוספים, אלא להפחית או לבודד עם ניתן.

הטיפול הנדרש הוא אנטיביוטי שנמשך שבועיים ימים ופרטים נוספים תמצא בעץ הבא.

מאחר וחויתי את המקרה, חשוב שמתן האנטיביוטיקה תשפוט לפי המצב. אני הוספתי עוד יומיים ולדעתי זה עזר.

צחי
צחי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 26/05/2002, 14:05   #32
asaf

כנראה מאוד שזה אצה כחולה.
דרך אגב, בנוסף ל-6 גופים שלי (כנראה 5, אחת ראיתי גוססת), קניתי אתמול 3 שמרלה, שבינתיים במקום לנקות הם סתם מתרוצצים באקוריום בפחד.
איתם קניתי עוד 2 שרימפסים ג'פוניקה, שנראים בפעולתם מנקים מצוין, הבעיה היא שכשהם הגיעו לחצץ מכוסה באצה כחולה, הם דילגו מעל זה והלכו לחצץ ללא האצה.

אי אפשר להוריד את האצה הכחולה בידיים? כבר נאמר מיליון פעם שאנטיביוטיקה תזיק יותר מאשר תועיל...
יש סיכוי שמחזור החנקן הושלם? (לפי הפרמטרים שנתתי בהודעה הקודמת), וצריך להגביר פד"ח, לא? -->-->--> לא מצאתי איפה למלא את הבקבוק...מישהו מכיר באיזור נתניה מקום?

תודה לכל מי שיכול לעזור...בעיקר עם האצות...
asaf לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 26/05/2002, 14:37   #33
צחי

תשמע אני לא יודע מי אמר לך שאנטביוטיקה לא עובדת, אצלי זה עבד מצויין.

אם היית רואה מה היה ואיך האקווריום הבריא היית מבין!

את ההמלצה לשימוש באנטיביוטיקה קבלתי מדניאל ואני לא מצטער זה הצליח. כאשר אני הוספתי עוד יומיים.

אחת הבעיות של הפורום זה שכל מיני חסרי ניסיון נותנים עצות אחיתופל ומי שחבה את הבעייה אתה אומר לו שזה לא עובד. מה אומר ומה אגיד - נגמרו לי המילים.

כדרך אגב, איפה מצאת סרטני גפוניקה, כבר חודש אני מחפש אותם.

ביי,
צחי
עדיין לא נקרא Sunday 26/05/2002, 15:20   #34
יב

לאסף - לעניות דעתי, על אף שצחי חושב שאנטיביוטיקה היא זו שחיסלה את האצות באקווריום שלו, היא אינה אמורה לחסל אצות. מה שהיא כן אמורה לעשות זה עצירה של התפתחות חיידקים שונים או חיסולם.
- נסה להשיג מילוי גז CO2 אצל בית המסחר זייפר שממוקם באיזור התעשיה הצפוני (הישן) של נתניה, ראיתי אצלו מיכלים של CO2 . אם אין שם, יש בית מסחר באיזור התעשיה של חדרה בשם "הלפיד" שעוסק בגזים ומילוי מיכלים. זאת בתנאי שהמיכל שתביא למילוי הוא מיכל תיקני של CO2 .

כדי לנקות אקווריום עמוס אצות דרוש לדגים ולשרימפס זמן רב ובאקווריום בגודל שלך דרוש מספר גדול שלהם. לפי מיטב זיכרוני באקווריום כמו שלך בנפח כ-400 ליטר מים מדובר על סדרי גודל של 20 שרימפס ג'פוניקה. גם אם השרימפ יאכל ללא הפסקה תשווה את נפח גופו לנפח האצות ותבין. כמו כן אל תשכח שבזמן שאוכלי האצות עובדים, כך גם האצות.

לצחי - ראיתי לאחרונה ג'פוניקה בטרופיקל פיש בתל-מונד.
יב לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 26/05/2002, 15:47   #35
asaf

בעניין האנטיביוטיקה אמרו חכמים וגדולים בפורום...אבל אולי זה סוג שלא כזה ברוטלי לאוכלוסיית האקוריום. בכל מקרה כנראה שאני אנסה אם אין דרך אחרת...
בזייפר הייתי ואין להם למלא, והבקבוק שיש לי הוא במקורו בקבוק חמצן אז אני לא יודע אם זה יעבוד בחדרה...כמה עולה בערך מילוי?
הג'פוניקה לא אוכלים את האצות החוטיות משום מה, למרות שהמוכר אמר לי שכן, לפחות אצלי הם לא, הם פשוט מרימים אבן אבן ומנקים אותה...
השמרלה עוד מחורפנים...לא עושים מה שצריך, עוד נראים מבוהלים מעצמם.

דרך אגב יב, בגלל שאתה גם מהשרון, יודע איפה יש אנציסטרוס?
הייתי אתמול בטרופיקל פיש, יש להם כ-20 שרימפסים ג'פוניקה במחיר של 15 כ"א.
שמרלה עלה לי 10.
דרך אגב, יש להם מבחר צמחים מרשים שכדאי לראות...

אז רק אנטביוטיקה תטפל באצה הכחולה?
עדיין לא נקרא Sunday 26/05/2002, 21:53   #36
עמירם ש.

השם "אצה כחולה" הוא שם מטעה. זו אינה אצה, זו מושבה של חיידקים בצבע ירוק-כחול. כיוון שהם חיידקים, מה שמחסל אותם זו אנטיביוטיקה מסוג אריתרומיצין.
עמירם ש. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 27/05/2002, 05:12   #37
יב

נראה לי שמקומות מסודרים לא יסכימו למלא בקבוק חמצן ריק ב- CO2 . גם ההברגה של חמצן שונה מההברגה של ברז CO2 .

מחיר מילוי בקבוק CO2 ב-"לפיד" בחדרה (5 ליטר) סביב ה-20 שח.
יב לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 27/05/2002, 11:46   #38
צחי

היום רכשתי מיכל CO2 נוסף 4 ליטר במחיר 320 ש"ח ללא מע"מ בחב' גורדון גז (רח' גינוסר בתל אביב ע"י ידיעות אחרונות).

מילוי בלון קיים 40 ש"ח.

איפה זה טרופיקל פיש?

האנטיביוטיקה לא חיסלה את האצה, רק את החידקים, אבל אחרי 10 ימים הסרתי את כל האצות בקלילות רבה בלי הדביקות שלהם למי שמכיר וזה גם היה באקווריום 400 ליטר ולקח לי כמעט 4 שעות.

ביי,
צחי
עדיין לא נקרא Monday 27/05/2002, 15:39   #39
asaf

את האנטיביוטיקה אפשר למצוא בחנות דגים?.....כמה היא עולה בערך?
צחי - טרופיקל פיש נמצא בתוך תל מונד, בין הפרדסים (לשעבר )
יש שילוט בתוך היישוב וקצת מחוצה לו...פשוט תגיע לתל מונד ומשם תסתדר...

בקשר לנזילה -->-->--> דעתי מעט השתנתה, ויכול מאוד להיות שאני אצטרך לפרק את כל האקוריום ו-400 הליטרים שלו ולהתחיל הכל מחדש...
אז אם אני באמת אחליט לעשות כך:
איך אני גורם לבקטריות שבפילטר החיצוני להמשיך ולחיות? צריך פשוט להפעיל את הפילטר שינקה סתם מים כדי שיעברו בפילטר?
אם אני מנקה הכל מאצות, ומתקין הכל מחדש, אז יש סיכוי גדול שכל האצות האלה לא יחזרו שוב
עדיין לא נקרא Monday 27/05/2002, 22:02   #40
Wild Blue

בקשר לנזילה קשה לא להגיד: אמרנו לך, אז אני לא אגיד
מה גרם לך לשנות את דעתך
עכשיו לשאלות:
קח דלי או גיגית גדולה או אקווריום קטן וכו' שים בו מים ממי האקווריום והכנס בו את צינור היציאה והכניסה של הפילטר החיצוני ואם אתה יכול בלי שישאבו שים גופי או 2 בצורה זו לפי דעתי אתה יכול להפעיל את הפילטר זמן רב.
בקשר לחזרת האצות אי אפשר לדעת. הם יכולות לחזור בצורה פחותה, בכמות גדולה יותר והן יכולות בכלל לא לחזור. קשה להבטיח כזה דבר.

בכל אופן אני מאמין שלהימנע מטיפול באנטיביוטיקה נגד האלה הכחולה ירוקה לא תצליח.
Wild Blue לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 29/05/2002, 15:16   #41
asaf

לאחר דיבור עם אבא שלי על הרצון להתחיל הכל מחדש, הוא התנגד בתוקף, בנימוק שכל המערכת שעד עכשיו התייצבה, תהרס, ואם הפירוק יגרום לבעיות בצמחים, אז הוא אומר שהוא לא תורם לי שקל לשיקום...
בקיצור, ישבתי וחשבתי מה היתרונות לעומת החסרונות:

- הנזילה תתוקן בצורה יותר טובה בעזרת סיליקון - כרגע לא נוזל בגלל שיש חומר אוטם (החומר לעבודות אלומניום, האפור), ובעתיד כנראה נשים מסגרת, כלומר את הפינות נכסה בעץ דקורטיבי. חוץ מזה, כדי לתקן את הנזילה צריך לרוקן את כל האקוריום, כולל צמחים שהשתרשו, חצץ, דשן וכו'.

- אפשר להפטר מהאצות. אם נתחיל הכל מחדש ונשטוף את הצמחים באקונומיקה, והכל יפעל באותו זמן (ולא כמו כשהקמנו את האק'), יכול להיות שהאצות הללו לא יחזרו שוב.
חוץ מזה הכוונה שלי היא לקנות עוד כמה צמחים אם יהיה לי כסף איכשהו, וככה אני מקווה שזה יבלום גדילת אצות.....אבל שוב, צריך לשטוף הכל באקונומיקה, ואני לא יודע אם כדאי גם את החצץ כי יכול להשאר בו אקונומיקה........

- הצמחים יכולים לא לעמוד בעוד הזזה נוספת, וחוץ מהעובדה שאני יכול לאבד כמה צמחים, מחזור החנקן יצטרך להתחיל שוב כנראה, מה שיגרום לחוסר יציבות.

השאלות שלי הן ככה:
  • - האם באמת יש סיכוי שהתקנה מחדש תפתור את בעיית האצות ותגרום להם לא להופיע שוב? (בכזאת מסה) ואיך אני דואג שהן לא יופיעו?
    - האם למרות שיש בקטריות במסנן החיצוני, מחזור החנקן יתחיל שוב?
    - החומר האוטם לאלומניום (האפור), שציינתי רעיל לאק'?
    (נקרא - LPS - strong aluminium stick)

אנא, כל מי שיכול לעזור בעניין הזה, זה נורא חשוב כרגע וצריך פתרון מיידי...
עדיין לא נקרא Wednesday 29/05/2002, 21:40   #42
עמירם ש.

1. אם לא תתחיל הכל מחדש, יהיה לך קשה מאוד להיפטר מכל האצות, למרות שזה אפשרי לאורך זמן על-ידי משטר נכון של תאורה וכימיית מים. לכן אני ממליץ שתתחיל הכל מחדש.

2. מחזור החנקן לא יתחיל שוב. אם תסיים את כל העבודה תוך 3 שעות, אתה לא צריך לעשות כלום. אם העבודה תיקח יותר זמן, כל מה שאתה צריך הוא להפעיל את המסנן החיצוני לתוך דלי עם מים (גם צינור הכניסה וגם צינור היציאה בדלי). כשתפעיל את האקווריום מחדש, הוא יהיה כבר "בשל" מבחינת מחזור החנקן ותוכל להכניס דגים.

3. יש סיכוי סביר שהחומר הנ"ל רעיל לאקווריום.

4. אתה יכול לשטוף באקונומיקה גם את החצץ, וזה אפילו רצוי. תשטוף אחר-כך בהרבה מים ותשתמש באנטי-כלור בכמות גדולה פי 3-4 מן המומלץ על האריזה.

5. יכול להיות שתאבד כמה צמחים בגלל האקונומיקה - תיזהר בריכוז (לא יותר מ-5%) ובזמן (לא יותר מ-2 דקות, צמחים מסויימים כגון וליסנריה לא יחזיקו מעמד אפילו בטיפול כזה). אבל להערכתי רוב הצמחים לא ייפגעו - אולי יאבדו כמה עלים אבל יחזרו לעצמם כעבור זמן.
עמירם ש. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 30/05/2002, 13:31   #43
asaf

העבודה לא תגמר ב-3 שעות כי הסיליקון עצמו צריך להתייבש מינימום 24 שעות...
אז יש לי אקוריום חלופי בשביל הדגים.
רק ליידע אותכם, האצות באקוריום הן לא מכסות הכל, אלא לאחר שהוצאתי לפחות את רוב האצה הכחולה (החיידקים האלו....) נשארו קצת, והם פשוט מתפשטים שוב לאט לאט, ועכשיו אני רואה גם על צמחים כמו לימנופילה, לגריספון, והכי גרוע מכולם אולי - על הגאווה מוס...
אי אפשר להוציא אותם בעזרת הידיים כי הם קטנים ותמיד יישארו קצת שיתפשטו...

לאחר שאני מפרק הכל ומנקה עם אקונומיקה (דרך אגב, איך אני אבטיח שבחצץ לא יישאר עוד אקונומיקה?....אם יישאר אפילו קצת זה יקטול את הדגים, לא?), אז איך אני מבטיח בוודאות, שכל האצות האלה לא יחזרו לאקוריום ככה, ומה אני צריך לשנות בהתקנה המחודשת ממה שהיה בהתקנה ה"ישנה"...
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא