AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  נושא נעול
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Friday 30/05/2003, 15:30   #1
מייקי
אורח

ברירת מחדל התנהגות של ציקלידים

אהלן, בשעה טובה ומוצלחת הגיעו האורחים הראשונים לאקוואריום החדש שלי, אלה הם זוג סכיני ליצן, זוג טקססים, שלושה זברות, וחמישה קורלידיוסים, מן הסתם כמובן החלטתי ללכת על ציקלידים, ומכאן נובעת השאלה שלי, כתוב באתר שסכין ליצן הוא טורף ושווה להציץ באקט של הטריפה שלו אז איך זה שהוא לא טורף לי את הציקלידים הקטנים יותר? איך דגים מזהים ויודעים איזה דג לתקוף ואיזה לא? הסכינים והזברות ושאר הציקלידים שאצלי עם אופי רגוע ולא רבים, ואני רוצה לפחות פעם אחת לראות מופע של ציקלידים שטורפים דג זהב או משהו אחר, במיוחד הסכינים, אז פשוט סתם לזרוק להם דג זהב למים? הם יטרפו אותו? שווה לנסות? אני רוצה להוסיף ידע אז בבקשה תגיבו
תודה

עדיין לא נקרא Friday 30/05/2003, 19:30   #2
אלוני

הסמל האישי שלאלוני

הודו על ההודעה שלך 2 פעמים

אם אתהנ רוצה לראות "מופע" של דג שנטרף אז לפי דעתי אתה סאדיסט ואתה לא צריך
לגדל דגים...

רוצה לראות דג נטרף?,לך תראה נשיונאל ג'יאוגרפיק
עדיין לא נקרא Friday 30/05/2003, 20:51   #3
לאלון
אורח

ברירת מחדל תגובה

עם כל הכבוד לך אחי ואני מעדיף להשאר איתך בשיחה נעימה ורגועה, אבל , זה המחזור של הטבע, יש דגים טורפים ויש כאלה שנטרפים ואצלי יש טורפים, הטבע עצמו רצה שהם יטרפו דגים, וכן זה מחזה יפה וטבעי מאוד לראות את זה, להפך זה אפילו זכות גדולה לראות התנהגות טיבעית אצלך בסלון זה פשוט מה שקורה בטבע אני לא רואה שום פסול בזה, היה לי נחש פיתון פעם והוא אכל עכברים ונתתי לו לאכול עכברים וזה מראה מהמם אז אני סדיסט? אם אני מכניס דג זהב לאקוואריום זה לא רק שזה טוב זה גם חיוני כי יש דגים שמהדיאטה שלהם וחלק מהתזונה זה לטרוף דג חי פעם בכמה שבועות, נכון יש לך הרבה הודעות בפורום אבל נראה לי שאתה עדין מידי לנושא אז תקרא קצת על דגים ועל צורת האכילה שלהם אתה תלמד שראוי וגם חיוני לתת להם מזון חי מידי פעם, באם אני סדיסט או לא, את זה תשאיר לי ולבת זוגתי אני לא מוכן לחשוף את מעללי שבחדרי חדרים

התגובה שלי הייתה מאוד עדינה ואם אתה רוצה להמשיך להטיח בי אין לי בעיה לשכנע אותך עוד ואפילו אתן לך לינקים לצורת אכילה של דגים מסויימים ששוכנים אצלי באקוואריום שכוללת דגים חיים

תודה רבה מאוד על תגובתך בכל זאת

עדיין לא נקרא Friday 30/05/2003, 21:11   #4
אור

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

להאכיל בדגים זה מאוד מלכלך את האקווריום, יש יותר ערך תזונתי לקציצה טובה שאפשר להכין, אם אתה בכל זאת מתכוון להאכיל בדגי זהב אז זה לא תחליף למזון יבש טוב ועשיר בויטמינים, וגם להאכיל בדגי זהב לעיתים רחוקות מאוד מהסיבה שציינתי קודם, אני בכלל לא ממליץ להאכיל בדגי זהב!!.

עכשיו בלי קשר להאכלה עצמה לדגים בטבע יש הרבה יותר מקום לברוח מאשר באק', האק' הוא לא הטבע, בטבע לכל דג מאלה שציינת יש באגם שלו כמה אלפי ליטרים.

העמסת על האקווריום שלך הרבה דגים בואט אחת אני ממליץ לך לקרוא קצת על מחזור החנקן ולקנות תוסף בקטריות לפילטר.
http://www.ffil.org/forum/viewtopic.php?t=6724
אור לא מחובר  
עדיין לא נקרא Friday 30/05/2003, 21:37   #5
אלוני

הסמל האישי שלאלוני

ברירת מחדל Re: התנהגות של ציקלידים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי מייקי
ואני רוצה לפחות פעם אחת לראות מופע של ציקלידים שטורפים דג זהב או משהו אחר,
התעצבני מזה שאתה חושב שזה מופע ולא משום דבר אחר!
כיום לידיעתך יש אלפי סוגי מזונות בשוק שהם תחליף לדגי זהב!
ואם אכפת לך מהתזונה העשירה בחלבונים לטענתך אשר דגי זהב מכילים אותה אז ניתן לקנות
דגי זהב קפואים בחנויות דגים..
עדיין לא נקרא Friday 30/05/2003, 21:37   #6
לאור
אורח

ברירת מחדל היי אור

לא השוותי בין אקוואריום לאגם זה יהיה מאוד לא חכם לעשות וקצת לא במקום, ציינתי פשוט דרך התנהגות טיבעית של דגים, אני אומנם רושם בפורום למתחילים אבל שזה לא יטעה אותך יש לי ידע רב בנושא, אני שואל לא בכדי לדעת בוודאות אלה בישביל לקבל חוות דעת מאחרים, כל מגדל מגדל בצורה שהוא רואה לנכון, ואם התגובות האלו ימשיכו, ואני אקבל עוד ועוד הטחות וניסיונות לסתור את מה שאני שואל בכדי לשכנע אותי אחרת אז פשוט תמחקו את השירשור הזה כי אין כל טעם, אני מחפש תשובה לעיניין ולא תשובה מסביב לעיניין, דג זהב מלכלך, יפה!! התקדמנו, אבל כל דג אחר שנטרף מלכלך גם לא? טוב אני פשוט סקרן כי זאת פעם ראשונה שאני רוצה להכניס דג שייטרף לאוכל, ורציתי פשוט שמישהו יתאר איך זה ומה התהליך

סלאמאת

עדיין לא נקרא Friday 30/05/2003, 21:40   #7
LimpingFish

הסמל האישי שלLimpingFish

למייקי
נכון שטריפת דגים חיים זה אקט טבעי אצל בעלי חיים כמו הדגים שיש לך,
אבל כמה שזה יישמע מוזר, האקווריום שלך רחוק מלהיות הטבע.
אם אתה כבר מדבר על הטבע, אז בטבע סכיני ליצן לא אוכלים דגי זהב, וגם מבחינת דגי הזהב, אני לא חושב שבטבע פתאום הם נופלים לסביבה לא מוכרת שם הם מוצאים את מותם.

להאכיל דג אחד בדג שני כי הוא חייב, זה דבר אחד, אבל בשביל להאכיל בדגים חיים רק כי זה מחזה יפה בשבילך - זה כבר משהו אחר.
LimpingFish לא מחובר  
עדיין לא נקרא Friday 30/05/2003, 21:40   #8
אלוני

הסמל האישי שלאלוני

אחי יש לי רעיון!
בוא תפרט איזה דגים יש לך?,באיזה גודל?,ואיזה גודל אקווריום?
עדיין לא נקרא Friday 30/05/2003, 21:41   #9
לאלון
אורח

ברירת מחדל אחי

עזוב, משום מה אני מקבל את הרושם שלדבר איתך זה להצטדק בכל דבר , הבנתי את הזווית ראיה שלך אתה לא זה שאני אמצא אצלו את מה שאני מחפש

תודה ולילה טוב

עדיין לא נקרא Friday 30/05/2003, 21:48   #10
אלוני

הסמל האישי שלאלוני

אתה לגמרי טועה!
בבקשה תענה על השאלות ששאלתי ואני יוכל לומר לך אם תוכל או בכלל תצטרך להאכיל בדגי זהב...
עדיין לא נקרא Friday 30/05/2003, 21:49   #11
bigdarman

לאנונימי,
הגישה שלך מתנסאת מזלזלת וגם מגעילה.
הפורום נועד שאנשים יכלו להביע דעות וזה בדיוק מה שאלון עשה כאן!
אם לא מוצא חן בעיניך מה שהוא כותב אז אל תקרא את ההודעות שלו.

בברכת שבת שלום שקט ורגוע.

bigdarman לא מחובר  
עדיין לא נקרא Friday 30/05/2003, 21:50   #12
אלוני

הסמל האישי שלאלוני

תודה אופיר על התמיכה
עדיין לא נקרא Friday 30/05/2003, 23:03   #13
לביגדרמאן
אורח

ברירת מחדל שלום

ציטוט:
אם אתה רוצה לראות "מופע" של דג שנטרף אז לפי דעתי אתה סאדיסט ואתה לא צריך
לגדל דגים...
ואתה אומר שהגישה שלי מזלזלת מתנשאת ומגעילה? תראה מה כתב לי אלון, ואם זכותו להביע את דעתו בפורום בגישה כזאת אז אני לא חושב שיש לך זכות לבקר את הגישה שלי שהייתה בהרבה יותר רגועה ומכובדת מהמשפט הקטן והמזלזל שלו, דיפדפתי קצת בפרטים שלו וראיתי הודעות שלו הבן אדם נהנה מלחמם את האווירה תקרא את ההודעות שלו הוא אפילו זוקף לעצמו את הקרדיט שהוא הצליח לחמם בפורמים מסויימים, חשבתי שזה פורום רציני שדן בעינייני דגים ולכל שאלה יש תשובה ממקצוענים לא ידעתי שאני מגיע לגן ילדים שיענו לי אני אצטרך לעבור 60 שאלות טורדניות,ו מזלזלות, כולל שיפוט מהיר לאופי שלי, וניתוח האישיות שלי, אז אני סתום סדיסט מזוכיסט אוהב לראות דגים נטרפים אוהב לגדל טורפים עם אופי חרא אתם באים לנתח את האישיות שלי או לעזור לי בדגים שלי?

עדיין לא נקרא Friday 30/05/2003, 23:17   #14
ועוד דבר
אורח

ברירת מחדל ??

אם אלון חושב שהוא טוב בלחמם פורמים ולהלהיט דיונים אז אחי נפלת על הבן אדם הכי לא נכון כי אני יכול לחמם פי אלף ממך אז מה דעתך שנסגור עיניין כי זה לא הולך לשום מקום , ואני רוצה לשמוע את דעתך באמת לגבי השאלה שלי, אז ביקשת פירוט, כתבתי בהודעה הראשונה איזה סוגי דגים יש לי תקרא בבקשה.

תיקון מההודעה הראשונה: קורלידיוסים = קורליוסים

ותשמע, אני מגדל נחשים מקצועי, אם מישהו ישאל אותי לגבי גידול נחש מסויים או האכלתו שממש אבל ממש לא נראית לי, אני לא אתקוף את אותו בן אדם אלה אנסה להסביר לו את הצעדים , ועד עכשיו לא נתנו לי תשובה הוגנת לשאלה אלה רק תקיפות, וכל מה שרציתי לשאול זה אם אני אשים דג זהב בפנים יטרפו אותו או לא יטרפו אותו? זה הכל ואם כן יטרפו אז באיזה צורה, נישנושים איטיים או תקיפה מהירה זאת כל השאלה שלי, לא שאלתי אם זה מלכלך לא מלכלך, איזה דג עדיף לשים, מתי להאכיל, את זה ממש לא שאלתי ודווקא על מה שלא שאלתי כן קיבלתי תשובות ונשארתי בלי תשובה לשאלה המרכזית שכולם התעלמו ממנה זה לא פייר

עדיין לא נקרא Friday 30/05/2003, 23:20   #15
אלוני

הסמל האישי שלאלוני

אני אשמח אם תומר לי מה הגדלים של כולם,ומה גודל האקווריום?
עדיין לא נקרא Friday 30/05/2003, 23:30   #16
מנ
אורח

לאורח הנכבד
אםתשים דג זהב דגי סכין גדולים יטרפו אותו תרתי משמע השאלה מה גודלם
בעיקרון דגים טורפים גדולים בולעים את הדג ולאו דווקא נוגסים בו למעט אם הדג מת ואז כולם חוגגים
לכן אם הדגים שברשותך גדולים תראה מופע קצר וקולע של בליעת דג
אפרופו שים דג אחר כמו גופי או מולי או סייפן קטנים זה עדיף
גם אני "סדיסט" :P

עדיין לא נקרא Friday 30/05/2003, 23:31   #17
bigdarman

זה כל כך ברור שאתה באת לחמם פה את האוויר ולא לא יילך לך!

bigdarman לא מחובר  
עדיין לא נקרא Friday 30/05/2003, 23:37   #18
מייקי

ברירת מחדל אחלה אלון

סוף סוף מדברים לעיניין, אז לפני שמתחילים סליחה על התוקפנות אבל כמו שאתה לא אהבת את הגישה שלי גם אני לא אהבתי את שלך , נשכח, אז ככה, יש לי מטר פנורמי 150 ליטר נפח, יש לי שני סכיני ליצן משהו כמו 18-20 סנטימטרים כל אחד, יש לי שלושה זברות בין 6-8 סנטימטרים, יש ארבעה קורליוסים מתחילים מ-5-6 סנטימטרים עד ל- 8 סנטימטרים הגדול ביניהם, ושני טקססים משהו כמו 10 סנטימטרים

וסתם להמחשה הנה ציטוט מכתבה שפורסמה באתר לגידול דגים והסברים והנה מה שהם ממליצים להאכיל את הסכין ליצן וקצת פירוט עליו :

מוצא - דרום מזרח אסיה

התנהגות חברתית - צעיר בלהקה. בוגר אגרסיבי לבני מינו

שיטת רבייה - תטולת מצע, אך לא באקווריום

אקווריום אידיאלי - טורפים גדולים

מיקום באקווריום - תחתית האקווריום

מזון - מזון בשרי, רצוי חי

והנה עוד ציטוט : תזונתו של הסכין בשרית בעיקר: לבכבד בקר, שרימפ, מזון חי או קפוא, תולעים וכו'. אפשר לנסות אוכל שוקע - לגיוון הדיאטה. אפשר לתת לו דגים חיים כגון דג זהב או מולי. הדרך שבו הוא טורף "שווה צפיה ” הוא ישחה אחרי הדג באותו הקצב וכאשר הקורבן יעז להאיט את מהירותו - יזנק לעברו ויטרוף אותו.

אני חושב שהבהרתי את הנקודה שלי
תודה
עדיין לא נקרא Friday 30/05/2003, 23:39   #19
מייקי

ברירת מחדל חחחחחחחחחחחחחחחח

חחחחחחחחחחח תודה אורח מנ זה בדיוק מה שרציתי לשמוע
עדיין לא נקרא Friday 30/05/2003, 23:41   #20
Wild Blue

O.K.

רציתי לראות לאן זה מתקדם אבל זה מתקדם רע אז אני מפסיק את זה כאן ועכשיו

מייקי אתה מוזמן להרשם לפורום ולהנות ממנו כמו שצריך.
אשמח אם תרשום את הודעתך מחדש (אפילו העתק והדבק) ואנסה לדאוג שתקבל שם תגובות ריציניות
בכל אופן בהצלחה ותהנה
Wild Blue לא מחובר  
צור אשכול חדש  נושא נעול

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא