AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 28/03/2002, 20:38   #1
צחי

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל אצות חוטיות

סוף סוף נפטרתי מהאצה הכחולה ועכשיו יש מתקפה של חוטיות. פתרון אקונומיקה לא נשמע ליכי אנני לא הוציא 100 צמחים החוצה. הפוספטים כרגע על אפס כנ"ל היתר ממידה אפסית.

אודה לכם לקבלת עזרה?
צחי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 28/03/2002, 20:50   #2
fish in heaven
ממיסדיי אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

קודם כל מזל טוב 8) אני מבין שהאנטיביוטיקה עבדה אצלך ?
בקשר לאצות חוטיות - האם מדובר באצות חוטיות ירוקות ארוכות, או באצות קצרות יותר ? יש מספר רב של סוגי אצות ואת חלקן הגדול דגים אוכלים - שזה נראה לי הטיפול העדיף באקווריום שלך. אז צריך לדעת מה יש לך.
fish in heaven לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 28/03/2002, 21:17   #3
עמירם ש.

אם המדובר באצות החוטיות הקצרות (שחורות, חומות, אדומות כהות) הגדלות על הצמחים, יש לך רק שתי ברירות: להוציא את הצמחים, לטפל בהם בכלור ולשתול אותם חזרה, או להוציא את הצמחים, לזרוק אותם ולשתול צמחים חדשים. אין לצערי שום פיתרון אחר הידוע כעת לאנושות, חוץ מאשר להמשיך ולחיות עם האצות. אני מזדהה עם ה"לא נשמע לי" שלך, אבל החיים זה לא ירח דבש.
עמירם ש. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 28/03/2002, 21:54   #4
fish in heaven
ממיסדיי אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

עמירם אני די בטוח שיש סוג של דג שידוע שהוא אוכל BEARD ALGAE, אני אבדוק שנייה...
ציטוט:
This article talks about five fishes from Thailand and neighboring areas, including the elusive Siamese Algae Eater (Crossocheilus siamensis) which is the only known fish to effectively eat red beard/brush algae (Audouinella). The other four fishes are (1) a very similar fish which we call the "false siamensis," (2) a more colorful relative - the Flying Fox (Epalzeorhynchus kalopterus), (3) another Crossocheilus species and (4) the Chinese algae eater (Gyrinocheilus aymonieri). To the casual observer, all fish may look the same at first. Even some reputable aquarium texts have confused the real and false siamensis. A summary table is included at the end to compare the distinguishing features among these interesting fishes. Information is also presented on the availability of the Siamese Algae Eater in Europe and America and on ways to purchase this fish.
לקוח מ - http://www.aquatic-gardeners.org/cyprinid.html

ציטוט:
Siamese Flying Fox - Crossocheilos sismensis
One of the best algae eaters around and has been known to eat 'Beard Algae. This fish can get to be 15 to 18 cm. in length (6 to 7 inches).
לקוח מ- http://www.drhelm.com/aquarium/algae.html

ציטוט:
Very few fish will eat BBA. The most famous one is the SAE (Siamese Algae Eater). I've got 5 of them in my 75g. I added several BBA infested stems of Bacopa to the tank recently, and overnight, the SAEs had completely cleaned it. But even these amazing fish won't be able to control it you don't have the phosphate level under control. Another fish rumored to eat BBA is the American Flag Fish. In tanks with very large amounts of BBA, the BBA covered leaves should be removed once the phosphate level is controlled.
לקוח מ - http://www.csd.net/~cgadd/aqua/art_plant_algae.htm

לא חקוק באבן, אבל אכן יש דג שאמור לאכול את זה - כמובן שצריך לזכור לבחור את ה SAE, ולא את אחד מדומיו, וגם לעשות טיפול כולל.
fish in heaven לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 28/03/2002, 22:37   #5
עמירם ש.

SAE הוא פשוט אחד הסוגים של שועל מעופף. הצלחתי פעם להשיג אותו (אני כמעט משוכנע - אני מכיר את המאמר ובדקתי את הסימנים המבדילים). קניתי כמה. הם טיפסו קצת על העלים הנגועים, אבל לא ראיתי שום שינוי משמעותי. לעומת זאת הם אכלו טוב מאוד אוכל יבש של טטרה. :P אני מניח שהם יעילים למניעה של אצות זקן - חיסול שלהן כשהן עוד קטנות, אבל אני בספק רב מאוד אם הם מסוגלים לסלק אותן באופן אפקטיבי מאקווריום נגוע.
עמירם ש. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 31/03/2002, 10:09   #6
צחי

ברירת מחדל שועל מעופף

באקווריום הקודם היה לי כ30 דגים מסוג שועל מעופף וזה עזר מאוד כל עוד האצות הקטנות נעלמו. לצערי להקת הטטרה עין אדומה חיסלו את השועל מעופף. מזה זמן מה שאני מחפש שועל מעופף אך טרם מצאתי.

לדניאל
תודה תודה רבה עבור העזרה עם האצות הכחולות. ביצעתי את הטיפול כמעט כמו במאמר בתוספת יום נוסף לאנטיביוטיקה. כמו כן החלפתי כ- 70% מהמים.
ההזמנה שלי לבוא לביקור עומדת בתוקף ואתה מוזמן ןזה נכון לעמירם וחובבים נוספים.

לאחר מחלת האצות הכחולות קבלתי פחד רציני מאצות כולל חוטיות, הכנסתי עץ שעזר כמעט כמו אנטיביוטיקה כנראה שארכוש עוד אחד לחזוק (לא בטוח שיעזור אבל לא יגרע)

כמו שאתה יודע מערכת CO2 שלי היא מתוצרת דנרלי ומשום מה אני לא מצליח לשלוט עליה, נשמע מצחיק אבל כנראה עדין לא הבנתי כיצד לתפעל את זה.
קראתי מאמר בגרמנית וכיוונתי על פיו אבל עדין זה לא זה (לדעתי).

במבט לאחור לדעתי היה כדאי להפעיל את האקווריום עם דגים ללא צמחים ולהכניס צמחים חודשים מאוחר יותר, אני חושב שמחזור החיים שהדגים מפעילים מאזן את האקווריום יותר טוב מצמחים ללא דגים והוספה מאוחרת של דגים.

מישהו יודע איפה מוכרים שועל מעופף?

חג שמח,
צחי
צחי לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה
הגדרות אשכול