AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Sunday 27/01/2013, 18:00   #1
CrazyPunk

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: גופים & סייפנים
Question שאלה -אקווריום

משום מה התאהבתי בדגים כבר לפני שלוש שנים ומאז אני רוצה שיהיו לי דגים ושיגדלו בסביבה המתאימה להם.
בעבר היו לי 2 גופים והם התרבו... אבל בגלל שלא היה לי אקווריום מתאים הם מתו.. [אקווריום צנצנת]

השידה שלי זה 40X40 סמ', אז חשבתי על אקווריום של 35X35.

מה הגודל של האקווריום שאני אצטרך לקנות בשביל גופים [2 נקבות וזכר] ועוד אולי 2-3 דגים שיסתדרו איתם?
כמה ליטרים צריך?

ומה *בערך* תהיה העלות של כל מוצרי החובה? [בלי תאורה]

תודה לעוזרים

*אם זה לא הפורום המתאים אז אפשר בבקשה להעביר למקום המתאים?*

נערך לאחרונה על ידי CrazyPunk, Sunday 27/01/2013 בשעה 19:09.
CrazyPunk לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 27/01/2013, 18:05   #2
omrifish21

סוג אקווריום: 5 אקווריומים
וותק בתחום: מ-2010
ברירת מחדל תגובה להודעה: שאלה - אמא & אקווריום

סתם לידע כללי בן כמה אתה?
omrifish21 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 27/01/2013, 18:10   #3
CrazyPunk

ציטוט:
פורסם במקור על ידי omrifish21 צפה בהודעה
סתם לידע כללי בן כמה אתה?
זה משנה? אנשים מגדלים דגים גם בגילאים 30-40

בבקשה להתמקד בנושא.
עדיין לא נקרא Sunday 27/01/2013, 18:26   #4
ohadh

הסמל האישי שלohadh

הודו לך על 34 הודעות 54 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי CrazyPunk צפה בהודעה
זה משנה? אנשים מגדלים דגים גם בגילאים 30-40

בבקשה להתמקד בנושא.
כמו שאני תמיד אומר: "אין לך כסף? לך תלמד"
כמו בכל דבר, תגיע מוכן. כלומר תלמד כל מה שאתה יכול ללמוד על הנושא (גילית את הפורום זו התחלה מצוינת). תקרא שאלות שאנשים שמקימים שואלים ואת התשובות ותתחיל להבין "בחומר". אף פעם אל תחשוב שאתה כבר יודע!!
יש לי תחושה שכשתפגין רצינות בלימוד התחביב ותשתף את ההורים בכך זה יתקבל אחרת ולא כשיגעון חולף של "היום אוגר מחר אקווריום...". חוץ מזה זה גם ישרת אותך אם וכשתגיע לשלב של להקים. מבחינת עלויות יד שנייה יכול להוזיל עלויות מאוד. אם תעשה שיעורי בית היטב גם לא תיפול לטעויות נפוצות של מתחילים ותדע לבחור נכון מה אפשרי ומתאים במגבלות. יש הבדל שמיים וארץ בין אקווריום שהקים מישהו שזה הראשון שלו והוא לא יודע כלום (החנות החליטה מה יהיה ומה הוא צריך) לבין מישהו שיש לו תשוקה - למד ויודע לבחור מה מתאים לו (ובנפח קטן זה מאוד קריטי כי זה לא סלחני). אקווריומים באותו גודל יהיו בהבדלים אדירים מבחינת יופי ובריאות.
ממליץ לך (אם כי אני לא אובייקטיבי) להסתכל על המיניקוקיז בחתימה שלי דוגמה למיכל (בלי דגים) בתקציב זעום.
עדיין לא נקרא Sunday 27/01/2013, 18:43   #5
CrazyPunk

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ohadh צפה בהודעה
כמו שאני תמיד אומר: "אין לך כסף? לך תלמד"
כמו בכל דבר, תגיע מוכן. כלומר תלמד כל מה שאתה יכול ללמוד על הנושא (גילית את הפורום זו התחלה מצוינת). תקרא שאלות שאנשים שמקימים שואלים ואת התשובות ותתחיל להבין "בחומר". אף פעם אל תחשוב שאתה כבר יודע!!
יש לי תחושה שכשתפגין רצינות בלימוד התחביב ותשתף את ההורים בכך זה יתקבל אחרת ולא כשיגעון חולף של "היום אוגר מחר אקווריום...". חוץ מזה זה גם ישרת אותך אם וכשתגיע לשלב של להקים. מבחינת עלויות יד שנייה יכול להוזיל עלויות מאוד. אם תעשה שיעורי בית היטב גם לא תיפול לטעויות נפוצות של מתחילים ותדע לבחור נכון מה אפשרי ומתאים במגבלות. יש הבדל שמיים וארץ בין אקווריום שהקים מישהו שזה הראשון שלו והוא לא יודע כלום (החנות החליטה מה יהיה ומה הוא צריך) לבין מישהו שיש לו תשוקה - למד ויודע לבחור מה מתאים לו (ובנפח קטן זה מאוד קריטי כי זה לא סלחני). אקווריומים באותו גודל יהיו בהבדלים אדירים מבחינת יופי ובריאות.
ממליץ לך (אם כי אני לא אובייקטיבי) להסתכל על המיניקוקיז בחתימה שלי דוגמה למיכל (בלי דגים) בתקציב זעום.
נכנסתי לפורום המון פעמים והסתכלתי על המון עצים ושאלות ודיונים של אנשים.

וראיתי את כל העצים שפתחת וזה ממש יפה

אני יודע שאני טירון בזה, אבל כשחושבים על זה, אף אחד לא נולד גאון ואף פעם לא מאוחר ללמוד

https://www.aqua.org.il/aquadex/profile.php?id=373 קראתי את זה כמה פעמים, וקראתי המון עצים של אנשים שפתחו פה על גידול, רבייה, תנאי מחיה, האכלת שרצים, גידול שרצים וכד'

ובכל מקרה נראה לי שיש פה אנשים נחמדים ואם תהיה לי בעיה כלשהי אז אני בטוח שיוכלו לעזור לי פה ^^

נערך לאחרונה על ידי CrazyPunk, Sunday 27/01/2013 בשעה 19:21.
עדיין לא נקרא Sunday 27/01/2013, 20:13   #6
omrifish21

סוג אקווריום: 5 אקווריומים
וותק בתחום: מ-2010
ברירת מחדל תגובה להודעה: שאלה -אקווריום

שאלתי כי אני עוד מעט בן 16 ואצלי לאט לאט שכנעתי את אמא שלי זה התחיל מאקווריום של 10 ליטר והיום יש לי כבר 5 אקווריומים
omrifish21 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 27/01/2013, 20:28   #7
CrazyPunk

ברירת מחדל תגובה להודעה: שאלה -אקווריום

ציטוט:
פורסם במקור על ידי omrifish21 צפה בהודעה
שאלתי כי אני עוד מעט בן 16 ואצלי לאט לאט שכנעתי את אמא שלי זה התחיל מאקווריום של 10 ליטר והיום יש לי כבר 5 אקווריומים
אני בן 17.. ודיברתי עם אמא שלי ואין לה התנגדות.
הסברתי לה שאני אטפל בזה ושהיא לא צריכה אפילו להסתכל על זה
(מנסיונות קודמים שלי, היא דיי תאהב את זה עם סימנים להתלהבות)

אז עכשיו, לשאלה שלי:

דבר ראשון מאיפה אני יכול להשיג אקווריום לפי מידה? 35X35X40 [גובה - 40]
ואיך אני מתאים אותו לגופים?
אני חושב שזה יוצא בערך 50 ליטרים - נגיד שברוטו יצא 45.
אני אכניס שם 2 נקבות וזכר.
גוף חימום כמובן, מד חום, משאבת רפש, פילטר, צמחייה וסלעים במידת הצורך - אם שכחתי משהו או רשמתי משהו מיותר אז תתקנו

*ועוד שאלה* מה ההבדל בין פילטר פנימי לחיצוני?
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא