AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Friday 04/08/2006, 02:23   #1
UV

הסמל האישי שלUV

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל "הקוביה" מרחב השאיבה

במשך כל השנים שאני מחזיק אקווריום, (האחרון שלי הוא ג'אול - כבר 12 שנים יחד), תמיד מקננות בי מחשבות איך אני סוחב פחות דליים, איך אני תופס מרחפים שונים שנעים במים, איך אני גורם למים להיות צלולים יותר, ושולט במשטרי הזרימות ככה של הכולירות, לא יצטברו במצע ויבחרו להן אקווריום של מישהו אחר.

במשך השנים ניסיתי כל מיני שואבי רפש מאולתרים, מסננים שונים, וצנרות תת-קרקעיות ששאבו, דחפו, ועירבלו כל מיני צורות של רפש על כל שלבי ההתפרקות שלו. בכל התנסות גיליתי שעדיף באופן כללי לקנות ורצוי "גרמני" אך עם זאת נשאר לי ניסיון קטן שלימד אותי מה טוב לעשות ומה לא לעשות, למרבית ההתנסויות מכנה משותף אחד: הרבה עבודה קשה בסופו של יום, גב כואב, ואישה עצבנית.

המרחפים בשלהם - מרחפים, לפעמים בזמנים קשים כשאיכות המים ירודה, גם טפילים כגון הקסמיטה ושאר תולעים זעירות משייטות להן במים, ועם הצטרפותי לקהילת חובבי ה"צמחיה" - גם עלים שנרקבו משיטים בגובה קרקעית ומפריעים לזרימות. אני מקנא בחובבים שלא שמים לב לדברים האלה וזה לא מפריע להם הלוואי עלי. אני רואה הכל, אבל ממש הכל ולכן צריך לתת תנאים התחלתיים שיעזרו להתמודד עם התופעה ולעזור לטפל בה לפני כל הציוד המשוכלל שנכניס.

לא ציינתי את העניין כדי לשתף אתכם בבעיות הפסיכוסומאטיות שלי, אלא פשוט כי אני יודע שרבים וטובים ממני רגישים מאוד לעניין המרחפים במים, תופעת ה"אבק" והמים הלא צלולים.

קיימים בשוק פתרונות מגוונים לבעיה אבל אני לא רואה את עצמי קונה באלפי שקלים פילטרים דיאטומים, שעלות האחזקה בהם יקרה, חומרי הסינון מיוחדים, והרעש. . .גם UV (שם יפה ככל שיהיה) הוא לא פתרון מוחץ לדעתי למרות שיכול להפחית מרחפים "חיים" כאצות וטפילים ולגרום לאי-התרבותם אבל מרחפים אחרים, אורגניים למשל ימשיכו להסתובב במים.

במאמרים הרבים הדנים בנושאי פילטרציה בפורומים השונים, ניתן למצוא הרבה חומר אודות שטחי פנים של מדיות ביולוגיות, ומכניות, מותגים כאלה ואחרים, רמות ספיקה, צריכת חשמל ונפחים . . . אבל סוגיה אחת נראה לי שנדונה מעט מאוד אם בכלל: סוגיית איזורי השאיבה ומשטרי הזרימה.

טענתי: אם יש חלקיק במים אל תתן לו להסתובב חופשי שלושה סיבובים באקווריום עד שבמקרה יתפס בפילטר, תפוס אותו כמה שיותר מהר: בחצי הדרך, ברבע הדרך ולשיטתי אפילו לפני שיעבור את שמינית הדרך. לשם כך יש לתכנן מערכת שתדע לתעל את השאיבה של הפילטרים לא מנקודה אחת, אלא מכמה נקודות שונות ומגוונות באקווריום. הדבר נכון עוד יותר כשמדובר במרחקים גדולים - 3 מטר לכל כיוון בתנועה המעגלית של המים, וכן באקווריומים גדולים בהם יחס השאיבה לא יגיע בקלות ל - 1:10 או אפילו 1:5 אלא במרבית המקרים נסתפק ב - 1:2 עד 1:3 ומדובר בנתונים היבשים של הייצרנים, אנחנו כבר יודעים שפילטר אחרי חודשיים שלושה כשהוא מלא בפסולת עלול לאבד די הרבה מספיקתו, ועוד לא הזכרתי את הסיניים.

אז למה לא כל גרמני בעל אקווריום מאובזר לא עושה את זה ומסתפק בפילטר אהיים משובח ? ראשית כי לא בכל נפח וגודל הדבר חיוני, שנית כי תמיד אפשר להוסיף עוד "פרופשיונאל 3" תמורת חופן של כמה דויצ'-מארק, ושלישית. . .לא יזיק לנו ללמד אותם כמה דברים, לא? במיוחד כשללכלוך יש כאלה מרחקים ארוכים לעבור. (אגב יש גרמני שכן עושה זאת: אתם מכירים - אוליבר נוט, הענק).

שכלולים נוספים שיש לקחת בחשבון ויכולים להקל בעתיד על החיים:

- מערכת קדם-סנן, Pre-Filter בלעז, קיים בעיקר בגרמניים ממה שראיתי. שומר על הפילטר מפני כניסה של חלקיקים גדולים שעלולים לסתום אותו מהר יותר. כמו כן ניקוי של הקדם-סנן מהירה וקלה, ויש בפחות תחזוקה לפילטר עצמו.

- מערכת היפוך שאיבה, מוציאה מהפילטר חלק גדול מהלכלוך הגס, וכך מאפשרת אורך פעולה ארוך יותר בין זמני תחזוקה.

- גיבוי "חם" של מדיה ביולוגית, מאפשר לנקות פילטר ללא צורך לדאוג למדיה הביולוגית שבתוכו מתוך ידיעה שיש מספיק מדיה ביולוגית בפילטר מקביל שיעבור ניקוי במועד אחר.

- מערכת בקרת עצמת שאיבה, אביזר המראה עד כמה הפילטר באמת שואב והאם הוא סתום ודורש ניקוי. בגרמניים מופיע כגולה הנעה בניגוד לכוח הכבידה עם הזרם, בפילטרים האיטלקיים יש צינור וואקום חלול על-גבי צינור היניקה שמוריד את מפלס המים בצינור כפונקציה של השאיבה . . .

כל אלו ועוד יעזרו לנו מחד לעמוד בשאיפה למים צלולים כבדולח, ועם זאת למינימום תחזוקה באופן שוטף.

שימו לב שאני לא סוקר כאן שיטות פילטרציה כאלו או אחרות, על כך יש מספיק חומר ותיאוריות והידע לא מועט בנושא. תעשו חיפוש מזורז באקווה. . . יש מלא חומר ישן וחדש הכל טוב !

במחשבה על מערכת השאיבה והפליטה שלי השקעתי הרבה מאוד מחשבה. כלומר ישבתי ופשוט צירתי אין ספור ציורים ושירבוטים עד שהצלחתי לגבש רעיון שנראה לי מספיק ישים, מספיק גמיש לשינויים, ושיאפשר לי לשנות כיוון במידה ומשהו לא יעבוד כמתוכנן.

להמשך הקריאה אנא *** לחצו כאן *** (מצטער אבל העריכה ב- BBcode קשה עליי מעדיף Html פשוט ורגיל) אולי אצליח בכוחות מחודשים מאוחר יותר להמשיך לערוך.

אנא חזרו לעץ כדי להגיב . . .יש לי עוד את האפשרות לשנות ולשפר
UV לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 04/08/2006, 10:28   #2
שי

הסמל האישי שלשי

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים
וותק בתחום: מ 2002

כל הכבוד על ההשקעה, אבל האם הקונסטרוקציה הזו יכולה להבטיח לך זרימה דרך נקודות השאיבה שבגובה המצע?
מה לגבי יחס השאיבה בין הפתחים התחתונים לפתח העליון?
מה לגבי הפן האסטטי?
עדיין לא נקרא Friday 04/08/2006, 10:36   #3
UV

הסמל האישי שלUV

שאלות טובות, כנראה שקראת. מהבחינה האסטטית . . . נו טוב אם זה לא יהיה אסטטי הכל הולך לפח. אני מתכנן לצפות הכל בציפוי אבן .

מבחינת השאיבה נכון שיותר קל למים להגיע דוקא מהפתחים העליונים אבל לשם כך בניתי עבורם מעין סוגרים שמאפשרים לי לפתוח הכל, ובהדרגה לסגור שלב שלב עד לסגירה מוחלטת. בזמן שאיבת רפש המפלס עצמו יורד כך שכל השאיבה תהיה מלמטה בתוך כ 7 דק' (מדדתי).
עדיין לא נקרא Friday 04/08/2006, 10:45   #4
שי

הסמל האישי שלשי

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים
וותק בתחום: מ 2002

בתרשים אין חיבור תחתי בין קולונות הפרה-פילטר ובתמונות אם אני לא טועה יש.
אם יש גישור תחתי, אתה מחמיץ את המדיות הביולוגיות שבקולונה הראשונה.
הייתי שוקל במקרה הזה מחיצה אנכית בתוך הצינור שתאלץ את המים לעבור במדיות.

למה בחרת לשים בפרה-פילטר דווקה מדיה ביולוגית, האם זה לא מנוגד לרעיון שהצגת בתחילת המאמר - סינון מיכני גס שימנע את ירידת ספיקת הפילטרים, הרי לשם כך הגית את רעיון הפרה-פילטרים, לא?!
עדיין לא נקרא Friday 04/08/2006, 12:20   #5
ראובן

הסמל האישי שלראובן

הודו לך על 40 הודעות 51 פעמים
סוג אקווריום: ריף SPS
וותק בתחום: מ-2004

לא הבנתי מה אתה רוצה.... בכל מקרה עברתי על כל המאמר באתר שלך וזה בהחלט נראה מרשים.
ראובן לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 04/08/2006, 14:10   #6
אב-נר

לדעתי רשת הזבובים צפופה מדי והפתחים ייסתמו מהר מאוד.
אב-נר לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 04/08/2006, 18:43   #7
ofere

ברירת מחדל כל הכבוד!

UV אתה בהחלט אחד המועמדים לאלוף ה-DIY באקווריומי צמחיה . אני מאד נהנה לעקוב אחר הפרויקט שלך. החשיבה, התכנון המדוקדק והביצוע המוקפד נראים כחלק בלתי נפרד מחדוות יצירת אקווריום מפואר. גם אותי מטריד נושא ניקוי המים והפתרון שלך בהחלט מעניין. אני משתמש דווקא בפילטר דיאטומי פעם בשבוע שבועיים והאמן לי שהשד אינו נורא כל כך והרבה יותר זול ממה שאתה חושב. אשמח להרחיב אם אתה מעוניין.

מספר הערות ושאלות
לדעתי על מנת לא לחנוק את הפילטרים (ארבע דודים אם הבנתי נכון?) עם כל הצנרת, הפיתולים והחסמים (מדיה ביולוגית בקולונה וכו') תהיה חייב להשתמש במשאבות חיצוניות נוספות אחרת תקבל עצמת שאיבה אפקטיבית שאני מעריך בפחות מרבע מהעצמה בפתח השאיבה של הדוד (הערך הרשמי בל"ש). אם תלך בכיוון הזה אני ממליץ על משאבות של Hydor Seltz. עושות אותה עבודה כמו אהיים ועולות הרבה הרבה פחות. תצטרך לדעתי עצמה של מעל 2400 ל"ש. בפועל זה לא עד כדי כך חזק כמו שזה נשמע. ראה קישור באקווה דיפו. אגב המשאבות של Hydor מאד שקטות. יש לי אחת כזו ששיפרה פלאים את השאיבה אצלי שכמעט נעצרה עקב השרשור של (להחזיק חזק): יציאה מהפילטר, כניסה למקרר, יציאה מהמקרר לריאקטור פד"ח חיצוני, יציאה ממנו למשאבה החיצונית וממנה למחמם חיצוני ומשם ל- lily pipe מזכוכית בתוך האקווריום. פשוט רציתי מינימום צינורות בתוך האקווריום.

אם כבר הלכת על כזו מערכת שאיבה למה לא הוספת אוסף/פורק חלבון? הוא מנקה חומר אורגני רב וגם את החומר השמנוני וסתם רפש שמצטבר על פי המים. יש כאלו פשוטים וזולים המתלבשים על צנרת היניקה, או אחרים המשמשים גם למלוחים ומישהו כמוך בוודאי יוכל גם לבנות לבד, ברשת ישנן המון תוכניות. נראה לי שזה ינקה לך הרבה מהרפש המרחף. כל פתחי השאיבה שלך נראים לי בגובה נמוך, אבל לא כל הרפש והרחף שוקע. אגב, האם הצנרת (השחורה) עד פתחי השאיבה תהיה שקועה במצע או מוסתרת על ידי דקורציה וצמחים?

אבל שאלה יותר בסיסית שלי היא למה לא הלכת על סאמפ? נראה לי שבנפח אקווריום כזה זה פתרון הרבה יותר פרקטי ואפילו קל לייצור ותחזוקה. אפילו אמנו באקוורים הביתי הענק והמדהים שלו משתמש בסאמפ. ניתן לשים בתוכו הכל כולל חימום, UV (מומלץ למספר שעות ביום), ריאקטור, פורק ומספר ונפח רב יותר של תאי מדיה. תוכל גם להסתפק בפחות משאבות/ר"כ. לחילופין, נראה לי שאתה אפילו יכול ליצור שני תאי סינון מ-PVC בתוך האקווריום עצמו. זה מה ש- Alos עושים באקווריומים הגדולים שלהם.

לגבי DIY, ראיתי שאתה חותך PVC עם מסור וסכין יפני. למה לא עם Dremel? אפילו תואם סיני. זה כלי מעולה למישהו כמוך ומעולה גם להורדת גרדים אחרי ניסור. נסה ותהנה...

בכל מקרה הפרויקט מדהים ולדעתי כולם מחכים בכליון עיניים לשלבים הבאים. תן לי לנחש - רקע פנימי (אולי תכתוב הקדמה כללית?), חשמל ותאורה, אוורור, קירור, כתר (או שמא פתוח?), מערכת פד"ח, וכו'.

עופר
ofere לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 04/08/2006, 19:18   #8
PyroMan

הסמל האישי שלPyroMan

שלום לUV - האיש שמוחו קודח ממחשבות .

אהבתי את הרעיון , אהבתי את הביצוע מחוץ לאק' , אבל אני מצטער להגיד שבתוך האק' העסק די מכוער .
אני משתדל שה DIY שאני עושה יהיה גם אסתטי , ולמרות שבהחלט הקפדת על הפרטים - העסק גדול , מסורבל , הרבה צינורות אפורים ושחורים .
לדעתי צריך להוציא את כל העסק החוצה מהאק' .

חיים
עדיין לא נקרא Friday 04/08/2006, 21:48   #9
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הודו לך על 14 הודעות 30 פעמים

כרגיל - מרשים, היה לי הכבוד לראות את זה על שולחן השירטוטים
צוות תוכן - להכניס למאגר המידע

נישמע מדהים ומרשים
elminister לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 05/08/2006, 01:08   #10
UV

הסמל האישי שלUV

ציטוט:
פורסם במקור על ידי bshy
בתרשים אין חיבור תחתי בין קולונות הפרה-פילטר ובתמונות אם אני לא טועה יש.
אם יש גישור תחתי, אתה מחמיץ את המדיות הביולוגיות שבקולונה הראשונה.
הייתי שוקל במקרה הזה מחיצה אנכית בתוך הצינור שתאלץ את המים לעבור במדיות.

למה בחרת לשים בפרה-פילטר דווקה מדיה ביולוגית, האם זה לא מנוגד לרעיון שהצגת בתחילת המאמר - סינון מיכני גס שימנע את ירידת ספיקת הפילטרים, הרי לשם כך הגית את רעיון הפרה-פילטרים, לא?!
עיניך חדות כנץ !
הצינור הזה משמש רק כמחבר שתופס את שני הצינורות יחד, הצינור השרשורי הזה מתברג כל כך בול שהייתי חייב. סגרתי את הפתח של הצינור עם ספוג דחוס בגודל פי 4 מהמקום בצינור ולמה ספוג, כדי לא לאטום לגמרי, אם יש תקלה עלול להתרוקן התא בו מצויים גופי החימום . . .

לגבי המדיה, הכל פתוח. אני חשבתי על קרמיקה גסה או גולד פילטר, אבל כל דבר שישמש כמסנן גס + מצע לבקטריות - ברוך הבא.
עדיין לא נקרא Saturday 05/08/2006, 01:10   #11
UV

הסמל האישי שלUV

ציטוט:
פורסם במקור על ידי reuvenp9
לא הבנתי מה אתה רוצה.... בכל מקרה עברתי על כל המאמר באתר שלך וזה בהחלט נראה מרשים.
אני מבטיח לך שתבין כשאגיע לבית חגי (בגלל הדיסקוסים).
עדיין לא נקרא Saturday 05/08/2006, 01:13   #12
UV

הסמל האישי שלUV

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אב-נר
לדעתי רשת הזבובים צפופה מדי והפתחים ייסתמו מהר מאוד.
אני נוטה להסכים אבל לא מאבד תקווה, ניתן די בקלות להחליף את הרשת בגסה יותר, גם כשהאקווריום מלא, או להלביש ספוג גס מאוד עגול, שמצאתי בדג חי וברכה ב - 6 ש"ח.
אפשרות נוספת שחשבתי עליה לבנות מוט ניקוי ועליו מברשת ולהבריש אחת לשבוע בתחזוקה השבועית.
עדיין לא נקרא Saturday 05/08/2006, 01:31   #13
UV

הסמל האישי שלUV

ברירת מחדל Re: כל הכבוד!

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ofere
UV אתה בהחלט אחד המועמדים לאלוף ה-DIY באקווריומי צמחיה . אני מאד נהנה לעקוב אחר הפרויקט שלך. החשיבה, התכנון המדוקדק והביצוע המוקפד נראים כחלק בלתי נפרד מחדוות יצירת אקווריום מפואר. גם אותי מטריד נושא ניקוי המים והפתרון שלך בהחלט מעניין. אני משתמש דווקא בפילטר דיאטומי פעם בשבוע שבועיים והאמן לי שהשד אינו נורא כל כך והרבה יותר זול ממה שאתה חושב. אשמח להרחיב אם אתה מעוניין.

אשמח לשמוע פרטים נספים אודות פילטר דיאטומי: האם לא יקר ברכישה? האם לא מרעיש? האם לא מצריך מדיית סינון יקרה וחד פעמית?

. . .אם כבר הלכת על כזו מערכת שאיבה למה לא הוספת אוסף/פורק חלבון? הוא מנקה חומר אורגני רב וגם את החומר השמנוני וסתם רפש שמצטבר על פי המים. . . .

פשוט לא מכיר, יש לי ניסיון עם אק' צמחיה ובאמת בהתחלה סבלתי משמנוניות ע"פ המים, אבל זה מאוד קל להיפטר, מה גם שיש לי שאיבה עליונה (חשוב מאוד גם בזמן גזם לאסוף את כל העלים).

אבל שאלה יותר בסיסית שלי היא למה לא הלכת על סאמפ? נראה לי שבנפח אקווריום כזה זה פתרון הרבה יותר פרקטי ואפילו קל לייצור ותחזוקה. אפילו אמנו באקוורים הביתי הענק והמדהים שלו משתמש בסאמפ. ניתן לשים בתוכו הכל כולל חימום, UV (מומלץ למספר שעות ביום), ריאקטור, פורק ומספר ונפח רב יותר של תאי מדיה. תוכל גם להסתפק בפחות משאבות/ר"כ. לחילופין, נראה לי שאתה אפילו יכול ליצור שני תאי סינון מ-PVC בתוך האקווריום עצמו. זה מה ש- Alos עושים באקווריומים הגדולים שלהם.

זה פשוט: אני סאמפופוב, יש לי פחד לא מוסבר מסאמפים . . .לסאמפ יש גם הרבה יתרונות ולכן תיכננתי סאמפ מהפכני שישמש במיוחד לאק' צמחיה, אבל בריחת הפד"ח הבהחלט משמעותית, תוספת המאסה, והקושי המיוחד בארון שלי המצריך סאמפ המחולק ע"פ שני תאים, גרם לי לחזור ולחשוב על הפילטרים החיצוניים הסטנדארטיים והנוחים לטיפול.

לגבי DIY, ראיתי שאתה חותך PVC עם מסור וסכין יפני. למה לא עם Dremel? אפילו תואם סיני. זה כלי מעולה למישהו כמוך ומעולה גם להורדת גרדים אחרי ניסור. נסה ותהנה...

שלושה חודשים הדרמל של סולימני הגדול, אצלי, לא מוצא סכין משור, והדבר הכי קרוב שמצאתי עלה 200 ש"ח וזה לא זה. . .

בכל מקרה הפרויקט מדהים ולדעתי כולם מחכים בכליון עיניים לשלבים הבאים. תן לי לנחש - רקע פנימי (אולי תכתוב הקדמה כללית?), חשמל ותאורה, אוורור, קירור, כתר (או שמא פתוח?), מערכת פד"ח, וכו'.

ניחוש נכון ! אמרתי בעבר ולא התלוצצתי. אני מציב רף גבוה גם עבור הדורות הבאים . . . מקווה שלא אתבדה, ושאצליח לעמוד בתכניות (בעזרתכם).

עופר
המודל הוא אוליבר נוט. לא פחות ממנו. הוא עושה דברים מדהימים, לפחות עם החברה הצרפתית שמעצבת עבורו את הרקעים והדקורציות.

עדיין לא נקרא Saturday 05/08/2006, 01:44   #14
UV

הסמל האישי שלUV

ציטוט:
פורסם במקור על ידי PyroMan
שלום לUV - האיש שמוחו קודח ממחשבות .

אהבתי את הרעיון , אהבתי את הביצוע מחוץ לאק' , אבל אני מצטער להגיד שבתוך האק' העסק די מכוער .
אני משתדל שה DIY שאני עושה יהיה גם אסתטי , ולמרות שבהחלט הקפדת על הפרטים - העסק גדול , מסורבל , הרבה צינורות אפורים ושחורים .
לדעתי צריך להוציא את כל העסק החוצה מהאק' .
חיים
תגיד לי אחרי כל התכתובות ככה אתה מכיר אותי? בוא נעשה הסכם: אם תראה צינור, חוט, משהו. . .שרוף אותו !

לעניין:
כל הצנרת השחורה שקועה בתוך מצע מיוחד שאני בונה ככה שלא אצטרך לסבול מכל מיני "מרחפים" וכבול שאיבד את דרכו . . . ועל הכל 10 ס"מ מאחור של קוורץ.
העמודים המפחידים מאחורה תסתכל על התמונה למעלה . . גם אצל אוליבר נוט לא רואים כלום . . . אם לא ילך עם הבטון שדיברנו עליו, אני מזמין אותך אליי, ונצטרך לעשות מדורה קטנה . מאוד מקווה שלא גם למען פרוייקטים אחרים.

לגבי "להוציא צנרת החוצה" זה עלול לגרום לאשתי לבצע בי נוהל "תצא בחוץ".
עדיין לא נקרא Saturday 05/08/2006, 02:03   #15
ofere

על הדיאטומי אכתוב מעט פרטים מחר. אולי אפילו נכין מדריך מצולם בקרוב.

טום באר בהחלט מקור השראה ומאגר מידע בלתי נדלה אולם האקווריום שמהווה השראה (בתמונה) הוא דווקא של אוליבר קנוט אשר זכה במקום ראשון בתחרות ADA 2005. אגב, האקווריום נבנה עבור גן חיות. להלן קישור ומידע נוסף נמצא ברשת במקומות שונים:

אקווריום צמחיה מדהים 7000 ליטר של אוליבר קנוט
ofere לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 05/08/2006, 10:39   #16
UV

הסמל האישי שלUV

צודק טעות שלי ! אוליבר - אליו התכוונתי !
אני אערוך את ההודעה.
עדיין לא נקרא Saturday 05/08/2006, 10:45   #17
UV

הסמל האישי שלUV

ציטוט:
פורסם במקור על ידי elminister
כרגיל - מרשים, היה לי הכבוד לראות את זה על שולחן השירטוטים
צוות תוכן - להכניס למאגר המידע
נישמע מדהים ומרשים
כפיר, שחרר את "צוות תוכן" הוא עסוק עד מעל הראש !
עדיין לא נקרא Saturday 05/08/2006, 12:13   #18
itzik00

הסמל האישי שלitzik00

כרגיל מקצועי ומוקפד, אתה מתכנן להריץ איזה טסט לפני הקמת האקווריום, כמו שעופר ציין יתכן בהפילטרים לא יעמדו בעומס.

לגבי ה Diatom Filter מנסיון אישי קצר של שימוש בן מספר ימים אני יכול להגיד שהפילטר הזה פשוט מדהים הוא " מבריש " את מי האקווריום לרמת קריסטל כמו כן מסלק ביעילות פרזיטים מרחפים כגון טפיל הנקודות לבנות, מסלק נבגי מים ירוקים באופן מוחלט.

לצערי אין יבוא מסודר לארץ של הפילטר בעבר הייתי בקשר עם כמה סוחרים בכוונה לרכוש דרכם אחד בסופו של דבר זה לא יצא לפועל.

מחירו של הפילטר בארהב נא בין 65-100 דולר תלוי בדגם, Vortex XL שמתאים לאקווריום שלך מחירו בסביביות $100 110V ו $160 220V משלוח לארץ בסביבות $65

בקיצור פילטר מעולה חבל שאין יבוא מסודר לארץ ,דע שכל הגדולים " מברישים " את האקווריום שלהם לפני תחרות בעזרת פילטר דיאטומי

לכל המעוניינים אביאל התותח כתב מאמר מעולה על הפילטר הנל, את המאמר ניתן לקרא באתר פרשריף ( אני מקווה שלא יקפצו עלי כל המשגיחים של אקווה מדובר במאמר masterpiece )

איציק
itzik00 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 05/08/2006, 14:10   #19
UV

הסמל האישי שלUV

איציק תודה,
לגבי העומס על הפילטרים: נראה לי לא הובנתי עד הסוף - אין שום דבר מיוחד בפילטרים - זה מה שיפה פה, אני יכול להוסיף או להפחית פילטרים לפי ראות עיניי.
אבל אם כבר יש פילטר, למה שישאב מנקודה אחת ויסתם די בקלות בתקופות שיש הרבה לכלוך? אם כבר הוא פה אז "שירתם" למאמץ השאיבה הכללי ע"י תיעול של השאיבה שלו למקומות שנוחים לי, ו"הצטרפות" לפילטרים האחרים.
השינוי היחידי שאולי אצטרך לבצע הוא להאריך את הצנרת במטר או שניים.

בתוך העמודים תהיה מדיה כזו שלא תיצור כלל התנגדות - בכל זאת 4 וחצי צול - קשה לסתום את זה.

ועל קצה המזלג . . . יש לי עוד הרבה להגיד. . .
קחו טעימה:

תודה לכל המתקשרים, הפונים והיועצים, ובעיקר דרך פורום אקווה, אתם נראה לי יותר סקרנים ממני מה יצא מזה בסוף, ונראה לי כאילו לכם יותר בוער כבר לסיים עם זה. אני עושה כל מה שאני יכול ובקצב שלי בלי להסתכסך יותר מידי עם ה"בוס" ובלי לקבל מהבן שלי תלונות על כך ש: "אני משקיע באקווריום במקום בילדים. . ." (סוף ציטוט). *

בכל זאת כדאי לחכות, ויש למה, הנה פרוייקט קטן ומקורי שמקנן במוחי כבר המון זמן. החלטתי לישם אותו גם אם לא במאה אחוזים יעבוד. אם לא יעבוד לפחות השחלתי חוטי חשמל לתאורת הגינה.

יודעים מה זה? ואיך זה קשור לאקווריום?
רמז: עומק החפירה 70 ס"מ . . . ולא משיקולי בטיחות לחשמל. . .
עדיין לא נקרא Saturday 05/08/2006, 14:21   #20
Judas

UV שלום,

אתחיל בגילוי, לא קראתי את המאמר אבל מה השירטוטים מרשימים .

מהתגובות אני מבין שהמאמר ראוי ויותר (אני לא מחשיב את כפיר כי הוא חובבן במקרה הטוב).

אבל מה, כל העבודה היא לחינם לטווח ארוך,
מדוע אתה שאול?
שאלה טובה!

מכיוון שהמאמר לא עבר בדרך המקובלת (והנכונה) אחרי 4 ימים ישכח.

למה אתה שואל?
שוב שאלה טובה!
מכיוון שהוא לא נערך לא לשונית ולא מדעית ולא נשמר במאגר המידע.

אתה רוצה לשחרר מאמר שיהיה לעזר לגולשים הנוכחיים והעתידיים?
אז עשה זאת בדרך הנכונה :

כתוב אותו היטב,
העבר למנהלי צוות תוכן - שייקה את איתי.
קבל מהם תיקונים , תוספות , הערות ,מה שלא יהיה,
עוד סבב ליטוש,
ואז פירסום ותוספת לצאגר המידע + הודעת צוות תוכן קבל עם ועדה.

אחרת המאמץ הוא לריק לזמו הארוך.
קח לצומת ליבך , הדברים נאמרו ברוח טובה , להבנה ולא לתוכחה.

אגב כפיר אחראי כבר רק לתפיסת קרפיונים ולא לתכנים

Judas
remains the same"
Cirith Ungol
Judas לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 05/08/2006, 19:35   #21
Dasi

הסמל האישי שלDasi

אני מאוד מרוצה מהפילטר הדיאטומי (מחזקת את הבעל שלי) והוא מופעל כל 3 שבועות בערך במשך כשלוש שעות או בעצם כמה שבא לנו. הוא קל לתחזוק ותפעול ועושה עבודה מצוינת.

אגב אינו מרעיש בכלל - עם רעש המקרר ברקע גם ככה לא שומעים כלום בבית שלנו
עדיין לא נקרא Saturday 05/08/2006, 20:37   #22
PyroMan

הסמל האישי שלPyroMan

לגבי החפירה - אני מניח שקראת את אותו מאמר מפורסם עם תמונות של הבחור שהקים חווה לגידול אלמוגים בגינה שלו , וחפר את כל הגינה בשביל לשים צינורות לשם קירור .

נראה .... נשמע עוד פרוייקט מעניין . שרק לא תתפזר יותר מדי על פרוייקטים ובסוף לא תגמור אף אחד !
עדיין לא נקרא Saturday 05/08/2006, 22:07   #23
UV

הסמל האישי שלUV

עלית עליי !
הבעייה היא שקראתי את זה לפני שנה - שנה וחצי ומאז אני לא מוצא את זה שוב.

אל תדאג לגבי פרוויקטים, הקצב שלי לא משהו אבל בסוף אני מסיים. תוך כדי פרוייקט האקווריום . . . קיבלתי משימות בבית לגבי ארון או שניים, גם זה מעכב.

אגב לפרוייקט התעלות, שלום. הוא כבר עומד מוכן, רק מחכה שמישהו יצטרך צינון ביום קיץ חם (אולי בקיץ הבא).
עדיין לא נקרא Sunday 06/08/2006, 10:18   #24
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

שאלת תם

האם לא יכנסו כמעט כל המים לפילטרים מהחלק העליון(המסרק), היות והרבה יותר קשה לשאוב מחלקו התחתון של הצינור?
עדיין לא נקרא Sunday 06/08/2006, 12:26   #25
UV

הסמל האישי שלUV

האמת היא שחשבתי על כך ולכן חשבתי על פתרון תם:

לקחתי צינור זהה לצינור הרחב, וחתכתי חתיכה לאורך והכנסתי מבפנים. בעזרת ידית קטנה אפשר לסובב ימינה ושמאלה - וע"י כך לווסת את כמות המים שיוכלו להיכנס.
ניסיון מקדים שערכתי מאפשר סגירה כמעט הרמטית של החריצים אבל בפעולה נורמאלית כנראה שאפתח שם חריץ או שניים.
מקווה שיעבוד.
עדיין לא נקרא Sunday 06/08/2006, 13:26   #26
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הבנתי, רעיון מעולה, כלומר אתה יכול לכייל את הפתיחה סגירה של התריס הזה ועל ידי כך לשנות את הספיקות מול החלק התחתון.
אחלה שבעולם.

אני עדיין יושב על הסירטוטים שלך, נישמע מעיניין מאוד.
מיקום הצינורות התחתיים צריך להיות "ברחל ביתך הקטנה", כלומר שלא יהיו גבוהים מידי מצד אחד, ומצד שני שלא יהיו נמוכים מידי, כי כל מכת זנב של דג חתול יכולה לסתום אותם עם חצץ.
אם תצליח למקום אותם 1 ס"מ מעל החצץ, הרי שתקבל את שאיבות הרפש וזה פלוס מרשים.
עדיין לא נקרא Sunday 06/08/2006, 13:31   #27
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

עוד שאלה - אני מקווה שאני טועה בריאה שלי ורשת הזבובים היא פלאסטית ולא מתכתית נכון?!
עדיין לא נקרא Sunday 06/08/2006, 22:07   #28
UV

הסמל האישי שלUV

השאלה מיותרת ידידי. . . sure ברור !

אבל אם אתה מנסה להתחכם. . .אני עומד לבקש משייקה שיארגן לי כמה כאלה מנירוסטה, משתמשים בכאלה מנירוסטה וזורקים לאחר השימוש בעבודה שלו, בכל מיני צפיפויות.
עדיין לא נקרא Thursday 14/09/2006, 20:52   #29
PyroMan

הסמל האישי שלPyroMan

נו , יש איזה עידכון ?

אגב , ממליץ להעביר את העץ לציוד לאק' .
עדיין לא נקרא Saturday 16/09/2006, 16:31   #30
azolberg

הסמל האישי שלazolberg

ברירת מחדל הקוביה

הערה קטנה:

לדעתי אין דמיון, מפותח ככל שיהיה, שמסוגל לדמיין איך נראה כזה דבר.
אין ברירה צריך לבקר את יובל כדי להתרשם .

אשר לך יובל, זה נחמד שאתה מפחד מנוהל "תצא בחוץ" אך ממי אתה מפחד מאישתך??

אם זכרוני אינו מטעה אותי, והוא לא מטעה, הרבה חברה מהפורום היו שמחים מאד לאשה מפרגנת כמו שלך

רמי
azolberg לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא