AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Sunday 12/03/2006, 08:29   #1
Legolas

הודו לך על 3 הודעות 3 פעמים
ברירת מחדל "הקוביה" (מאמר מס' 2

"הקוביה" (מאמר מס' 2): תכנון תשתיות מפורט. תכנון מפורט של כל הגורמים המשפיעים לטווח ארוך.
מאמר מקורי מאת: UVcube

[size=14] UVcubic

מטרת מאמר זה לפרט בפניכם, ולהציג בפניכם את התכניות שהכנתי - בהתבסס על הנתונים אצלי בבית, וכמובן לשמוע את דעתכם בעניין. אנא ממכם ביקורת בונה עדיפה על קריאות התרשמות לכאן או לכאן.

הבעיה אצלי בבית מתחילה בצורת הסלון: יש לנו סלון מאורך מאוד, אורכו 7.5 מטר ורוחבו רק 3.2 מטר. האופן בו מעוצב המזנון והמיקום של הטלוויזיה גורם לנו ממש לסבול כי קשה לראות תרגום והתמונה ממש קטנה. יבואו החכמים (בלילה) ויגידו, מה הבעיה – פלזמה 42". אבל בואו נודה על האמת במחיר של פלזמה הכי פשוטה אני מרצף את כל הבית באקווריומים כולל איש תחזוקה שיטפל בהם.

הפתרון כפי שהוצע לי בעבר ע"י חברים: לקצר מעט את החלק הארוך של הסלון ע"י "דחיפת" הקיר האחורי לכוון הטלוויזיה ובכך שבירת המלבניות המעצבנת הזו.

אין תירוץ טוב מזה לבניית אקווריום חלומות שכזה.
אבל לשם כך דרוש תכנון (כפי שנאמר במאמר הקודם) – תכנון כזה שיקל את החיים בכל הקשור לתחזוקה.

אני מפרסם כאן את התכניות שלי לראשונה אשמח להערותיכם !

הנה סכמה ראשונית בלבד, מה שהיה לי בראש כשחשבתי על אקווריום כזה. עדיין לא החלטתי על מידות גבהים נפחים, כלום, רק באיזה כיוון ללכת ומה בערך תהיה הצורה הסופית.

מאוד התלבטתי לגבי האורך – רבים אמרו לי ללכת על 2.4 מטר או 2.5 מטר אבל שחושבים על זה אין הרבה הבדל – לא במחיר ולא בכמות המים אז למה לא להתאים את האקווריום למקום שלו?

המידות שנקבעו הן:

אורך: 300 ס"מ, כי יש 330 ס"מ בקיר שמאחור.
רוחב: 60 ס"מ, כי אומרים שיש הרבה יותר אפשרויות עיצוב כשיש יותר רוחב. (לא רק אומרים- יצא לי אישית לבצע כמה טיפולים אצל מר אופיר הנכבד (350 ליטר) והכל כדי לבדוק את הישימות של המידות.
גובה: 75 ס"מ. האמת שכולם אומרים שזו עבדות וחוסר נוחות אקווריום עמוק מידי, ראה מקרים של אקווריומים שהיו או נבנו למים מלוחים והוסבו לצמחיה, לדוגמא האקווריום של כפיר או בעבר היותר רחוק "סנו-וויט" שהגדיל לעשות אקווריום של 3.2 מטר על גובה 1 מטר, (דבר המקשה על התחזוקה. ברור שהכי נוח זה לתחזק 60 ס"מ זכוכית שזה 55 מים נטו אבל במקרה שלי בגלל היחס בין האורך לרוחב זה לא היה יוצא יפה (לדעתי) כי זה יוצא "סטריפ" ארוך וצר של אקווריום לא פרופורציונאלי. לתובנה הזו הביאני "סנו-וויט" לאחר שאירח אותי אצלו ונזכר בתלאות העבר. . .(תודה).
אז אני אישית לא רציתי לעלות מעל 70 ס"מ אבל ברגע האחרון הלכתי על זה ועליתי ל 75 ס"מ, מתוך הנחה שראשית זה אכן יותר יפה, שנית תמיד אפשר להוסיף עוד מצע – עוד חצץ ולקצר את גובה המים נטו לטיפול.

עד כאן תכניות המגירה ששכבו אצלי הרבה זמן. . . ויום אחד בא בחור המכונה "yitman" ובלי בושה הרים יוזמה ברוכה כלפי קהילת החובבים ומול הסוחרים. בלי הרבה להלאות אתכם בתוך שלושה ימים קיבלתי הצעה שאי אפשר לסרב לה: 50% מהמחיר הכי טוב שקיבלתי עד היום, על זכוכית 15 מ"מ (רוב הסוחרים הציעו לי 12 מ"מ – וזה אכן אפשרי), הובלה והכנסה לסלון, אחריות לשנה על דליפות ותקלות, והכי חשוב אכפתיות ורצון שהלקוח יהיה מרוצה. אני לא מורשה כאן לעשות פרסומת אבל מי שירצה יקבל ממני המלצה חמה לאן ללכת.

רבותי צאו מהאדישות והתאגדו ! אתם יכולים לקבל מחירים מעולים על ציוד – יש עץ רלוונטי בפורום "כיכר השוק" פעיל עכשיו היכנסו והצטרפו, כולם ירוויחו מכך – אתם תרוויחו מחיר טוב יותר, והסוחרים ירוויחו קניה מרוכזת בעלת מעט התעסקות ורבת מצלצלין. הנה כאן: https://www.aqua.org.il/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=62100

הנה התכנית שהגשתי לספק האקווריומים שלי:

לצפייה בתמונה המוגדלת>

ההנחיות כללו ארבעה חיזוקים עליונים שמחלקים את האקווריום לשלושה חלקים. כבר ציינתי את העובדה שאני מתייחס לאקווריום כאל שלושה של מטר כ"א. בחלקים התחתונים סיליקון שחור, בכותרת עליונה סיליקון שקוף, קדחים בחיזוקים, וקדחים בגב. . .

אתם עוד לא מכירים אותי – אבל רק שתדעו שכל התכניות שלי היו לבנות את האקווריום לבד !!! היום אני בטוח שזה לא היה יוצא אותו דבר – דרוש ידע וניסיון נצבר ואין כאן מקום לטעויות וגם אם הייתי הולך על בנייה עצמית זה היה יוצא לי הרבה יותר יקר !!! רבותי לתשומת לבכם – כל ההרפתקנים. תשקיעו כמוני ב- DIY שלא קשור בזכוכית, לא מפחד אלא בעיקר מבטיחות ושיקולי עלות.

תכנון תאורה:
בעבר ביצעתי מחקר אינטרנטי, ולימוד מעמיק של כל נושא התאורה עבור צמחים, ואתם יכולים למצוא המון חומר כאן בפורום וגם בפורומים נוספים, כל החומר הבסיסי נמצא כאן שחור על גבי מסך. עם זאת למעמיקים אפשר להיכנס לאתרים של אוסרם, סילבניה, ופיליפס, להוריד קטלוג רלוונטי (T5 או גופי תאורת הצפה – flood ligting) ולחקור. אני מבטיח לפרסם כאן את הגישה שלי לתאורה באקווריום שכמובן מתבססת על גדולים ממני שכתבו בפורום, וגם במאמרים איכותיים בפורומים שכנים – לא עם הכל אני מסכים ולכן אוסיף בעתיד גם את דעתי בעניין.

אני לא צולל לתוך תכנון התאורה לפרטים (ספקרטרום, עוצמות, צבע וטמפרטורת צבע, פיזור חום, אורך חיים וכדומה – כי כפי שאמרתי זה נושא למאמר נפרד שיופיע. כעת אני מתכנן רק את התשתית וצריך לקבוע על איזה סוג בגדול ללכת.

האפשרויות שלי כפי שאני רואה אותן, ללכת על T5 או על מטאל-הלייד, קיימת גם אפשרות ללכת על נורות כספית אבל לצורך העניין הן קטנות מימדים ויכולות להיחשב בתכנון כמו MH:

לצפייה בתמונה המוגדלת>

אישית אני לא אוהב אקווריום פתוח, ופחות מדבר אלי תאורה תלויה למרות שזה בהחלט אפשרי אצלי כרגע אני לא הולך על זה. . .

בואו ונבצע השוואה כללית וראשונית – במאמר על תאורה אנסה ללמוד יחד איתכם גם מהניסיון וגם מניסיונם של אחרים.
ההשוואה שלהלן הינה ראשונית ומבוססת על "ספרות" קטלוגים של "אוסרם" "ופיליפס" והנתונים הם נתונים "יבשים" שיעזרו להחליט על מה ללכת – לפחות עבור נתוני האקווריום שלי:

לצפייה בתמונה המוגדלת>

טוב, היום אני עובד עם T5 ומרוצה, אבל הנתונים המוצגים לעיל שכנעו אותי – אני יורד בשלב הזה מ T5 כתאורה עיקרית, יכול להיות שאוסיף כמה נורות צבעוניות רק לצורך שיפור הצבעים בעתיד וכן לצורך הארה בזמן שהמכסה פתוח.

רעיונות לעיצוב כולל של כל קיר הסלון המזרחי כולל האקווריום המשולב בו – זוהי הטיוטא:

הארון הצידי: יותר מידי עבודה עבורי, למרות שחשבתי עליו כעל שטח איחסון טוב לאביזרים המושפעים מחוק כלים שלובים – כמשאבת אוויר, צנרת, פילטרים ועוד. עזבו אני יורד מזה. . .

לאחר יומיים של חשיבה, התחמם לי ה CPU, אבל הגעתי לתוצאות כאלו: זו התכנית לפיה אפעל – אקווריום בתצורה "ג'אולית" (דמויית Juwel) שמחקה את מה שטוב ומשפרת את הדורש שיפור אצל ג'אול (למשל המכסים לתאורת צמחיה).

באמצע האקווריום אני משלב שתי דלתות זכוכית קטנות שדרכן אפשר יהיה לראות בצורה לא בולטת מידי איזה אביזר דולק ואיזה כבוי, תהיה גישה ללוח המפסקים וחוץ מזה יש מספיק מקום לכל החיווטים החשמליים.

למי שמעוניין אז אני הולך לספק עצים נותן לו תכנית והוא חותך לי ועושה קנטים ואפילו שולח אלי הביתה עם משאית – בכל זאת יצא לי חישוב של 24 מ"ר עץ דהיינו 8 לוחות.
הנה תכנית החיתוך שאני מגיש לספק העצים עם הנחיות ברורות איזה עץ, עובי, צבע (פורמייקה) בכל צד, איפה לעשות קנט ואיפה לא, קדיחת חור לציר וכדומה. למעשה זהו כבר הארון הרביעי שאני בונה ככה וניסיוני מלמד: ככל שאתה יותר ברור עבור אנשי העץ עד אחרון המנסרים למיניהם – ככה יוצא החשבון יותר זול. זול זה טוב אנחנו אוהבים זול !
זו התוכנית שקיבל מרואן, האיש עם המשור ביד אחת והסיגריה ביד השניה:

לצפייה בתמונה המוגדלת>
יצא קצת קטן וקשה לקרוא אבל אין לי אפשרות כרגע להגדיל מי שירצה נשלח לו מייל.

שלב ההדמיה:
פעם היית צריך לשלם המון כסף לביצוע ההדמיה ממוחשבת – היום זה דיי פשוט. למה לבצע הדמיה? כי אני לא רוצה לגלות שיש חוסר פרופורציה או ששכחתי איזה משהו שאחר-כן לא אוכל לשנות בכל זאת מדובר בקוביה שאמורה לשקול 2 טון אצלנו בסלון (כולל ציוד). המפלצת הזו, אחרי שממלאים לא זזה יותר – אני מקווה לפחות.
מכל מקום הדמיה זה די פשוט. לוקחים את הארון אשר שורטט לפי קנה מידה ויחסים של אורך ורוחב נכונים.

משהו כזה:

מצלמים את המקום אליו הולכים להכניס את האקווריום, אני שמתי מקל של מטאטא ועליו סימנתי את הגובה אליו יגיע האקווריום.

החתול החביב הזה אמנם שמן ומדושן אבל הוא גור שאימץ אותנו לפני שלושה חודשים בערך. קוראים לו "מקס" והתחביב שלו זה גם אקווריומים אבל רק עד המרפק, הוא לא מכניס יותר עמוק. אה וכמובן יש לו גם תחביב משני: לישון בכל מצב. . . ממש שינה באקסטרים - עוד תכירו אותו אני בטוח.

אחרי כמה ימים זה נראה ככה:

וזהו אפשר לתת לפוטושופ לעשות את שאר העבודה:
ראשית כך:

אבל האקווריום יפה מידי על קיר לבן, לכן צריך לעצב לו סביבה שלא ירגיש לבד:
הנה כך:

טוב אל נא תשפטו אותי על הביצוע הגראפי, אני לא גרפיקאי, אבל המטרה- לקבל רושם איך זה אמור להיראות, מושגת כאן.

חשמל כללי:

אנחנו לא רוצים להיכנס לפרוייקט הזה בלי לדעת באמת כמה יעלה לנו לחודש החשמל. בסה"כ אנשים מאוד הפחידו אותי ואמרו שזה עלול להגיע ליותר מאלף שקלים לחודש, ולכן ביצעתי גליון אקסל קטן בו אני ראשית מתכנן כללית את ארון החשמל ועל מה הוא שולט, ושנית אני מחשב בהערכה גסה את העלויות הצפויות.

הנה סכמה של ארון החשמל:

לצפייה בתמונה המוגדלת>
והנה החישוב שלי: שוב אני מדגיש, חישוב גס אל תתפסו אותי ברמת בוואט הבודד. למשל גופי חימום דולקים בחורף אבל אצלנו כל החורף מסתכם בחודשיים וקצת, וגם אז האקווריום נמצא בסלון שמרבית הזמן מחומם כך שהבדלי הטמפרטורות מול הסביבה החיצונית נמוכים יותר – בשאר השנה אין כלל צור בגופי חימום, אם כבר אז קירור. (אין לי תכניות להשקיע אלפי שקלים במקרר חשמלי – ולאו דוקא בגלל המחיר אלא כי הוא פשוט עושה רעש.

לצפייה בתמונה המוגדלת>

כמעט שכחתי, מים:

הרבה אנשים שואלים אותי תגיד קוב מים איך זה ישפיע על צריכת המים שלך בבית?
ובכן: ראשית הנתונים כיום מדברים על צריכה כוללת של בין 40 ל-65 קוב לחודשיים וזה אומר שהמשפחה צורכת בערך קוב ליום (ביום טוב !) באקווריום צמחיה אין צורך בהחלפות כל כך גדולות – ואני יודע שיש גם כאן דעות חלוקות. מכל מקום אני לא מחליף יותר מ10% - 15% בשבוע, ואם כן אז. בקיצור כל החלפת המים שבועית אמורה להסתכם בלא יותר מאשר עוד מקלחת אחת בשבוע. יורד מהפרק בלהתעסק עם זה.

זהו בינתיים.
תוך כדי כתיבה גם אני קיבלתי מושג מה אני הולך לבנות פה, ולרגע אף קיבלתי "רגליים קרות". עם זאת אני הולך על זה, אני מקווה שאתם איתי.
ממליץ בחום לכל מי שהולך להיכנס לפרוייקט, לשבת ולהקליד על המחשב, זה אחרת מלשרבט על נייר. עצם הכתיבה בקצב יותר איתי מהחשיבה גורם לך לשקול טוב יותר את האילוצים בתכנון.
אבל חוץ מזה, זה המעט שאתם יכולים לעשות כדי לשפר את הרמה אצלנו בפורום ובכלל בארץ, שכן שיתוף המידע מראה לאחרים איך לעשות ואיך לא לעשות תלוי למי. . .

שלכם

UVcubic
Legolas לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 12/03/2006, 09:27   #2
איציק רז ז"ל
יקיר אקווה

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

שלום!
ראשית ברכות ל"פרויקט"
ברשותך מספר הערות:
1- לא הזכרת את נושא צריכת החשמל לחימום התת מצעי (למרות שבתוכנית החשמל זה מופיע),
2- עדיף להפעיל את החימום התת מצעי ע"י עמעם (דימר) במקום שעון פיקוד יומי, כך השליטה על עוצמת החימום רחבה יותר, רציפה ויעילה לצמחים ולבקטריות.
3- קח בחשבון שתוספת החשמל לנורות היא כ- 10% (לצ'וק מגנטי), הוסף זאת לחישוב הכללי
4- לדעתי כדאי שתפעיל את כלל המחממים ע"י טרמוסטט אחד ואת הכיוון של כל אחד מהם כוון לערך "הגנה" גבוה כביטחון.
5- לא ניתקלתי בנצילות אורית למטאל כה גבוהה כפי שחישבת, נצילות מעל 100 לומן לוואט יש לנורות בהספקים של 400 ולא 150, בדוק עצמך, או הצג את הדגם.
6- ממסר פחת אינו סלקטיבי עם זה המצוי בלוח הראשי לביית, אלא אם אתה "מושך" קו נפרד לאקוריום, שאינו תלוי בו (אגב מאוד רצוי).
7- הפעלת נורת U.V ע"י שעון, בחלק מהיממה ולא ברציפות, אינה יעילה ואינה חוסכת כסף (מקצרת את אורך חיי הנורה).
איציק רז ז"ל לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 12/03/2006, 09:33   #3
BANI

הודו פעם אחת בהודעה אחת

יפה. מישהו פה אכן עשה שיעורי בית.

אקווריום סאן-סאן 25 ליטר: 7 גופי שונים (+שרצים), 4 שרימפס ג'פוניקה, 2 שרימפס דובדבן (שרי), 1 פלקו, 1 פלאטי, 4 מולי מפרש שחור, 1 מולי לבן ו- 3 קולי.
BANI לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 12/03/2006, 10:23   #4
mushon

שלום UV!

אהבתי מאד את הרצינות וההשקעה בתכנון - כמו שאנחנו יודעים תכנון טוב פותר הרבה בעיות בעתיד.

אפילו הושבתי את אישתי מול המחשב כדי שתקרא את מאמר מס' 1 שפרסמת, שתראה שיש משוגעים גדולים ממני ומצבה עדיין טוב.

שני דברים עדיין נראים לי בעייתים (אפילו שהתייחסת אליהם כבר עדיין רציתי להעלותם שוב)

1. עומק האקווריום - אני מקווה שאתה איש גדול מימדים כי למרות כל מה שציינת בעבר עדיין 70 -75 ס"מ עדיין נראים לי סיוט בתחזוקה.

2. משך הזמן שאתה מתכנן לתחזוקה - נראה לי ומנסיון שפרקי הזמן שציינת קצרים מדיי אפילו לתחזוקה שגרתית.

בכל מקרה אני קורא בשקיקה ובלהט את שני מאמריך
מאחל לך בהצלחה גדולה מאד
ומבטיח לעקוב

מושון

mushon לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 12/03/2006, 10:47   #5
UV

הסמל האישי שלUV

ברירת מחדל תודה

איציק תודה,

ראשית אנא מכם הודו ל - legolas על הטשטוש בטבלאות, במאמרי המקור זה לא מטושטש ועבדתי רבות כדי שיהיה אפשר לקרוא למרות ההקטנה בגודל. כנראה שזה נורא חשוב להקטין בעוד סנטימטר. . . מי שירצה יוכל לקבל גרסא "ברורה" של המאמר שבה אני הוא העורך הגראפי.

ולגופו של עניין:

1. צודק, זוהי כנראה הדחקה פנימית שלי. הבט אני עובד כבר שנה שלמה עם אקווריום עם מצע אינרטי לחלוטין. אותי לימדו שאסור לקבל דברים כפשוטם אלא להטיל בהם ספק. . . אם אוכל להימנע - אמנע מהעסק הזה שנקרא חימום תת מצעי. בכל מקרה אנני מתכוון להוצי על כך הרבה כסף. אני ממתין שכפיר יפרסם איזה מאמר בנושא על DIY לכבל חימום, וכבר ראיתי מאמר נוסף המדבר על שימוש בכבל לחימום תת-ריצפתי ביתי, עם מתח נמוך (לא 220 V).
אבל עדיין, מודה יש כאן בעיה לא פתורה בתכנון.

2. הגיוני - אני ריך לברר יותר לגבי דימר למתח נמוך.

3. החישוב שלי לוקח (בהמשך התכנון) 175W לגוף תאורה, וזאת לקחתי מתוך קטלוג אוסראס, למרות שהגופים שלי הם סיניים עם צו'ק ישראלי. . . .אבל כל סטיה בצריכת החשמל שתהיה בטווח של עד 15% תיחשב מבחינתי כהצלחה תיכנונית - שכן אני רואה חובבים שמפחידים אותי לפחות בעלויות של פי 2 ויותר. . .

4. כן, אני מכיר טרמוסטט חיצוני שבקצהו תקע, בעבר עד כמה שזכור לי זה היה הפתרון היחידי שהיה (בילדותי הוצאתי המון כסף על מוצר כזה) נראה לי שלא אסמוך הל מה שיש ברשותי הוא בן יותר מעשרים שנה. עם זאת - גם מטעמי חסכון, אני לא מתכוון לתת גופי חימום ש"בקלות" יחממו את האקקוריום - דהיינו פחות מוואט לליטר. גם כך מדובר על 3 חודשים בשנה עם חימום ובשאר השנה אני לא מפעיל חימום כלל (באק' הנוכחי).

5. בוודאות יש CRI מעל 100 וואט ללומן (גם בנורות של 150W), וידאתי - אני אנסה לגזור מתוך ה PDF של אוסרם, וגם בנורום פשוטות יותר מצאתי CRI=90 שזה יפה לכל הדעות. אם לא נצליח לארגן את זה במכרז לרכישת ציוד אני אבצע הזמנה מיוחדת מסיטונאי/יבואן או הזמנת אינטרנט מחו"ל.

6. לגבי ממסר פחת: לאור העובדה שיצחקי שולח אותי לברר מחירים אצל סיטונאי חשמל עבור רשימת הציוד שאנשים פה רוצים לקנות. . . .דיברתי עם החשמלאי והוא הסביר לי בדיוק את מה שאתה אומר. לאור העובדה שכל מערכת החשמל של האקווריום יושבת על נקודת חשמל שתוכננה יחודית למזגן (חד פאזי) - יהיה לי קל יותר לעקוף את ממפסק הפחת של הבית ולשים פחת עצמאי לאקווריום.

7. ראה סעיף 1 - אני מייחס ל UV בשלב זה - לא היו לי מעולם מיים ירוקים וכנאה לאחר שאחטוף לא תהיה לי ברירה . . . .בינתיים זה רק Nice to have.
UV לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 12/03/2006, 11:00   #6
הגרריסט

uv שלום !

קיים חיפוי הרבה יותר מרשים מהאבנים הקונבנציונליות . ישנו חומר שאיני יודע את שמו
אך הוא קל מאוד ונראה כמו סלע . לדעתי עשוי מפיבר או פלסטיק
תוכל לשים אותו בקו הזכוכית הקדמית עם 2 בוכנות כמו בתא מטען של רכב
וכך בעצם בזמן התחזוקה אתה נותן משיכה קלה כלפי מעלה והבוכנות ימשיכו במצווה.
תחסוך מעצמך את ה 15 סמ של פאנל החזית וכוון אותו למצב סגירה של קו המיים
את התאורה הרכב בעזרת מוטות רוחביות ומוט בגב האקווריום
עקב הבליטות דמויות הסלע תתכן פתיחה חלקית וגם על זה חשבתי (הפתיחה לא תהייה 180
מעלות עם התקרה)
תוכל לשים 2 צינורות עדינים בפינות האקווריום עד לתקרה עם מגרעת וכך תקבל משחק למעלה
או למטה
עקרון דומה תוכל לעשות גם בחלקו התחתון של האקווריום ללא דלתות צירים וכיוצא בזה
התמונה הסופית שתקבל הרבה ירוק בילד אין בתוך סלע
אני מאד מקווה שהבנת למה אני מתכוון זאת אומרת אם תסתכל על האקווריום מהצד תראה
סלע עליון בולט 20 סמ. מתחתיו הזכוכית. ותחתיה שוב בליטה של סלע
אם חושבים על זה טוב גם העלות פחותה יותר מדלתות עץ מלא או פורניר
וגם המראה 2 מיליון דולר
את התבליט תצבע בצבעי אדמה עם שילוב של בהיר וכהה
ואיך לא? 2 ספוטים נסתרים סגול או ירוק שיזרקו על התבליט
במידה ועשית את זה . אני ואישתי באים לישון אצלך בסלון
בהצלחה ... גיא
הגרריסט לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 12/03/2006, 11:37   #7
איציק רז ז"ל
יקיר אקווה

תגובה לתגובה

יש להבדיל בין CRI ל"נצילות אורית", ה-CRI מתיחס ל-% "מסירת הצבע" וערכו המירבי 100 (התאמה מלאה לצבע הנראה באור שמש) מספרים נמוכים מ-90 מעידים על עיוות צבעים (ניתן להפיק מכך גם "תועלת"), בעיקר לנורות פריקה שונות (פלורסנט, כספית, מטאל ונתרן).
"נצילות אורית" מבטאת את כמות האור (לומנים) המופקת ליחידת הספק (וואט), במטאל 150 וואט, הנצילות בד"כ 70 ועולה עם ההספק (105לומן לוואט בנורה של-400 וואט).

נורת U.V מלבד חיסול "מים ירוקים" טובה בעיקר ל"חיטוי המים", משמידה חידקים ווירוסים פתוגניים (גורמי מחלות), לכן נבון יהא להפעילה רצוף ללא הפסקה.

לעצם המינוח "מתח נמוך", זה לא מתח בטיחות!, למעשה זה מתח הרשת שאנו משתמשים (230וולט ו-400 למתח בין הפזות).
מתח בטיחותי: הוא מתח שמוגבל עד 50 וולט, בד"כ מתוכנן למתקן של לא יותר מ-24 וולט.

שוב מאחל הצלחה ל"פרויקט"
איציק רז ז"ל לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 12/03/2006, 13:16   #8
VINIK

הסמל האישי שלVINIK

מאמר מצויין אני לא יכול כבר לחכות לחלק הבא
מאחל לך שתצליח להרים את ה"פוריקט"
עדיין לא נקרא Sunday 12/03/2006, 13:46   #9
UV

הסמל האישי שלUV

ברירת מחדל שוב

הגרריסט, תודה, תאמין לי קראתי פעמיים - לא ממש הבנתי. . .מה שכן הבנתי - אני חושב, זה שכשהמכסה העליון נפתח - יפתח איתו גם חלק מהכותרת העליונה? כדי לאפשר גישה נוחה יותר לעומק. . .נשמע הגיוני.

נמתיו עד שתגיע הזכוכית (הזמנתי לפני חודש!!!) וכשאוכל לבצע "מדידות אמיתיות" ולא רק על הנייר אוכל להיות חכם יותר.
באופן עקרוני ראיתי בוכנות כמו של תא מטען של מכונית וראיתי גם מנגנון קפיצי כמו של מיטת נוער - יש לקנות כזה קטן יותר - אבל אני לא עושה כלום לפני שאני רואה את הפציאנט בעיניים. לא ממהר להוציא סתם כסף.
עדיין לא נקרא Sunday 12/03/2006, 13:49   #10
UV

הסמל האישי שלUV

ברירת מחדל פורום דג

אגב מישהו לא ממש ידידותי מתנכל לפורום דג.

http://www.dag.co.il/

ואם הוא עשה את זה מקצועי אז כנראה שגם שינה ססמאות ושיהיה קשה להחזיר את המצב לקדמותו.

מנהלי אקווה: וודאו את אבטחת האתר !!!!
עדיין לא נקרא Sunday 12/03/2006, 13:51   #11
azolberg

הסמל האישי שלazolberg

ברירת מחדל הקוביה

כל הכבוד עבודה יסודית.
יש לי רק שאלה קטנה: גודל משטח זכוכית סטנדרטית הוא 2 מטר ו-90 סנטימטר לכן אני מניח שהזכוכית בהזמנה מיוחדת. האם כך הוא?
azolberg לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 12/03/2006, 14:06   #12
UV

הסמל האישי שלUV

ברירת מחדל ז

שלילי, הגודל הסטנדרטי הוא 330 ס"מ אורך לא יודע רוחב. אין בעיה לשום אורך פחות מ 330. . .
אפשרי היה מבחינתי ללכת על 12 מ"מ עם חיזוקים בשפע, אני לא התווכחתי עם הייצרן שהציע בעדינות לבנות מ- 15 מ"מ, למרות שהמחיר הוא כמעט כפול, במיוחד לאור העובדה שאני פוחד מדפקות די חזקות של הילדים שלי וחבריהם שנורא שמחים כשאיזה קורידורס סטאר-ביי עוצר להם מול הפנים- אין כמו דפיקת פטיש עץ (צעצוע) לקראתו.

UV
עדיין לא נקרא Sunday 12/03/2006, 14:58   #13
azolberg

הסמל האישי שלazolberg

ברירת מחדל אקוריום קוביה

זהירות! ! !
לא פחות מ-17 מ"מ דופן ולא פחות מ-19מ"מ תחתית. ראה הוזהרתה! !

מנסיון - מסעדה בדרום העיר התקינה אקוריום עפ"י המידות שציינתי אך ללא חיזוק רוחבי, זכוכית החזית קרסה כאשר מילאו מים

אגב, לי יש אקוריום 180X70X75 בנוי מזכוכית 15 מ"מ
azolberg לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 12/03/2006, 14:58   #14
RazEyaL

מדהים!
2 מאמרים מעולים
RazEyaL לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 12/03/2006, 15:07   #15
ראובן

הסמל האישי שלראובן

הודו לך על 40 הודעות 51 פעמים
סוג אקווריום: ריף SPS
וותק בתחום: מ-2004
ברירת מחדל Re: אקוריום קוביה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי azolberg
זהירות! ! !
לא פחות מ-17 מ"מ דופן ולא פחות מ-19מ"מ תחתית. ראה הוזהרתה! !

מנסיון - מסעדה בדרום העיר התקינה אקוריום עפ"י המידות שציינתי אך ללא חיזוק רוחבי, זכוכית החזית קרסה כאשר מילאו מים

אגב, לי יש אקוריום 180X70X75 בנוי מזכוכית 15 מ"מ
אין גבול למקדמי ביטחון. עובי הזכוכית נגזר בעיקר מגובה האקווריום ופחות מאורכו.
ראובן לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 12/03/2006, 15:37   #16
הגרריסט

uv שלום
אני התכוונתי לחיפוי בדמוי סלע שרוחבו 330 סמ וגובהו ממפלס המים באקוריום ועד לתקרה!
והוא יפתח כמו קלפה בארון מטבח ויהיה באותו קו עם הזכוכית הקדמית בזמן הסגירה
וכך בעצם אתה יוצר קיר שלם סלעי . ובתוכו אקוריום
כמובן גם החלק מתחת לאקוריום .מהחצץ ועד לרצפה באותו עקרון
זאת אומרת:
אם אתה עומד היכן שהטלויזיה שלך ממוקמת .ומסתכל לכיוון האקוריום אתה רואה הר ובמרכזו
המפלצת.
אמנם זה יגנוב לך את האזור בו אתה רוצה להקים מדפים מעל האקווריום שבתכלס יהיו שם אגרטלים או חפצי נוי למינהם אבל זה יהיה מיוחד במינו כמו מה שאתה מאמין בו מההתחלה
שזה הפרויקט עצמו .עשה והצליח...גיא
הגרריסט לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 12/03/2006, 17:38   #17
Legolas

ציטוט:
ראשית אנא מכם הודו ל - legolas על הטשטוש בטבלאות, במאמרי המקור זה לא מטושטש ועבדתי רבות כדי שיהיה אפשר לקרוא למרות ההקטנה בגודל. כנראה שזה נורא חשוב להקטין בעוד סנטימטר. . . מי שירצה יוכל לקבל גרסא "ברורה" של המאמר שבה אני הוא העורך הגראפי.
שלום ידידי.
ראשית אי אפשר בלי סופרלטיבים לכתבה יסודית ומשוקעת.
שנית- תודה על המינוי, "העורך הגראפי", עכשיו גם אם משיהו בצוות ינסה רק לגעת, אני לא נותן!
ולעצם העניין, לצערי אני מוגבל בגודל המשקל שאני יכול להכניס למאגר התמונות של השרת שלנו, לכן במקרה הזה "הגודל ממש קובע", בכל מקרה, הפתרון יהיה שאני יאחסן את התמונות על שרת תמונות שלי (שרת בטוח בתשלום קבוע) ואתן לינק לתמונה הגדולה, כך שכולם יהיו מרוצים.
אשר לטשטוש, לא עשיתי את הדבר בכוונה.
עדיין לא נקרא Sunday 12/03/2006, 17:47   #18
UV

הסמל האישי שלUV

ברירת מחדל תודה

תודה,
זה נראה לי חשוב - ולו עקב העובדה שאפשר יהיה לקרוא את האותיות הקטנות.
אחרת זה חסר משמעות.

אבל אני שלחתי עם לינקים לתמונות אתה יכול לסמוך על Imageshck לא ?
עדיין לא נקרא Sunday 12/03/2006, 17:53   #19
Legolas

לדעתי כן, מה גם שאני אחזיק גיבוי אצלי, על כל צרה שלא תבוא...
עדיין לא נקרא Sunday 12/03/2006, 22:25   #20
gilofir

חברה לאחר היכרות לא קצרה עם UV
אני אומר שהבחור טוטליטרי
הוא עושה ניסיונות ובדיקות רבות
לא מעט על האקווריום שלי
בנוסף ע"פ מה שראיתי ב 100 ליטר שיש לו
אין לי ספק שגם החדש יצליח לא פחות

בהצלחה
ממני
גיל אופיר
gilofir לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 12/03/2006, 22:42   #21
alongem

ברירת מחדל Re: פורום דג

ציטוט:
פורסם במקור על ידי UV
אגב מישהו לא ממש ידידותי מתנכל לפורום דג.

http://www.dag.co.il/

ואם הוא עשה את זה מקצועי אז כנראה שגם שינה ססמאות ושיהיה קשה להחזיר את המצב לקדמותו.

מנהלי אקווה: וודאו את אבטחת האתר !!!!
כולה שינו את הדף הראשי של האתר...
תמיד הערבים הטיפשים האלו עושים את זה... אל תתרגש..
alongem לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 12/03/2006, 22:43   #22
RazEyaL

ברירת מחדל Re: פורום דג

משפט חכם אלון..
טיפשים..הטיפשים האלו פרצו לאתר..
RazEyaL לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 13/03/2006, 13:20   #23
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הודו לך על 14 הודעות 30 פעמים

מאמר מעולה.
הלכת על גובה של 75 ס"מ, אני מחזק את ידך. זה באמת לא הכי קל, אבל אתה הרבה יותר גבוה ממני.. אז יהיה לך הרבה יותר קל.
אק' נמוך יותר היה ניראה ממש לא טוב.
לגבי צריכת החשמל, אני חושב שהחישוב מתקרב מאוד למציאות,
אני לא יודע אם תלך על מקרר, אבל אנחנו מדברים כאן על חצי כוח סוס עם צריכה של 450-400W (למיטב ידעתי), ונכון שהוא עובד רק בחודשי הקייץ, וגם הוא אגב עובד מס' שעות בודדות ביום.

אני עוד לא יודע באיזה פילטרים אתה בוחר להשתמש, אבל ניראה לי שצריכת החשמל נמוכה מידי
אגב יש באתר אחלה מחשבון צריכת חשמל שבדיוק מתאים לישום שלך תן הצצה:
https://www.aqua.org.il/modules.php?n...&file=electric

=-אני לא רוצה להשמע קטנוני, אבל ביקשת ביקורת על כל פרט, אז אני ממש מנסה לחפור בתוכנית הטובה שעשית=-
elminister לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 13/03/2006, 13:22   #24
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הודו לך על 14 הודעות 30 פעמים

אגב תן הצצה גם כאן:
https://www.aqua.org.il/modules.php?n...volumeAnalizer
elminister לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 13/03/2006, 15:18   #25
SunShy

ברירת מחדל מה לגבי המשקל של האקווריום

מה לגבי המשקל של האקווריום? מדובר על משהו שישקול יותר מטון וחצי !!!
האם רצפת הבית מסוגלת לתמוך בכזה משקל?
לדעתי כדאי להתייעץ עם מהנדס בניין לפני כן. מעבר לכך, התכנון מושקע ומוקפד מאוד.
בהצלחה
SunShy לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 13/03/2006, 17:43   #26
UV

הסמל האישי שלUV

ברירת מחדל עדכון

טוב ח'ברה רק לשם העדכון והסקרנות להמשך:

אתמול בהתראה קצרה הגיע בשעה טובה האקווריום. . .!!!
שישה אנשים שחשבו שיצליחו להרים אותו. . חשבו לא נכון ופשוט לא הצליחו להרים אותו.

יצא מצב שמהמשאית ועד הארון המיועד, האקווריום לכל היותר הורם מצד אחד בכל פעם ובשאר הפעמים נגרר על הרצפה. . .

פרטלמשקל הרב שלו - גם המעברים והגישה לא יאפשרו לכולם לנוע בנוחות ולכן בכל פעם רק צד אחד הורם ונגרר. . .

בקרוב התמונות (במאמר מסודר כמובן)
עדיין לא נקרא Tuesday 14/03/2006, 19:38   #27
בץ

דבר ראשון כל הכבוד על ההשקעה והתכנון - מקווה שיצליח
לגבי עובי הזכוכית מצטרף לאחד העונים מומלץ יותר מ-15 מ"מ!!
היה ממש נחמד לראות את עלויות החשמל החודשי, אבל מעניין גם מה התכנון של העלות הכוללת של ההשקעה?? (שלא נישכח על שלב האיכלוס של דגים שצריך המון כדי שהאקווריום יראה יחסית מלא)
בץ לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא