AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > כללי > קהילת אקווה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 07/07/2005, 20:33   #1
מישל

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: אמריקאים\מלאווים
ברירת מחדל סרטון מזעזע על גידול תרנגולות

http://www.anonymous.org.il/movies/eggs.wmv
עדיין לא נקרא Thursday 07/07/2005, 20:49   #2
כולנו שווים
משתמש חסום

צודק.. איילין שלחה את זה פעם..
אני אוכלת רק ביצי חופש .
כולנו שווים לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 07/07/2005, 20:54   #3
Legolas

הודו לך על 3 הודעות 3 פעמים

הרגע פעם רביעית...
Legolas לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 08/07/2005, 06:38   #4
marshal

הפתרון לכך הוא לקנות ביצי חופש
marshal לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 08/07/2005, 15:28   #5
tomu

הסמל האישי שלtomu

מה זה ביצי חופש?
עדיין לא נקרא Friday 08/07/2005, 17:57   #6
marshal

קודם כל אומרים ביצים ולא ביצות.

ביצי חופש אלו ביצים של תרנגולות אשר מסתובבות באופן חופשי בחווה ומטילות את הביצים היכן שבא להן.
לאחר מכן מגיעים ואוספים את הביצים מרחבי החווה.

תרנגולות אלו לא עוברות את הסבל של התרנגולות בלולים הסטנדרטים הביצים שלהם גם יותר טעימות.
marshal לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 08/07/2005, 18:15   #7
bguyb

מזעזע

אני עובר לביצי חופש
bguyb לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 08/07/2005, 18:47   #8
tomu

הסמל האישי שלtomu

כיצד מבדילים בין ביצי חופש לביצים אחרות
עדיין לא נקרא Friday 08/07/2005, 18:51   #9
urilivne

הסמל האישי שלurilivne

סוג אקווריום: דגי פלסטיק

כתוב על האריזה "ביצי חופש"

גם אני קונה רק ביצי חופש, התחלתי עם זה אחרי שעברתי לגור במושב וראיתי את תנאי המחייה של התרנגולות המסכנות.

urilivne לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 08/07/2005, 19:22   #10
אלי5

שלום
אני גר במושב בצפון. במושב כימעט לכולם יש לולים בהם מוחזקים התרנגולות בכלובים כמו בסרט, גם לי יש לול (יותר נכון לאבא אבל אני מטפל), ואני לא בא להגיד כלום כל מה שכתוב בסרט נכון ואפילו יותר מיזה לדוגמא הזריקות שהן מקבלות- ויש המון. והדרך שבה הורגים להקה זקנה. אבל מה שאותם אנשים שפירסמו את הסרט הזה עושים זה דבר פסול לגמרי, האם מישהוא מהם הסתכל קדימה ואמר מה יהיה עם אותם אנשים שכן מגדלים לולים סטנדרטים, הרי גם את הם ירצו אין להם אפשרות להפוך את הלולים ללולים חופשיים. אותם אנשים בלי הלול אין להם חיים הלול זה הפרנסה היחידה שלהם, בלי הלול הם פשוט גמורים ולא מדובר על מושב שניים יש מלא מלא משפחות שהלול זה חיים בשבילהם.
ולמה כאשר דייגים משתמשים בכול מיני דרכים קשות שבהם תופסים הורגים דגים, כמו להעמיד דג בתוך רשת שאין לו יכולת לזוז והוא נחנק במשך שעות למה להם לא אומרים כלום - כי לאותם דייגים יש משפחה לפרנס ובלי הדייג האכזרי שלהם לא היה להם מה לאכול.
ולמה לא אומרים כלום לגבי אלה שמייבאים דגים מחול הרי הדגים נימצאים בקופסות קטנות ללא אור וכדומה...... וגם הרבה מהם מתים......
אז להבא ליפני שאומרים ומפרסמים כאלה סירטונים נא לחשוב קדימה ולהגיד מה ההשלכות של זה.
אלי5 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 08/07/2005, 19:22   #11
רAן

וואי מסכנים האפרוחים...
איך יש בני אדם שמוכנים לעשות את זה?!?!
רAן לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 08/07/2005, 20:14   #12
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

אלי5,
אנחנו לא מדברים על פרנסה רבה לא רבה... אם בכלל.
אלא על הדרך והעקורנות בדרך לזה.

מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 08/07/2005, 22:04   #13
אלי5

נכון לא מדברים.......עושים. אני שוב חוזר פירסום של דבר כזה מביא פגיעה ישירה באנשים מסוימים ויכול למוטט אותם. מה שהסירטון הזה עשה זה פשוט להגיד לאנשים בפנים אל תקנו ביצים אלה אם הם של לול חופשי. בידיוק מה שקרה ל BGUYB
דרך אגב מי המפרסם של הסירטון וכיצד אני יכול לפנות אליו???

עידכון קטן סימו לב למה שכתוב בשורה האחרונה בקישור ותבינו שגם ביצי חופש הם לא משחשבתם
http://www.anonymous.org.il/eggs.htm

עוד עידכון קטנטן ציטוט של האתר שקובע שההבדלים לא כול כך גדולים-

בעיות המשותפות ללולי "חופש" וללולי סוללות
הרג הזכרים. כל התרנגולות בתעשיית הביצים בוקעות בהדגרה מלאכותית, וכל סוגי הלולים קונים אפרוחות מאותן מדגרות. במדגרה עוברים האפרוחים מיון, שבסופו נזרקים הזכרים והנקבות ה"פגומות" למכלים, שם הם גוססים באיטיות ומתים מחנק, מעיכה, צמא, רעב, קור או חום.

קיטום המקור. לפני מכירתן (לכל סוגי הלולים) חותכים את הלסת העליונה של האפרוחות באמצעות להב מתכת מלובן (במטרה למנוע מהן לנקר ביעילות זו את זו). החיתוך מתבצע בתוך רקמה העשירה בעצבים. חלק מהן מתות מן ההלם. אחרות סובלות מעיוותי מקור קשים ומכאבים כרוניים. בלולי סוללה נהוג קיטום שני, לפני תחילת ההטלה, אשר אינו נהוג בלולים האורגניים ובלולי "חופש".

עיוות גנטי. בכל סוגי הלולים מנוצלות תרנגולות מזנים, שעברו ברירה מלאכותית אינטנסיבית להקדמת הבגרות המינית ולהטלת ביצים רבות וגדולות במיוחד. מבנה גופן של תרנגולות אלה והפיזיולוגיה שלהן מעוותים, באופן הפוגע בבריאותן.

הטלה מוגברת. השילוב של עיוות גנטי עם נטילת הביצים מן התרנגולות גורם להן להטיל ביצים במספר הגדול פי 20 בקירוב בהשוואה לתרנגולות המקיימות אורח-חיים טבעי. שיעור ההטלה בלולי "חופש" / אורגניים נמוך יותר מזה שבלולי סוללות, אך לא במידה משמעותית. ההטלה המוגברת שוחקת את אברי ההטלה וגורמת כאבים עזים. בנוסף לכך היא מכלה את מאגרי הסידן בגוף, כך שכל התרנגולות סובלות עם הזמן מאוסטיאופורוזיס חמור.

גזלת ביצים. בכל סוגי הלולים נלקחות הביצים מן התרנגולות והן אינן מגדלות צאצאים.

עיוות המבנה החברתי. לא רק כלובי הסוללה, אלא גם לולי ה"חופש" / אורגניים, אינם מאפשרים לתרנגולות (שמטבען חיות בקבוצות קטנות) לקיים מבנה חברתי. בלולי ה"חופש" / אורגניים הן מצופפות באלפיהן, ולמרות החופש היחסי, הן עדיין מרבות להיאבק ביניהן.

הובלה. "פינוי" התרנגולות שקצב ההטלה שלהן ירד אינו נערך על-ידי הלולנים, אלא על-ידי קבלני מועצת הלול, ולכן אינו כפוף לשיטות האורגניות. ה"מפנים" של מועצת הלול נהגו למחוץ את העופות למוות. בעקבות מאבק של עמותת "חי -משק", מומתות כיום כמעט כל התרנגולות המטילות בסמוך ללולים, באמצעות זרם חשמלי. במקרים של הובלה בכלובים להרג בשחיטה, צפויות תרנגולות רבות למסע טראומטי, כשרבות מהן סובלות משברים בגפיים.

מוות בגיל צעיר. תרנגולות רבות מתות כתוצאה משיטות הטיפול האלימות, הצפיפות והמצוקה. בכל השיטות נשלחות שאר התרנגולות למות כשהגיעו לכרבע מתוחלת חייהן הטבעית. יוצא דופן משק זר בכפר יהושע: לדברי הלולנים שם, הם אינם שולחים תרנגולות למות. נציגי אנונימוס ביקרו בלול נפרד המשמש להם כ"בית אבות לתרנגולות מזדקנות", כהגדרתם.
למי שלא מאמין הדבר הזה כתוב באתם מילים והינה קישור אפילו http://www.anonymous.org.il/b-hofesh.htm
עדיין לא נקרא Saturday 09/07/2005, 07:20   #14
מישל

סוג אקווריום: אמריקאים\מלאווים

אלי5
אני לא מסכים איתך שלא צריך לפרסם אנו חיים בישראל לא באירן
כל אחד יעשה מה שהוא חושב לעשות
מישל
עדיין לא נקרא Saturday 09/07/2005, 09:59   #15
אלי5

בסדר צודק אבל למה בסרטון לא אמרו הזריקות חיתוך המקור וכל השאר מופיעים בכול סוגי הלולים זה מה שמפריע לי באמת
עדיין לא נקרא Saturday 09/07/2005, 10:15   #16
bguyb

אלי,

לצערנו היום אנשים משנים דברים רק אם זה פוגע להם בכיס.
אז אם אנשים לא ישלמו על התעללות בחיות, אז כל החברים שלך (בעלי הלולים) ישנו את שיטות הגידול שלהם, וכולם יהיו יותר שמחים ויותר בריאים. גם התרנגולות וגם האנשים.

וגם אלה שמגדלים תרנגולות ישנו יותר טוב בלילה

גיא
עדיין לא נקרא Saturday 09/07/2005, 13:21   #17
hadarush

הסמל האישי שלhadarush

לפי דעתי כל דבר שמתעלל בכל בעל חיים הוא פסול...
אנלא מבין איך לבני אדם יש את הכוח לעשות דבר כזה...
בכל מקרה עם אתה או כל מישו אחר עושה דברים כאלה אז בעיה שלך... אני [ואני בטוח עוד כמה עשות אם לא מאות של אנשים] בחיים לא יתקרבו לביצים רגילות...
ועוד משו... אני בטוח שאתה לא היית רוצה שירוויחו עליך כסף... הכוונה שיעקרו לך ציפורניים וישברו לך תאף נכון....?!!?!?!?!?
ממש אנשים מגעילים!
hadarush לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 09/07/2005, 13:39   #18
Legolas

הודו לך על 3 הודעות 3 פעמים

אלי5 התגובה שלך חשובה ומנוסחת היטב, אהבתי את הגישה העניינית, החכמתי-תודה
Legolas לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 09/07/2005, 13:43   #19
WhiteAce

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אלי5

עוד עידכון קטנטן ציטוט של האתר שקובע שההבדלים לא כול כך גדולים-

בעיות המשותפות ללולי "חופש" וללולי סוללות
הרג הזכרים. כל התרנגולות בתעשיית הביצים בוקעות בהדגרה מלאכותית, וכל סוגי הלולים קונים אפרוחות מאותן מדגרות. במדגרה עוברים האפרוחים מיון, שבסופו נזרקים הזכרים והנקבות ה"פגומות" למכלים, שם הם גוססים באיטיות ומתים מחנק, מעיכה, צמא, רעב, קור או חום.

קיטום המקור. לפני מכירתן (לכל סוגי הלולים) חותכים את הלסת העליונה של האפרוחות באמצעות להב מתכת מלובן (במטרה למנוע מהן לנקר ביעילות זו את זו). החיתוך מתבצע בתוך רקמה העשירה בעצבים. חלק מהן מתות מן ההלם. אחרות סובלות מעיוותי מקור קשים ומכאבים כרוניים. בלולי סוללה נהוג קיטום שני, לפני תחילת ההטלה, אשר אינו נהוג בלולים האורגניים ובלולי "חופש".

הטלה מוגברת. השילוב של עיוות גנטי עם נטילת הביצים מן התרנגולות גורם להן להטיל ביצים במספר הגדול פי 20 בקירוב בהשוואה לתרנגולות המקיימות אורח-חיים טבעי. שיעור ההטלה בלולי "חופש" / אורגניים נמוך יותר מזה שבלולי סוללות, אך לא במידה משמעותית. ההטלה המוגברת שוחקת את אברי ההטלה וגורמת כאבים עזים. בנוסף לכך היא מכלה את מאגרי הסידן בגוף, כך שכל התרנגולות סובלות עם הזמן מאוסטיאופורוזיס חמור.

גזלת ביצים. בכל סוגי הלולים נלקחות הביצים מן התרנגולות והן אינן מגדלות צאצאים.

http://www.anonymous.org.il/b-hofesh.htm
בדיוק בגלל זה יש לי לול חופשי משלי (שטח 10 דונם שבו התרנגולות מסתובבות חופשי - בלי תרנגולות לבנות כלל אלא רק תרנגולי ג'ונגל - מה שפה בארץ קוראים תרנגול ערבי)

המקור של התרנגולות נקטם ע"י להב מתכת \ לייזר בכדי שהתרנגולות לא יפגעו בביציהן - אך למה להן לפגוע בביצהן אם הן לא מרגישות מאויימות?
אני קורא לכל אדם אשר יש לו שטח מסוים בביתו שהוא יכול לגדל בו תרנגולות - גדלו את ביציכם, זה הכי בריא גם לנו וגם לתרנגולות.
כאשר אנשים לא יקנו עוד ביצים אלא יגדלו אותם בעצמם (זה יוצא גם הרבה יותר טעים מאשר ביצים תעשיתיות) - לא תהיה עוד סיבה לכל הלולים הענקיים האלו לפעול.

עיצוב חולצות, אתרי אינטרנט, ניירת משרדית, מדייה פרסומית.
WhiteAce לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 09/07/2005, 14:13   #20
אלי5

היי אדר
אם תשים לב למה שציטטתי אז תראה שאתה שריפת המקור חיתוכו וגם מתו החיסונים מקבלים גם ביצי חופש כול ההבדל הוא רק בשיטת ההחזקה (כלובים/שטח פתוח) ואני גם חושב שלמי שיש מקום בבית לכמה תרנגולות זה רק יעשה לו טוב(צריך לזכור להאכיל שלוש פעמים ביום להשאיר תאורה דולקת למספר שעות בלילה לתת חיסונים....... ועוד ועוד כי ללא זה תרנגות תיתן ביצה בחודש, ואז זה לא שווה)
Legolas - תודה רבה
עדיין לא נקרא Saturday 09/07/2005, 14:24   #21
bguyb

אנשים מסויימים אחרי שנים של גידול חיות בדרך מסוימת, כבר לא יכולים אפילו לדמיין דרך הומנית לגדל חיות.
איך אתה היית מרגיש אם היו מעירים אותך באמצע הלילה,
באמצע חלום טוב, כדי להטיל ביצה?

אולי באמת גם צריך לאכול פחות ביצים

WhiteAce - כמה ביצים מטילות החופשיות?
עדיין לא נקרא Sunday 10/07/2005, 02:19   #22
WhiteAce

ציטוט:
פורסם במקור על ידי bguyb
WhiteAce - כמה ביצים מטילות החופשיות?
כל תרנגולת מביאה ביצה 1 ביום.
ביצים עם ניחוח וטעם נפלא.

עיצוב חולצות, אתרי אינטרנט, ניירת משרדית, מדייה פרסומית.
WhiteAce לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 10/07/2005, 09:57   #23
אלי5

אם כול תרנגולתמביאה ביצה אחת ביום זה אומר שגם אותם מעירים בלילה לארוחה נוספת.
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > כללי > קהילת אקווה
הגדרות אשכול