צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Tuesday 28/03/2006, 20:14   #15
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הודו לך על 14 הודעות 31 פעמים

בואו נעשה קצת סדר בדברים, נתחיל עם עובדות ולא פרשנות:

1)נורת הUV יעילה לשנה, בדרך כלל היצרן מציין 8000 שעות עבודה.
כל אחד יכול לקבל את ההחלטות שלו כיצד הוא מפעיל אותה.
רק דעו לכם שככל שתדליקו ותכבו אותה, תקצרו את אורך החיים שלה (אני הייתי מפעיל את הנור ב2 מחזורי הדלקה ביום, וירדתי מזה אחרי דיון וקבלת דעתו של איציק רז בנדון).

2)נורת הUV מורידה את ריכוזו רק של חלק הברזל בדשן, היא לא מעיפה אותו מהמערכת תוך דקות וגם לא תוך שעות, אבל בהחלט היא פוגעת בו (רק בו פגיעת מה).
רוצים להנות משתי העולמות? בבקשה, רק תגדילו מינוני ברזל במערכת.

3)בהמשך לסעיף 2, נורת UV עולה הרבה יותר מאשר דשן ברזל (אותו ניתן להכין בכמה עשרות שקלים לשנים רבות - ועוד מעט יצא מאמר בנושא-שווה לחכות).
אם אנו מסתכלים על הכסף (סליחה צבי שכתבת , זה כולה כסף, אצל רובינו הכסף מהווה מרכיב עיקרי בשיקול).
אזי החלפת נורת UV עולה הרבה יותר מהגדלה של מינון הברזל (אגב אני יכול לחשב לכם את זה אם תרצו).

4)טיפול חד פעמי עם נורת UV, הוא נחמד מאוד (ואפילו יועיל מעט). אבל אני חוזר על עמדתי פעם נוספת (ומוכן לצטט גם מהספרות המקצועית) עיקר פעולת נורת הUV היא מניעה, ברגע שאתם לוקחים לפתור בעיה, היא הרבה פחות יעילה.
למים ירוקים לדוגמה היא יעילה מאוד בפיתרון הבעיה, אבל מי שהפעיל מערכת UV מהיום הראשון של הרצת האק', לא יגיע להתפרצות אצות כזו קודם לכן.... (מה שניקרא חכם לא ניכנס לבעיות שבעל הידע יודע לצאת מהן).
עיקר תפקידה של מערכת הUV, ללא עוררין היא במניעה, עבודה רציפה, הפחתה רציפה של מספר פתוגנים,נבגים, אצות,ומיקרואורגניסמים.
tzvika - עקומת אופטימום של עבודה מול המערכת תתקבל רק עם עבודה רציפה, כל דבר אחר (וגם אני עבדתי עם דברים אחרים הינו אילתור אשר מוריד את עקומת העבודה של המערכת, נכון, אני מסכים יש TRADE OFF מול ירידת ריכוז הברזל, אבל שווה להוריד את הריכוז הזה, לטובת היתרונות שמערכת זו נותנת).

5)נורת UV היא לא קסם .... היא עוזרת, היא מורידה סיכויים לבעיות והיא מעלה את הסיכויים שצרות לא יבואו לפתחינו, מחירי מערכות הUV ירדו מאוד, ולמעשה אני נוהג להמליץ עליהם לכל האק' (למעט ריף). לא רק בגלל הצמחים אלה גם לטובת בריאות הדגים. אני אישית מחזיק דגים יקרים מפז (ואני לא מדבר על ערך כספי כמו על ערך סנטימנטאלי).

6)בלי לחרטט אני מזמין את כולם לעשות ניסוי קטן:
כל מי שיש לו מערכת UV, יפעיל אותם 24\7 , מי שיתקל בכלורוזיז (חוסר ברזל) מוזמן לכתוב כאן.... בואו ניראה כמה באמת הUV מפרק ברזל.
אם באמת ניראה כי יש ירידה בריכוז הברזל, נעשה את הנורא מכל - נעלה את מינון הברזל ל1.5..... (ככה אני מדשן...)
ובדקתי גם במינון ברזל רגיל מול נורה חדשה מהאריזה - אין שום בעיה.
נסו גם אתם רבותי.
elminister לא מחובר   הגב עם ציטוט