צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Thursday 07/11/2019, 15:42   #11
Yuval57

הודו לך על 217 הודעות 319 פעמים
סוג אקווריום: ציקלידים אפריקאיים 720 ל', שרימפסיה 60 ל'
וותק בתחום: מילדות
ברירת מחדל תגובה להודעה: בדיקות תקופתיות באקווריום

אמיר,
תודה על ההבהרות שלך.

את רגישות הציקלידים האפריקאיים לרמות ניטראט איני מכיר אישית, אבל את זו של דגי להקה אני מכיר היטב.
רמה של 50 PPM לדג כמו טטרה לסוגיה-בעיקר הדרום אמריקאיים- בהחלט תמנע ריבוי, לפחות כך קרה אצלי, יותר מפעם אחת.
בספרות מופיעה רמה של 50PPM כרמה גבולית גם עבור ציקלידים אפריקאיים בוגרים (אני עדיין לומד את הנושא - זה המיכל הראשון מסוג זה שאני מקים). יש מקורות שמציינים 30PPM כרמה בטוחה, לדעתי הם קצת מגזימים.

בדיקות ניטראט אני מבצע למעקב. אם משטר החלפות המים מספיק אני רואה רמה קבועה פחות או יותר. עלייה ברמה בין החלפה להחלפה כאשר המיכל היה מיוצב למשך תקופה היא אות אזהרה לסיבה שאותה יש לחפש ולסלק. לדוגמה, אצלי קרה שמקור המים המסופקים לרשות המקומית הוחלף וכמות הניטראט השתנתה כמעט בן לילה מ-10 ל-40PPM ברור שרמת הניטראט (באקווריום שאינו אקווריום צמחיה) תהיה לכל הפחות כרמת הניטראט במים החדשים.

לרמות ניטראט רצויות הגעתי על ידי שימוש באחוז מסויים של מי אוסמוזה כאשר היה בכך צורך (גידול שרימפס עדינים יחסית). לא ציינתי זאת, אתה צודק. בינתיים מי הברז שלי חזרו לרמה סבירה של 20-25PPM אחרי סינון, תודה לאל.
לחובב מתחיל הייתי ממליץ כצעד ראשון להפחית את כמות האוכל- האכלת יתר היא הטעות הנפוצה ביותר.

אני מקבל בכל לבי את האמירה שלך - אם הדגים שמחים, אוכלים ובריאים - לא כל שכן מתרבים- כנראה שאנחנו עושים משהו נכון, הן לשיטתך והן לשיטתי. העיקר הוא ליהנות מהתחביב.
Yuval57 לא מחובר   הגב עם ציטוט