צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Monday 16/05/2011, 21:55   #24
רנצ'וק

הסמל האישי שלרנצ'וק

הודו על ההודעה שלך 2 פעמים
סוג אקווריום: 1 מטר צמחיה לוטק + משריצים +הרבה קטנים לגופים, דגי קרב
וותק בתחום: 50 שנה
ברירת מחדל תגובה להודעה: דגי הקרב שלי התרבו - יש תמונות

השיטה שלי להרביית דגי קרב.
כלל ראשון: אוכל טוב כל הזמן - גם אוכל יבש טוב יעשה את העבודה. אבל חי או קפוא עדיף, לפחות מפעם לפעם.
אני מרבה את הדגים באקווריום של בערך 40X20X25 ס"מ. הדגים יתרבו בכל גודל כמעט – עשיתי את זה גם באקווריום של 30 ס"מ. לא מומלץ כי יהיה מאוד צפוף לדגים. אם היה לי יותר מקום הייתי מרבה באקווריום של 50 ס"מ. יותר גדול שוב לא פרקטי, כי בהתחלה הדגיגים יהיו מפוזרים מדי ויהיה קשה להאכיל אותם.
צריך מיים לא קשים מדי, ולא בסיסיים מדי (PH באזור 7 או פחות). אני שם מים מפילטר בריטה, +15% מים רתוחים (אחרי שהתקררו!!!). יש להכין את הכל לפחות יום לפני שתכניס את הדגים!! ייתכן ואפשר גם במי ברז רגילים, תלוי איפה גרים. באקווריום יש גוף חימם מכוון ל-28 מעלות.
אני מכניס צמחים צפים לאקווריום – כדי שיהיה לנקבה איפה להתחבא, וחומר גלם לאינפוזוריה!
אני מכניס את הזכר שיתרגל, ולמחרת מכניס את הנקבה בתוך צנצנת שקופה בתוך האקוורים, כך שיראו אחד את השני, אך לא יוכלו להגיע.
הזכר ייתן "הופעה" לפני הנקבה, ויהיה רוב הזמן ליד הצנצנת.
אם הנקבה מוכנה היא תהיה גם ליד המחיצה, ותתן הופעה דומה (סנפירים וזימים פרושים). יהיו לה פסים כהים אנכיים. בנקבות בהירות לא רואים את הפסים.
לפעמים אני שם לזכר חתיכת קלקר (גוזר מכוס חד פעמית) שתצוף. זה יגרה אותו לבנות קן מתחת לזה, אבל בדרך כלל זה לא הכרחי.
כשאני רואה ששניהם מוכנים ("הופעה" הדדית ושהייה קרובה ליד המחיצה), אני משחרר בזהירות את הנקבה. בדרך כלל בערב. אני משאיר את הצנצנת באקווריום, כדי שיעזור לה להתחבא, אם היא לא מוכנה.
מרגע זה יש כל הזמן אור חלש בחדר. הזכר זקוק לו כדי לטפל בביצים ובדגיגים.
הם יתרבו תוך יום או יומיים. אם לא יש להפריד ולהתחיל מההתחלה. הם יתרבו בדרך כלל לפנות בוקר, או כשאין אף אחד לידם להפריע. אבל אם התחילו לא יפסיקו. מסקנה - להפריע להם כמה שפחות.רביה של דגי קרב מתבצעת בתוקפנות רבה. הזכר רודף אחרי הנקבה ונושך אותה עד שהיא מסכימה. לא להבהל, אלא אם כן המצב נראה ממש גרוע. בסוף התהליך הנקבה תמיד קרועת סנפירים כמעט לגמרי!
בזמן הריבוי הזכר מחבק את הנקבה, הם מתהפכים, הנקבה משחררת ביצים והזכר מפרה אותם. הם משתחררים מהחיבוק, הזכר יורד לאסוף את הביצים, ויורק אותם לתוך הקן. בדרך כלל הנקבה תצטרף אליו. בחיבוק יכולים להיות כמה בין ביצים בודדות לכמה עשרות. סה"כ בהטלה יכולים להיות מאות ביצים (לא תמיד).
אחרי ההטלה יש להוציא בזהירות את הנקבה. אני תופס אותה עם כוס ברגע שהיא עולה לנשום (דגי קרב נושמים גם חמצן אטמוספירי). היא תהיה קרועת סנפירים ושרוטה. זה טבעי. יש לשמור עליה במים נקיים ובנפרד. רצוי לשים קצת, ממש קצת, מטילן בלו בכלי שלה, רק עד שהמים יהיו כחול בהיר (זהירות מלכלך בטירוף ולא יורד).
בטמפרטורה של 28 מעלות הביצים בוקעות אחרי כ-36 שעות, ורואים דגיגים לא מפותחים מתנועעים מתחת לקן. הזכר תופס ומעלה את כל אלה שנופלים.
אחרי עוד יומיים שלושה הדגים שוחים חופשי ואני מרחיק בזהירות את הזכר.
עד כן חלק הרביה. החוכמה מכאן והלאה היא אוכל מתאים.
שלב ראשון: אינפוזוריה. מוכרחים להכין מראש. אני שם קצת באקווריום כבר בשלב שאני משחרר את הנקבה, כדי שיתרבו באקווריום. לאחר הוצאת הזכר אני שם עוד. זה יספיק ליומיים שלושה ראשונים.
שלב שני : החל מיום או יומיים לאחר שהם שוחים חופשי (שוחים, לא מקפצים) אני מאכיל בתולעי מיקרו.
שלב שלישי: לאחר עוד יום או יומיים, ארטמיה + תולעי מיקרו.
שלב רביעי (בערך מגיל של שלושה שבועות) גם תולעי גרינדאל.
בהצלחה לכולם
רן (צ'וק)
רנצ'וק לא מחובר   הגב עם ציטוט