צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Friday 16/04/2010, 21:27   #22
D_Z

הסמל האישי שלD_Z

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: עזרה: דג קרב לא בונה קן בועות

ציטוט:
פורסם במקור על ידי דרקונית ים צפה בהודעה
תוסיף עלה שקד הודי.
הכנסתי עלה סתם לשיפור המים ללא כל כוונת רביה,
ומרגע שהכנסתי הוא התחיל לבנות קן בועות.
אני לא יודעת מה יש בעלה הזה אבל זה עובד כמו קסם אצלי לפחות...
אם לא יועיל לא יזיק.
בהחלט תוספת מבורכת.
בנוסף לזה, אם יש כמה שקלים מיותרים- ממליץ בחום על התוסף של אושן נוטרישן לדגי קרב- אטיסון בטא ספא

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ran_ga85 צפה בהודעה
רציתי לשאול שאלה בעניין ההאכלה,
בכמה מקורות שקראתי בהם, כולל במאמרים של שבי, מדובר על פיטום הדגים.
העניין הוא עד כמה לפטם, מעל גבול מסויים הדג נעשה חולה.
כמה פעמים ביום מומלץ להאכיל? וכמה אוכל בכל האכלה?
פעמיים אפילו 3 ביום, עד שהבטן גדלה טיפה (לא יותר מזה, שלא ישמין יותר מידי!)

ציטוט:
פורסם במקור על ידי taltalx2 צפה בהודעה
לא,הנקבות לא בונות.
הבועות הן כנראה אוויר שהוא פלט(דגי קרב נושמים אוויר אטמוספרי)
הנקבות כן בועות קן בועות. לא כמו שהזכרים בונים, אבל כשהם נפגשים, הן בהחלט עוזרות לזכרים לתקן כמה בועות שהתפוצצו.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Cobalt צפה בהודעה
היי רן,
אני חושב שניגשת לזה קצת לא נכון, נכון על הנייר במציאות ברביה מסחרית עושים מעט אחרת.

בדגים בוני קן בועות הזכר מקנן ורק אחרי זה מחפש נקבה. נקבות מייצרות ביצים גם שלא בנוכחות הזכר. זה שהיא שם קצת הפריע לו.
20 ליטר זה קצת הרבה לאופטימום של דג קרב, לדג רגיל זה הי ממש מעט אבל לדג קרב זה ים, הרי בטבע הם בשלוליות...נכון הדג יכול לשרוד גם באגם אבל הוא לא במיטבו. גם הדגים שלנו לא דגי הטבע, בטבע דג כזה עם סנפירים כאלו ענקיים יסחף בזרם חיש מהר..

אז מה כן כדאי, קח אגרטל שקוף ב15 שח בגודל קטן (מקל על תחזוקה) , קרי ליטר או 2. אם אין לך מקום לצנצנת עם דג קרב שים אותו מאחורי הספה על הרצפה. בלי צחוק זה מה שאני עושה שאשתי צועקת שיש לנו יותר מדי דגי קרב מפוזרים בבית אני מחביא אותם מאחורי הספה בשקט ומאכיל שהיא לא ליד...
את הנקבה תשים , או ליתר דיוק כמה נקבות ב20 ליטר, הן לא ממש רבות ביניהן , תוציא את המחיצה היא לא חיונית. שמור אותה לדגים הבאים.

שום פילטר, הדג הזה מיוחד שהוא לא צריך פילטר או כלום פעם בשבוע גש לכיור, מזוג בעדינות את המים ושים לו חדשים עם מעט אנטיכלור, שים לב לא לשים לו מים חמים מאד או קרים מאד.

תן לכולם בעסק הזה מזון קפוא בגודל שנכנס להם לפה (מעט תולעי דם וארטמיה) או מזון דגי קרב מיוחד של OCEN NUTRITION, מזון יקר שיספיק לך ל3-4 שנים לכמות אדירה של דגי קרב... חסכוני מאד בטווח הארוך. המזון הזה לא בטוח מה יש בו אבל הוא בהחלט מדהים וזה מחמאה שאיני נותן בקלות. הם מוצאים אותו בחושך עם חוש הריח...מדהים.

זהו.

עכשיו , אחרי כחודש חודשיים מהרגע שהדג קרב יובא לארץ (הוא חייב להתאושש מהמשלוח לפעמים לוקח פחות, לפעמים הדג בחנות חודש, גם לפני משלוח נותנים להם מעט הורמון לחזק צבע, הוא צריך להוציא את זה מהמערכת. לא מזיק להם במינון נכון.) ופיטום טוב הזכר יתחיל לבנות קן בועות. זה קורה שהטמפ עולה לרוב. חכה שבוע אחרי שבונה קן בועות שיהיה לו זמן להתארגן (מבחינה פנימית פיזיולוגית וכל זה) וקח את הנקבה הכי שמנה ושים לו בצנצנת, יריבו, ישלימו, יטילו ואחרי ההטלה תוציא בעדינות את הנקבה אחרת הוא לרוב יהרוג אותה בנסיון לגרש אותה מהצנצנת...בטבע היא בורחת, בשבי אין לאן...
אם אחרי 12-24 שעות אם אין הטלות תוציא את הנקבה, חכה יומיים שלושה ותנסה שנית.

בינתיים תהיה מוכן עם אוכל לקטנים.

את/ה מהצפון נכון?
אם תרצה שאחבר אותך עם DOUBLE DELTA הגורו האולטימטיבי של דגי קרב אשמח, בכל מקרה שווה לנסות לבד ואחרי זה להכנס לגנטיקה של תכונות...

מקוה שעזרתי.

יחיאל
היי יחיאל,
הרשה לי טיפה לחלוק עלייך,
השיטת רבייה שהצגת פה, אומנם מאוד פשוטה, אבל אחוזי שרידת הדגיגים נמוכה יותר.
אולי אצלכם המומחים (אתה ושבי- שכולנו מתגעגעים אליו), השיטה עובדת מצויין, אבל אצלינו המתחילים דווקא יש צורך לתנאים טיפה יותר טובים ומושקעים.

אז נכון שזה כמעט דג- על, וככל שנשקיע בו פחות, הוא ישגשג יותר (בהחלט לא הגיוני, אבל נכון). ובגלל זה צורת הגידול שאתה מציג בו היא המועדפת עליי (בניגוד לרוב של חברי הפורום), בהחלט לא צריך 10 ליטר לכל דג, ופילטר והחלפות על ימים ועל שמאל. להפך, דווקא באקווריומים של הדג קרב שאצלי שיש להם פילטרים, הדגים נראים פחות טוב. עייפים מהזרימה, עד להריסת סנפירים..

אבל ברבייה, אני חושב שיש צורך לתת תנאים טיפה יותר טובים.
לדעתי, האק' לרבייה אמור להראות ככה- סביבות גודל של 15-10ליטר. מילוי מים עד ל4\3. כיסוי הפתח של האק' כדי ליצור לחות גבוהה. כמה שיותר ג'אווה מוס שיושב הרבה זמן בתוך אק' (גם מקומות מסתור, גם סופך חנקות, וגם יש פה יצורים קטנטנים שהדגיגים אוהבים), פילטר ספוג שעובד על משאבת אוויר (על העוצמה הכי חלשה שאפשר). וכמה כוסות קלקר- רצוי בצד הנגדי של הפילטר.
בנוסף, יש לדאוג לטמפ' קבוע (רצוי אפילו טיפה יותר חם- בערך 28 מע').

במצב כזה לא משחקים הרבה עם הדגיגים הטריים והעדינים- כמה האכלות במים, החלפת מים של 10-15 אחוז ביום, ואין העברת אק' עד שהדגים קצת יותר גדלים וכד'.

אגב, יש לזכור- שבד"כ בזיווג הראשון השני ואצל חלק מהדגים אפילו השלישי לא יניב תוצאות גדולות, מחוסר ניסיון. בגלל זה רצוי לקנות את הדגים כמה שיותר צעירים (בגיל חצי שנה אפשר כבר לזווג בכיף) ורצוי לא מחנות, אלא מחברה פרטיים- שאפשר להיות בטוחים שאין שימוש בהורמונים.

ועוד משהו בקטנה- יש לאושן נוטרישן 2 סוגי מזון לדגי קרב, הPRO (הוורוד) והFOOD (הכחול). הוורוד הרבה יותר טוב. לא שאני אומר שהכחול לא טוב- הוא גם מעולה. אבל באמת שלא ראיתי מזון אחר שהדגי קרב מגיבים אליו כמו שהם מגיבים לוורוד.
D_Z לא מחובר   הגב עם ציטוט