צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Tuesday 16/03/2021, 12:28   #8
aviel-bs

הודו לך על 31 הודעות 34 פעמים
סוג אקווריום: 240 ל' צמחיה ודיסקוסים
וותק בתחום: 12 שנים
ברירת מחדל תגובה להודעה: אקווריום הצמחיה (Wanna be Hi-Tec) של Aviel-Bs

תודה חברים, מתנצל על השהייה בעדכון העץ, תחילת סמסטר וכו'.

הטמפ' כרגע 29 מעלות, סוג של פשרה בין הצמחים והדיסקוסים עד כה זה עובד בסדר ואני לא רואה בעיות כלשהן.
מאז צילום התמונות המיכל קצת השתנה (מקווה לעדכן בערב דרך הTAPTALK. לצערי בעקבות הזנחה מצידי שכללה אי ביצוע החלפות מים\דישון) חלק מהצמחים קצת נעלמו (מירופיליום למשל) לעומת אחרים כמו הרוטלה שהחלה לשגשג בצורה מדהימה וממש עושה ג'ונגל במיכל.

כנראה שבקרוב (הלוואי ואצליח בחמישי) אגזום ואשתול כדי לעבות ולהחזיר איזון, אפרסם גם גזם למסירה בעץ ומקווה שגם אמצא גזם שיוכל לעזור לי בנושא העיבוי.

בנוסף "משימות" לזמן הקרוב:

1) בדיקת מים- אמדוד (מקווה עוד היום בסביבות הערב המאוחר) ערכים כי הרבה זמן לא הייתי על זה
2) אני משתמש (יותר נכון כשאחזור לדשן בצרוה מסודרת) בדישון DIY על בסיס אבקות, כרגע יש לי ניטראט,פוספאט,אשלגן וברזל (רק הברזל מוכן כרגע ולא נתתי ממנו כבר הרבה זמן) אשמח אם תוכלו (כמובן אחרי שאבצע את הבדיקה) לעזור לי להחליט על תוכנית דישון קבועה שתכלול ימים+כמויות.

בנוגע לגזע- גלובלי אני מסכים איתך, גם אשתי אוהבת את הגזע מאוד (היא זו שבחרה אותו) ואין ספק שאישה שמחה= פריווילגיות בנוגע למיכל אז הוא יישאר

גיליון (סלחו לי על הגיליון המצומצם, אני בין שיעורים אבל הבטחתי לעצמי שהגיע הזמן לתת עדכון בעץ ולקדם קצת את נושא המיכל, בעז"ה אשלים אותו לכשיתאפשר)

כללי
‏‎קטגוריה: צמחייה
אורך / עומק / גובה (בס״מ ובהתאמה):121,41,55 (גובה 55)
‏‎ותק האקווריום (החל מהיום הראשון): חגג שנה לפני בערך חודש
(במתכונתו הנוכחית): השינוי העיקרי האחרון היה הכנסת פד"ח לפני משהו כמו חצי שנה
‏‎נפח האקווריום ברוטו: 240 ל'
‏‎נפח האקווריום נטו: סביבות ה220 להערכתי
‏‎מותג האקווריום: JUWEL

‏ערכי מים
‏‎סוג מים: ברז, ללא אוסמוזה
שאר הערכים לא נמדדו ויימדדו מקווה הערב

‏חומרה א'
‏‎סוג מצע מדושן: דנרלי 6-1
סוג מצע שתילה: איסתא
גובה של המדושן אינני זוכר במדוייק אבל משהו כמו 1-1.5 ס"מ, גובה המצע הכולל (מצע השתילה הנראה לעין סביבות ה6-7 ס"מ, אין תלוליות או טרסות עיצוביות כלשהן

‏‎פילטרים (פרט בבקשה): HAQOS EXPRO 1500
‏סוגי המדיות המפלטרות: קרמיקה פשוטה שהגיעה עם הפילטר, בניקוי הבא אולי אשדרג לסיפורקס
‏יחס פילטור לנפח נטו: אם הבנתי נכון את החלוקה (הספק\נפח נטו) אז משהו כמו 6.8 בערך

תאורת T5 - יחס וואט/ליטר: 2X54W שזה= 0.49W לליטר בנטו (אולי קצת יותר)
תאורת לדים - יחס לומנס/ליטר: לצערי אין לי, משתמש בגוף של GEFILTEFISH, אם מישהו יוכל לשפוך אור על הסוגיה הזו אשמח מאוד. לצערי איבדתי את הנתון.
תאורת לדים - (פרט לגבי הסוג): גוף תאורה של GEFILTEFISH, תאורה לבנה 6500K עם אחוז (20%) מסויים של אדום באורך גל 620-630NM
** יש לי גוף נוסף של 2X54W שדורש תיקון (החלפת צ'וקׂ) מאחר ובג'אוול זה בעייתי ואין לי את המכשור המתאים אני עוד מנסה לראות איך משמישים אותו.

‏חומרה ב'
גוף חימום: אטמן 150W (כן כן, אני גר ביחידת דיור והטמפ' פה יציבה והגוף עושה עבודתו נאמנה, מנטר באמצעות 2 מדי חום של סרה ובהישג יד יש לי עוד 3 גופי חימום תמיד- אהיים,אקוואל,אטמן נוסף)
‏‎דקורציה: גזע בלבד, ללא סלעים
מאווררים: אין
‏‎משאבת אויר: אקוואל+האקוס בסטנד ביי, לא השתמשתי אף פעם
‏UV: אין
‏‎קירור: אין
‏טכנולוגיית החלפת מים: צינור+ראש כח. לאחרונה בעיקר נותן פיצוי אידוי (ויש אידוי..) אבל בגדול התכנון הוא צינור מהאקווריום לניקוז ולאח"כ צינור מהכיור לאקווריום
מערכת פד״ח (פרט בבקשה): מיכל פד"ח של 11 ק"ג (כמות רצינית שצריכה להספיק לי להרבה זמן ובינתיים נראה שהכל תקין), דיפיוזר IN-LINE על צנרת הפילטר, ווסת למיכל פד"ח של WYIN (נקנה יד 2 מחובב פה באתר), כמות בועות לשניה? וואו, קשה לי למדוד כי מאחר ולא ראיתי שינוי בדרופ צ'קר אז העלתי אותו ואני מעריך שסביב ה6 בועות לשניה אולי אפילו 7. הדגים כמובן בסדר גמור

‏תוכנה
‏‎משטר החלפות מים: בעיקרון השאיפה היא לפחות ל20% פעם בשבוע, כרגע לא מגיע לזה לצערי
‏‎משטר תאורה: 6.5 שעות ביום, מ4 וחצי עד 11 כדי שאהנה מהמיכל
‏‎סוג הדישון: DIY, צריך להכין תוכנית דישון מסודרת
‏‎זני הצמחיה: רוטלה (לא סגור על הסוג), היגרופיליה סאנסט, ג'אווה מוס, מירופיליום, אכינודורוס, סוג נוסף של מוס שאין לי מושג מה שמו אבל יוצר שיחים יפהפיים, לימנופיליה ארומטיקה, קבומבה ירוקה (ובשאיפה אם הגבעול שלה עוד בסדר אז גם קבומבה אדומה)
‏‎אוכלוסיה: 4 דיסקוסים, מלכי המיכל שלי. להקה (6) L340, כמה אנצי' סופר רד (5-6 לא זוכר האמת), גופים בקו נקי (בלו מוסקבה\דאבל בלאק דלטא לא זוכר את השם).
‏‎הזנה: אני דוגל בגיוון. משתמש במיקס מזונות של טטרה וטרופיקל שכולל: טטרה ביטס, טרופיקל דיסקוס ווילד, טטרה פרו קולור(בשביל הצבעים היפים), טטרה פרו אלג'י(כי ירקות זה חשוב) מערובבים יחד בקופסה, 2-3 האכלות ביום תלוי אם אני בבית באותו יום או עובד

‏הערות כלליות
שתף בקצרה בכל מה שרלבנטי: יש הרבה עבודה על המיכל (תכונית דישון, מדידות, התאפסות על החלפות מים ואולי גם איפוס ערכים) בנוסף גיזום ושתילה מחדש.

‏לטובת העם 01
מה מהנה אותך בתחביב? היופי, הקסם שבלהגיע אחרי יום עבודה להסתכל על המיכל ולהירגע או במקרה שלי נקרא גם "טלוויזיה של שבת" שמעבירה לי שעות על גבי שעות בצפיה במיכל בשבת
מה מאתגר אותך בתחביב? לשכנע את אשתי להכניס עוד מיכלים הביתה ובנימה קצת יותר רצינית (לא שהחלק הקודם לא נכון חח) להתרחב לסוגי דגים חדשים, המחקר של לפני ביצוע פעולות, המאמץ שבלהרחיק כדי להשיג צמח\דג מסויים

‏לטובת העם 02
מיונז: טעים פיצוצים. בסיס לימבה רטבים שווים וטעים גם בפני עצמו
אנטריקוט (דרגת צלייה):יסלחו לי כולם על זה שאני לא כזה חובב סטייקים\נתחים (מעדיף המבורגר שטחון מתערובת טעימה) אבל אם כבר סטייק אז מדיום-וול
aviel-bs לא מחובר   הגב עם ציטוט