צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Tuesday 05/05/2020, 15:01   #20
שמואל.ב
בית עסק

הסמל האישי שלשמואל.ב

הודו לך על 216 הודעות 251 פעמים
וותק בתחום: 6-7 שנים
ברירת מחדל תגובה להודעה: יומן מסע - אקווריום צמחייה ראשון - 150 ל'

ציטוט:
אז no planaria זה תכשיר שמוסיפים בד"כ לאקווריומים של רביית שרימפסים כאשר מתפתחת פלנריה - אלו תולעים שטוחות שנובעות מהאכלה יתרה וחוסר טורפים טבעיים (דגים) לכן זו לא בעיה של אקווריומי קהילה רגילים. הבעיה איתם שהם כנראה מחסלים את הבייבי שרימפס.
החסרון בחומר שמשמיד אותם כנראה ביעילות, כמו שנאמר פה, הוא שהחומר גם מחסל את כל החלזונות ויש לי כרגע מושבה בריאה ומאוזנת של חלזונות שאני נהנה מההתחפרות שלהם במצע והפיכתו. לכן, אני לא שש להשתמש בחומר וכנראה שאנסה לשלוט בצורה טובה יותר בהאכלות ולעקוב אחר השיפור.
תודה דור !
הבנתי עכשיו למה לא נתקלתי בהם אף פעם...

ציטוט:
לגבי האוסמוזה, זהו מהלך טבעי בעליה בשליטה על ערכי המים יחד עם פתיחת אפשרויות לגידול צמחים שצריכים מים רכים יותר כמו גם שיפור המופע של צמחים קיימים.
האמת שזה היה נורא נורא זול באמאזון (שעוד שלחו לארץ) אז מיד הזמנתי וזו קניה מדהימה לטעמי. שווה כל סנט מה-52 דולר שעלה לי.
מצרף לינק בתקווה לימים טובים יותר בהם השילוח לארץ יחזור - https://www.amazon.com/gp/product/B0...?ie=UTF8&psc=1
וואלה, שמרתי את הקישור לימים טובים יותר !
ואגב לא ידעתי שגם צמחים צריכים אוסמוזה, עכשיו הבנתי למה היא מיועדת אצלך

ציטוט:
המעבר להייטק היה הדרגתי ולא נבע מהחלטה חדה אלא תוספת של עוד רכיב ועוד רכיב במטרה לנסות להשיג אקווריום יותר מעניין ויותר הבנה ושליטה.
מעניין,
כנראה זה חיידק שתוקף את את כל אלו שמתחילים עם לאוטק

ציטוט:
לדעתי, אחד הדברים היפים והמעניינים באקווריומי צמחיה הוא הלימוד הבלתי פוסק וההתבוננות בתוצאות של יישום רבדי הבנה עמוקים יותר ויותר. הרבה נצחונות קטנים (וגם התמודדות עם הפסדים) מקדמים באופן טבעי לרמת שליטה גבוהה יותר באקווריום.
נכון מאוד !

ציטוט:
ממש לא משעמם לי להתבונן בשקימפסים והאוטוצינקלוסים. האחרונים מרגישים נינוחים בהעדר דגים גדולים מהם ומפגינים התנהגות יפיפיה של להקה. ושרימפסים... מה יעול להיות משעמם? הם כל הזמן פעילים, מסתובבים באקווריום ברעב בלתי פוסק לאצות ואני סופג הרבה הנאה מהצאצאים.
כל פעם מופיע שרימפס בעל מופע שונה והשלב הבא יהיה באמת לעשות רבייה יותר סלקטיבית ולכוון למופעים רצויים ספציפיים. בקיצור, אותי זה מאוד מעניין.
מעבר לזאת, השילוב של כמוד די גדולה של אוטו' ג'פוניקות וניאוקרדינות מקנה לי "רשת בטחון" גדולה מאוד בהתנסויות בצמחייה מבחינת התמודדות עם אצות.
כולם אוכלי אצות מקצועיים וכך יש לי מרווח טעות הרבה יותר גדול בשינויים במשטרי דישון תאורה פדח והחלפות מים.
גדילת אצה היא דבר אקספוננתיאלי כמו כל תבנית של התרבות אורגניזם ולכן העובדה שאתה יכול לסמוך עליהם שיטפלו באצה גם כשמצטברת כמות שאני אפילו עדיין לא מבחין בה עוזרים מאוד לשמצור על יציבות. לדעתי, צוות ניקיון איכותי ומשמעותי במספרים הוא הכרח במיוחד לגנן הימי המתחיל שהרי אין מנוס מלעשות טעויות בדרך.
וואו !
קודם כל תודה רבה על התגובה המפורטת

לא חשבתי על זה ככה, יש בזה הרבה,
בהחלט אפשר לתכנן אקווריום צמחייה גדול שמתבסס רק עליהם,
חלילה, לא התכוונתי אף לא לרגע לגרוע מערכם של השרימפים והאוטו' !
ממש מעניין !
אשמח אם תמשיך לתעד את התהליך בליווי הסברים ארוכים מפורטים כאלו !

ציטוט:
הג'פוניקות הם באמת צוות ניקיון ללא תחרות. ומעבר לזה הם שרימפסים מאוד גדולים ותמיד מושכים את העין של כל חבר שמביט באקווריום. הבעיה היחידה שלי איתם שעדיין לא הצלחתי להרבות אותם כי יש להם תהליך רבייה שונה שבינתיים לא צלח לי. אולי ארחיב על זה בניסיון הבא שאני מקווה שיצלח.
טוב הם אכן גדולים באופן יחסי לעומת כל השרימפים האחרים,
מה גם שראיתי שאצלך הניאוקרדינה מפגינים צבעים מהממים
והם בהחלט מנקים בצורה יוצאת מהכלל, אצות ושאריות אוכל, יצא לי לראות אותם רבים עם דגים אחרים על האוכל !

ציטוט:
באקווריום צמחיה לא הייתה לי אף פעם התפרצות חלזונות. אני מאמין שזה בעיקר בזכות ההקפדה על טיפול די יסודי שאני מעביר כל צמח לפני כניסתו לאקווריום (מים עם אקונומיקה בריכוז גבוה ללא ריח למספר דקות ואח"כ שטיפות יסודיות ואנטי כלור רב) וגם בגלל שרב הזמן לא היו שם הרבה דגים כי הפוקוס כאמור הוא על הצמחייה ולכן לא הייתה האכלה מרובה.
וואו
אם ככה אתה ממש משקיע !
אצלי לא כל כך הקפדתי על חיטוי לפני ההכנסה... וקיבלתי מכת אצות מהגיהנום !
מזלי שלא קיבלתי גם חלזונות...
באקווריום צמחייה הבא שלי איישם את שיטת האכלה שלך, והחיטוי לפני הכנסה של כל צמח !
תודה רבה חבר

ציטוט:
כן הקוביה היא אקווריום מאוד כיפי. היא תמיד מושכת הרבה יותר תגובות מאורחים כי יש שם הרבה יותר "אקשן" הרבה דגי להקה שוחים במהירות. הרבה גופים צבעוניים, טטרה ננה כתומים ודניו ענק צבעוניים. האמת שאף על פי שהדרישות שלו מבחינת תחזוקה הן כמעט אפסיות בגלל שכולו לואו טק ואני ממעט בדישון, ממש לעיתים נדירות אני מתסף סיכם פלוריש.
השילוב של הצמחייה הלואו טקית והרבה דגים לא דורשים ממני כמעט להוסיף כלום מעבר להאכלה והחלפות מים אחת לשבועיים - חודש.
אני מאמין שארחיה לפרט גם על המיכל הזה בהמשך אבל באמת הוא פחות מעניין מבחינת סיפור.
אל תגרע בערכה, היא מהממת
הן מבחינת העיצוב והן מבחינת האוכלוסיה !
מוריד בפניך את הכובע.
אשמח אם תפתח לה עץ בנפרד

ציטוט:
המיכל הקטן של בערך 5.5 ל' הוא ecoqube C שקניתי מ-Kickstarter לפני כמה שנים והוא יושב על שולחן העבודה שלי.
כרגע מאכלסים אותו שני שרימפסים ששרדו שם את כל החורף ללא חימום ללא האכלה ללא אוויר וללא פילטרציה (!!!)
למה לא דג קרב מיוחד ?

ציטוט:
מאוד הופתעתי לגלות שהם עדיין בחיים אבל אין ספק שניאוקרדינות הם שרימפסים עמידים שיכולים להסתגל כמעט להכל כל עוד זה לא שינוי מהיר.
בתחילת דרכי עם ניאוקרדינות ניסיתי לתקן את ה-pH של המים עם חומצה ששימשה אותי מגידולים הידרופוניים ושיניתי ה-pH מ-8 שזה ממש גבול עליון ל-7 שזה כאמור ניטרלי אבל שינוי של פי 10 בחומציות וכך הרגתי 20 שרי שרימפס יפים בתחילת דרכי ומאז אני עושה כל שינוי לאט לאט ובהדרגתיות. אני מאמין שזה נכון לכל מערכת אקולוגית או אורגניזם אבל זה באמת הדבר החשוב מניסיוני עם שרימפסים - שמירה על יציבות.

אקח לתשומת ליבי שאקים שרימפסייה, בין אם היא תהיה גדולה כמו שלך ובין אם תהיה ננו

ציטוט:
השכנוע של האישה דרש יותר התמדה ושימוש בידע מגידול אקווריום הצמחייה.
ובנימה יותר רצינית, אני מאמין שהיא ראתה כמה אני נהנה מזה וכמה אני רציני בטיפול בו.
מה גם שככל שהוא התפתח והתייפה היה לה יותר קל לעכל את מיקומו בסלון כ"רהיט".
אני אשמח לקבל ממך שיחה שבה תעביר לי את סודות המקצוע

ציטוט:
***השתפרתי והבנתי איך לענות לכמה ציטוטים בהודעה אחת!
שתף גם אותנו איך?

תודה רבה על ההשקעה, ועל הרצון לתרום לקהילה ולחלוק עם כולנו את הניסיון שלך !
שמואל.ב לא מחובר   הגב עם ציטוט