צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Tuesday 05/05/2020, 12:46   #19
DorMaimon

הודו לך על 30 הודעות 43 פעמים
סוג אקווריום: אקווריום צמחייה
ברירת מחדל תגובה להודעה: יומן מסע - אקווריום צמחייה ראשון - 150 ל'

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ytz צפה בהודעה
האם הנורה הזו עם ספקטרום ייחודי?
נורות יעודיות לגידול צמחייה של גיזמןץ

ציטוט:
פורסם במקור על ידי globali צפה בהודעה
כל הכבוד.

יופי של מסע.

רואים התפתחות.

רואים מחשבה.

חווים דינמיות.

יש תמונות מקסימות.

יש תבניות נוף.

יש תהליך.

יש אפילו הפתעות.

הכל מרענן.

הצמחייה בריאה.

יש ידיים חרוצות.

יש תמונות דרמטיות.

השתילה הרמונית.

המשך לעדכן.
.
.
.
.
וואו גלובלי, ממש שירה! אני לא יודע אם אתה רציני או ציני, תודה רבה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי שמואל.ב צפה בהודעה
תודה רבה דור (לא כחלון )
על הטמעת התמונות, יותר קל לקרוא ולראות, מאשר ללחוץ על קישור
יש לי כמה שאלות ברשותך;
מה זה נו פלנריה?
מה הוביל למעבר לאוסמוזה?
ראיתי שהתחלת מלאוטק, כמו כולם, אבל מה גרם לך לעבור להייטק?
לא משעמם לראות רק שרימפים ואוטו'?
למה ג'פוניקות מיועדות?
לא ראיתי שציינת שהייתה לך התפרצות חלזונות בתחילת דרכו של המיכל, ובגלל שאני יודע שזה קורה אצל כולם, מעניין אותי אם קרה גם אצלך? ואיך התמודדת עם זה?
הקוביה 60 מהממת
אשמח לקרוא פירוט ארוך ומקיף (כמו זה שעשית למיכל הצמחייה, וקיפחת את שתי חבריו המדהימים לא פחות, ואולי יותר ממנו ) אודותיו
למה המיכל הקטן בפינה משמש?
ואיך הצלחת לשכנע את האישה?!
אצלי זה פחות אמא מתעצבנת מכניסה של מיכל חדש יותר אבא, לאחר שעשיתי כמה פשלות רציניות בעבר... אבל גם על זה נתגבר
מה האוכלוסייה בקובייה 60?

וזהו להלילה,
מקווה שלא הפצצתי אותך יותר מדי
תודה רבה על ההתעניינות! זה משמח אותי ועוזר לי להבין מה לא העברתי בהודעה הראשונה.

אז no planaria זה תכשיר שמוסיפים בד"כ לאקווריומים של רביית שרימפסים כאשר מתפתחת פלנריה - אלו תולעים שטוחות שנובעות מהאכלה יתרה וחוסר טורפים טבעיים (דגים) לכן זו לא בעיה של אקווריומי קהילה רגילים. הבעיה איתם שהם כנראה מחסלים את הבייבי שרימפס.
החסרון בחומר שמשמיד אותם כנראה ביעילות, כמו שנאמר פה, הוא שהחומר גם מחסל את כל החלזונות ויש לי כרגע מושבה בריאה ומאוזנת של חלזונות שאני נהנה מההתחפרות שלהם במצע והפיכתו. לכן, אני לא שש להשתמש בחומר וכנראה שאנסה לשלוט בצורה טובה יותר בהאכלות ולעקוב אחר השיפור.

לגבי האוסמוזה, זהו מהלך טבעי בעליה בשליטה על ערכי המים יחד עם פתיחת אפשרויות לגידול צמחים שצריכים מים רכים יותר כמו גם שיפור המופע של צמחים קיימים.
האמת שזה היה נורא נורא זול באמאזון (שעוד שלחו לארץ) אז מיד הזמנתי וזו קניה מדהימה לטעמי. שווה כל סנט מה-52 דולר שעלה לי.
מצרף לינק בתקווה לימים טובים יותר בהם השילוח לארץ יחזור - https://www.amazon.com/gp/product/B0...?ie=UTF8&psc=1

המעבר להייטק היה הדרגתי ולא נבע מהחלטה חדה אלא תוספת של עוד רכיב ועוד רכיב במטרה לנסות להשיג אקווריום יותר מעניין ויותר הבנה ושליטה.

לדעתי, אחד הדברים היפים והמעניינים באקווריומי צמחיה הוא הלימוד הבלתי פוסק וההתבוננות בתוצאות של יישום רבדי הבנה עמוקים יותר ויותר. הרבה נצחונות קטנים (וגם התמודדות עם הפסדים) מקדמים באופן טבעי לרמת שליטה גבוהה יותר באקווריום.

ממש לא משעמם לי להתבונן בשרימפסים והאוטוצינקלוסים. האחרונים מרגישים נינוחים בהעדר דגים גדולים מהם ומפגינים התנהגות יפיפיה של להקה. ושרימפסים... מה יכול להיות משעמם? הם כל הזמן פעילים, מסתובבים באקווריום ברעב בלתי פוסק לאצות ואני סופג הרבה הנאה מהצאצאים.
כל פעם מופיע שרימפס בעל מופע שונה והשלב הבא יהיה באמת לעשות רבייה יותר סלקטיבית ולכוון למופעים רצויים ספציפיים. בקיצור, אותי זה מאוד מעניין.
מעבר לזאת, השילוב של כמוד די גדולה של אוטו' ג'פוניקות וניאוקרדינות מקנה לי "רשת בטחון" גדולה מאוד בהתנסויות בצמחייה מבחינת התמודדות עם אצות.
כולם אוכלי אצות מקצועיים וכך יש לי מרווח טעות הרבה יותר גדול בשינויים במשטרי דישון תאורה פדח והחלפות מים.
גדילת אצה היא דבר אקספוננציאלי כמו כל תבנית של התרבות אורגניזם ולכן העובדה שאתה יכול לסמוך עליהם שיטפלו באצה גם כשמצטברת כמות שאני אפילו עדיין לא מבחין בה עוזרים מאוד לשמור על יציבות. לדעתי, צוות ניקיון איכותי ומשמעותי במספרים הוא הכרח, במיוחד לגנן הימי המתחיל שהרי אין מנוס מלעשות טעויות בדרך.

הג'פוניקות הם באמת צוות ניקיון ללא תחרות. ומעבר לזה הם שרימפסים מאוד גדולים ותמיד מושכים את העין של כל חבר שמביט באקווריום. הבעיה היחידה שלי איתם שעדיין לא הצלחתי להרבות אותם כי יש להם תהליך רבייה שונה שבינתיים לא צלח לי. אולי ארחיב על זה בניסיון הבא שאני מקווה שיצלח.

באקווריום צמחיה לא הייתה לי אף פעם התפרצות חלזונות. אני מאמין שזה בעיקר בזכות ההקפדה על טיפול די יסודי שאני מעביר כל צמח לפני כניסתו לאקווריום (מים עם אקונומיקה בריכוז גבוה ללא ריח למספר דקות ואח"כ שטיפות יסודיות ואנטי כלור רב) וגם בגלל שרב הזמן לא היו שם הרבה דגים כי הפוקוס כאמור הוא על הצמחייה ולכן לא הייתה האכלה מרובה.

כן הקוביה היא אקווריום מאוד כיפי. היא תמיד מושכת הרבה יותר תגובות מאורחים כי יש שם הרבה יותר "אקשן" הרבה דגי להקה שוחים במהירות. הרבה גופים צבעוניים, טטרה ננה כתומים ודניו ענק צבעוניים. הדרישות שלו מבחינת תחזוקה הן כמעט אפסיות בגלל שכולו לואו טק ואני ממעט בדישון, ממש לעיתים נדירות אני מתסף סיכם פלוריש וזהו.
השילוב של הצמחייה הלואו טקית והרבה דגים לא דורשים ממני כמעט להוסיף כלום מעבר להאכלה שדואגת לN uP והחלפות מים אחת לשבועיים - חודש מספקת מספיק K לכן, רק נותר להוסיף מיקרו - סיכם פלוריש.
אני מאמין שארחיב לפרט גם על המיכל הזה בהמשך אבל באמת הוא פחות מעניין מבחינת סיפור. אבל תמונות אפשר להוציא ממנו.

המיכל הקטן של בערך 5.5 ל' הוא ecoqube C שקניתי מ-Kickstarter לפני כמה שנים והוא יושב על שולחן העבודה שלי.
כרגע מאכלסים אותו שני שרימפסים ששרדו שם את כל החורף ללא חימום ללא האכלה ללא אוויר וללא פילטרציה (!!!)
מאוד הופתעתי לגלות שהם עדיין בחיים אבל אין ספק שניאוקרדינות הם שרימפסים עמידים שיכולים להסתגל כמעט להכל כל עוד זה לא שינוי מהיר.
בתחילת דרכי עם ניאוקרדינות ניסיתי לתקן את ה-pH של המים עם חומצה ששימשה אותי מגידולים הידרופוניים ושיניתי ה-pH מ-8 שזה ממש גבול עליון ל-7 שזה כאמור ניטרלי אבל שינוי של פי 10 בחומציות וכך הרגתי 20 שרי שרימפס יפים בתחילת דרכי ומאז אני עושה כל שינוי לאט לאט ובהדרגתיות. אני מאמין שזה נכון לכל מערכת אקולוגית או אורגניזם אבל זה באמת הדבר החשוב מניסיוני עם שרימפסים - שמירה על יציבות.

השכנוע של האישה דרש יותר התמדה ושימוש בידע מגידול אקווריום הצמחייה.
ובנימה יותר רצינית, אני מאמין שהיא ראתה כמה אני נהנה מזה וכמה אני רציני בטיפול בו.
מה גם שככל שהוא התפתח והתייפה היה לה יותר קל לעכל את מיקומו בסלון כ"רהיט".

***השתפרתי והבנתי איך לענות לכמה ציטוטים בהודעה אחת!

נערך לאחרונה על ידי DorMaimon, Thursday 07/05/2020 בשעה 09:18.
DorMaimon לא מחובר   הגב עם ציטוט
DorMaimon, הודו לך על ההודעה: