צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Friday 18/06/2010, 19:22   #18
livingwaters

הסמל האישי שלlivingwaters

הודו לך על 3 הודעות 3 פעמים
סוג אקווריום: צמחייה
ברירת מחדל תגובה להודעה: לא עץ הקמה אבל כמעט..

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ohadh צפה בהודעה
לא הבנתי למה את רוצה לקצר זמן תאורה (לא יודע כמה זמן כרגע את מאירה). אין קשר ישיר בין עוצמה למשך תאורה במובן של אם יש עוצמה נמוכה לא יעזור אם נאיר יותר זמן. הצמחים זקוקים לבין 10-8 שעות תאורה לא פחות מזה וכדאי לא יותר מזה. תני לצמחים להגיד לך אם חסר להם אור. אני בכלל לא בטוח שבשביל לואו טק רגוע תצטרכי לעשות משהו וייתכן שהתאורה הנוכחית מספיק טובה אם הצמחים נראים בסדר.
אם את רוצה הייטק את כבר בסיפור אחר לגמרי ואז יש לבנות משהו בהתאם. אם את בכל זאת רוצה לקנות נורות צרי קשר יש לי להפנות אותך (אבל תצטרכי לשפצר מכסה וזה בעייה עם אקווריום עם דופן עגולה).

דרך אגב - אם את כבר קונה את צריכה נורות T5 לאקוורים מטר וזה רק 39W לנורה (אצלי עם 180 ליטר יש 2 נורות - תסתכלי על הג'ונגל בחתימה התייחסתי לנושא). לי עלה עם צ'וק בזמנו 550 ש"ח והייתי צריך עוד לשפצר בעצמי (חתיכת אלומיניום ואזיקונים במקרה שלי...).
לא תכננתי לקצר זמן תאורה, עניתי למירו שהציע לקצר אותה (כיום אני מאירה 9 שעות).
אני עוד לא בדרך להייטק - אני מאוד נהנית מהקצב של הלואוטק (כמה דקות פעמיים-שלוש בשבוע לגזום מהירי גדילה) אבל כן הייתי רוצה לתת תנאים אופטימליים לצמחים.
אני עוד לא לגמרי בטוחה שיש לי כמות מספיקה של אור. הצמחים גדלים יפה מאוד למעט הצמח רחב העלים בצד שמאל של התמונה אבל לו יש מחסור באשלגן) ויכול להיות שזו אינדיקציה מספיק טובה אבל מצד שני הנורות הן בנות למעלה משנה והבנתי שכמות האור פוחתת לאחר שנה ובנוסף יש לי מעט אצות חומות.
כיוון שאין לי הרבה ידע בחשמל ויתרתי על הרעיון של לנסות להתאים נורות אחרות למכסה או לשנות אותו בצורה זו או אחרת (ללא שפצור כללי של המכסה שכפי שאמרת, קצת יקר).
אם אתה מכיר מקום שמוכר נורות מכל הסוגים, כלומר אורכים לא סטנדטיים (אני לא בהכרח מעוניינת בנורות ייעודיות לאקוורימים, הבנתי שנורות רגילות יספקו את הסחורה) - האורך של הנורות שלי היום הוא 57 ס"מ אשמח לפרטים.
קראתי על הצורך בצ'וק בנורות T5 אבל לא הבנתי איך ואיפה שמים אותו (הזכרת אזיקונים וחתיכת אלומיניום.. האם שמת אותו מחוץ למכסה?) ואני קצת חוששת להכנס לכל נושא התאורה\חשמל ללא ידע בנושא.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Aquarius צפה בהודעה
יפה מאד
חייבת להוסיף עוד צמחים!

בהצלחה ותמשיכי לעדכן
הוספתי כבר אעלה תמונות היום או מחר. תודה רבה

נערך לאחרונה על ידי livingwaters, Saturday 19/06/2010 בשעה 10:12.
livingwaters לא מחובר   הגב עם ציטוט