אשכול: דגים חדשים
צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Monday 05/04/2010, 11:15   #14
McALLAN

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: דגים חדשים

שמע, אני נכוותי ממוכרים פעם אחר פעם עד שצברתי ידע וגם עכשיו שאני לא בטוח ב100%
במשהו אני עדין שואל שאלות שלחלק מהאנשים נראות טרוויאליות (ולפעמים גם לי) בשביל להיות
בטוח וגם כי כל אחד והמערכת שלו ודברים שונים בין מערכת למערכת.
אתה קרוב לוודאי (או בוודאות אם ירשו לי להיות פחות זהיר במילותי) תסבול מתמותה. הסיבה
שחברי/אחראי הפורום קצת אגרסיבים כלפיך בתשובותיהם כי התווכחת על משהו שאתה טועה בו...
אמנם הם דגיגים אבל על מה שהם לא בגודל הם כן במספר. המערכת שלך אינה מוכנה לקליטה
של מסה כזאת בשלב כזה, וגם אם כן, יהיה להם צפוף מהר מאוד.
כאשר אתה מאמץ שלושה כלבים אתה לא יוצא מנקודת הנחה שאחד מהם ימות נכון? כנ"ל
לגבי דגים. במערכת תקינה אין תמותה ואין סיבה שתהיה. לכן, כפועל יוצא, הוצאת יותר כסף
ממה שתוכל להינות ממנו, וקריסה בלתי נמנעת (אלא אם תפעל בהקדם) תהרוג לך דגים ותגרום לך
להוציא עוד כסף ולבסוף להתייאש או להתרושש. איכלוס איטי וסייקל של חודש, כמות דגים סבירה
ומעקב אחר מדדי המערכת וטיפול שוטף בה הן הדרך להצלחה, כלומר: 0 תמותה ו 100%
דגים מבסוטים ויפים באקווריום.
תראה, להתווכח לא יעזור לאף אחד ואני חייב להודות שאני מאוכזב שהמגיבים לפני התנצחו יותר
משעזרו. אך למען הסדר הטוב - הם צודקים.
עצתי: תשאיר מקסימום 15-20 דגיגים לבינתיים, את השאר תחזיר לחנות לעת עתה, תעקוב צמוד אחר ערכי המים בדגש על אמוניה. אם ערכי המים לא תקינים תפעל בהקדם!
המערכת שלך עומדת בסכנת קריסה ואתה חייב להבין את זה ואיזון האקווריום שלך במצבו הנוכחי היא
משימה קשה. תרבה בהחלפות מים אך עשה את הוספת המים בהדרגתיות. השתמש באנטיכלור איכותי
ואם יש תכשיר המטפל באמוניה אז הוא מומלץ מאוד. אל תנקה את הפילטר. אם אתה יכול תמצא מישהו
עם אקווריום מבוסס וותיק ונקי ממחלות ואצות ותעביר מדיות משומשות ממנו (דאג שהן במי אקווריום
עד שהן נכנסות אליך לפילטר ועשה את המעבר זריז ככל שתוכל על מנת שלא ימותו).
אני מקווה שתבין את חומרת המצב. בהצלחה!